Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατι δε μ' ακουει?


Recommended Posts

Φαφαουλι ωραια ιδεα αυτη, θα πρεπει να συμφωνησει και ο αντρας μου ομως που ειναι γνωστο οτι δε συμφωνουμε σε ολα:) :silly: :P Καντινου εχεις δικιο τωρα που της κοψαμε τη πιπιλα εχει γινει πιο δραστηρια, δε κοιμαται τα μεσημερια κι εχει παρει το στομα της φωτια:lol: :laugh: Μας λεει κατι κουβεντες:woohoo: Το θεμα ειναι οτι το κοριτσακι μου μεγαλωσε αποτομα και μαλλον δε με εχει αναγκη, πρεπει να το παρω αποφαση γι αυτο και δε μ' ακουει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα καντινου, μεγαλη απογοητευση :( δε τα κανει αν δεν της βαλη "καθαρο μπεμπιλινο". Την εχω ολη μερα με το βρακακι της και οταν θελει να κατουρησει μου ζηταει το μπεμπιλινο:blink::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo έγραψε:

Φαφαουλι ωραια ιδεα αυτη, θα πρεπει να συμφωνησει και ο αντρας μου ομως που ειναι γνωστο οτι δε συμφωνουμε σε ολα:) :silly: :P Καντινου εχεις δικιο τωρα που της κοψαμε τη πιπιλα εχει γινει πιο δραστηρια, δε κοιμαται τα μεσημερια κι εχει παρει το στομα της φωτια:lol: :laugh: Μας λεει κατι κουβεντες:woohoo: Το θεμα ειναι οτι το κοριτσακι μου μεγαλωσε αποτομα και μαλλον δε με εχει αναγκη, πρεπει να το παρω αποφαση γι αυτο και δε μ' ακουει....

E...λογικό να μη συμωνείτε σε όλα, αλλά δε σου είπα και να το ανεβάσεις στο internet, γιατί να διαφωνήσει; Τέλος πάντων, αλλο είναι το θέμα μου και επετρεψέ μου την οικειότητα...Θες να σε δείρω;!!!! Ρε κοριτσάρα μου, είναι δυνατόν ένα μικρό παιδί να έχει πάψει να έχει ανάγκη την μανούλα του; Δες τους ενήλικες, γυναίκες - άντρες, μικροί - μεγάλοι, έχεις δει κανέναν να μην έχει ανάγκη τη μάνα του, ακόμα και αν έχει μάθει να ζει ο καθένας μόνος του. Δεν θα ξεχάσω ποτέ μια κουβέντα που είχε πει μια καθηγήτρια στο γυμνάσιο 'ενηλικιωνόματε μόνο όταν χάνουμε τους δικούς μας'.Λοιπόν, στο θέμα μας! Το παιδί ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ και ΠΑΝΤΑ θα σε χρειάζεται. Θα προτιμούσες να σε ακούει, να μην ανεξαρτοποιηθεί καθόλου και μάλιστα κάτω από τη δική σου ασπίδα και να πάει παιδικό και να είναι από τα παιδιά που τρώνε ξύλο και πληγώνονται γιατί λένε πάντα 'ναι'; Τι να σου πω για να σε χαλαρώσω; Σου δίνω το λόγο μου είναι μια φάση, μη κάνεις βήμα δίπλα από το παιδί σου! Και πίστεψε στον εαυτό σου, θα είσαι πάντα το γιατρικό του, ακόμα και αν έχει την αντίδραση στα δυο του, στην εφηβεία και όπου αλλού είναι απόλυτα φυσιολογικό! Πήγαινε και δωσ'της τώρα μια τεράστια αγκαλια...άντε ντε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαφαουλι πολυ θελω να σε γνωρισω απο κοντα!!! Τωρα περιμενω να ερθει στο μαγαζι με τον αντρα μου και μολις ερθει θα τη πνιξω στα φιλια:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo έγραψε:

Φαφαουλι πολυ θελω να σε γνωρισω απο κοντα!!! Τωρα περιμενω να ερθει στο μαγαζι με τον αντρα μου και μολις ερθει θα τη πνιξω στα φιλια:kiss: :kiss: :kiss:

Η χαρά θα είναι δική μου! Ας τελειώσει η εξεταστική γιατί και με τη σχολή και με τη δουλειά δεν έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο και το κανονίζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Ax πώς σε καταλαβαίνω. Αλλά όλο τούτο που πέρασες εσύ να το φανταστείς με τρία και μάλιστα το ένα η Εβελίνα είναι σε ποιό δύσκολη φάση από την δικιά σου καθότι είναι παιδί μόνο της μαμας. Αυτό που σου συστήνω είναι το εξής προτού φύγετε να πάτε οπουδήποτε θα την ενημερώνεις ότι θα πάτε την τάδε ώρα και θα φύγουμε την τάδε ώρα και αν μου κάνεις σκηνή την ώρα που θα πάμε ή την ώρα που θα φύγουμε θα έχεις επιπτώσεις στο σπίτι. Οι επιπτώσεις λοιπόν θα μπορούνα είναι σε οτιδήποτε της αρέσει δηλαδή δεν θα δείς τηλεόραση για 5 ημέρες, ή δεν θα φάς παγωτό για 2 ημέρες ή δεν θα πάμε στον παιδότοπο για 1 εβδομάδα όλα αυτά που σου λέω μας τα είχανε μάθει στην σχολή καθότι έχω τελειώσει βρεφωνηπιαγωγός αλλά τοίδιο ακριβώς μου είπε και κάνω και ο εργοθεραπευτής- λογοθεραπευτής που πάω την κόρη μου και μάλιστα όταν άκουσε ότι τα κάνω μου είπε και μπράβο. Επίσηε και βασικότερο θα σου έλεγα δεν θα της αφήσεις περιθώρια να καταλάβει ότι περνάει το δικό της γιατί τότε το έχεις χάσει το παιχνίδι. Μας είχε πεί τότε μία καθηγήτρια το εξής ότι όταν ένα παιδί καταλάβει ότι με το πείσμα, τις φωνές, τις στριγκλιές περνάει το δικό του τότε θα το κάνει αυτό και στην ενήλικη ζωή του και πιστεψέ με ότι το έχω δεί και αυτό από μεγάλο άνθρωπο. Σε φιλώ και ότι θές στην διαθέση σου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...