Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να μιλήσω σε κάποιον...


Recommended Posts

Βάνια μου να χαίρεσαι το αγοράκι σου!Συγχαρητήρια που τους στηρίξατε!Και εμείς έχουμε μια θεία,άγγελο πραγματικό!Δεν ξέρω τι θα κάναμε χωρίς εκείνη.

Και μόνο που παίρνει τηλέφωνο κάθε μέρα ή που έρχεται και μου κάνει παρεά(και όχι απο οίκτο αλλά απο πραγματικό ενδιαφέρον)για εμάς μετράει αφάνταστα!:)

Δεν είμαστε παντρεμένοι ακόμα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 164
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες κοριτσάκι!

Μην στεναχωριέσαι για τους γονείς σου. Εκείνοι έπρεπε να σου σταθούν τώρα, στα δύσκολα, τώρα τους έχεις ανάγκη, δεν μπορώ να πιστέψω τέτοια σκληρότητα εκ μέρους τους. Όμως...τώρα έφτιαξες μια καινούρια οικογένεια, έχεις έναν άντρα που σε αγαπάει πραγματικά που δεν φοβάται τα δύσκολα και είναι αγωνιστής. Σε λίγο θα έχεις και το μωρό σου...θα τα έχεις ΟΛΑ!!! Και το μωρό σου θα είναι πολύ τυχερό που θα έχει γονείς τόσο δεμένους, γεμάτους αγάπη να δώσουν σε αυτό.

Είσαι πολύ τυχερή που βρήκες έναν σπουδαίο σύντροφο που θα γίνει πατέρας του παιδιού σου και μαζί θα το αναθρέψετε και θα χαρείτε τα πάντα, κάθε δυσκολία της ζωής, κάθε απογοήτευση θα σβήνει μπροστά στο χαμόγελό του Μόνο αυτό μετράει. ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ, όλα όσα άλλες κοπέλες μόνο να ονειρευτούν μπορούν!!:) Απόλαυσε αυτούς τους μήνες της εγκυμοσύνης σου και μην αφήνεις κανέναν και τίποτα να τους χαλάσει.

Καλή δύναμη και αισιοδοξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου να σε καλως ορίσω κι εγώ με τη σειρά μου στη παρέα

Είμαι η Ελενα, σχεδόν 30 και περιμένω το πρώτο μου μωράκι.

Ήθελα να σου πω να μη χάσεις τη δύναμη που έχεις μέσα σου.

Οι γονείς μας 8έλοντας να μας δείξουν το σωστό, κάνουν τεράστια λάθη.

Σίγουρα η απογοήτευσή σου είναι μεγάλη.

Πιστεύω πως θα μετανοιώσουν γρήγορα για το γεγονός αυτό και πως 8α σε πλησιάσουν εν καιρώ.

Εύχομαι με το καλό να έρ8ει το μωράκι σου

και να δεις που όλα 8α πάνε καλά!

Η αγάπη σας είναι μεγάλη δύναμη :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο και σε εσενα και στον αντρα σου που αποφασισατε να το κρατησετε και να παλαψετε γι αυτο!!!!

Ειλικρινα ακομα και εγω δεν ξερω τι θα εκανα στην θεση σας και ειδικα στην θεση του αντρα σου θα ειχα πελαγωσει μαλλον!!

Ειμαι σιγουρη οτι ο χρονος και το μωρακι σας θα σας ανταμειψει συντομα

Συγχαρητηρια και στους δυο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη ευχαριστούμε!:laugh:

Αχ και εγώ εχω στεναχωρηθεί που κουράζεται τόσο ενώ εγώ δεν βοηθάω όσο θα πρεπε.Του έχουνε πέσει πολλά βάρη και παράλληλα διαβάζει και για την σχολή:( Και με βοηθάει και στις δουλειές του σπιτιού :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalosorises sthn pareoula mas.katarxin sunxaritiria gia thn egkumosunh sou liges kopeles sthn hlikia sou skeutonte orima kalh mou.mhn fobase tipota o antroulh sou na einai kala tha taleporithei ligaki omos ajizei ton kopo.sou euxome me to kalo na geniseis kai na eiste panta agaphmenoi kai eutixismenoi.ola tha pane kala na eisai panta aisiodojh.filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ μου γεια σου... σου ευχομαι απο δω και περα η ζωη σου να ειναι στρωμενη με ροδοπεταλα και ολα να σας πανε καλα και οπως τα θελετε... εμεις εδω ειμαστε αν χρειαστεις ποτε βοηθεια...:) φιλακια πολλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε τόσο γλυκές!

soulitsa ,sweetmammy ευχαριστώ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια!

Εύχομαι σε ολες να έχετε πολύ υγεία και ευτυχλια,εσείς και οι οικογένειες σας!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ καλωσόρισες στην παρέα μας!

Εύχομαι να έχεις καλό υπόλοιπο στην εγκυμοσύνη σου και ο ερχομός της κοριτσόνας σου στον κόσμο να μαλακώσει λίγο τις καρδιές των γονιών σας, να μπορέσετε να τους προσεγγίσετε και να γίνετε όπως πρώτα!

Αλλά και να μην το καταφέρει.. Να θυμάσαι πάντα πόσο ευλογημένη είσαι από το Θεό!

Ξέρεις πόσες κοπέλες παρακαλούνε να έρθουν στη θέση σου? Να έχουν έναν άντρα βράχο δίπλα τους, ασχέτως ηλικίας, κι ένα μωράκι στην κοιλιά τους?

Η Παναγιά μαζί σας!

Είμαι η Ιφιγένεια, στα 30 και το Μαράκι - διαμαντάκι μου κλείνει αύριο 9 μήνες ζωής!

Θα τα λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hope-89, πραγματικά ΜΠΡΑΒΟ σε σενα και στον αντρα σου! Απ'οτι φαινεται ειστε κι οι δυο πολυ δυνατοι ανθρωποι μετα απ'αυτο με τους γονεις σας. Πιστεύω ομως πως τελικα θα ξαναγινουν ολα οπως πριν με τον ερχομο του μωρου σας. Μακάρι να ημουν κοντα να μπορουσα να βοηθησω με οποιον τροπο (φανταζομαι η αγαπη τωρα θα ειναι το σημαντικοτερο για σενα), αλλα οτι χρειαστεις μη διστασεις να το πεις και θα βρεθει ακρη.

Εγω ειμαι η Αυγή, 27 χρονων και περιμενω το πρωτο μου παιδακι. Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΝΤΕΔΡΑΣΑΝ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΦΥΣΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΘΑ ΝΟΙΩΘΕΙΣ. ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΟΥ. ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΝΝΑ, ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΑΘΩ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ "ΠΡΟΩΡΗ" ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑΣ ΤΟΥ. ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ. ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΑΧΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΑΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΛΕΓΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ..ΜΠΑΡΒΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΖΩΗ ΑΠΟ ΕΔΩΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΤΗΣΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΣΑΤΑΛΙΑ..ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ...ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΑΤΙ ΓΟΝΕΙΣ....ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΗΡΗΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλιτσα μου καταρχας ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!!!!

με συγκινησες βρε μικρουλα μου τι να πω...συγχαρητηρια για την αποφαση που πηρατε να κρατησετε το αγγελουδι σας κοντρα στα ταμπου και στα κατεστημενα που υπαρχουν μπραβο σας!!!!

ειστε παλικαρια και οι δυο σας και οσο για τον συντροφο σου ειναι πιο αντρας απο εναν ''μεγαλυτερο σε ηλικια'' παρα το νεαρο της ηλικιας του ειναι εκει βραχος για σενα και το μωρακι σας και παλευει πραγματικα λιγα παιδια στην ηλικια σας θα το εκαναν αυτο!!!

εχεις εκεινον για στηριγμα και να μην ανυσηχεις καθολου οταν με το καλο ερθει το μωρακι σας θα αποζημιωθειτε για ολον αυτον τον αγωνα που κανατε και καποια στιγμη θα μαλακωσουν και οι γονεις σας ειμαι σιγουρη πως οταν μαθουν για τον ερχομο του εγγονιου τους θα τρεξουν σε σας...

παντως ενα ακομη ειναι σιγουρο πως εδω σε μας βρηκες μια ακομη οικογενεια και στο λεω μεσα απο την καρδια μου οτι χρειαστεις μην διστασεις ειμαι η αναστασια 33 χρονων και εχω ενα αγορακι 10 μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου,εχω πολλουςλογους για να σου πω συγχαρητηρια.....συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου,συγχαρητηρια για τον χαρακτηρα σου και την δυναμη που εχεις μεσα σου...δεν νομιζω ολα τα κοριτσια των 20 ετων να μπορουσαν να αντιμετωπισουν με τετοια ωριμοτητα την ιδια τη ζωη..και δεν αναφερομαι μονο στο παιδι..αλλα και στις αξιες...που εσυ παρολο που γκρεμιστηκαν πολλα στα ματια σου για τους γονεις σου,καταφερες να σταθεις ορθια... συγχαρητηρια στον ανθρωπο σου...γιατι πραγματικα ειναι ο ανθρωπος σου.....δεν ξερω ποσοι στην ηλικια του θα ηταν τοσο ευσυνειδητοι και πραγματικα αντρες οσο ο δικος σου αντρας...συγχαρητηρια για την επιλογη σου.... συγχαρητηρια για τις αποψεις σου περι πτυχιου,να το παλεψετε οσο μπορειτε...ειναι πραγματικα το οπλο σας.. σας αξιζουν τα καλυτερα,με σιγκινησες πολυ...... κοιτα να μην στενοχωριεσαι και να εχεις ανησυχιες και κανεις κακο στο νινακι σου... και ο αντρουλης σου θα θελει να σε βλεπει χαμογελαστη...του αξιζει..ετσι δεν ειναι??? και μην ανησυχεις καθολου για το αν θα ειστε καλοι γονεις....θα ειστε οχι απλα καλοι γονεις.....αλλα πολυτιμοι και σπανιοι..... το εχετε αποδειξει ηδη αν σκεφτεις τα προηγουμενα που σου εγραψα....... αξιζετε πραγματικα.... να ειστε καλα παντα σας αξιζουν τα καλυτερα...και επειδη ο θεουληςειναι πανω και βλεπει,πιστεψε με, η ζωη εχει αρχισει ηδη να σας ανταμοιβει..με ενα πλασματακι...και θα ερθουν τα καλυτερα...!!! ειμαι πολυ περηφανη σαν νεα κοπελα και εγω που υπαρχουν ακομη τετοιοι ανθρωποι σαν εσας τους δυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου,εχω πολλουςλογους για να σου πω συγχαρητηρια.....συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου,συγχαρητηρια για τον χαρακτηρα σου και την δυναμη που εχεις μεσα σου...δεν νομιζω ολα τα κοριτσια των 20 ετων να μπορουσαν να αντιμετωπισουν με τετοια ωριμοτητα την ιδια τη ζωη..και δεν αναφερομαι μονο στο παιδι..αλλα και στις αξιες...που εσυ παρολο που γκρεμιστηκαν πολλα στα ματια σου για τους γονεις σου,καταφερες να σταθεις ορθια... συγχαρητηρια στον ανθρωπο σου...γιατι πραγματικα ειναι ο ανθρωπος σου.....δεν ξερω ποσοι στην ηλικια του θα ηταν τοσο ευσυνειδητοι και πραγματικα αντρες οσο ο δικος σου αντρας...συγχαρητηρια για την επιλογη σου.... συγχαρητηρια για τις αποψεις σου περι πτυχιου,να το παλεψετε οσο μπορειτε...ειναι πραγματικα το οπλο σας.. σας αξιζουν τα καλυτερα,με σιγκινησες πολυ...... κοιτα να μην στενοχωριεσαι και να εχεις ανησυχιες και κανεις κακο στο νινακι σου... και ο αντρουλης σου θα θελει να σε βλεπει χαμογελαστη...του αξιζει..ετσι δεν ειναι??? και μην ανησυχεις καθολου για το αν θα ειστε καλοι γονεις....θα ειστε οχι απλα καλοι γονεις.....αλλα πολυτιμοι και σπανιοι..... το εχετε αποδειξει ηδη αν σκεφτεις τα προηγουμενα που σου εγραψα....... αξιζετε πραγματικα.... να ειστε καλα παντα σας αξιζουν τα καλυτερα...και επειδη ο θεουληςειναι πανω και βλεπει,πιστεψε με, η ζωη εχει αρχισει ηδη να σας ανταμοιβει..με ενα πλασματακι...και θα ερθουν τα καλυτερα...!!! ειμαι πολυ περηφανη σαν νεα κοπελα και εγω που υπαρχουν ακομη τετοιοι ανθρωποι σαν εσας τους δυο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νέλλυ ,καλωσήρθες στην παρέα μας. Αυτό που κάνατε είναι αξιέπαινο! Δυστυχώς οι γονείς νομίζουν πως εχουν πάντα δίκιο κυρίως γιατί περιμένουν από τα παιδιά τους να κάνουν αυτά που δεν έκαναν εκείνοι. Ξεχνάνε όμως να σκεφτούν ότι δεν είμαστε ρομπότ αλλά άνθρωποι και σαν ανθρώπους πρέπει να μας συμπεριφέρονται. Δυστυχώς μου είχε τύχει κάτι ανάλογο στην ηλικία σου και όταν το είπα στους γονείς μου μου απάντησαν το ίδιο..η κατάληξη..μια κίνηση που με έχει στιγματίσει για ολόκληρη τη ζωή μου!Χαίρομαι που είχατε τα κότσια να κάνετε αυτό που έπρεπε να κάνουμε κ εμείς! Μπράβο σας. Καταλαβαίνω απόλυτα πως αισθάνεσαι..να μν έχεις τη φροντίδα της μητέρας σου σε μια τόσο δύσκολη περίοδο..θεωρώ ακόμη λειτουργούν εντελώς λάθος...δεν απορρίπτεις κάποιον για τις επιλογές που κάνει για τη δική του ζωή!!Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για το ίδιο σου το παιδί..η μητέρα σου πως μπορεί να κοιμάται τα βράδια ξέροντας ότι περιμένεις μωράκι και πως ο κάθε μήνας έχει τους κινδύνους και τις δυσκολίες του; Θα έπρεπε να σε τρελάινει στα τηλεφωνα..εύχομαι να αλλάξει γνώμη και στάση!!

Μην το βάζεις κάτω όμως..όταν υπάρχει θέληση όλα γίνονται!!Θα κουραστείτε λίγο παραπάνω , θα αγχθείτει ακόμη περισσότερο όμως τα πράγματα θα πάνε μια χαρά! Αρκεί να τα βρίσκετε οι δυο σας!! Εσείς ήδη είστε μια οικογένεια που προκειται να μεγαλώσει!!:)Εσείς οι δύο πλέον είστε οι δημιουργοί και σίγουρα θα τα βρείτε σκουρα όμως με τον καιρό και υπομονή όλα θα πάνε τέλεια!Προς το παρόν να σκέφτεσαι μόνο το κοριτσάκι σου που έρχεται στη ζωη και μη σε νοιάζει τίποτα! Πιστεύω πως έχεις δίπλα σου έναν πάρα πολύ άξιο άντρα που σίγουρα θα σε στηρίξει σε οποιαδήποτε δυσκολιά..Μπράβο σας!!Και ότι χρειαστείτε..εμείς είμαστε εδω!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΟ ΝΕΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΤΕ.ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΘΑ ΛΥΓΙΣΟΥΝ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ Η ΕΓΓΟΝΟΥΛΑ ΤΟΥΣ.ΑΠΛΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΠΡΑΤΤΟΥΝ ΑΠΕΡΙΣΚΕΠΤΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΤΗ ΕΦΕΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!ΚΑΙ ΜΙ ΑΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ.ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nelly kalwsirthes sth parea mas kai me to kalo to nini!

Mpravo kai stous dyo sas,pou parolo pou eiste mikroi sthn hlikia skefteste toso wrima kai deinete eukairia sth zwh!Den exw logia...tha deis pou ola tha pane kala.Exeis enan andra pou deixnei na se yperagapaei,mia ygeih sxesh kai to mwraki sas pou erxetai.Se ligo kairo tha noitheis gemath me to mwro sthn agkalia sou.Eisai poly tyxerh loipon pou vrikes thn eutyxia toso nwris :)

Oso gia tous goneis...tha to kseperasoun!Droph vevaia pou eipan na to riksete!

Egw eimai h Elena,22 xronwn kai perimenw ta didymakia mou :)

Eimai pandremenh apta 18!O pateras mou loipon,epeidh den ithele na pandreutw ton andra pou agapw de mou milaei mexri kai shmera!O logos?Me prokseneue allou,se anthrwpous poio plousious apton andra mou.

To gegonos auto de me kanei ligotero eutyxismenh.

Gi auto sou lew eimaste tyxeres pou vrikame thn eutyxia kai oi dyo se toso mikrh hlikia.

Filia kai sou euxomai me to kalo na erthei sto kosmo o karpos tou erwtas sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγχωρεις που σε φερνω σε δυσκολη θεση αλλα επειδη ειδα οτι σε λιγοτερο απο μηνα ερχεται το μωρακι σας και αφου οι γονεις σας δεν σας στηριζουν :angry: και ο αντρας σου αναγκαστικα για να τα βγαλετε περα μονοι σας κανει 2 δουλειες

πως τα πατε με τις αγορες κουνιας ντουλαπας - αλαξιερας και καροτσιου που ειναι τα πρωτα απαραιτητα και τα πιο επωδυνα οικονομικα??:blush:

Ισως να μπορουσαμε να βοηθησουμε η καθε μια με τον τροπο της αν υπαρχει εντονο προβλημα που ειναι απολυτα λογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Νελλυ, καλως ηρθες κι απο μενα στην ομορφη παρεα μας!!!:)

γλυκο μου κοριτσακι, δεν εχω τι αλλο να πω, με καλυψαν τοσο οι κοπελες!!;) δεν εχω λογια...:) ποσα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ να πω κοπελα μου, σε σενα και στο παλικαρι σου??? οσα και να πω δεν φτανουν!!! ειστε ΑΞΙΕΠΑΙΝΟΙ!!!!! ενιωσα τοση συγκινηση με την ιστορια σου, εχω ειλικρινα ανατριχιασει!!!:)

να 'σαι σιγουρη καλο μου κοριτσακι, οτι ειστε και θα γινετε μια ΥΠΕΡΟΧΗ οικογενεια... οι καλυτεροι γονεις του κοσμου και να μην αμφιβαλλεις καθολου γι αυτο!!!

ειμαι κι εγω μια μικρη μανουλα, 22 χρονων, παντρεμενη 2,5 χρονια, φοιτητρια κι εχω μια μικρουλα 13 μηνων! φυσικα, δεν διανοουμαι να συγκρινω τον εαυτο μου με σενα κοριτσακι μου, δεν αντιμετωπισα τις δικες σου δυσκολιες, ειμαι ΠΟΛΥ "μικρη" μπροστα σου!! θελω ομως να σε διαβεβαιωσω πως ΟΛΑ γινονται!!! για να σου δωσω λιγο κουραγιο (σε καμια περιπτωση δε θελω να επιδειχθω, πιστευω 100% με τη βοηθεια του Θεου):blush: στην εξεταστικη του Φεβρουαριου περασα 8 στα 9 μαθηματα, εχοντας ιγμοριτιδα ΚΑΙ τη μικρη μου αρρωστη!!;) ΟΛΑ γινονται κοριτσακι μου και ΟΛΑ τα μπορειτε!!! να ειστε δυνατοι και να το πιστευετε και ΟΛΑ θα τα καταφερετε!! (παρεπιπτοντως, τι σπουδαζετε? αν μπορω με καποιο τροπο να βοηθησω, ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ! οχι πως ειναι πολυ πιθανο να ειμαστε στην ιδια σχολη,αλλα λεω ΜΗΠΩΣ!;) )

και Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ μα Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ χρειαστεις κοριτσακι μου, να ξερεις πως θα ειμαστε κοντα σου!!!

και παλι Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α ! ! !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλυ μου καλως ήρθες στην παρέα των μαμάδων και με το καλό να ρθει το κοριτσάκι σου.

Ότι και να πω θα ναι λίγο μπροστά στο μεγαλείο των πράξεων σας! Μπράβο σας, για την τόσο ώριμη αντιμετώπιση του θέματος παρά του νεαρού της ηλικίας σας και για τον τροπο που γενικότερα σκεφτεστε και αντιμετωπίζετε τα για άλλους "δύσκολα" γεγονότα στην ζωή σας.

Ξέρετε ότι θα πράγματα δεν θα ναι και τόσο ρόδινα, ότι θα αντιμετωπίσετε δυσκολίες και σίγουρα θα έχετε ήδη αντιμετωπίσει αρκετες αλλά με την αγάπη που έχετε και προσφέρετε ο ένας στο άλλον θα τα ξεπεράσετε και με τον ερχομό του μωρού θα νιώσετε σίγουρα περήφανοι για τις επιλογές σας και θα ξεχάσετε όποιες δυσκολίες. Θα στρώσουν τα πράγματα και γρήγορα... Όλα θα πάνε καλά με την βοήθεια του Θεού, και θα "κοιτάτε πίσω" κάποτε και θα καμαρώνετε για ό,τι μόνοι σας δημιουργήσατε...

Όσον αφορά το θέμα "γονείς" δώστε τους χρόνο.Οι γονείς θέλουν το καλύτερο για το παιδι τους και καμιά φορά προσπαθούν να το περάσουν με λάθος τρόπο... Ας μην ξεχνάμε κάτω απο ποιες συνθήκες έχουν και αυτοί μεγαλώσει και τι βιώματα κουβαλάνε... Εφόσον κιόλας ανέφερες ότι δεν περίμενες τέτοια αντιμετώπιση από τους δικούς σου, ότι νόμιζες ότι σε αγαπούσαν κ.λ.π δεν νομίζω ότι θα "κρατήσουν" για πολύ την ίδια στάση, ειδικά με τον ερχομό του εγγονιού τους. Το γεγονός ότι συνέβη "κάτι" που θα "εμποδίσει" την ευτυχία σου -κατά τον δικό τους τρόπο σκέψης- τους σοκάρισε! Ισως τους σοκάρισε και το γεγονός ότι "πήρατε την ζωής σας στα χέρια σας" γιατί ίσως δεν το είχαν προβλέψει έτσι. Μην νομίζεις ότι δεν βλέπουν ότι "χάνουν έδαφος", χάνουν το παιδί τους. Θα μαλακώσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...