Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ


Recommended Posts

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΗΜΕΡΩΝ.ΚΑΙ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.

ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ.ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.

ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΤΣΙ.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΧΘΕΣ ΕΛΛΕΙΨΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.

ΑΝΤΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΖΕΣΤΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΌΥΚΑΛΙ.ΗΠΙΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 40 ΓΡ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΚΛΑΙΓΕ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ.

ΑΧ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ?

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ Η ΜΟΝΟ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

efoula mhn trelenese kai mhn tromazeis .

oles auto perasame ton prwto deutero mhna

ola ta morakia auto kanoun den to kanei mono h dikia sou

pragmatika pisteueis oti to moro sou pou molis bgike apo mesa sou mporei xoris esena ?

mono esena kserei mono esena empisteuete mono esena thelei ....ospou na dei kalhtera kai na 'agapisei 'kai alous mono esena tha thelei

mhn anisixeis se ligo tha kathete mono tou kai tha paizei kai den tha einai kolimeno pano sou .

apolause tora auto pou shmbenei oti einai gatzomeno pano sou ena plasmataki pou pernei zwh apo esena kai mhn skeutese an to kakomatheneis .

einai PARA POLU mikro akoma gia na mhn se exei anagh kai gia na 'mathei' thn agalia .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Efoula καλημερα! Ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που περνας και το περνανε ολες οι μανουλες που θηλαζουν. Το μωρο δεν ψαχνει μονο το στηθος επειδη πειναει αλλα και για να νιωσει ασφαλεια, σιγουρια και γενικως ετσι "τη βρισκει":laugh: Εμενα αυτη "η υπερβολη"κρατησε περιπου 40 ημερες. Μετα θα ειναι λιιιγο ποιο ανεξαρτητο αλλα μη φανταστεις οτι δεν θα σ'εχει αναγκη.

Αυτα ειναι τα δυσκολα του θηλασμου αλλα μετα το πρωτο αυτο διαστημα θα καλυτερεψουν τα πραγματα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΛΕΩ Μ'ΑΡΕΣΕΙ Κ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΧ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΜΟΥ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΑΝ Κ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΥΨΕΙΣ ΤΑ ΛΕΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που σου συμβαίνει. Είναι τόσο μωράκι που εκτός του ότι πεινάει συχνά, θέλει και το στήθος για να ηρεμήσει.

Καταλαβαίνω ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο για σένα, όμως υπομονή, λογικά δεν θα κρατήσει για πολύ. Προσπάθισε να της μάθεις πιπίλα.

Στα παιδιά μου αυτό κράτησε 40 μέρες μετά ηρεμούν κάπως και από τα πονάκια και φτιάχνουν σιγά-σιγά πρόγραμμα στο φαγητάκι τους. Το μόνο που με έσωσε ήταν η πιπίλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααχ αυτοι οι γνωστοι-πολυξεροι!!!! Μην ακους κανεναν Εφουλα, ο καθενας βγαζει τ'αποθημενα στου στα ξενα παιδια. Ασε που οσοι τα λενε αυτα ειναι συνηθως οι πιο βλακες απ'ολους τους γνωστους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Εφούλα, η μικρούλα σου είναι πολύ μικρή ακόμη, αργότερα μπορείς να την βάλεις και στο ριλάξ, θα τηε δώσεις και παιχνιδάκια να παίζει και θα ξεχνιέται!

η πιπίλα δεν συνίσταται σε θηλάζοντα μωρά ειδικά τον πρώτο καιρό μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία. Η δική μου κορούλα ούτε να την δει δεν θέλει, την φτύνει!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πρώτη μου κόρη ή θα κοιμόταν ή θα ήταν πάνω στο στήθος μου. Και αυτό κράτησε λίγο περισσότερο από 3 μήνες. Το κάθε παιδί είναι μοναδικό και έχει την δικιά του προσωπικότητα. Δεν μπαίνουν σε καλούπια.

Στη μικρή, ενώ επαιρνε κανονικά το μπιμπερό με δικό μου γάλα, ξαφνικά το έκοψε. Ήθελα να βγω την Τετάρτη και άφησα στην κοπέλα 260μλ. Ήπιε με το ζόρι τα 90. Γύρισα πίσω και με χαρά με ρούφηξε μέχρι και την τελευταία μου σταγόνα!

Μην ακούς κανέναν παρά μόνο το μωρό σου. Εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τι θέλει το παιδί σου και τι είναι καλύτερο γι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa ΠΙΠΙΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΛΑΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ

natural ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ.

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ :ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΝΑΙ ΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ.ΜΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ.

ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΟΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΧ ΕΦΗ ΣΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ ΕΤΣΙ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΓΚΛΗΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΙ ΚΑΝΩ ΘΗΛΑΖΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΙΔΕΕΣ ΟΤΙ ΜΗΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΣΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΤΙ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΙΟ ΦΥΣΙΚΟ.

ΑΧ ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΑ!!!!!!!!!

ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ

ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eφουλα μου μην στεναχωριεσαι ετσι ειναι το πρωτο καιρο..και γω δινω αποκλειστικο θηλασμο στο μωρο μου και σε καταλαβαινω..ξερω ποσο δυσκολο ειναι..σιγα σιγα οσο μεγαλωνει θα μπει σε ενα προγραμμα και θα ειναι καλητερα τα πραγματα..οσο για τους τριτους..μην ακους κανεναν..εσυ ξερεις καλητερα για το μωρακι σου!!το μητρικο ένστικτο ειναι η καλυτερη πληροφορηση!!

οσο για την πιπιλα και μενα ουτε να την δει...!!!και δεν το πιεζω κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας γράψουμε λίγο από τα κορυφαία που μας έχουν πει κατά καιρους:

- Το έχεις κακομάθει και θέλει συνέχεια αγκαλιές (όταν ήταν 15 ημερών - συγγενής).

- Το ξένο γάλα είναι καλύτερο από το μητρικό. Τα έχει όλα στην σωστή ποσότητα. Το μητρικό γάλα που ξέρεις τι περιέχει μέσα... (άγνωστος)

- Χωριζόμαστε σε στρατόπεδα επειδή εσύ θες να θηλάσεις... (Στην 4η μαστίτιδα σε καυγαδάκι με τον συζυγο ενω εγω ζητούσα συμπαράσταση)

- Πολύ γκρινιάρικο είναι (το παιδί δεν ακούγεται - σε φάση που έκλαιγε για 5 λεπτά πριν κοιμηθει - συγγενης)

- Γιατί κλαίει; μηπως δεν της φτάνει το γάλα σου;(λίγο πριν τη θηλάσω - συγγενης).

- Η μάνα του μωρού δεν έχει γάλα. Καλά κάνουν και τα ταϊζουν στο νοσοκομείο με ξένο (24 ώρες που γεννήθηκε το παιδί - φίλος)

- Δεν θέλει το στήθος σου; Τότε να βγάζεις το γάλα σου και να της το δίνεις με το μπουκάλι. (το μωρο ήθελε να τρώει μόνο από το ένα στήθος - συγγενής)

- Έχει κολικους (έκλαιγε γιατί πεινούσε, μόλις είχε ξυπνήσει - συγγενής)

- Δίνε της χαμομήλι για να μαλακώσει ο λαιμός της (είχε βήχα όταν ήταν 2 μηνών - συγγενής)

Και πολλά πολλά πολλά άλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια με "κουφάνατε" με τις "συμβουλές" που σας δίνουν!!!!

Ευτυχώς εγώ δεν έχω κανέναν εδώ να μου δίνει "συμβουλές"!!! και έτσι συνεχίζω να θηλάζω την μικρούλα μου που είναι 8 μηνών με επιπλέον 2 γεύματα στερεές τροφές (φρουτάκια και χορτοκρεατόσουπα). Το μόνο λάθος μου είναι ότι δεν της έχω δώσει νερό ακόμη!:ohmy::unsure: σήμερα το αρχίζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΟΛΑ.

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΥΦΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΧΙΖΟΜΑΙ

ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ

ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΟ ΜΩΡΟ(20 ΗΜΕΡΩΝ)

ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΖΩ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΧΟΝΤΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΨΩΜΑΚΙΑ(ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΜΩΡΟ)

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟ (ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4100 ΚΑΙ 53 ΠΟΝΤΟΥΣ)(Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ??????????)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena h pethera mou akoma kai tora me rwtaei kathe fora an ftanei to gala mou kai as kserei oti ftasame ta 7100 !!!!

mou elege sth arxh pos thulase kiauthn ton antra mou gia 6 mhnes kai tora siga siga mou leei oti kai simpliroma edine giati htan "faganos" kai den eftane kai krema apo ton trito mhna!!!!kai ekplisete pou to gala mou ftanei!!!

apo thn alh h mana mou me thilase 1,5 xronia kai parapano leei ,kai pote den mou edwse kseno gala eftane mia xara .apla den thimotan h kaimenh (logo hlikias ) poso polu thilaze kiauthn sthn arxh .

ta pio pola koufa edw mesa ta akousa na pw thn alhthia !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΦΟΥΛΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑΝ ΠΟΛΥ Η' ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΟΤΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΥΨΕΙΣ,ΟΤΙ ΥΓΙΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ,ΟΤΙ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΙΟ ΚΛΠ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑΝ ΟΥΤΕ ΚΑΚΕΣ ΟΥΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΘΗΛΑΣΟΥΝ.ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα ενα μωρο ενος μηνος που ηθελες να ειναι ολη μερα ? Για καφε ?

Βεβαια εχεις και συ τα δικια σου εχεις ακουσει τα απερίγραπτα !! Κουράγιο ...

Ανθη δεν κατάλαβα τι σε ενόχλησε ...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξερω το εξης η με μητρικο η με ξενο γαλα η με αγκαλια συνεχεια η οχι τα μωρακια μεγαλωνουν μια χαρα το μωρο ολη μερα στο στηθος νομιζω οτι γινεται στις αρχες που ειναι μικρουλι μετα δεν ξερω νομιζω οτι το να ειναι συνεχεια σε ενα στηθος ειτε θηλαζει ειτε οχι γνωμη μου ειναι να δινουμε και λιγο χωρο στα μωρακια μας να ανακαλυψουν και αλλα ερεθισματα εκτος του στηθους χαιρομαι για τις κοπελες που θηλαζουν αλλα και για εκεινες που δινουν ξενο γαλα

αλλα το συνεχεια αγκαλια συγνωμη εμενα μου φαινεται καπως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα να σου ζήσει το μπεμπάκι σου (μπεμπάρα να πω καλύτερα;).:)

Τέτοιες κακεντρεχείς ή ανόητες συμβουλές ακούμε σχεδόν όλες οι μαμάδες.

Ο θηλασμός στην Ελλάδα είναι πια η εξαίρεση και αντιμετωπίζεται ως παράδοξο!. Ούτε η προηγούμενη γενιά θήλασε οπότε δεν μπορούμε συνήθως να βασιστούμε σε μαμάδες ή πεθερές!

Θήλαζε το παιδί σου, αγκάλιαζέ το, "άκου" του και άσε τους άλλους να λένε!! Γέλασα πολύ με τα "σχόλια" που άκουσε και η Αθηνά.

Εμένα τελευταία μου είπαν: δεν μπορεί να έχεις γάλα ακόμη, το παιδί απλώς θα πιπιλίζει! Αυτό δε που όταν το παιδί περνάει φάσεις ταχείας ανάπτυξης και θηλάζει πιο συχνά αμέσως λένε : "μήπως δεν έχεις γάλα; Δώστου συμπλήρωμα" ε, αυτό πια πρέπει να το έχουν ακούσει όλες όσες έχουν τολμήσει να θηλάσουν.

Μην ακούς κανένα, ή μάλλον άκου και γέλα.

Το έχω γράψει και εγώ πολλές φορές: Αν άκουγα τους άλλους και όχι το μωρό μου τώρα δεν θα θήλαζα.

Συνέχισε να απολαμβάνεις το μωρό σου και άφησε το μωρό σου να απολαμβάνει τη μαμά του!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω να δειτε σχολια που ακουσα γιατι δεν θηλασα!!!! γιατι του εδωσα ξενο γαλα γιατι δεν το ταιζα καθε 10λεπτο γιατι δεν το πηρα περισσοτερο αγκαλια απο οσο το πηρα!!!!!!!!!!!!!!!!! αλλα δεν στεναχωριεμαι το μωρο μου εχει μεγαλωσει καλα παιρνει βαρος αγκαλιαζομαστε παιζουμε πηγαινουμε τις βολτες μας και σε γενικες γραμμες ειναι ενα παιδι που εχει πολλα ερεθισματα και απο εμενα και απο αλλα πραγματα τωρα μαλιστα που μπουσουλαει και ειναι πιο αυτονομος με εχει γραμενη ποια αγκαλια!!!! ολα κατω θελει να ειναι να πουσουλαει:laugh: αν και εγω ακουγα τοτε ολα αυτα τα σχολια το παιδι μου δεν θα επρεπε να εχει πιει ποτε του γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΑΝΕ Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ.

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΑΧ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ."

ΓΙΑΥΤΟ ΜΙΛΗΣΑ ΕΤΣΙ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ Ε.

ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗΣ:Α ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΣΤΗ ΡΕΥΩ.ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΡΕΥΟΤΑΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ.......

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΕΕΙ :ΕΜΕΙΣ ΤΟΤΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΞΕΡΑΜΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΡΕΥΤΟΥΝ,ΕΓΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥΣ.

ΑΣΕ ΑΣΕ ΟΙ ΤΡΙΧΕΣ ΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula μου, κοριτσάκι μου καλησπέρα!!!

Αχ κοπέλα μου, τί είναι αυτά που σου λένε οι διάφοροι; :huh::ohmy::blink::unsure:

Ένα πράγμα είναι σίγουρο και να το θυμάσαι: οι περισσότεροι από αυτούς που εκφέρουν γνώμη και είναι και λίγο μεγαλύτερης ηλικίας θυμούνται ό,τι τους βολεύει και με τον τρόπο που τους βολεύει μόνο και μόνο για να υποστηρίξουν την άποψή τους και να υποδυθούν τις αυθεντίες!!! :S

Σίγουρα θα ακούσεις κι άλλα, όπως όλες μας άλλωστε!!! :( Να έχεις στο μυαλό σου ένα πράγμα ώστε να αποδιώχνεις και τον παραμικρό ενδοιασμό που μπορεί να σου προκαλούν: το δικό σου μωράκι, δεν το ξέρει κανένας καλύτερα από εσένα και τις ανάγκες που έχει δεν μπορεί κανένας άλλος να τις αφουγκραστεί ορθότερα!!! Μην δίνεις σημασία!!! Ακολούθησε το ένστικτό σου και όλα θα πάνε καλά!!!

Τώρα για το θέμα του στήθους κι εγώ πιστεύω πως είναι μια φάση και πως η μικρούλα σου σε έχει ανάγκη! Εφόσον λοιπόν έχει αυτήν την ανάγκη της συνεχούς επαφής, πρέπει να την καλύψεις!!! Μακάρι να είχα κι εγώ εμπειρία πάνω στο θέμα για να σε βοηθήσω περισσότερο!!! Θα σου πω μόνο πως κι εμένα η μικρούλα μου που δεν θήλασε, υπήρχαν περίοδοι που είχε περισσότερο ανάγκη την αγκαλιά και άλλες που ζήταγε το κρεβατάκι της να τεντωθεί!!! Κάνε όση υπομονή μπορείς και όσο περισσότερο την μαθαίνεις τόσο πιο ξεκάθαρη θα είναι για εσένα η συμπεριφορά και οι αντιδράσεις της!!! :)

Όπως είπαν και οι υπόλοιπες κοπέλες παραπάνω, το κάθε παιδί είναι διαφορετικό, δεν υπάρχει μία "συνταγή" επιτυχίας. Η κάθε μανούλα έχει τη δική της!!!

Επειδή γνωρίζω τις ανησυχίες της Ανθής από ένα θέμα που είχε ανοίξει στο παρελθόν, νομίζω πως απλά παρεξηγήθηκαν τα λόγια σου σε κάποια σημεία. Εσύ μιλούσες έχοντας την εικόνα συγκεκριμένων ατόμων στον περίγυρό σου και η Ανθή θεώρησε πως αυτή είναι η άποψή σου για τις κοπέλες που δεν θήλασαν γενικότερα. Εγώ που σε γνωρίζω εδώ και καιρό θα ήθελα να διαβεβαιώσω την Ανθή πως σε καμία περίπτωση δεν σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο, απλώς αμύνεσαι απέναντι σε συγκεκριμένους ανθρώπους που σε στεναχωρούν τη στιγμή που προσπαθείς να δεθείς με το μωράκι σου!

Κάνε λίγη υπομονή και σύντομα θα δρέψεις του καρπούς των προσπάθειών σου!!!!!

Σε φιλώ!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ.ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΑΠΟ ΟΤΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ....

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΣΠΑΣ.

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΣ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΟΥ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΙ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΚΡΙΝΩ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΙΛΗΣΑ ΕΤΣΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula έγραψε:

Ανθή ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΑΝΕ Η ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ.

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΑΧ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ."

ΓΙΑΥΤΟ ΜΙΛΗΣΑ ΕΤΣΙ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΘΕΛΑ ΜΟΥ.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ Ε.

ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ.ΑΠΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΥΨΕΙΣ ΑΝ ΔΙΝΕΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΓΩ ΑΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ.ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Ανθη δεν κατάλαβα τι σε ενόχλησε ...:dry:

ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ Η ΦΡΑΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΤΥΨΕΙΣ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ Η΄ΟΧΙ.ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΙΝΕΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΥΨΕΙΣ.ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

κορίτσια με "κουφάνατε" με τις "συμβουλές" που σας δίνουν!!!!

Ευτυχώς εγώ δεν έχω κανέναν εδώ να μου δίνει "συμβουλές"!!! και έτσι συνεχίζω να θηλάζω την μικρούλα μου που είναι 8 μηνών με επιπλέον 2 γεύματα στερεές τροφές (φρουτάκια και χορτοκρεατόσουπα). Το μόνο λάθος μου είναι ότι δεν της έχω δώσει νερό ακόμη!:ohmy::unsure: σήμερα το αρχίζω!!!

ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΝΕΡΑΚΙ!!!ΠΩΣ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕ?:(

ΠΑΡΤΗΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ, ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΕΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ Η ΜΕ ΧΕΡΑΚΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ.

ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ (ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΑΤΩ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ)ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ (ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΜΠΡΟΣΤΑ) ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...