Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΜΗ...! ΕΙΣΤΕ ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΡΕΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ, 16 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ,ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΚΟΥΡΑΣΗ, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΑ.ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες γιωτουλα :) ειμαι η στελλα και εχω ενα γιο 9 μηνων. ευχομαι να συνεχισεις να εχεις τοσο καλη εγκυμοσυνη, καπως ετσι ημουν κι εγω. μεχρι τον τεταρτο ειχα παρει μονο 1 κιλο (μετα ομως μεχρι να γεννησω εβαλα αλλα 14 :()

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιωτούλα και καλώς μας ήρθες.:)

Είμαι η Ασπασία και έχω δυο παιδάκια. Την Μαρία μου 2 ετών και τον Λεωνίδα 1έτους.:woohoo:

Μην σε αγχώνουν τα κιλά, εγώ και στις δυο εγκυμοσύνες έπαιρνα από 20κιλά.:blush:

Το απόλαυσα πολύ όμως καιδεν είναι δύσκολο να τα χάσεις!!!

Σου εύχομαι να συνεχίσει να είναι καλή η εγκυμοσύνη σου και καλή λευτεριά.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτούλα καλωσόρισες!

Με το καλό το μωράκι σου:)

Όντως η παρεά του μαμμυ ειναι ΦΟΒΕΡΗ και τα κορίτσια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!:laugh:

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών και έχω μια υπέροχη μπουμπού 6 ημερών:P

Μέχρι τον 4ο μήνα είχα πάρει 2 κιλά.Είχα πολλούς εμετούς και καθόλου όρεξη για φαγητό;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΟΥΛΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ.

ΜΕ ΛΕΝΕ ΕΥΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 1 ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4ο ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΚΙΛΟ.ΜΕΤΑ ΤΟΝ 4ο ΜΗΝ ΤΑ ΡΩΤΑΣ...ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΗΡΑ 16. ΧΑ!ΧΑ!

ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ..

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ,ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yiotoula geia sou k kalws irthes sthn parea mas.Me to kalo to bebe k h ypoloiph h egkymosynh sou na einai teleia kai na synexiseis xwris ennoxlhseis :)

Egw mexri to 4o eixa parei 4 kila.Kai alla 6 mexri ton 7o pou eimai twra.Se mia vdomada mpainw sto 8o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

YIOTOYLA ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ. ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 8 ΚΙΛΑ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4ο ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ 6. ΜΗ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΑΥΤΟ... ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτουλα γεια κ απο μενα...καλως ηρθες στην ομορφη παρεα του μαμυ...Σου ευχομαι να χεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου!!!Οσο για αυτο που ρωτησες εγω 2 με 3 κιλα ειχα παρει σιγουρα,γιατι δεν ειχα καθολου εμετους κ ετρωγα με μεγαλη ορεξη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotoula έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΜΗ...! ΕΙΣΤΕ ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΡΕΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΩ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ, 16 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ,ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΥΠΝΗΛΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΚΟΥΡΑΣΗ, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΑ.ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ?

Γιώτα μου καλώς ήρθες κι από μένα!! Με το καλό το μωράκι σου! Εγώ είμαι η Έλενα, 27 χρόνων και περιμένω τον μπεμπάκο μου έως 6 Αυγούστου!!

Μέχρι τον 4ο είχα πάρει 5 με 6 κιλάκια!! Σύνολο έχω πάρει 12 κιλά, ξεκίνησα 52 κι είμαι 64 τώρα! Μόνο κοιλιά έχω κάνει.. αλλά όλοι λυσάνε με το σώμα μου! Πονεμένη ιστορία.. :laugh: Τέσπα.. Κι εγώ δεν είχα ούτε εμετούς, ούτε καούρες μόνο υπνηλία.. μιλάμε κοιμόμουν 15 ώρες την μέρα!! :laugh:

Θα χαρώ να τα λέμε και με το καλό το νινί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yiotoula mou geia sou agapi mou,,,

kai kalos mas vrikes...

Sou euxwme mia teleia egkumwsini...

Oso gia ta kilakia min anxwnesai...

Egw stin prwti mou egkumwsini me ton giokka mou eixa valei para polla kila...

Wmos ta eixa xasei ola meta...

Stin deuteri mou egkumwsini me tin korassa mou eixa valei sunolo 10 kila kai etsi eilikrina gennisa prin duo eudomades kai exw xasei ta 7 kila...

Sou euxwme ola ta kalitera...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Γιωτουλα και καλως μας ηρθες...:) με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου... εγω ειμαι η Μαρινα και εχω ενα αγορακι 11μιση μηνων... μεχρι τον 2ο μηνα ειχα παρει 2 κιλα γιατι μου ανοιξε η ορεξη αποτομα... μετα αρχισαν οι εμετοι και οι ανακατωσουρες και τα εχασα... στον τεταρτο παλι τα ξαναπηρα και αρχισα πια να τα παιρνω κανονικα...:P μεχρι να γεννησω ειχα βαλει συνολικα 15 κιλα και τωρα μου εχουν μεινει τα 2...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΠΛΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΣΚΑΜΠΑΝΕΒΑΣΜΑΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΩ, ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ΞΕΧΝΑΩ ΟΛΑ!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΦΟΒΕΡΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτουλα καλως ηρθες στην παρεουλα μας

σου ευχομαι να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη και με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!!! ειναι ολα φυσιολογικοτατα αυτα που νιωθεις οι ορμονες οργιαζουν!!! εγω μεχρι τον 7ο πηρα 5 κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτουλα καλως ηρθες στο mammy.

Ευχομαι να πανε ολα καλα στην εγκυμοσυνη σου..

Ειμαι η Ολια και ειμαι στην 5η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου..Ελπιζω να τα λεμε:) :) :)B) B) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα yiotoula !!

Καλοσορισες στην παρεα μας και με το καλο να υποδεκτεις το νινι σου!!!!

Ειμαι στην 34η εβδομαδα και στην αρχη δεν ειχα παρει τιποτα λογο ναυτιας μεχρι τον τεταρτο στον 5ο μηνα πηρα 3 κιλα και στον 6ο πηρα αλλα 4 και συνολικα εχω φτασει 14 κιλα:blush: και τα πηρα μαζεμενα μεχρι τον 7ο αλλα τουλαχιστον εδω και τρεις βδομαδες δεν εχω βαλει αλλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες yiotoula!

Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου

εγω να σου πω,μεχρι 5ο 6ο πηρα 3-4 κιλα! στον 8ο με 9ο πηρα περισσοτερα,συνολο 13κιλα. Βεβαια δεν ητανε πολλα,αν σκεφτεις οτι η μικρη μου γεννηθηκε 3580!

Το θεμα ειναι οτι μου καθησανε τα 5!

γιατι θηλαζω κ ετρωγα μισο κιλο χαλβα μακεδονικο την ημερα για να εχω γαλα!ο αντρας μου βασικα φταιει που μου τον εφερνε!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...