Μετάβαση σε περιεχόμενο

χαμηλή χοριακή


Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα!!

Θέλω τη βοηθειά σας!!!

Μετά από μια αποβολή τον Γενάρη, είμαι παλι έγκυος. Με πιθανή σύλληψη 9/5 η χοριακή έδειξε στις 25/5 43 και στις 27/5 66. Ξέρω ότι είναι χαμηλή και η αύξηση. Ακόμα δεν έχω αίμα, ούτε ενοχλήσεις. Τη Δευτέρα θα ξανακάνω χοριαακή και θα πάω στο γιατρό. Δεν είμαι καθόλου αισιοδοξη αλλά είμαι ήρεμη γιατί μάλλον έχω μια κρυφή ελπίδα μέσα μου. Εσεισ τι λέτε;Είχε κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία;;;:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ.

εχω πρησμένο στήθος και πονάει. κατι που είχα βεβαια και την προηγουμενη φορά. Και σημερα ενιωσα δυσφορία και το στομάχι μου το πρωί δεν ήταν στα καλύτερα του. απότι καταλαβαίνω δεν θα πανε καλα τα πραγματα. αλλά εχω μια μιρή ελπιδα...... από ότι βλέπω εχεισ δυο παιδακια. Να σου ζήσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα μου, μη χάνεις τις ελπίδες σου! Μπορεί η σύλληψη να'γινε λίγο αργότερα απ' ότι την υπολογίζεις. Παρόμοια ιστορία είχε και μια άλλη φίλη εδώ στο mammyland, ξεκίνησε με χαμηλή χοριακή και σιγά σιγά άρχισε να ανεβαίνει, μέχρι που άκουσαν και παλμό πριν λίγες μέρες! :)

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και η κρυφή ελπίδα να γίνει τέλεια εγκυμοσύνη! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βρε Μάρθα να μην πάνε καλά τα πράγματα;ΤΕΛΕΙΑ θα πάνε!!!!!!!:silly:

Όχι έχω ένα κοριτσάκι,αλλά είμαι τόσο ψωνάρα μαζί της που τα βάζω δυο-δυο τα tickerakia:woohoo: :blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαρεστω πολύ!!!

Ηδη η ημερο΄μηνία σύλληψησ που αναφέρω είναι καθηστερημένη. Είχα δυο ελεύθερες επαφές και αυτή είναι η τελευταία. Δεν ανησυχώ τόσο με την χαμηλή χοριακή όσο με τη μικρή αύξησή τησ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Γιατί βρε Μάρθα να μην πάνε καλά τα πράγματα;ΤΕΛΕΙΑ θα πάνε!!!!!!!:silly:

Όχι έχω ένα κοριτσάκι,αλλά είμαι τόσο ψωνάρα μαζί της που τα βάζω δυο-δυο τα tickerakia:woohoo: :blink: :silly:

:) χαχα....!!! Καλά κάνεις! Και εγώ με το καλό όταν κάνω παικάκι σαν και εσένα θα είμαι......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha έγραψε:

hope_89 έγραψε:

:) χαχα....!!! Καλά κάνεις! Και εγώ με το καλό όταν κάνω παικάκι σαν και εσένα θα είμαι......:)[/quote:10lrh23v]

Α Μάρθα εγώ ειμαι σε βαθμό εγκλήματος!Χαχα:silly:

Όποιος κάνει το ...λάθος και μου ανοίξει κουβέντα για την μπέμπα χάθηκε:silly:

Μπορεί να του λέω επί ώρες πόσο γλυκά χασμουργιέται το λουλούδι μου χιχιχιχιχι:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι κύκλο έχεις κλπ, αλλά πάντως η ημερομηνία της επαφής δεν είναι απαραίτητα και η ημερομηνία σύλληψης. Πχ εγώ έχω μείνει έγκυος με επαφή 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία. Επίσης, ρόλο παίζει και το πότε εμφυτεύεται το γονιμοποιημένο ωάριο. Λένε πως η εμφύτευση γίνεται μέχρι 7 μέρες μετά την σύλληψη. Και τότε ξεκινάει να παράγεται η χοριακή. Όπως βλέπεις, παίζουν πολλά ρόλο, ποτέ δε μπορούμε να'μαστε σίγουρες...

Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.. μέχρι τότε, ξεκούραση, να μην κάνεις τίποτε άλλο εκτός από μαμ και νάνι! :P Κι εύχομαι ολόψυχα η χοριακή σου να'χει εκτοξευθεί στα ύψη!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε εγώ εχω πλάκα με τον μπέμπη μιας φίλησ μου. Ειναι γλύκασ!!!!!!!!

Ανυπομονώ να πάθω πλάκα και με το δικό μου!!!

Κι από ότι βλέπω είναι μόλις μιασ εβδομάδας!!!! θα είναι κουκλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς δεν γίνεται. Βασικα πιο πολύ αγωνία θα το έλεγα και όχι άγχοσ. γενικώσ οι περισσότερες περιπτώσεις που διαβασα στο ιντερνετ με χαμηλές χοριακές δεν πηγαν καλά. Καιθέλω παααααααααρα πολύ να πάνε όλα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθούλα μου δεν αλλάζει κάτι αν σκέφτεσαι δυσάρεστα:huh:

Αν είσαι έγκυος(μακάριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:woohoo: )απλά στεναχωριέσαι χωρίς λόγο!

Αν πάλι δεν είσαι(:( )αγχώνεσαι περισσότερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Νέλλυ!

Το μόνο σίγουρο στην όλη ιστορία είναι πως οι αρνητικές σκέψεις και η αγωνία και το άγχος δε βοηθάνε καθόλου! Αλλά ξέρω.. το μυαλό δεν έχει διακόπτη on/off, να το σταματήσουμε από το να σκέφτεται..

Το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι ό,τι είναι να γίνει, να γίνει για καλό! Γιατί αυτό μετράει σε τελική ανάλυση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σθμφωνώ με αυτά που λες αλλά μετά από αλλη μια αποβολή δεν μπορώ να είμαι τελείως χαλαρή. Την πρώτη φορά αυτό σκέφτηκα ότι είναι για καλό αλλά πάλι....;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA MARTHA!!!!!!

MHN AGXONESE KORITSI MOY!OLA THA PANE KALA!!!!!!!!!!!!EYXOMAI OTAN KSANAPAS GIA XORIAKI NA EXEI ANEBEI POLY-POLY GIA NA HREMISEIS......MEXRI TOTE NA SKEFTESE THETIKA!!!!!

NELLY MOY,DEN EISAI H MONH XAZOMAMA:laugh: OLES ETSI HMASTE!!!!!!!!!K EGO AN KSEKINISO NA MILAO GIA THN MAGOYLITSA MOY DEN STAMATAO:laugh:

K OPOS BLEPEIS K EGO EXO BALEI 2 TICKERAKIA!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, πίστεψέ με...

Στα λέω αυτά μετά από μια αποβολή και μια παλίνδρομη... και οι δύο 6η προς 7η εβδομάδα. Τη δεύτερη φορά, όσο απίστευτο κι αν σου φαίνεται, βίωσα την όλη κατάσταση πολύ πιο ψύχραιμα από την πρώτη. Δεν ξέρω πως.. ραδιόφωνο μονίμως ανοιχτό, τηλεόραση, διάβαζα βιβλία, κοιμόμουν ατελείωτες ώρες... μέχρι να περάσουν οι ώρες και οι μέρες μέχρι να πάω στο γιατρό.

Σίγουρα αγωνία υπάρχει, αλλά προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με κάτι για να μην τρελαθείς...

Κι είπαμε! Θετική σκέψη!! Βοηθάει τα σποράκια να μεγαλώσουν! ;):)

Και πολλή θετική ενέργεια από μας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ και λυπάμαι για ότι έχεις περάσει. Είναι δύσκολο αλλά νομίζω πωσ πρέπει να το παλέψουμε. σας ευχαριστώ για τη θετική ενέργεια. ελπίζω να την ανταποδώσω σύντομα. Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

SE EYXARISTO POLY MARTHA MOY!!!!!!

OSO GIA THN APOBOLH,MHN TO SKEFTESE......K EGO PRIN KANO THN MAGOYLITSA MOY EIXA MIA APOBOLH STON 2 MINA(APO LATHOS TOY GIATROY...TO SKEFTOMAI K SYNXIZOMAI:angry: )

Από λάθος του γιατρόυ;;;; Αν είναι δυνατόν!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθα μου σου ευχομαι ολα να σου πανε τελεια και το μικρο σπορακι να μεγαλωσει στην κοιλιτσα και να γινει ενα μωρακι που θα γεμισει την αγκαλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν με κούρασες. Τρελάθηκα τώρα. Μεγάλη ανευθυνότητα. Μην το σκέφτεσαι. Πέρασε. Εχεις τώρα το μωρα΄κι σου και πιστεύω είσαι τρισευτυχισμένη.

Και εγώ θέλω να κά΄νω εξετάσεις αν τα πράγματα δεν πάνε καλά.

Μπεμπούλη σε ευχαριστώ πολυ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...