Μετάβαση σε περιεχόμενο

σε ποιον μηνα νοιωσατε το μωρακι σας?


Recommended Posts

γεια σου Μαρία!!!

εγω τον μπέμπη μου τον ένιωσα την προηγουμενη εβδομάδα!!!

πάντως διαφερει και το πότε και το πώς από γυναικα σε γυναικα..

καλή συνεχεια στη εγκυμοσυνη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΑΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!ΕΧΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!!1ΚΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΩς ΚΑΙ ΠΩς ,ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΣΩ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΩ!!ΑΑΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΑΩ ΚΑΤΙ ΓΛΥΚΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου μην ανησυχεις έχεις καιρο μπροστα σου ... Δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες το ίδιο ...

Εγω τον μπεμπη μου τον ενιωσα γυρω στην 19η βδομαδα χωρις να είμαι πολύ σιγουρη τότε αν ήταν το μωρό ή μου φάνηκε !!!:P Μετά κατάλαβα ότι κουνιόταν το μωρο;) Μέχρι τότε είχα φάει τα ρούχα μου...γιατι δεν κουνιεται ακομα και γιατι σ'εμενα όχι ακομα...Ρωτούσα δεξια κι αριστερα και μια φιλη μου μου είπε ότι το δικό της το είχε νιώσει στην 17η βδομαδα εκει να δεις πως ανησυχισα...Πηγα κατευθείαν για υπέρηχο και ησύχασα !!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα ρωταω γιατι εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη χωρις παρατραγουδα εκτος απο πονους στο στηθος και χαμηλα στην κοιλια. τις τελευταιες μερες ομως δεν με πιανουν πονοι στην κοιλια. ξερετε τα τραβηγματα. για αυτο ρωτω. ειναι και το πρωτο μου και ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xmaria έγραψε:

βασικα ρωταω γιατι εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη χωρις παρατραγουδα εκτος απο πονους στο στηθος και χαμηλα στην κοιλια. τις τελευταιες μερες ομως δεν με πιανουν πονοι στην κοιλια. ξερετε τα τραβηγματα. για αυτο ρωτω. ειναι και το πρωτο μου και ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα

Οσο περναει ο καιρος οι πονοι θα ειναι ολο και πιο λιγοι ειναι φυσιολογικο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Τομα!Δεν θα πονας σε ολη την εγκυμοσυνη!

Εγω ενιωσα την μπεμπα πολυ νωρις.Στην αρχη του τεταρτου μηνα(14-15η εβδομαδα) αν και πρωτο παιδακι! Και πλεον ειμαι και σιγουρη πως ηταν αυτη αφου μπορω να συγκρινω!Εκεινο το μηνα την ενιωσα 5-6 φορες μονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω αργησα να νιωσω τον μπεμπη μου ηταν στην 21 εβδομαδα,ενιωθα βεβαια κατι σαν γουργουρησμα αλλα δεν ημουν σιγουρη πως ηταν ο μπεμπακος;) τωρα ομως καταλαβενω ολες τις κινησεις του...:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είμαι έγκυος στο δεύτερο μωρό μου και το άκουσα πολύ νωρίς αυτή τη φορά (14η-15η εβδομαδα), αλλά όχι σε τακτά χρονικά δια:) στήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι, συνήθως στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μπορείς να αναγνωρίσεις τις κινήσεις του από νωρίς .

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το κατάλαβα αρκετά αργά, στα μέσα του πέμπτου. Περίπου από τις αρχές του 4ου ένιωθα κάτι σαν γουργουρητό, κάτι σαν να με γαργαλάει στην κοιλιά και πίστευα πως φταίει το στομάχι μου.

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου όμως, ήξερα από τον 4ο μήνα, πως αυτά που αισθάνομαι είναι το μωράκι μου, από την εμπειρία μου. Δεν είναι όμως τόσο τάχτηκα από νωρίς όσο αργότερα. Οπότε μην στενοχωριέσαι……

Η κάθε γυναίκα μπορεί να έχει διαφορετική εγκυμοσύνη, αρκεί να σου πω πως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μέχρι και που γέννησα δεν τον άκουγα συχνά και με έπιανε τρέλα, καθόμουν το βράδυ, έπινα γάλα και περίμενα να κουνηθεί για να κοιμηθώ ….. τώρα ο δεύτερος μπέμπης στη κοιλιά μου είναι δραστήριος σχεδόν όλη μέρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Το μωράκι μου το ένιωσα στην 22η εβδομάδα όταν κατάλαβα για τα καλά μια κλωτσίτσα! Μέχρι τότε νόμιζα ότι γουργουρίζει το έντερό μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis

to prwto fterougismataki(!)

to niwsame stis 21+1

......meta ysixia

Kai........... apo tis 22+1

klwtsaei astamatimatita!!!!!!!!!!

Twra eimaste stis 26+1

kai den ysixazei pote to agapouli mou....

.....Varaei dynata kai trelenomai

apo tin xara mou,,, oli mera k oli nyxta!!!!!

Me to kalo ta mwrakia mas!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την ενιωσα στην 20 εβδομαδα να χτυπαει αλλα μεχρι τοτε ενιωθα κατι στον εντερο και απο οτι βλεπω τωρα οι πιο εμπειρες λενε οτι ειναι το μωρο,σαν φτερουγισμα ηταν.η μαμα μου λεει πως οταν σου χτυπησει πρωτη φορα το πρωτο που θα δεις αυτο θα μοιαζει και εγω ειχα δει ενα πολυ ωραιο αγορακι,κουκλακι ηταν και οταν μου χτυπησε πρωτη φορα ειμασταν Πρεβεζα(απο κει ειναι ο αντρας μου).ηταν υπεροχο το συναισθημα:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω καταλαβα τον μπεμπη στην 16η εβδομαδα!!!!!:P Πωπω!!Φοβερο!!!Ητανε χτυπηματακια σαν νευρακια και φτερουγισματακια!!!!Για 1 1/2 εβδομαδα μου εδινε το παρον του σχεδον καθε μεσημερι που ξαπλωνα αλλα και το βραδυ!!!!Μετα για 1 εβδομαδα περιπου τιποτα ησυχια!!!:dry: Λεω που ειναι το ζουζουνι?Ειχα προγραματισμενο ραντεβου και στον υπερηχο εκανε σαν τρελουτσικο και γω δεν επαιρνα χαμπαρι!!!!χχαχαχαχααχα!!!:silly:Ξαναρχισε ομως τα ζουζουνισματα χθες και ειδικα σημερα το μεσημερι μου δωσε και καταλαβα!!!!χιχιχιχχι!!:woohoo: :woohoo: Βλεπετε ειχα φαει δυο παξιμαδακια με μαρμελαδιτσα και του αρεσε πολυ!!!Ααα και να σας πω οτι την πρωτη φορα που τον ακουσα ειχα φαει πριν κρεπα σοκολατα μπανανα!!!:silly: Χαμος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...