Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επείγων


Recommended Posts

Μόλις θήλασα τον μπέμπη και αφού τελειώσαμε στο ρέψιμο τα έβγαλε σχεδόν όλα ακόμα και από την μύτη ,είναι λιγάκι ανήσυχος αλλά σε γενικές γραμμές καλά στην διάθεση ,η παιδίατρος δεν το σηκώνει το τηλ .λέτε να αρρώστησε ,πυρετό δεν έχει ,να δώσω λίγο ντεπονακι προληπτικά ?δεν έφαγα τίποτα διαφορετικό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αφροδιτη. δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο αλλα γνωμη μου ειναι να μην του δωσεις ντεπον πριν μιλησεις με την παιδιατρο σας. προσπαθησε να την βρεις, ειναι η μονη που θα σε βοηθησει. κι αφου το μικρουλι σου ειναι σε γενικες γραμμες καλα μην αγχωνεσαι. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου μην ανησυχείς. Και μένα οι δικιές μου έχουν βγάλει γάλα όχι και λίγες φορές ακόμη και από τη μύτη :side: . Νομίζω πως είναι ένα τυχαίο γεγονός. Ίσως λίγο το στομαχάκι του..:S Πάντως προσπάθησε να βρεις τον παιδίατρο και μετά αν σου πει αυτός δώστου λίγο ντεπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην δωσεις ακομα depon αφου δεν εχει κατι π.χ. πυρετο

Παρακολουθησε τον μηπως ειναι κρυωματακι της εποχης (ζεστη-κρυο) και ειχε καποιο φλεματακι που τον ενοχλουσε.

Η παιδιατρος θα σου πει με σιγουρια αν ειναι κατι...... που δεν πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ. ΣΤΟ ΡΕΨΙΜΟ. ΔΕΣ ΤΟΝ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ. ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΝΤΕΠΟΝ. ΠΑΡΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΩΤΑ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό υποψιάζομαι και εγώ τώρα που καλυτέρεψε ο καιρός μια ιδρώνει μια κρυώνει ότι μπορεί να την πατήσαμε λιγο .όχι δεν θα δώσω αν δεν μου πει .αλλά από την μύτη …τρόμαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου γιατί αγχώνεσαι? Αλλωστε μια φορά το έκανε το μωράκι σου, έτσι δεν είναι?

Συμβαίνει κι αυτό, δεν είναι κακό που το έκανε όλο εμετό και δεν προυποθέτει αρρώστεια. Γενικά εγώ στα παιδιά μου δεν δίνω εύκολα φάρμακα, αν και το depon είναι αθώο, όμως όταν κάτι επιμένει μιλάω με τον γιατρό μας, επιμένω μέχρι που θα τον πετύχω!

Άλλωστε και η διάθεσή του είναι καλή, οπότε ήταν τυχαίο το γεγονός, μίλησε με τον γιατρό σας.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτακι μου συμφωνώ με τα κορίτσια!Θα σου πω και γω να μην του δώσεις Depon.Μιλα πρωτα με την παιδιατρο. Αφου λες οτι δεν ειναι ανήσυχος μπορει να ηταν και τυχαίο. Το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι να τον παρακολουθεις!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη δεν ειναι αρρωστο το μωρακι σου, τιποτα δεν εχει! Και η δικια μου το εκανε αυτο και πολυ συχνα μαλιστα. Τα μωρα βγαζουν το γαλα που περισσευει απο το στομαχακι τους. Μπορει να εχει και μια μικρη παλινδρομιση, αλλα δεν κανεις τιποτα για αυτο. Υποχορουν οι αναγωγες προς τον 6 μηνα. Μην αγχωνεσαι! Μια χαρα ειναι το μωρο! Κι εγω ετσι ειχα τρομαξει οταν την ειδα να βγαζει κι απο τη μυτη! Τη μυτουλα του μονο να καθαριζεις καλα οταν το κανει αυτο!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΝΤΕΠΟΝ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΦΟΥ ΛΕΣ

ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΗ

ΔΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΜΕΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΜΕΤΑ

ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΣΑΝ ΡΟΥΚΕΤΑ ΟΛΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΝ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΟΣ ΚΑΤΙ

ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κορίτσια που απαντήσατε γρήγορα .τρόμαξα γιατί δεν ήταν η συνηθισμένη παλινδρόμηση αλλά ρουκέτα και από μύτη .θα τον βλέπω αν κάνει πυρετό ως το βράδυ και αν κάνει τότε θα δώσω ντεπον (παιδίατρος)

μου λέρωσε και το πάτωμα γάλα και πρέπει να σφουγγαρίζω (χθες τα έκανα:( ):laugh: :laugh: άσε που τρόμαξα γιατί έπεσε πάνω στον υπολογιστή !!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΒΡΕ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΤΑΣΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗΣ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ.

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΑΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ. ΑΚΟΜΗ ΚΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΞΕΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΕΙΔΙΚΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ ΜΕ ΓΑΣΤΡΟΕΙΣΟΦΑΓΙΚΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ, ΤΟ FRIZOLAC COMFORT ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΡΟΥΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΡΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΑΝ ΠΟΥΛΑΚΙ.

ΡΩΤΑ ΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΤΡΟ ΣΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ, ΠΑΝΤΩΣ ΝΤΕΠΟΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΙΓΟ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΤΟΥ.

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θα σου πω να μην δώσεις φάρμακα. Και εμένα μου το είχε κάνει μια φορά, γύρω στο δέκατο μήνα αν θυμάμαι καλά. Η παιδίατρος μου είπε να μην το θηλάζω για λίγο και να δω. Πράγματι, για λίγες ώρες απέφυγα να τον θηλάσω και σταμάτησε. Όταν τον ξαναθήλασα αργότερα δεν το έβγαλε..είχε ηρεμήσει το στομαχάκι του προφανώς..

Μπορεί να είναι ένα κρυωματάκι, μπορεί να παράφαγε, τίποτε ιδιαίτερο γενικά, αλλά καλό είναι να το αναφέρεις και στη γιατρό σου. Πολλά μωρά το κάνουν συχνά, ιδιαίτερα σε μικρές ηλικίες.

Πάντως για ανησυχητικό δεν μου ακούγεται Αφροδίτη μου!! Μην αγχώνεσαι.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου κι εγω συμφωνω με τα κοριτσια,μην δινεις ντεπον στο μωρο σου εφοσον ειναι απυρετο,και σε περιπτωση πυρετου στα μωρα δινουμε αντιπυρετικο μονο αν εχουν πανω απο 38.5!Μην ανησυχεις για τη ρουκετα,δεν ειναι τιποτα,δωσε λιγοτερο γαλα και συχνοτερα οπως ειπαν τα κοριτσια!Φιλακια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH πόσο σε καταλαβαίνω!

Την πρώτη φορά που μου έβγαλε γάλα από τη μύτη έφαγα τέτοια φρίκη που ακόμα τη θυμάμαι και τρέμω!

Μαλλον δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό, αλλά επειδή άλλη είναι η δουλειά του ναύτη και άλλη του καντηλανάφτη, ότι και να σου λέμε εμείς, κάνει δεν κάνει να δώσεις ντεπόν, είναι δεν είναι ανησυχητικό, θα κάνεις αυτό που σε είπε ο γιατρός και μόνον αυτό!

Εντάξει, δε λέω, στο θέμα θηλασμός μπορεί να έχουν βαθειά μεσάνυχτα ορισμένοι αλλά για όλα τα υπόλοιπα.... Τα λόγια τους Ιερό Ευαγγέλιο! Ότι και να λέμε εμείς!

Ελπίζω να είναι κάτι το περαστικό και να μην ταλαιπωρηθεί πολύ το μπουμπούκι σου!

Σε φιλώ!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΝΤΕΠΟΝ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙ, ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ 34 ΗΜΕΡΩΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 3 ΜΕ 4 ΦΟΡΕΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale paei perase mhn anixisxite to egrapsa kai parapanw ....tora kimate gia brady pia .

euxaristw oles sas gia to endiaferwn telika den htan tipota to anisixitiko...malon dikh mou tsapatsoulia ....mporei na tou piesa to stomaxaki :blush: h paidiatros pantos den anisixise katholou ....an kanei ...kai an ....san na mou elege oso tha to deis esy alo toso kai egw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...