Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΑΓΑΔΕΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ?????? ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΣΤΟΣ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ :ohmy: :ohmy: :ohmy: ΤΙ ΝΑ ΔΩ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΩΝ. ΤΑ ΕΙΧΑ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΟΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ.. ΕΚΑΝΑ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΟΜΩΣ.. :( :( :( :(

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι δε θελω με τιποτα να σε απογοητευσω αλλα οι ραγαδες ειναι ζορικες...

Κοιταξε να ενυδατωνεις συνεχως το δερμα σου και να ελπιζεις οτι δε θα βγαλεις αλλες...

Δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα.

Εγω εβγαλα λιγες μετα την εγκυμοσυνη...Φαντασου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο την στιγμή που έμαθες ότι είσαι έγκυος δεν βάζεις κάτι πάνω στην κοιλιά σου και στα πόδια σου ???

Αν όχι ... δεν έκανες καθόλου καλα !!!

Λοιπόν ... έγώ έβαζα στην αρχή μία κρέμα που μου είχε συστήσει ο φαρμακοποιός αλλά είδα ότι άρχισα να κάνω ραγάδες στο στήθος όποτε την σταμάτησα και ακολούθησα την συμβουλή του γιατρού μου που ήταν βαζελίνη. Από την ημέρα που άρχισα να την χρησιμοποιώ τέλος οι ραγάδες.

Από συζητήσεις μέσα στο μαμμυ έμαθα από τα κορίτσια και για το λάδι της Weleda που είναι και εντελώς φυτικό.

Αυτά ... ελπίζω να βοήθησα

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι, απ'ότι είχα διαβασει σεαλλο ποστ, οι ραγαδες είναι καθαρά θέμα δέρματος. Τώρα η γνώμη μου είναι να πας σε καποιο φαρμακείο να πάρεις μια κρεμούλα. Καποια κοριτσια είχα προτεινει καποιες που κανουν πολύ καλή δουλειά.Δυστυχώς δε θυμαμαι μάρκες. συζυτησε το και με τον φαρμακοποιο. Ε, τώρα κι αν δεν μπορεσεις να τις διώξεις, μικρό το κακό, μπροστα στο θαυματάκι που χεις μεσα σου... Στα λέω για να τ'ακουω κι εγω, γιατι μας εχουν περασει την αποψη οτι πρεπει να ειμαστε χωρίς ατέλειες! Ας μην αγχωνομαστε και πολύ γι'αυτά... Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ. ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΡΕΜΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι άτιμες οι ραγάδες!!!!εγω σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσύνης μου δεν ειχα βγαλει καμια.καθε μερα μετα το μπανιο έβαζα baby oil και σκουπιζομουνα και παραλληλα κρεμα για ραγαδες..Παρ ολα αυτα μετα την γεννα εβγαλα κοκκινες στην κοιλια!!!!μεχρι και την regene παραγγειλα απο telemarketing!!!!!!!!!!!!!!!!

τωρα δεν ξερω θα δειξει σε λιγο καιρο....αν και ειναι θεμα δερματος..καλο ειναι να ενυδατωνεις την επιδερμίδα σου..αλλα αμα ειναι να βγαλεις θα βγαλεις

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ, ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ....:(

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΠΟΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΜΟΙΡΟΥΣ, ΕΒΑΛΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΦΥΓΑΝ ΠΟΤΕ.

ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ,ΠΑΣΑΛΙΒΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ 2Ο ΜΗΝΑ , ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΖΙΦΟΣ!.......

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ Μ ΗΡΕΜΗ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια τι τραβαμε και μεις μεχρι να ερθει εκεινη η μερα που τα ξεχνας ολα:) :) :) :) :)

εβαλα βαζελινη και αυριο πρωι πρωι στο φαρμακειο. αν απο τωρα κανω ραγαδες τι θα γινει μετα??

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι είναι ζορικες οι ραγαδες...

εγω από την πρώτη στιγμή που καταλαβα ότι είμαι εγκυος αρχισα να βάζω τη Salba Mama που μου συστησε ο γιατρός πριν πάω για δουλειά και το βράδυ την παιδική βαζελίνη!!

Όμως δεν παίζει ρόλο μόνο τι βαζεις αλλά και πως το βάζεις..

είτετην κρέμα είτε τη βαζελίνη να την ξεκινάς από πολύ χαμηλά , τουλάχιστον μια παλάμη κατω από τον αφαλό σου γιατί το μωρό βρισκεται χαμηλά και ανεβαινει σιγά σιγά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει να κανει με την ποιοτητα του δερματος παντως.:( Παιζει ρολο και η ενυδατωση!Νερακι φρουτα λαχανικα!Αλλα και η ενυδατωση η επιδερμικη.Εγω βαζω μια κρεμα της chicco mama donna τη λενε απο 2 1/2 μηνων και τωρα μου εδωσε ο γιατρος μια πολυ καλη της sychroline(ελπιζω να την εγραψα σωστα)Λεω καλη οτι ειναι γιατι με τραβαγε πολυ η κοιλιτσα στα πλαΪνα και τωρα τη νιωθω λεια και απαλη!!:P Τωρα τι θα γινει αργοτερα?Ποιος ξερει!!!Θα σας πω συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβώς, οι ραγάδες έχουν να κάνουν με τη προδιάθεση του δέρματος.

Δεν έχει να κάνει με τις κρέμες και τις αλοιφές.

Και η βαζελίνη... δε κάνει κάτι. ίσα ίσα που κολλάει και στα ρούχα.

Το είχαμε κάνει μάθημα στη σχολή.

Και καλό είναι να βάζετε κρέμες ή λαδάκια πριν ακόμη αποφασίσετε να μείνετε έγκυες.

Να ενυδατώνετε το δέρμα σας.

Χρησιμοποιώ λαδάκι σε όλο το σώμα γύρω στα 4 χρόνια.

Ανακάλυψα πόσο απαλό κρατάει το δέρμα πριν 4 χρόνια που πασαλειβόμουν με αντηλιακά λάδια το καλοκαίρι στη 8άλασσα και μ΄ αρεσε η αίσ8ηση, και δε σταμάτησα μετά το μπανάκι μου καθημερινώς να βάζω λαδάκι.

Τελευταία βγάζω φλουδίτσες απ τη κοιλιά μου και νιώθω να με φαγουρίζει...

Ελπίζω όμως να μη δω ραγάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΦΑΓΟΥΡΙΖΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ

ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ. ΝΕΡΟ ΠΙΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...