Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! επιτέλους ήρθε ο καιρός να σταματήσω και εγώ τη δουλειά και να ξεκουραστώ λίγο πριν έρθει με το καλό ο μπεμπάκος μου! Είμαι πολύ χαρούμενη και περιμένω με ανυπομονυσία το μωρό μου! Βέβαια έχω πολλές ετοιμασίες στο σπίτι, και πολλές αγορές! Τώρα αρχίσαμε να βάφουμαι το δωμάτιο του! Αλλά πιστεύω οτι εφόσον θα είμαι στο σπίτι θα τα προλάβω όλα!

Αντε θεούλη μου να πάνε ολα καλά.......

πολλα φιλιά σε όλες!

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα

με το καλό να έρθει το νινάκι σου

άντε τώρα να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις.

Όλα 8α τα προλάβεις, μην αγχώνεσαι.

με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Αύριο είναι η τελευταία μέρα στη δουλειά και την περιμένω πως και πως μιας και έχω κουραστεί πολύ......για να καταλάβετε αναγκάζομαι και οδηγώ ακόμα..... κάθε πρωί κάνω μία ώρα μέσα στο αμάξι για να φτάσω! και όσες το έχετε περάσει ή το περνάτε καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι αυτό! εχω κάνει και μια κοιλιά μα τι κοιλιά!!!!αφήστε που ακόμα με στέλνουν σε εξωτερικές δουλειές και μου φαίνεται ότι θα λιποθυμήσω μέσα στη ζέστη!Αλλα τι να πεις! Όλοι οι εργοδότες μόνο τον εαυτούλη τους κοιτάνε!

Τέλος πάντον! Αύριο στις 4 το απόγευμα με το καλό θα βάλω πλώρη για το σπιτάκι μου και δεν θα ρίξω ούτε μια ματιά πίσω μου!!!!!

Θα προσπαθήσω να μην αγχωθώ όπως με συμβουλεύετε και να ευχαριστηθώ αυτές τις ημέρες που μου μένουν μήπως και κοιμηθώ λίγο.....:blink:

γιατί μετά.......:S

Αχ μπεμπάκο μου σε περιμένω :kiss:

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο σου ευχομαι το μωρακι σου...:) ευκαιρια να ξεκουραστεις οσο προλαβαινεις για να παρεις δυναμεις για μετα τη γεννα και να ασχοληθεις με τον ερχομο του μωρου σου... φιλακια πολλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου μπραβο!Να κατσεις με την ησυχια σου να κανεις τις δουλειές σου!καλες ετοιμασίες σου εύχομαι και να περάσεις καλα! με προσοχη ε!Όχι βαριές δουλειές!;) Την καλησπέρα μου!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξωτερικές δουλειές στην 31 εβδομάδα?????????

Θα τρελάθώ... Πόσο αναίσθητοι είναι κάποιοι άνθρωποι τελικά!!!!!!!!

Γι΄αυτό κοριτσάκι μου ανυπομονείς να σταματήσεις... Θα σου έχει βγει η ψυχη

και με μία ώρα οδήγηση............

Εγώ που απέχω κανά 15'-20' από το γραφείο

και εργάζομαι μόνο μέσα , σκέφτομαι να δουλέψω όόόσο πιο πολύ μπορώ...

((.....Έχω και το Ιασώ κοντά,,, πετάγομαι αν είναι και από εδώ... χιχιχι))

...................για να έχω περισσότερη άδεια μετά με το μωράκι μου

και για να μην βαρεθώ από τώρα σπίτι....!

Με το καλό να ξεκουραστείς , new-mummy μου......

....και να ετοιμάσεις και τα πραγματάκια για το μπουμπουκάκι σου!!!

υγ: φεύγοντας, αύριο στις 16:00, μπορείς να γυρίσεις το κεφάλι πίσω

...για να τους φτύσεις!!! Ακου εξωτερικές δουλειές,,, ΔΕΝ ντρέπονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειστε πολυ τυχερες σας ζηλευω(με την καλη εννοια)!!

Με το καλο κοπελα μου να ετοιμαστεις με την ησυχια σου!

Εγω εχω ΠΗΤ 03-09-09 και βαση του νομου σταματαω την δουλεια 20-08-2009 οταν θα ειμαι 38 εβδομαδων. Εδω θα γεννησω στο γραφειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια! Νομιζω πως αυτη ειναι η καλύτερη φάση! Ετοιμασιες, αγορες... ολα αυτα τα ευχαριστα και με την ησυχια σου! Απόλαυσέ το! Με το καλό new mammy!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μα καλά τι ταμείο έχεις? Με ΠΗΤ 3-9-09 σταματάς 20-8-09??????

δεν καταλαβαίνω αυτο πως γίνεται????????

Τουλάχιστον για το ικα είναι 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ, για παράδειγμα εγώ έχω ΠΗΤ 28-7-09 οπότε βάση νόμου σταματάω 31-5-09 και επειδή πέφτει κυριακή φυσικά αύριο θα είναι η τελευταία μέρα στη δουλεια.....

Περιμένω νέα σου.....

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new_mummy έγραψε:

Τόμα μα καλά τι ταμείο έχεις? Με ΠΗΤ 3-9-09 σταματάς 20-8-09??????

δεν καταλαβαίνω αυτο πως γίνεται????????

Τουλάχιστον για το ικα είναι 56 ημέρες πριν την ΠΗΤ, για παράδειγμα εγώ έχω ΠΗΤ 28-7-09 οπότε βάση νόμου σταματάω 31-5-09 και επειδή πέφτει κυριακή φυσικά αύριο θα είναι η τελευταία μέρα στη δουλεια.....

Περιμένω νέα σου.....

new_mammy μου δεν ειμαι απο Ελλαδα γι αυτο εμασ ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα εδω! Κανονικα δικαιουμε 18 εβδομαδες αδεια μητροτητας. Υποχρεωτικα τις 2 εβδομαδες πρεπει να τις παρεις πριν την ΠΗΤ σου. Αν θελεις μπορεις να φυγεις και πιο νωρις αλλα μετα θα εχει πολυ πιο λιγο χρονο με το μωρο. Π.Χ αν θα φυγεις 6 εβδομαδες πριν τη ΠΗΤ σου θα εχεις μονο 12 εβδομαδες με το μωρο. Ετσι θα πιεσω τον εαυτο μου να μεινω περισσοτερο στη δουλεια!! Περισσοτερη αδεια δεν εχει απο πουθενα! :angry:

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...