Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΜΗΛΟΣ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ, είμαι νέο μέλος...εύχομαι σε όλες/όλους τα καλύτερα

Είμαι στην 9η (+4 ημερες) εβδομαδα της εγκυμοσύνης μου και χθες

στον υπέρηχο ο γιατρός μου μου είπε ότι ο πλακούντας είναι

λίγο χαμηλά, αλλά πιθανά να ανέβει. Διαβαζω διάφορα σχετικά με αυτό

και ενώ ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός, εγώ λίγο ανυσηχώ... κυρίως για το ενδεχόμενο να αναγκαστώ να μείνω πάλι στο κρεββάτι (στην 1η εγκυμοσύνη μου, εμεινα 6 μηνες ξαπλωμένη, με πάπια (!!),

γιατί είχα μια μικρή αποκόλληση στη 18η εβδ. - η γιατρός μου φοβόταν πολύ και δε με άφησε ούτε στον 9ο να σηκωθώ, παρόλο που από την 20η εβδ. και μετα δεν ειδα ουτε μια σταγονα αιμα)... Όπως καταλαβαίνετε το ενδεχόμενο του εγκλεισμού με πανικοβάλει, ευτυχώς δηλ. που σύμφωνα με τα όσα διαβάζω, το έμβρυο δεν κινδυνεύει.

¨Εχει τύχει σε κάποια απο εσάς κορίτσια κάτι παρόμοιο;

τι εκβαση είχε;

Ευχαριστώ, ελπίζω κάτι να μου πείτε γιατί αγχώθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Liakos μην αγχωνεσαι! ειχα κ εγω αιμοραγιες στην προηγουμενη εγκυμοσυνη κ ξαπλωσα-τεζα τρεις μηνες! Σε αυτη ειχα προθιο χαμηλο πλακουντα μου ειπε κ μενα τα ιδια με σενα ο γιατρος..Ειδε μεσα λιγο αιματακι αλλα εγω δεν το ειδα ποτε..μαλλον απορροφηθηκε!Εκανα αμνιο λογω ηλικιας στην 17η εβδομαδα κ η θεση του πλακουντα ηταν η ιδια...Αργοτερα στο β επιπεδου στην 22 η θεση του πλακουντα ηταν Προθια ΥΨΗΛΗ!! Τις περισσοτερες φορες επειδη μεγαλωνει η μητρα ανεβαινει μαζι της και ο πλακουντας!:) εισαι ακομη στην αρχη γιαυτο κ θα προσεχεις λιγακι!!Μετα θα πανε ολα καλα,μη φοβασαι!!! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα ο πλακούντας μου ήταν χαμηλός και ανέβηκε.Εμένα φάνηκε στη β¨επιπέδου και ανέβηκε στον 8 μήνα.Δεν περπάταγα και δεν οδηγούσα πολύ.Μην ανησυχείς,με το καλό το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλή μου. Εχω κι εγώ αυτο το προβλημα. Είμαι στην 25η εβδομάδα της κύησης και ο πλακούντας είναι λιγο χαμηλά κάποιο μέρος του. Φαντάσου πως όταν έκανα β επιπέδου ο γιατρός είπε ότι έχει ανέβει και ότι είναι υψηλός, ενώ εχθές ο γιατρός μου τον διέψευσε. Δεν έχω κανένα σύμτομα όλα πάνε καλά απλά θα περημένουμε να ανέβει και εγώ θα πρέπει να μη κουράζομαι. Θεωρεί ότι θα ανέβει , πάντος όλα θα πάνε καλά θα το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liakos ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΧΑΜΗΛΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΙΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΙΔΙΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΒΑΡΥΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΣΑ'

ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ

ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...