Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανησυχώ για τον γιο μου.....!!!!


Recommended Posts

Να τον χαίρεσαι τον μικρούλη σου και γρήγορα περαστικά του.

Ο γιος μια φίλης πέρασε κάτι ανάλογο. Ο γιατρός είπε στη φίλη μου ότι είναι ερεθισμένος ο λαιμός του και θέλει να βγάλει φλεματάκια και δεν ξέρει πως και του προκαλεί έμετο. Επίσης της είπε πολύ ελαφριά γευματάκια (πουρέ, ρυζάκι, φιδέ όχι πολυ νερουλό όμως, πατατούλες) χωρίς σάλτσες. Και για το γάλα της είπε να του το αλλάξει για λίγο και να είναι χαμηλή η περιεκτικότητα σε λακτόζη.

Εύχομαι να είναι πολύ καλλίτερα και να περάσει γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

χθες τελικά ο Λουκάκος μου έφαγε λίγο ρυζάκι που του έκανα (δεν το τελείωσε αλλά άφησε λίγο και φυσικά τον τάϊσα), μια φρυγανιά και χαμομηλάκι. Αμέσως του ήρθε και η διάθεση και άρχισε να μιλάει (ασταμάτητα!!!), να γελά και έτσι το βραδάκι βάλαμε την τούρτα του και έσβησε και τα τέσσερα κεράκια, άνοιξε τα δωράκια του και άρχισε να παίζει!:) Δεν του δώσαμε καθόλου γάλα ή γαλακτοκομικά προϊόντα και κοιμήθηκε μια χαρά το βράδυ!! Σήμερα το πρωί αντί για γάλα του έδωσα χαμομήλι πάλι, έφαγε και φρυγανισμένο τοστ και είναι σε καλή διάθεση!:)

Θα μαγειρέψω κοτοπουλάκι με πατάτες (μάλλον σουπίτσα) και αν είναι ακόμη καλύτερα αύριο, θα καλέσουμε ξανά τους φίλους του το Σάββατο (το είχαμε αναβάλει) για να γιορτάσει τα γενέθλιά του και την Δευτέρα θα τα ξαναγιορτάσει στον παιδικό σταθμό με τα υπόλοιπα παιδάκια!:)

Κορίτσια και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας και τις συμβουλές σας, τι καλά που έχουμε το φόρουμ και μυραζόμαστε τις ανησυχίες μας! :)

Υ.Γ. να φανταστείτε ο γιος μου καμμιά φορά με φωνάζει mammy..land!!!!

και μια φωτό του από χθες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσαρα μου....χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σας......καλα ο γιος σου ειναι πανεμορφος!!!!!!!!!!!!!!χαρουμενα γενεθλια και παντα γερος και δυνατος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax argi μου μην ανυσηχεις!!Είδες ειναι καλυτερα ο μικρουλης σου!!Και απ'οτι βλεπω στην φωτο μια χαρα κουκλακι ειναι!και τα κιλακια του μη σ'ανυσηχουν,εγω μια χαρα τον βλεπω!Οταν θελησει θα φαει!Εγω την ειχα σκασει την μανουλα μου!!Ειχα αρρωστησει 2-3 φορες απο ιωση στο δημοτικο και φτασαμε μεχρι το Παίδων οπου και νοσηλευτηκα πανω απο βδομαδα!Ειχα συνεχεια εμμετους και ακατεβατο πυρετο!!!Ημουν και αδυνατουλι πολυ!!Ασε!Ολα τα παιδακια τα περνανε αυτα!!!Αποκτανε και αντισωματα!!!Εγω τωρα δεν αρρωσταινω ευκολα!!Αντε ενα κρυωματακι τον χρονο και αν!Φυσικα και γω θα ανυσηχουσα στη θεση σου αλλα τελικα ειναι συνηθισμενο φαινομενο αυτο ατα μικρουλια και ειδικα σε αυτα που ερχονται σε επαφη με αλλα παιδάκια!Να τα εκατοστησει ο κουκλος σου!!!!!Φιλακια Πολλα και Περαστικούλια!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια πραγματικά, να'στε καλά και ό,τι επιθυμείτε και εσείς.:)

έφαγε και μήλο καθ'ότι είναι λάτρης των μήλων (ίσως επειδή έτρωγα πολλά στην εγκυμοσύνη!!:laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε συ Αργυρουλα, σημερα ειδα το ποστ σου, με ταλαιπωρεί τοσο πολύ το site που σταματησα να μπαινω συχνά..

Περαστικά του Λουκά μωρέ αντε ειδες σιγα σιγα συνερχεται..

Τι ηταν ομως τελικά? Γιατι ο γιατρός δεν αφηνε την μικρή στο ιδιο δωματι μαζί του? Ηταν ιωση δηλαδή?

Χαιρομαι που ειναι καλύτερα ο Λουκάκος, κοιτα τωρα μην τον ταιζεις συνεχεια σαν υστερική γιατι θα τον κανεις να μην θέλει το φαγητό και να το βλέπει σαν αγγαρια.

φιλακια πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argie μου χιλιόχρονο και σιδερένιο το αγοράκι σου!

Χαίρομαι που άνοιξε λίγο η ορεξούλα του!

Σε φιλώ! :kiss:

(Κάθε φωτογραφία που ανεβάζεις με κάνει πιο σίγουρη! Ο Λουκάς είναι ίδιος εσύ τελικά :woohoo: :silly: :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

(Κάθε φωτογραφία που ανεβάζεις με κάνει πιο σίγουρη! Ο Λουκάς είναι ίδιος εσύ τελικά :woohoo: :silly: :lol: )

Αυτό δεν το αναφέρω καν στον άντρα μου!!:laugh: :woohoo: :silly: ίσως αν είχε τα χρώματα τα δικά μου να φαινόταν πιο πολύ!!! αλλά δεν πειράζει καλά να είναι και.....ας μοιάζει και σε μένα!!;) :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...