Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΟΥΝ ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ ΟΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ???


Recommended Posts

μομ μου κουκλα μου να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!!! αχ αφου τα εχεις περασει τα ξειες...ατιμο πραγμα η μεση.....τι να πεις.....το θηριο φταιει....λυσσαξε να ανεβω στη λαμπα :P χιχιχιχιχι θα περασει μωρε, στο χερι της ειναι??? :)

καλη επιτυχια κουκλα μου!!!!!!!!! με υγεια και χαρα να ερθει και το τεταρτο λουλουδακι!!!!!! :)

εχεις καμια συνταγη γιατι ο αντρουλης μου θελει γιο ??? και εσυ εχεις τρεις ζωη να χουνε!!!!!! :) δεν μπορει,καποιο κολπο θα υπαρχει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλησπερα κοριτσια μου...ειμαι η Λινα..και προσπαθουμε 10 μηνες...:dry:

τον προηγουμενο μηνα πηρα τα τεστ ωορρηξιας αλλα τζιφος...:unsure:

δεν πειραζει γιατι εχω και αλλα:lol: και συνεχιζω ξανα και αυτο το μηνα..σημερα ειμαι στην 14η μερα αλλα χαμεγελο τσου..ακομα:blink:

μικρουλαχρηστος..περαστικα σου αγαπη μου ζορι ειναι η μεση ..να προσεχεις....στην ιδια φαση ειμαστε αντε τον αλλο μηνα και εσυ παρε τα τεστ που θα παει θα κανουμε κατι γιους...απα πα :P ολα τρελλα.....:woohoo:

φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mικρουλα μου σου ευχομαι να κανεις γιο αφου το επιθυμει και ο Χρηστος σου!!!Να σου πω την αληθεια στα πρωτα δυο μου αγορακια η επαφη ειχε γινει δυο φορες την ιδια μερα (καπου στη μεση του κυκλου )ενω το τριτο που μας ηρθε απροοπτα το συνελαβα στην αρχη με μια μονο ελευθερη επαφη αμεσως μετα τη περιοδο( 11η μερα)..Οσο για το τροπο μπορω να σου πω εν συντομια οτι ολες εκεινες οι επαφες μου εχουν μεινει αξεχαστες!!Χαχαχαχαχα!!Καλη επιτυχια σε ολες μας κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy: mom 3 θα κάνεις κι άλλο στο καπάκι ??? τόσο σύντομα?????? ε τότε άντε και mom 4!!!:woohoo: Μπράβο βρε θηρίο!!! Άντε μπας και πετύχεις και την κόρη τώρα χαχαχαχα. Με έβαλες και μένα σε ιδέα αλλά μπααααα όχι ακόμη...ας το αφήσω λίγο ακόμη. Τρίτο όμως θα κάνω σίγουρα!!! Κάποια στιγμή:dry:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas!!! Einai h wra gia na sisti8w!! Eimai h Despina 33 eton apo ena omorfo nisi tou aigaiou pelago!!!! O antras mou einai 34 eton!!! Eimaste pantremenh 1.5 xrono kai prospa8oume gia baby apo tin proti mera pou pantreutikame!!! Prin 1.5 mina eixa mia pallindromi kuhsh!! O giatros mas eipe na ksana prospa8isoume meta apo 3 mines!! To kalo einai oti o protos periodos mou hp8e ntang stin wra tou (meta apo 30 meres)!! 8a xalarosw tora pou einai kalokairi kai 8a skeftome ton eauto mou kai to antra mou pou ton agagaw toso poli!! A nai tin pallindromi kai apoksisi tin exw kanei delete!!! Ama blepeis to parel8on den 8a se boh8eish na koitkseis ton mellon!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...koritsia kalispera kai apo emena...eimai neo melos...sas diabazw arketo kairo kai apofasisa na mpw kai egw stin parea sas...loipon...eimai i eirini 25 para kati...xaxa...kai eimai me tin agapi mou(34) sxedon 8 mines...apofasisame tou xronou na pantreftoume kai aftes tis meres ekopsa ta xapia pou eperna...(antisulliptika logw kustis stin wothiki)kai skeftomastasn siga siga...na bazame mprosta gia mwraki...mexri proteinws den to skeftomoun katholou alla telika to thelw para polu...kai anupomonw na erthei polu polu suntoma...wstoso akoma den exoume kanei kati kathws leipei se epaggelmatiko taksidi...aaaa!!!ksexasa na sas oti eimai apistefta eftuxismeniiiiiiiiiiiii...afta...apo mena...xarika polu pou mpika stin parea sas...tha ta leme...elpizw....filakia polla.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και απο εμένα. Είμαι η Ιωάννα 25 χρονών απο κύπρο και ο αντρούλης μου 26 χρ. Είμαστε παντρεμένοι 6 μήνες. πρίν απο 10 μέρες είχα μία πλίνδρομη κύηση όμως δεν το βάζω κάτω. Ο γιατρός μου μου είπε να περιμένω την πρώτη μου περίοδο και μετά να ξαναβάλω μπρος για μωράκι. Δυστιχώς αργούν να περάσουν οι μέρες και έχω τρελαθεί. Αντε πότε Θα μου έρθει αυτή η περίοδος για να ξανααρχίσω προσπάθειές???????????????????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giasemi o periodos sou 8a sou er8ei meta apo 30-40 meres!!! Prosopika mou hr8an meta apo 30 meres pou einai akribos tis meres tou kyklou mou!!! auto enoei oti mallon ola pane kala me tin mitra kai olo to sistima mou!!! Na ksereis oti 8a einai poli aima kai pono!!!! PATIENCE!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοαλαλού μου έκανες και εσύ απόξυνση πρόσφατα? Ελπίζω και σε εμένα να έρθει σύντομα η περίοδος, αν και ο κύκλος ο δικός μου είναι λίγο άστατος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΑ ΕΙΜΑΙ 31 , ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ . ΚΑΝΑΜΕ 2 ΑΠΟΤΥΧ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΓΟΥ ΑΓΝΟΙΑΣ. ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΤΕ ΕΝΔΕΛΕΧΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΞΩΣΩΜ. ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΑΘΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και απο μένα!!

Είμαι 38 χρονών και ο άντρας μου 43. Είμαστε στη διαδικασία της πρώτης μας εξωσωματικής.

Εύχομαι σε όλες μας καλή δύναμη και καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας! με λενε Βασω και ειμαι 32,ο συζηγος 41,προσπαθουμε συστηματικα εδω και 10 μηνες,αν και απο το περσινο καλοκαιρι δεν προσεχαμε και ιδαιτερα.Εχουν μεσολαβησει 1 υστεροσκοπιση ,απειρες εξετασεις που βρηκα οτι εχω θρομβοφιλια,και ο συζηγος κιρσοκυλη και προβλημα με την κινητηκοτητα(εκανε θεραπεια με αντιβιωση για 3μηνες),καναμε μια σπερματεγχυση πριν εναμιση μηνα,πετυχε αλλα η εγκυμοσυνη κρατησε 3 εβδομαδες.εγω αυριο θα κανω λαπαρσκοπηση /υστεροσκοπηση και φοβαμαι πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και απο εμένα.Είμαι η Ευαγγελία απο Θεσσαλονίκη και είμαι 35 χρονών.Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και 2 χρόνια αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Δεν σας κρύβω οτι έχω αρκετό άγχος αλλά που θα πάει θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή.

Ελπίζω σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να φουσκώσουν σύντομα οι κοιλίτσες τους και σε όλες τις μανούλες να χαίρονται τα νινάκια τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΛΑΠΑΡ-ΥΣΤΕΡΟΣΚ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ. ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ. ΜΟΥ ΛΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ;ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΥΝ ΕΞΕΤΑΣΗ, ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ;ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ Η ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΥΗΣΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι έγραψε:

ΒΑΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΓΩ ΛΑΠΑΡ-ΥΣΤΕΡΟΣΚ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ. ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ. ΜΟΥ ΛΕΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ;ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΥΝ ΕΞΕΤΑΣΗ, ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ;ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ Η ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΥΗΣΗ;

θα σε ενημερωσω αυριο,ελπιζω να πανε ολα καλα,γενικα εγω φοβαμαι τα χειρουργεια και κυριως τις ναρκωσεις.

Για να διαπιστωσει καποιος την θρομβοφιλια,κανει μια σειρα αιματολογικων εξετασεων σε καποιο διαγνωστικο ή νοσκομειο(ιδιωτικα ειναι λιγο ακριβες γυρω στα 500-600 το πακετο).Απ οτι μου ειπε ο αιματολογος που επισκευθηκα δημιουργει προβλημα στην συλληψη,δηλ.γυναικες με θρομβοβοφιλια δυσκολευονται ακομα και με εξωσωματικη (αν δεν ακολουθησουν την καταλληλη αγωγη)και ευθυνεται για αποβολες νομιζω απο την 6 εβδομαδα και μετα.Δεν σημαινει οτι εαν εχει καποια θρομβοφιλια δεν προκεται να κανει παιδια ,απλα δυσκολευει τα πραγματα (υπαρχουν γυναικες που μετα το πρωτο παιδι δυσκολευοντουσαν για το δευτερο και τοτε ανακαλυπταν την θρομβοφιλια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας είμαι η Έλενα 33 χρονών και ο σύζυγοσ 34.Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο όπου είχα δύο αποβολές στην 6,5 με 7 εβδομάδα:( .Τώρα κάνω τις εξέτασεις αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κάτι(εκτός από τη θρομβοφιλία που δεν έχει δεί την εξέταση ακόμα ο γιατρός να μου πει αν έχω πρόβλημα)Έυχομαι καλή επιτυχία σε όλες! :)

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφάκι

σχετικά με την θρομβοφιλία φαινεται αν καποιος έχει την τάση να κάνει θρομβους στο αιμα περισσότερο απο τους υπολοιπους ανθρώπους

Εγω είμαι ετεροζυγώτης σε κάποιοα μορφη θρομβοφιλίας ( δηλαδη από τα δύο γονίδια που έχουμε έμενα το ένα είναι μεταλλαγμένο )

Αν το γνωρίζεις δεν είναι τίποτα.

Στην εγκυμοσύνη παίζει ρόλο γιατι σε μια γυναικά με θρομβοφιλία δημιουργούνται μικροι θρομβοι στον πλακούντα και δεν τρεφεται το έμβρυο με αποτέλεσμα να αποβάλλεται ( όχι πάντα )

Η θεραπεία είναι ενέσεις υπαρίνης καθημερινά μέχρι και περίπου 40 μέρες μετά την γέννα .(δεν είναι τόσο φοβερό όσο ακουγεται )

Ο σκοπός είναι να προστατευτει και η μάνα από πιθανή θρομβωση

Επίσης η θρομβοφιλία δεν έχει να κάνει μόνο με την εγκυμοσύνη αλλά και με περιπτωσεις κατάκλισης(πχ. κάποιος σπάει ποδι και μένει στο κρεββάτι)

Σε υπερατλαντικά αεροπορικά ταξίδια κ.λ.π. και εκει χρειάζεται προληπτική θεραπεία. και λίγο περπάτημα για να κυκλοφορεί το αίμα

αυτά απο μένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΣΑ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΕ ΕΒΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΣΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ???????????ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ 3ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΩΡΑ???????ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ.ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ:( :( ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ?ΑΜΑ ΠΙΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΑ ΕΙΠΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΚΕΡΚΥΡΑ 28 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ 30

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ.

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας σε όλες!Είμαι η Κατερίνα,28 ετών και με τον αντρούλι μου προσπαθούμε εδώ και 2 χρόνια!Πόλλα προβλήματα αλλά τώρα πιστεύω πως ο θεούλης δεν θα αργήσει να μας ακούσει!Εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κ απο μενα ειμαι η Φιλιω 31 κ ο αντρας μου 35 προσπαθουμε γυρω στο τριμηνο αλλα κ εμεις προβληματα με κινητικοτητα καλη επιτυχια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...