Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν πανε καλα τα πραγματα...


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια,τα νεα δεν ειναι καλα.μπηκα εχθες στο νοσοκομειο επειδη αρχισα να εχω αιμα σαν περιοδου,πηγα αμεσως στο νοσοκομειο και με κρατησαν,μου πηραν αιμα,ουρα,μου εβαλαν ορο και κανανε και τεστ εγκυμοσυνης.τελειωσε κοριτσια.το σαββατο ο ηλιθιος ο αλλος το εβγαλε θετικο και εχθες ηταν αρνητικο.οι γιατροι ειπαν να μην το στεναχωρηθω και να πω πως ηταν σαν να αλλαξε η περιοδος μου μερα,ηταν πολυ μικρη κυηση σε εβδομαδες και γι'αυτο δεν ειχα πολυ πονο οταν εγινε η αποβολη και γι'αυτο δεν χρειαστηκε τιποτα ουτε καθαρισμα ουτε κατι αλλο.μου ειπαν οτι ουτε να το σκεφτομαι για εξωμητρια και τετοια χαζα,οτι πρεπει να γινουν αρκετες εξετασεις για να βγει τετοιο συμπερασμα και οχι αντε απλα με εναν υπερηχο ειναι εξωμητριο.το αιμα που φαινοταν στην ωοθηκη μου ειπαν οτι ηταν καποιο αγγειο και οτι μπορει να εγινε κατευθειαν μετα τη συλληψη η αποβολη και να ηταν εκεινα τα καφε γι'αυτο να ηταν θετικο το σαββατο επειδη υπηρχε ακομα η ορμονη εστω και λιγο για να θετικοποιηθει το τεστ.ειπαν οτι ειμαι πολυ μικρη για να αγχωνομαι,τον αλλο μηνα εδωσαν το οκ για νεες προσπαθειες.με πηρα και η "νοσοκομα" του αλλου και με ρωτησε αν εκανα χοριακη και της λεω απεβαλα και ειμαι στο νοσοκομειο και λεει ααα ενταξη τοτε.βρε αι σιχτιρ χασαπηδες.εν ολιγης παλλινδρομη αλλα πολυ μικρη σε εβδομαδες.μονο που σκεφτομαι οτι μπορει να το προκαλεσε το αγχος και η στεναχωρια απο τον βλακα τρελλαινομαι γι'αυτο καλυτερα να σκεφτομαι οτι εγινε στις πρωτες μερες.σας ευχαριστω αγαπες μου για τις ευχες σας,θα τις κρατησω για την επομενη εγκυμοσυνη πρωτα ο θεος.τα φιλια μου σε ολες.τερμα τα κλαματα απο το σαββατο πλανταξα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου δεν πειράζει...

Την επόμενη φορά θα είσαι πιο τυχερή!

Εύχομαι να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα και...όχι άγχος!

Φιλάκια πολλά

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi25

bravo sou gia tin psyxraimia sou!

Symbainoun k ta asxima

stin zwi mas alla emeis PANTA

pame parakatw....

Min xaseis tin pisti sou... Itan thelima Theou!

Eisaste kala

kai mikroi se ilikia k tha exete yperoxes kyiseis

k gera mwrakia..... Kathe kalo sas euxomai!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ...μην σε παρει απο κατω και θα δεις συντομα θα γινεις μανουλα...οσο αφορα το εξωμητριο θα σου πω την δικη μου εμπειρια...

Λοιπον περυσι στις 5 μερες καθυστερησης εκαα το τεστ κ βγηκε θετικοτατο...την επομενη το πρωι στη δουλεια με επιασε πονος χαμηλα και ειδα λιγο αιμα,πηρα τον γιατρο αρχικα μου πε δεν ειναι τιποτα και οτι συμβαινει,μου συνεστησε ξεκουραση,ξαπλα και μια φαρμακευτικηαγωγη..οντως σε 2 μερες σταματησε το αιματακι,αεκανα χοριακη και ηταν 1550 πολυ καλη,συνεχισα να μην κουραζομαι και ξαπλα αλλα ειχα ενοχλησεις και δυσφορια ομως ξανακανα χοριακη 5600 μια χαρα...στις 11 μερες χαρας ηρθε ο πονος ξυπνησα με αφορητους πονους δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου λες με και με εσφαζαν,για να παω στο μπανιο που ειναι μεσα στη κρεβατοκαμαρα εκανα ενα τεταρτο δεν μπορουσα καθολου,πηρα το γιατρο μου δωσε αγωγη και αν δεν μου περναγε στο διωρο να κατεβαινα στο μαιευτηριο θα ηταν εκει αλλιως την επομενη επειγοντως για να καναμε και το πρωτο υπερυχο...

Την επομενη Μ.Δευτερα εβαλα το φουστανακι μου,τις σαγιοναριτσες μου και μεσ τη καλη χαρα πηγα στο Λητω για να δουμε το σπορακι και να ακουσουμε καρδουλα...

Καρδουλα ακουσαμε αλλα ο γιατρος ειπε εξωμητριο,επειγον χειρουργειο μεσα σε μιση ωρα με ετοιμασανε δεν με αφηνανε να κατσω ορθια ουτε λεπτο,οπως καταλαβαινεις χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μου,δεν μπορουσα να το χωνεψω..Εκανα το χειρουργειο ευτυχως που ειχα παει στο μαιευτηριο για το υπερηχο,αν ειχα παει στο ιατρειο και το βλεπαμε δεν θα προλαβαιναμε θα χαπεθανει απο εσωτερικη αιμοραγια..ειχε σπασει και αντι οπως σε ολες τις φυσιολογικες περιπτωσεις το αιμα κατεβαινει και το καταλαβαινεις σε εμενα ανεβαινε και γι αυτο ειχα τη δυσφορια..μου εγινε η αφαιρεση μιας σαλπιγγας...

Ημουν ενα ρακος εκλαιγα καθε μερα ολη μερα ομως δεν προλαβα να κλαψω πολυ για κακη μας τυχη ουτε ενα μηνα μετα, ενα τραγικο γεγονος καλυψε αυτον τον πονο μου,το εβαλα στο πισω μερος του μυαλου μου και δεν ξανακλαψα γι αυτο...Τωρα ενα χρονο μετα και εφοσον δεν ερχεται μονο του θα παμε με εξωσωματικη..Την Παρασκευη εχω το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο μου και το κεντρο και ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα!!!

Ανυπομονω να ρθει ο Ιουλιος!!!!!!!!!!!

Να σαι αισιοδοξη αγαπη μου,ο Θεος εκρινε πως δεν επρεπε να ρθει αυτη τη στιγμη για καποιο λογο...δεν θα σε ξεχασει ομως συντομα θα σου χαρισει αυτο το δωρο κοριτσι μου να σαι σιγουρη γι αυτο...

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου δες το θετικό και να δοξάζεις και το Θεο! Δε λες καλά..που δεν άκουσες τον άλλο τον ηλίθιο , μπορεί κ να είχες μπει στο χειρουργείο και να πάθαινες τίποτα χειρότερο;; Δεν πειράζει..καλύτερα μια παλλίνδρομη παρά εξωμήτριο!!Κ αυτό γιατί καμιά φορά το εξωμήτριο έχει περισσότερες πιθανότητες να επαναληφθεί ενώ η παλλίνδρομη είναι μια φορά χωρίς να σημαίνει κάτι περισσότερο. Ευχομαι να σταθείς πιο τυχερή την επομενη φορά , και μη στενοχωριέσαι, θα γίνεις σύντομα μανούλα , είναι θέμα μηνών!:) Να είσαι πάντα αισιόδοξη...κανένα εμπόδιο δεν είναι μονο για κακο...ποτε! Εστω κ αν έτσι φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...katerina... έγραψε:

Κοριτσακι μου λυπαμαι πολυ...μην σε παρει απο κατω και θα δεις συντομα θα γινεις μανουλα...οσο αφορα το εξωμητριο θα σου πω την δικη μου εμπειρια...

Λοιπον περυσι στις 5 μερες καθυστερησης εκαα το τεστ κ βγηκε θετικοτατο...την επομενη το πρωι στη δουλεια με επιασε πονος χαμηλα και ειδα λιγο αιμα,πηρα τον γιατρο αρχικα μου πε δεν ειναι τιποτα και οτι συμβαινει,μου συνεστησε ξεκουραση,ξαπλα και μια φαρμακευτικηαγωγη..οντως σε 2 μερες σταματησε το αιματακι,αεκανα χοριακη και ηταν 1550 πολυ καλη,συνεχισα να μην κουραζομαι και ξαπλα αλλα ειχα ενοχλησεις και δυσφορια ομως ξανακανα χοριακη 5600 μια χαρα...στις 11 μερες χαρας ηρθε ο πονος ξυπνησα με αφορητους πονους δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου λες με και με εσφαζαν,για να παω στο μπανιο που ειναι μεσα στη κρεβατοκαμαρα εκανα ενα τεταρτο δεν μπορουσα καθολου,πηρα το γιατρο μου δωσε αγωγη και αν δεν μου περναγε στο διωρο να κατεβαινα στο μαιευτηριο θα ηταν εκει αλλιως την επομενη επειγοντως για να καναμε και το πρωτο υπερυχο...

Την επομενη Μ.Δευτερα εβαλα το φουστανακι μου,τις σαγιοναριτσες μου και μεσ τη καλη χαρα πηγα στο Λητω για να δουμε το σπορακι και να ακουσουμε καρδουλα...

Καρδουλα ακουσαμε αλλα ο γιατρος ειπε εξωμητριο,επειγον χειρουργειο μεσα σε μιση ωρα με ετοιμασανε δεν με αφηνανε να κατσω ορθια ουτε λεπτο,οπως καταλαβαινεις χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μου,δεν μπορουσα να το χωνεψω..Εκανα το χειρουργειο ευτυχως που ειχα παει στο μαιευτηριο για το υπερηχο,αν ειχα παει στο ιατρειο και το βλεπαμε δεν θα προλαβαιναμε θα χαπεθανει απο εσωτερικη αιμοραγια..ειχε σπασει και αντι οπως σε ολες τις φυσιολογικες περιπτωσεις το αιμα κατεβαινει και το καταλαβαινεις σε εμενα ανεβαινε και γι αυτο ειχα τη δυσφορια..μου εγινε η αφαιρεση μιας σαλπιγγας...

Ημουν ενα ρακος εκλαιγα καθε μερα ολη μερα ομως δεν προλαβα να κλαψω πολυ για κακη μας τυχη ουτε ενα μηνα μετα, ενα τραγικο γεγονος καλυψε αυτον τον πονο μου,το εβαλα στο πισω μερος του μυαλου μου και δεν ξανακλαψα γι αυτο...Τωρα ενα χρονο μετα και εφοσον δεν ερχεται μονο του θα παμε με εξωσωματικη..Την Παρασκευη εχω το πρωτο ραντεβου με τον γιατρο μου και το κεντρο και ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα ολα θα πανε καλα!!!

Ανυπομονω να ρθει ο Ιουλιος!!!!!!!!!!!

Να σαι αισιοδοξη αγαπη μου,ο Θεος εκρινε πως δεν επρεπε να ρθει αυτη τη στιγμη για καποιο λογο...δεν θα σε ξεχασει ομως συντομα θα σου χαρισει αυτο το δωρο κοριτσι μου να σαι σιγουρη γι αυτο...

Φιλακια

Κατερινάκι..απιστευτη και πολύ δυσάρεστη η εμπειρία σου..!! Ευχομαι να μη σου ξανασυμβεί ποτέ κάτι τέτοιο και όλα από δω και μπρος να είναι όπως τα θες!Να έρθει αυτό το άτιμο το ζουζούνι που τόσο λαχταράτε!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μαλλον ηταν βιοχημικη κυηση συμβαινει σε πολλες γυναικες σκεψου οτι καλυτερα τωρα παρα σε 2 μηνες γιατι δυστυχως οι κυησεις αυτες δεν ολοκληρωνονται να εχεις μως στο μυαλο σου οτι εσυ εισαι υγειης αυτο εχει σημασια και σε ενα δυο μηνες ξανακανε προσπαθειες αλλωστε όλος ο χρονος ειναι μπροστα σου καιμην ξεχνας εμεις ειμαστε εδω κοντα σου για οτι χρειαστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου δεν πειραζει κοριτσι μου εισαι πολυ νεα και θα τα καταφερεις,προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι και ολα θα παν καλα:kiss: κατερινακι μου τι να πω βρε κοριτσι μου,οντωσ χανεις την γη κατω απο τα ποδια σου:huh: ΣΤΝΤΟΜΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχομαι οτι καλυτερο!να γινεται συντομα και οι 2 μανουλες!μην στεναχωριεστε!!συντομα θα νοιωσετε την ευτυχια και ολα αυτα που ζησατε θα ναι σαν να μην εγιναν ποτε.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Κατερίνα...

κάθε καλό σου εύχομαι από εδώ και μπρος

και σύντομα να ανθίσει ένας σπόρος στην κοιλίτσα σου!

Όλα θα πάνε καλά........! Και... ο Ιούλιος έρχεται,,, 2 βήματα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο..κανε υπομονη..οχρονος ειναι ο καλυτρεος γιατρος..το περασα πριν απο ακριβώς δύο μήνες...

ευχομαι γρηγορα να εχεις ενα υγιεστατο σπορακι στην κοιλιτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΕ ΔΥΔΙΜΑΚΙΑ,ΣΤΗΝ 10η ΕΒΔΟΜΑΔΑ..ΕΓΩ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΜΟΥ..ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ(ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ)..ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ(ΕΙΣΑΙ ΜΟΛΙΣ 25 ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 21.ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ),ΑΛΛΑ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΥΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ..ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσάκια μου.... Μακάρι να μην σας είχαν συμβεί όλα αυτά..

Το μόνο παρήγορο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ότι μπορείτε να κάνετε παιδάκια!!! Υπάρχουν δυστυχώς κοπέλες που δεν μπορούν να κυοφορήσουν...

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA EVI!!

KSERO OTI EINAI DYSKOLO AYTO POY PERASES....ALLA AYTO POY LENE OTI O XRONOS EINAI O KALYTEROS GIATROS EINAI ALITHIA!

EYXOMAI SYNTOMA NA ERTHI ENA MORAKI STHN ZOH SOY K NA KSEXASEIS OSA PERASES!!!!!!

KATERINAKI....TI NA PO GI'AYTO POY EZISES?

TO DIABAZA K ENIOTHA TON PONO SOY!SOY EYXOMAI MESA APO THN KARDIA MOY SE LIGO KAIRO NA MAS PEIS TA EYXARISTA NEA!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...