Μετάβαση σε περιεχόμενο

σε ποιον μηνα νοιωσατε το μωρακι σας?


Recommended Posts

Εγώ τα κατάλαβα στον 6ο μήνα. Έως τότε ένιωθα πολύ λίγα πράγματα. Αφού η μαμά μου με κορόϊδευε, ότι ακόμη δεν τα έχω καταλάβει τα μωρά! Άργησα (βλέπετε πρώτη εγκυμοσύνη). Μετά κάτι πάθανε τα δίδυμα και με τρέλαναν στις κλωτσιές (χι,χι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούρια στην παρέα σας και λυπάμαι που δε σας ανακάλυψα νωρίτερα. Διανύω ηδη την 31η εβδομάδα και το αγοράκι μου το αισθάνθηκα για πρώτη φορά την 17η. Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήλθες, Κουνουπιδι, στην υπεροχη παρεα!Σου ευχομαι οτι καλύτερο για σενα και το μωρακι σου!:) Εγω ειμαι στη 13η εβδομαδα κι ανυπομονω να το νιωσω το μωρακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και πρωτοτοκη το χα νιωσει στην 15 βδομαδα και αυτο γιατι συνηθιζα να κοιμαμαι μπρουμυτα μεχρι να φουσκωσει η κοιλια και να μενοχλει. Νομιζω οτι και πιο πριν το αισθανομουν αλλα δεν ημουν σιγουρη. Αλλα κλωτσιες τις αισθανθηκα πιο αργα. Μετα οποτε ημουν ξαπλωμενη και ηρεμη ξεκινουσε το παρτυ ή οποτε ετρωγα γλυκο. Προς το τελος φυσικα υπηρχαν στιγμες που μες τον υπνο μου τον επιανε το ποδοσφαιρικο του και παρακαλουσα να κοιμηθει να κλεισω και γω η φουκαριαρα η μανα λιγο το ματι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ AURORE.ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΙΣ Κ ΕΣΥ. ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΥΦΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χθες το βραδυ με κλωτσαγε ο μπεμπης!!(μαλλον κλωτσιες ητανε :woohoo:)Ημασταν ξαπλωμενοι με τον αντρουλη μου και του λεω!!!ΑΑχ κλωτσαει το μπεμπακι μας!!!χιχιχχιχι!!Εβαλε το χερι του στη κοιλια μου και μου λεει εγω ποτε θα το νιωσω???Ολο παραπονο!!!χαχαχααχαχα!!Του λεω πλησιαζει ο καιρος!!!!!:silly: Ο καϊμενουλης!!!!!!Του φαινεται μαλλον πολυ περιεργο!!!!!Τωρα τελευταια που μεγαλωσε και η κοιλιτσα μου(σαν μπαλιτσα ειναι) ερχεται την φιλαει και βαζει το αυτι του μπας και ακουσει κατι:laugh: Μονο γουργουριτα μου λεει ακουω!!!!!Χαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχαχαχαχααχαχα!!!!!Του λεω λες να σε μπει μπαμπα απο τωρα?χαχαχααχαχαχαχαχα!!!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Οι άντρες είναι άτυχοι σε αυτό το θέμα...δεν θα νιώσουν ποτέ αυτήν την εμπειρία...Εμένα το μωράκι μου ενώ το ένιωσα σχετικά νωρίς (16η-17η) τώρα που τελειώνω την 19η δεν ακούω τίποτα..λέτε να έγινε τίποτα??? Δεν θα είχα άλλα συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρός μου είχε πει οτι θα το νιώσω μετά την 20η βδομάδα!

Πραγματικά, το ένιωσα 20+1 μέρα!

Πιο πριν ένιωθα ένα έντονο γουργουριτό!

Ηλέκτρα μου, μην αγχώνεσαι και ακόμη είναι νωρίς!

1 βδομαδούλα θα κάνεις υπομονή και μετά θα σε ταράξει το μπεμπάκι σου!

Μαράκι μου, τέλεια εμπειρία ε;

Η νύφη μου μου είχε πει οτι όταν νιώσεις την 1η κλωτσιά, το μωράκι σου, θα μοιάζει εκείνον που κοίταξες πρώτο!

Οπότε, για να παρηγορήσεις τον άνδρα σου πες του οτι θα του μοιάζει:)

Εσείς που δεν το ξέρατε αυτό, να τρέξετε στον καθρέφτη :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το νιωσα 4.5 μηνων.ηταν δυνατη κλοτσια! ειμουν στο αμαξι και κοιτουσα δεντρα!:lol: λετε γιαυτο να βγηκε ψηλη η κορη μου?:P μετα παντως επερναν και εδιναν οι κλοτσιες.εχει πολυ γελιοοταν φαινετε.μια φορα ενιωσα κατι μικρο στρογγυλο...φανταστικα οτι ηταν το ποδαρακι της η φτερνα ισως.οταν τη γεννησα εκλεισα τα ματια και αγγιξα τη φτερνα της.ηταν ακριβως η ιδια αισθηση!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω!Νιωθετε καθε μερα το μωρακι σας?Εγω μόλις εκλεισα την 22 εβδομαδα και ενω προχθες εκανε σαν τρελουτσικο χθες και σημερα ειναι πολυ ησυχο.Αραια και που μου ριχνει καμια:dry: .Γενικα το βραδυ τον τελευταιο καιρο ειναι πολυ ζωηρο αλλα χθες τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εγώ σαν κάτι να κατάλαβα τέλος 18ης αλλά στα μέσα περίπου της 19ης το κατάλαβα 100%!Ηταν χτυπηματάκια σαν να χτυπά μια καρδιά, σαν να πετάγεται ένα νευράκι.Φτερουγίσματα και τέτοια που λένε εγώ δεν κατάλαβα.και χάρηκα γιατί υπέθετα ότι θα το άκουγα αργότερα εφόσον είμαι υπέρβαρη.Λένε βλέπεις ότι οι αδύνατες το νιώθουν πολύ νωρίς.Πάντως νομίζω πως κάτι καταλάβαινα περιστασιακά και νωρίτερα αλλά δεν ημουν σίγουρη, μήπως το μπέρδευα με το έντερο.Τώρα καταλαβαίνω πως ήταν το αγοράκι μου. Ενιωθα σαν να σκάει μια φούσκα και πότε πότε σαν ένα δυνατό γουργουρητό.Αυτά πριν τη 18η εβδομάδα.Τώρα είμαι στην 21η και πολλές φορές περιμένω να ξαπλώσω για να μου δώσει κανα χτυπηματάκι, είναι απόλαυση!Πολλές φορές και καθιστή το καταλαβαίνω.Είναι απίστευτο συναίσθημα, χτες μάλιστα έβαλε ο άντρας μου το χέρι του και το καταλαβε πολλές φορές, και χάρηκα γιατί δεν περίμενα ότι θα το ένιωθε κι εκείνος από τόσο νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EGO KORITSIA to eniosa stin 11 ebdomada..ixa niosi ti proti fora ena elafro xtipimataki san fterougisma sto kato meros tis kilias..kala tora ime sti 35 ebdomada ke to niotho sinexia se oli ti kilia..kontebi na skasi i kilia toso zoirula pou ne i mikrula mou!ax poso grigora megalonoun ta ninakia mas..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ Τ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΩΛΙΣ ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!!ΣΤΗΝ 15 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΧΟΡΕΨΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΑΡΚΕΤΑ!ΚΑΙ ΜΩΛΙΣ ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΑ <ΤΣΙΚ>ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ!ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΘΕΣ ΞΑΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΙΩΣΑ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΓΟΥΡΓΟΥΡΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΣΑΝ ΦΙΔΙ!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΦΑΓΑ ΚΑΝΕΝΑ ΦΙΔΙ!ΧΑΧΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΟΝΤΩΣ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ.Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ.ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ?ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΝ ΝΩΡΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το ένιωσα πρίν λίγες μέρες την 18η εβδομάδα και ενώ ήμουν στη δουλεία,μη φανταστείς κάτι δυνατό...κάτι σαν φτερούγισμα χαμηλά.Από τότε σε καθημερινή βάση μία-δύο φορές το νιώθω και συυνήθως από το απόγευμα και μετα.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...