Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Πω πω!Θα κουράστηκες πολύ κοριτσάκι μου!!!!Δύσκολη γέννα!!!Να σας ζήσει το ζουζουνάκι σας!!!!Σας ευχομαι οτι καλύτερο!!Ξαλάφρωσες και συ!Ηρέμησες φανταζομαι!!!Τωρα που εχεις το μωρακι σου αγκαλίτσα ολα θα ειναι τελεια!!!Φιλάκια Πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ζήσει το μωράκι σας!!!Τώρα θα τα ξεχάσεις όλα και θα σκέφτεσαι μόνο το μωρουδάκι σου!!! Να είναι γερό και ευτυχισμένο!!! Βάλε και φώτο να σας καμαρώσουμε.

Πρέπει να σου αρέσουν πολύ τα μπιφτέκια ε; :) φιλιά χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεέ μου!!! Τί τρομαχτική εμπειρία έζησες κοπέλα μου;

Ευτυχώς όλα πέρασαν τώρα και είσαι στο σπιτάκι σου!

Καλή ανατροφή και καλά σαράντα!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βασικο ειναι οτι το μωρο και εσυ ειστε μια χαρα στην υγεια σας! :)

Πολλα τραβηξες...

Θα τα ξεχασεις ομως συντομα ΟΛΑ!!

Να σου ζησει και παλι το μωρακι σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να σου ζησει το μωρακι σου και με το καλο να σαραντησεις... αν και ταλαιπωρηθηκες λιγο αλλα δεν πειραζει μολις παιρνεις αγκαλια το μωρο σου τα ξεχνας ολα...;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

25 ωρες??? :blink::S:blink::ohmy:

αυτο θα πονεσε!!!!!

Να σου ζησει ο μικρουλης παντα γερος και ευτιχισμενος καλη λοχεια να εχεις και περιμενουμε φωτο να σας καμαρωσουμε!!

Πως αισθανεσαι τωρα με τον μικρο αγκαλια???

φιλια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το αγορι σου!!!!

Εζησες παντως τη γεννα σε ολο της το μεγαλειο..Εχω ακουσει οτι οι "τραυματικες στιγμες πονου της γεννας διαγραφονται στη συνεχεια(γιατι τοτε καμια γυναικα δεν θα τολμουσε να κανει και αλλο παιδι)

Πως ειναι ο μπεμπης;; Πως αισθανεσαι;;; Με το θηλασμο καλα;;

Αυτο με το φαγητο πριν κατα τη διαρκεια και μετα ..εχει πολυ γελιο!!!!:laugh:

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita mou agapi mou

geia sou...

Ax toses polles wres vre agapi mou...

Ate den mpirazei Aksizen ton kopo...

Agapi mou na sou zisei to mwraki sou...

Kala saranta na exetai...

Na ne panta eutixeis kai ugeihs...

Filia polla...

Kai o theoullis mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita μου συγχαρητήρια κοπέλα μου και να σου ζήσει το μπεμπάκι σου! Μπράβο σου που άντεξες τόσες ώρες! Καλή λοχεία και καλά σαράντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε γαμώτο, έχω ακούσει και έχω ακούσει αλλά να πονάει κάποιος τόσες ώρες και να μην του κάνουν κάτι ώστε να επισπέυσουν τον τοκετό πρώτη φορά. Τόσες ώρες?? Έλεος!

Ησουν και πολύ άτυχη. Δεν σε "έπιασε" ούτε η επισκληρίδιος???? Πωωωω....

Εγώ που έφτασα με 7 διαστολή και δεν πρόλαβαν να μου την κάνουν και "ένιωσα" τους φρικτούς πόνους για δυο ώρες νόμιζα ότι είχα χάσει το έδαφος από τα πόδια μου

Ασε με το φαγητό ενδιάμεσα! Κάτι ελαφρύ δεν υπήρχε να σου φέρουν? Πάλι καλά που δεν έφεραν και μουσακά...! Σε γυναίκα που είχε ήδη μπει στην διαδικασία του τοκετού..!!

Και καλά αυτό που ωρύεσαι από τους πόνους και μόνο τσιγάρο που δεν έχουν ανάψει είναι σύνηθες γιατί.. αν δεν πονέσεις πως θα γίνεις μάνα εεεεεε???? Καλά αυτό! Αλλά το "δεν πειράζει αντέχεις"..... ???

Πρέπει να σου φάνηκε αιώνας αυτό το 24ωρο!!

Τέλος πάντων! Τέλος καλό, όλα καλά.

Να σου ζήσει κοριτσάκι το μπεμπάκι σου, να ναι γερό και τυχερό στην ζωή του και να σας φέρνει πάντα ευτύχία!

Φιλια

Μαίρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει!! Να απολαυσεις καθε στιγμουλα μαζι του. Δεν θα το καταλαβεις ποσο γρηγορα περναει ο χρονος με ενα παιδι!

Να σου πω οτι στη Γερμανια δεν κοβουν. Αφηνουν να σχιστεις (αν σχιστεις) και μετα σε ραβει οποιος γιατρος εχει εφημερεια. Αλλιως εισαι παρεα με τη μαια. Ουτε σε ξυριζουν. Κλυσμα σου κανουν αν ειναι να γεννησεις στο νερο ή αν το ζητησεις.

Όπως τα περιγράφεις γεννησα την πρωτη μου κόρη. 24 ωρες που με έπιασαν οι πόνοι πήγα στο νοσοκομείο και γέννησα 9 ώρες μετά. Έκλαιγα και ουρλιαζα. Έκανα επισκληριδιο αλλα δεν εκανε σπουδαια δουλεια. Πεθανα στον πονο.

Στη δευτερη ήμουν πιο χαλαρη και αποφασισμενη να μην κανω αναισθησια. Γέννησα 24 ώρες αφού έπιασαν οι πρώτοι πόνοι, 6 ώρες που πήγα στο νοσοκομείο και ουσιαστικά 1,5 ώρα από τη στιγμή που άρχισαν οι πραγματικοί πόνοι και επικεντρώθηκα στις αναπνοές.

Πριν γεννήσω ήπια τον στερνό μου καφε, άραξα, ήπια και ένα τσάι και περιμέναμε να κάνω διαστολή. Μόλις γέννησα σηκώθηκα, ξάπλωσα για να με ράψουν, θήλασα και ζήτησα να φάω Ο,ΤΙ υπηρχε στο νοσοκομείο. Είχα τρομερη πεινα.

Λοιπόν, πως σου φαίνεται ο γιός σου; Άξιζε ο,τι πέρασες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει βρε Φρανιτακι μου!! να ναι γερος κ χαμογελαστος!!

τι μηνυμα ηταν κι αυτο!!! για γελια..κλαματα..αγχος.. σφιξιμο..ολα τα ενιωσα!!

φοβερο γελιο ερικα με τα μπιφτεκια!!!!

κριμα που πονεσες καημενουλα τοσο..

η μαμα καταθλιψη που ηρθε για στηριγμα?:laugh: μα τι αερα εχει εκιε πανω???

απλυτοι κι οι δυο 2 μερες??

πωω πωωω ..τι να πω για ολα???

ενα ομως μενει στο μυαλο μου........Ο ΜΠΕΜΠΗΣ!!! NA TON XAIRESE KI OLA TA ALLA NA MEINOYN PISW!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita

na sou zisei!!!!!!!!!!!

Tooosa synaisthimata se ena mono post!

Bravo sou koritsi mou

pou antekses....... Aksize ton kopo

o bebakos sas!!!!!!!!! Bravo bravo!!!!!!!

Mou aresei pou eisai k xyma....

....voltes, kafedes, party, episkepseis!!!

Einai oti pio teleio!!!!!!!!!!

Sixainomai ta kollimata tou "egklismou"

kai twn "gyalinwn klouviwn" pou mpainoun

mamades k mwra......!

Auto einai ygeia..... Na sas zisei to mwraki sas!!!!!!!!

Tha ginei poly xaroumeno paidi.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franitaki, τελος καλο όλα καλά !!!;) Δεν πειραζει θα το ξεχασεις συντομα φαντάζομαι...Η ευτυχία της ζωης τα ξεπερνάει όλα!!!:woohoo:

Να σου ζησει και να ειναι γερο και συ να εισαι καλα και ευτυχισμενη παντα!!!:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ρε Franitaki!!!

Eπιτελους τα καταφερες!!!!

Χαρα στο κουραγιο σου τοσες ωρες!!!!

Να σου ζησει ο μικρουλης σου!

Κοιταξε να απολαμβανεις την καθε σου μερα και ασε πισω ολες τις αρνητικες σκψεις!

Εισαι μανουλα τωρα πια και εχεις μια ομορφη οικογενεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια καλη μου!!!! ομολογω οτι διαβαζοντας το ποστ σου ψιλοαγχωθηκα και σκεφτηκα εμενα που με το που πηγα και ειχα διαστολη 1 μου ριξανε αμεσως μια δοση επισκληριδιου και μετα ζητησα και δευτερη και κανενας δεν εφερε αντιρρηση...

Παντως ειδα οτι απο φαγητο πηγε μια χαρα !!!!! :laugh: :laugh:

αντε οτι εγινε εγινε, καλο κουραγιο απο δω και περα , να σου ζησει και να τον δεις οπως επιθυμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita, σου το' χα πει ότι τα αγοράκια έρχονται νωρίτερα!!!!

Να σου ζήσει το μωρουλίνο να είναι υγιής και ευτυχισμένος. Αν κομάται κιόλας και είναι ήσυχο μωράκι τι άλλο θέλεις!!!!

Πολύ μπιφτέκι όμως!!!!! θα του καλοάρεσε του μικρούλη!!!

Εγώ αφού γέννησα έφαγα ψάρι, πολύ νόστιμο ακόμη το θυμάμαι 4 χρόνια μετά!!!!

Ήταν όμως μια αξέχαστη εμπειρία!!!!! Αν ήσουν στην Ελλάδα θα σε ε΄κιχαν βάλει για καισαρική!!!

περιμένουμε και φωτό του, σίγουρα, ομορφούλη σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ το τι δακρυ εχω ριξει με την ιστορια σου..:(

ξερω απολυτα πως αισθανθηκες..

εκανα 33 ωρες χωρις επισκληριδιο..

και εγω σαν και σενα πιστευα οτι ποτε ποτε ομως δεν θα το ξεπερασω..

τοσο πονο..τετοια ταλαιπωρια..

και για δευτερο??

οποιος μου ελεγε τιποτα τον εβριζα

(παρολο που θα ειναι με καισαρικη αφου εκει κατεληξα μετα απο τοσες ωρες)

αλλα να σου πω κατι..

και ισως σε ανακουφισει..

τωρα πλεον μου φαινετε πολυ μακρινο και εχει φυγει απο μεσα μου ολη αυτη η ενταση..και πλεον σκεφτομαι και για δευτερο;)

δωσε στον ευατο σου χρονο και ειμαι σιγουρη οτι και εσυ σε λιγους μηνες που το ζουζουνι σου θα σου χαμογελαει..

και που θα βλεπεις που μεγαλωνει ολα αυτα θα σου φαινονται μακρινα..

πραγματικα ξερω πως αισθανεσαι!!

να σου ζησει κοπελα μου!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

Ο μικρος καλα ειναι..θηλαζει και μετα κοιμαται για 5-6 ωρες...λιγο τη νυχτα μας ταλαιπωρει γιατι θελει να κοιμαται στην αγκαλια μας και ετσι τον εχουμε στο κρεββατι..ειναι ησυχο μωρο γενικα..Οχι κοριτσια ΔΕΝ ξεχνιεται αυτη η εμπειρια ουτε αυτος ο πονος...Δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι και δεν μπορω ουτε να φανταστω οτι θα το ξαναπερνουσα με δευτερη γεννα..Παντως καλα ειμαστε, δεν εχω καποιο ψυχολογικο, εχω ηδη βγει απο το σπιτι και πηγα για καφε και φαγητο (οχι μπιφτεκια, μαλλον θα κανω καιρο να τα ξαναφαω..) και εβγαλα και το μικρο στις 2 μερες που τον πηγα να τον ζυγισω..Το σαββατο θα παμε ολοι μαζι σε εστιατοριο που γινεται γιορτη...εχουμε και επισκεψεις κανονικα...Ειναι και η μαμα εδω...ηδη βαρεθηκε διοτι χαλασε και ο καιρος και θα την πιασει εκεινη καταθλιψη...Τα ραμματα πονανε και εχω το προβλημα της τουαλετας :blink: και φυσικα ειμαι κουρασμενη διοτι ολη νυχτα κοιμαμαι μα το μωρο και φοβαμαι μην τον πλακωσω και ξενυχταω....Θα βαλω φωτογραφια συντομα!

Τελικά η μαμά σου ήρθε μόνη της? Αν την πιάσει κατάθλιψη ξέρεις .... την "καλή" σου ψυχολόγο!!! :laugh: :laugh: χωρίς παρεξήγηση, πλάκα κάνω!! :laugh:

Να παίρνεις την μαμά σου και να βγαίνετε κάθε μέρα, έτσι έκανα εγώ (χωρίς την μαμά μου όμως!:( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΤΩΣ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΝΗ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΑΝ ΗΣΟΥΝΑ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΙΣ 4 ΩΡΕΣ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΣΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΦΗΝΑΝ..ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΤΣΟΥΠ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΝΙΤΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΔΕ ΛΕΝΕ!!!ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΝΤΟΧΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΥΓΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΓΕ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτάκι μου , να σου ζήσει το μωράκι σου! Να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς! Να έχει πάντα υγεία και καλή τύχη στην ζωή του! Καλή λοχεία και για σένα!!

Ένα έχω να σου πω!! Ήρωας είσαι κοπέλα μου τόσες ώρες με τους γκουρού!! Εγώ θα τους είχα σκυλοβρίσει! ΗΡΩΑΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

franita na sou zisei to moro...

eisai tixeri pou exeis isixo k ipnara moro..

emrna einai 3 minon k tora arxise na koimatai 5 ora to bradi

pantos re koritsi mou poli talaiporiyhikes...sigxaritiria gia tin ipomoni

ego tha tous patousa kato...:blush: :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...