Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΑΧ! Επιτέλους έφτασε η στιγμή να γράψω και τη δική μου ιστορία τοκετου! Το άργησα λίγο, αλλά όταν κοιμαται η μπεμπα προτιμω να κοιμηθω, από το να κάτσω στον υπολογιστή!

Έχω να πω αρχικά ότι η εμπιρεία της γέννας ήταν η ομορφότερη εμπιρεία της ζωης μου! Θα πήγαινα Σάββατο 9/8 το πρωι, προγραμματισμένα για καισαρικη, γιατι η μπουμπου μας ειχε κατσει με το κεφάλι κάθετα. Την προηγούμενη ηρθε Πατρα η κολλητη μου και νουνα του μωρού για συμπαρασταση. Πήγαμε κομμωτήριο και αισθητικο για αποτρίχωση και το βράδυ βγήκαμε για φαγητο και ποτακι να το γιορτάσουμε! Το βραδυ πού να κοιμηθω εγω! Μεχρι το πρωι δεν εκλεισα ματι. Σηκωθηκα κατα τις 6.30, μπανιαριστηκα, καλλοπιστηκα και βουρρρ γαι το μαιευτηριο με αντρα, μαμα και κολλητη.

ΣΤο μαιευτήριο με παρέλαβε μια πολυ γλυκια μαια για τον γνωστο καλλοπισμο, κλισματακι και μπανακι. Δεν ειχα ξανακανει κλισμα,..πωπω... εκρηξη εγινε στο μπανιο! ΣΤη συνεχεια με πηγαν σε ενα δωματιο, μου εβαλαν ορο και καρδιοτοκογραφο και περιμενα εκει καμια ωρα. Στο διαστημα αυτο μπαινοβγαινε αντρας και κολλητη και μου κρατουσαν παρεα.

Μεχρι που ηρθε ο γιατρος μου να με παραλαβει! Εκει μου κοπηκαν τα ποδια! Όχι απο φοβο, αλλα απο αγωνια! Επιτελους η μεγαλη στιγμη ειχε φτασει και δεν ηθελα να χασω ούτε δευτερολεπτο!

Με πήγαν στο χειρουργείο οπυ η αναισθησιολόγος (μια φανταστικη κυρια με πολυ χιουμορ) μου εκανε την επισκληριοδιο. Ελα ομως που δε με επιανε... Ο γιατρος μου βιαζοταν και ηθελε να μου κανει ολικη, αλλα ευτυχως εκεινη τον επεισε να περιμενουμε λιγο. Μου εκανε και δευτερη δόση και ευτυχως με επιασε! Ο γιατρος ειχε ξεκινησει να πετσοκοβει και εγω ακομα ρωτουσα ποτε θα ξεκινησουμε! Ξεχασα να σας πω ότι ήταν και ο αντρας μου μεσα (ειδε και την επεμβαση το θηριο!) και γενικώς είχαμε πολύ γέλιο! Εγώ ένιωθα σαν να μου εκαναν μασαζ στην κοιλια και το απολάμβανα! Τη στιγμη που εβγαλαν το μωρο... ήταν το αποκορύφομα... Ένιωσα να βγαινει το σπλάχνο μου! Νομίζω ότι άκουγα και μουσικές! Ήταν συγκλονιστική στιγμή! Όταν μου την έδειξαν μες στα αίματα έβαλα τα κλάμματα και είπα ότι έιναι το ομορφότερο μωρό του κόσμου! Μετα την άκουγα να κλάιει και ΄φωναζα τι κάνετε στο παιδι μου κλπ... :laugh: :laugh:

Όταν μουτην ξαναεφεραν στην αγκαλια μου καθαρούλα... Ένιωθα ότι είχα τον κοσμο όλον!!!!! Ο αντρόυλης μου αποχώρησε με την μπέμπα για το δωμάτιο ανάνυψης (σιγα μην εμενε μαζι μου, πισω απο την κορη!) κι εγώ παρεμεινα για τα ραματακια και την πλαστικη. Εκει έριξα εεεεναν υπνοοοο!!!! (την προηγουμενη δεν ειχα κοιμηθει όπως ειπα παραπανω). Το ευχαριστήθηκα!!!

Δεν μπορύσα ποτε να φανταστω ότι θα νιώσω τέτοια συναισθηματα... Η εμπιρεια αυτη ηταν η καλυτερη της ζωης μου!!!!!!! Η στιγμη που ηρθε στον κοσμο η μπεμπουλα μου ηταν συγκλονιστική και τα συναισθηματα αυτα αξεχαστα!!! Την αγαπω τόσο πολυ που αναρωτιέμαι τι έκανα πριν την αποκτήσω!!

Ανυπομονώ να το ξαναζήσω όλο αυτο! Όσο πιο σύντομα γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 352
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΧ! Επιτέλους έφτασε η στιγμή να γράψω και τη δική μου ιστορία τοκετου! Το άργησα λίγο, αλλά όταν κοιμαται η μπεμπα προτιμω να κοιμηθω, από το να κάτσω στον υπολογιστή!

Έχω να πω αρχικά ότι η εμπιρεία της γέννας ήταν η ομορφότερη εμπιρεία της ζωης μου! Θα πήγαινα Σάββατο 9/8 το πρωι, προγραμματισμένα για καισαρικη, γιατι η μπουμπου μας ειχε κατσει με το κεφάλι κάθετα. Την προηγούμενη ηρθε Πατρα η κολλητη μου και νουνα του μωρού για συμπαρασταση. Πήγαμε κομμωτήριο και αισθητικο για αποτρίχωση και το βράδυ βγήκαμε για φαγητο και ποτακι να το γιορτάσουμε! Το βραδυ πού να κοιμηθω εγω! Μεχρι το πρωι δεν εκλεισα ματι. Σηκωθηκα κατα τις 6.30, μπανιαριστηκα, καλλοπιστηκα και βουρρρ γαι το μαιευτηριο με αντρα, μαμα και κολλητη.

ΣΤο μαιευτήριο με παρέλαβε μια πολυ γλυκια μαια για τον γνωστο καλλοπισμο, κλισματακι και μπανακι. Δεν ειχα ξανακανει κλισμα,..πωπω... εκρηξη εγινε στο μπανιο! ΣΤη συνεχεια με πηγαν σε ενα δωματιο, μου εβαλαν ορο και καρδιοτοκογραφο και περιμενα εκει καμια ωρα. Στο διαστημα αυτο μπαινοβγαινε αντρας και κολλητη και μου κρατουσαν παρεα.

Μεχρι που ηρθε ο γιατρος μου να με παραλαβει! Εκει μου κοπηκαν τα ποδια! Όχι απο φοβο, αλλα απο αγωνια! Επιτελους η μεγαλη στιγμη ειχε φτασει και δεν ηθελα να χασω ούτε δευτερολεπτο!

Με πήγαν στο χειρουργείο οπυ η αναισθησιολόγος (μια φανταστικη κυρια με πολυ χιουμορ) μου εκανε την επισκληριοδιο. Ελα ομως που δε με επιανε... Ο γιατρος μου βιαζοταν και ηθελε να μου κανει ολικη, αλλα ευτυχως εκεινη τον επεισε να περιμενουμε λιγο. Μου εκανε και δευτερη δόση και ευτυχως με επιασε! Ο γιατρος ειχε ξεκινησει να πετσοκοβει και εγω ακομα ρωτουσα ποτε θα ξεκινησουμε! Ξεχασα να σας πω ότι ήταν και ο αντρας μου μεσα (ειδε και την επεμβαση το θηριο!) και γενικώς είχαμε πολύ γέλιο! Εγώ ένιωθα σαν να μου εκαναν μασαζ στην κοιλια και το απολάμβανα! Τη στιγμη που εβγαλαν το μωρο... ήταν το αποκορύφομα... Ένιωσα να βγαινει το σπλάχνο μου! Νομίζω ότι άκουγα και μουσικές! Ήταν συγκλονιστική στιγμή! Όταν μου την έδειξαν μες στα αίματα έβαλα τα κλάμματα και είπα ότι έιναι το ομορφότερο μωρό του κόσμου! Μετα την άκουγα να κλάιει και ΄φωναζα τι κάνετε στο παιδι μου κλπ... :laugh: :laugh:

Όταν μουτην ξαναεφεραν στην αγκαλια μου καθαρούλα... Ένιωθα ότι είχα τον κοσμο όλον!!!!! Ο αντρόυλης μου αποχώρησε με την μπέμπα για το δωμάτιο ανάνυψης (σιγα μην εμενε μαζι μου, πισω απο την κορη!) κι εγώ παρεμεινα για τα ραματακια και την πλαστικη. Εκει έριξα εεεεναν υπνοοοο!!!! (την προηγουμενη δεν ειχα κοιμηθει όπως ειπα παραπανω). Το ευχαριστήθηκα!!!

Δεν μπορύσα ποτε να φανταστω ότι θα νιώσω τέτοια συναισθηματα... Η εμπιρεια αυτη ηταν η καλυτερη της ζωης μου!!!!!!! Η στιγμη που ηρθε στον κοσμο η μπεμπουλα μου ηταν συγκλονιστική και τα συναισθηματα αυτα αξεχαστα!!! Την αγαπω τόσο πολυ που αναρωτιέμαι τι έκανα πριν την αποκτήσω!!

Ανυπομονώ να το ξαναζήσω όλο αυτο! Όσο πιο σύντομα γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΟ ΚΡΥΨΩ ΓΕΛΑΣΑ (ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΑ)ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΟ ΚΡΥΨΩ ΓΕΛΑΣΑ (ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΑ)ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΟ ΚΡΥΨΩ ΓΕΛΑΣΑ (ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΑ)ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Aναστασακι μου ποσο χαιρομαι για σενα!!

...Ηταν πολυ ομορφη η ιστορια σου και με εκανες και γελασα κιολας!!(με το κλυσμα)ΧΕΧΕ!!

Να σου ζησει και παλι η κουκλαρα σου!!

Ειστε μια υπεροχη οικογενεια και ειναι πολυ τυχερη που σας εχει!!!

Σας φιλω γλυκα!!

...Περιμενω νεα...Οποτε μπορεσεις..!!

1369742jd0iwbvwrx.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Aναστασακι μου ποσο χαιρομαι για σενα!!

...Ηταν πολυ ομορφη η ιστορια σου και με εκανες και γελασα κιολας!!(με το κλυσμα)ΧΕΧΕ!!

Να σου ζησει και παλι η κουκλαρα σου!!

Ειστε μια υπεροχη οικογενεια και ειναι πολυ τυχερη που σας εχει!!!

Σας φιλω γλυκα!!

...Περιμενω νεα...Οποτε μπορεσεις..!!

1369742jd0iwbvwrx.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Aναστασακι μου ποσο χαιρομαι για σενα!!

...Ηταν πολυ ομορφη η ιστορια σου και με εκανες και γελασα κιολας!!(με το κλυσμα)ΧΕΧΕ!!

Να σου ζησει και παλι η κουκλαρα σου!!

Ειστε μια υπεροχη οικογενεια και ειναι πολυ τυχερη που σας εχει!!!

Σας φιλω γλυκα!!

...Περιμενω νεα...Οποτε μπορεσεις..!!

1369742jd0iwbvwrx.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Αναστασία, με εκανες και ανατρίχιασα κ δάκρυσα με την περιγραφή σου την στιγμή της γέννησης! Ελπίζω να είναι έτσι για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Αναστασία, με εκανες και ανατρίχιασα κ δάκρυσα με την περιγραφή σου την στιγμή της γέννησης! Ελπίζω να είναι έτσι για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Αναστασία, με εκανες και ανατρίχιασα κ δάκρυσα με την περιγραφή σου την στιγμή της γέννησης! Ελπίζω να είναι έτσι για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά απο τις πιο όμορφες κ ευχαριστες ιστοριες τοκετού που εχω ακούσει.Μπράβο Αναστασία,δίνεις κουράγιο σε όσες έχουν πάρει με φοβο το τοκετό.Αντε με το καλό το δευτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά απο τις πιο όμορφες κ ευχαριστες ιστοριες τοκετού που εχω ακούσει.Μπράβο Αναστασία,δίνεις κουράγιο σε όσες έχουν πάρει με φοβο το τοκετό.Αντε με το καλό το δευτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά απο τις πιο όμορφες κ ευχαριστες ιστοριες τοκετού που εχω ακούσει.Μπράβο Αναστασία,δίνεις κουράγιο σε όσες έχουν πάρει με φοβο το τοκετό.Αντε με το καλό το δευτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου να σου ζησει το μωρακι σου.Μακαρι ολες οι κοπελες να εχουν τοσο ευκολη γεννα.Η περιγραφη σου ειναι ολα τα λεφτα!Να εισαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου να σου ζησει το μωρακι σου.Μακαρι ολες οι κοπελες να εχουν τοσο ευκολη γεννα.Η περιγραφη σου ειναι ολα τα λεφτα!Να εισαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου να σου ζησει το μωρακι σου.Μακαρι ολες οι κοπελες να εχουν τοσο ευκολη γεννα.Η περιγραφη σου ειναι ολα τα λεφτα!Να εισαι καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου τι ομορφα που περιεγραψες την εμπειρια σου...σου ευχομαι να εισαι παντα τοσο θετικη και ευχαριστη στη ζωη σου....να χαιρεσαι το γλυκουλινι κοριτσακι σου γιατι πραγματικα ειναι μια τρελα.....να ειστε παντα ευτυχισμενοι.....και γρηγορα το δευτερο....αντε με το καλο.....φιλακια πολλα κοριτσακι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου τι ομορφα που περιεγραψες την εμπειρια σου...σου ευχομαι να εισαι παντα τοσο θετικη και ευχαριστη στη ζωη σου....να χαιρεσαι το γλυκουλινι κοριτσακι σου γιατι πραγματικα ειναι μια τρελα.....να ειστε παντα ευτυχισμενοι.....και γρηγορα το δευτερο....αντε με το καλο.....φιλακια πολλα κοριτσακι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου τι ομορφα που περιεγραψες την εμπειρια σου...σου ευχομαι να εισαι παντα τοσο θετικη και ευχαριστη στη ζωη σου....να χαιρεσαι το γλυκουλινι κοριτσακι σου γιατι πραγματικα ειναι μια τρελα.....να ειστε παντα ευτυχισμενοι.....και γρηγορα το δευτερο....αντε με το καλο.....φιλακια πολλα κοριτσακι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasaki mou poly omorfa mas periegrapses ton toketo sou!

Thn mia eklaiga kai thn alh gelousa!Meta apo ayto mou efyge

kathe fovos pou eixa gia thn kaisarikh! Makari etsi eykola

na gennane oles oi gynaikes.

Na xairese thn oikogeneia sou! Se filw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasaki mou poly omorfa mas periegrapses ton toketo sou!

Thn mia eklaiga kai thn alh gelousa!Meta apo ayto mou efyge

kathe fovos pou eixa gia thn kaisarikh! Makari etsi eykola

na gennane oles oi gynaikes.

Na xairese thn oikogeneia sou! Se filw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...