Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ


Recommended Posts

Πραγματι...Αχρειαστες να'ναι οι πληροφοριες αλλα πρεπει να τις ξερουμε...

Αγορασα και ενα βιβλιο πρωτων βοηθειων για παιδια και βρεφη και.... Πονεσε η καρδια μου βρε κοριτσια....Πως θα μπορουσα να τα κανω ολα αυτα....Μακαρι να μην αναγκαστει καμια μας να τα εκτελεσει.. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν το συζητω αχρειαστα να ειναι δεν λετε τιποτα..

αλλα αυτα τα παιδια παντου οτι και να βρουν κατευθειαν στο στομα..:huh::P

καποια στιγμη και κυριως οταν περπατανε μπορει καπως να σου φυγει απο την προσοχη σου και κατι να βρει και να το καταπιει..και τοτε??:( παναγια μου δεν θελω να το σκεφτομαι αλλα πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι να αντιδρασουμε..

Anastacia ποιο βιβλιια πηρες?

ειναι καλο?

βασικα εγω θελω να εχει πολλες εικονες για να καταλαβαινω ακριβως τι πρεπει να κανω,για αυτο μου αρεσαν τα βιντεακια..

αν μπορεις πες μου ποιο εχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 έγραψε:

Anastacia ποιο βιβλιια πηρες?

ειναι καλο?

βασικα εγω θελω να εχει πολλες εικονες για να καταλαβαινω ακριβως τι πρεπει να κανω,για αυτο μου αρεσαν τα βιντεακια..

αν μπορεις πες μου ποιο εχεις...

Κοριτσια καλησπερα!Το βιβλιο που πηρα λεγεται "Πρωτες βοηθειες για βρεφη και παιδια" εκδ.Ιριδα. Εχει πολλες καταστασεις,αρρωστιες,εξανθηματα, κλπ κλπ. κ για παιδακια αλλα κ για βρεφη με αναλογες φωτο.Επισης στο τελος εχει πινακα οξεων νοσων με συμπτωματα και τηλεφωνα νοσοκομειων για Αθηνα,Θεσσαλονικη,Πατρα.

Οπως σας ειπα ακομη παθαινω σοκ καθε φορα που διαβαζω μια τεχνικη ή οταν βλεπω τις φωτο οποτε δεν μπορω να σας πω περισσοτερες λεπτομερεις!Σιγα-σιγα θα το ξεψαχνισω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παρακολουθησα καποια σεμιναρια για πβ σε παιδακια..

Οταν διαβαζουμε το βιβλιο δεν πρεπει να ασπαζομαστε ,επειδη καποια απ τα συμπτωματα συμβαινουν κ στο δικο μας παιδι,οτι εχει την χ αρρωστια!

το ιντερνετ προσφερει επισης φοβερη ενημερωση...

Εγω το μονο που εχω να πω (εκτος απο το να κανω την προσευχη μου)ειναι οτι η μανουλα πρεπει ναναι ΨΥΧΡΑΙΜΗ!!! οταν εχουμε τα λογικα μας κ δεν παρασυρομαστε απο την τρελα του μητρικου συναισθηματος μπορουμε να κανουμε απειρα πραγματα για να βοηθησουμε τα παιδακια μας!!και ειδικα στην αναγκη!!

ο δικος μου ,μικρος εχει κανει ραμματα στο κεφαλι δυο φορες..κ τις δυο ελειπε ο αντρας μου..τελευταια εσπασε το ποδι του...αν τα ειχα χασει ...χαθηκα κ γω κι αυτος!!

ολα θα τα καταφερετε δυνατες μου κοπελαρες μου εσεις!!!

μιτσι μου ευχαριστουμε κ για τα βιντεο κ για το ωραιο θεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χρήσιμα βιντεάκια.... ετσι θα ξερουμε οταν ρωταμε στους παιδικούς πως αντιμετωπίζουν τέτοιες καταστασεις αν πραγματικά ξέρουν τι λένε και τι κάνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλό!! Είχα κάνει όταν ήμουν μικρή ( 16 στα 17) με τον προσκοπισμό σεμινάρια πρώτων βοηθειών για μεγάλους! Αυτά είναι πολύ χρήσιμα αχρείαστα να'ναι για όλους! Ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο ειναι να ξερουμε 5-6 πραγματα. Αχριαστα να ειναι φυσικα.

Παντως το πιο σημαντικο ειναι να ειμαστε ψυχραιμοι σε τετοιες καταστασεις αλλιως οι γνωσεις και μονο δε βοηθανε.

Μακαρι να μην χρειαστουν ΠΟΤΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...