Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ναι λοιπον....γεννησα και γω!


Recommended Posts

Frapedia να σου ζησει η κοράκλα!!!καλη λοχεια να εχεις και υπομονη με τα ξενύχτια!!!οσο για το μαιευτηριο και γω εκει γεννησα στις 28-03 και θα ελεγα και γω οτι πριν την γεννα ολοι ηταν πολλοι ευγενικοι μετα..τα ιδια με σενα..χαλια!!το μονο που αξιζε για μενα ηταν το φαγητο!!!!!πεντανόστιμο!!!χαχα...παρεπιπτοντως βιβλιάρειο του παιδιου δεν μου εδωσαν λογω και καλα έλλειψης...ακομα δεν εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frapedia,να σου ζήσει!! Να είναι πάντα υγιή και καλότυχη!! Φαντάζομαι από τις περιγραφές σου, ότι η εμπειρία σου στον τοκετό ήταν πολύ καλή!! Μην στενοχωριέσαι για τις μαίες, είναι μερικοί άνθρωποι που ξεχνάνε ότι στο επάγγελμα τους έχουν να κάνουν με ανθρώπους κι όχι με ζώα! Άστα! Το χειρότερο πέρασε! Απόλαυσε το μωράκι σου όσο πιο έντονα μπορείς!

Καλή λοχεία και σ'εσένα και πάλι να σας ζήσει! Να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει η κουκλιτσα σας!!!!!:woohoo: Να τη χαιρεστε!!!!!!τιποτα αλλο δεν εχει σημασια μπροστα στο θαυματακι που κρατας στην αγκαλια σου!!!!!!:woohoo:

φιλακια πολλα:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου επιτέλους γέννησες!:P δεν σου κρυβω οτι σε ειχα στο μυαλο μου τις τελευταίες μέρες!Να σας ζησει το κοριτσακι σας!Καλη λοχεια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frapedi μαζι γεννησαμε, ιδια μερα ιδιο μαιευτηριο και ιδιο οροφο! Εγω να δεις τι περασα! Δεν κερω αν διαβασες τα δικα μου. Εχει πολυ ψωμι το συγκρκιμενο μαιευτηριο! ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω όλες για τις ευχες σας!

Σημερα ήρθε ο γιατρος μας εξετασε .... ειπε οτι ειναι πολυ ευχαριστημενος.... βαλαμε 470 γρ και 2 ποντους στο υψος!!!!

(ετοιμη για τα καλλιστεια !!!!!) :laugh: :laugh: :laugh:

φιλια σε ολες τις μανουλες υφισταμενες και μελλουσες :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε αυτό πρώτη φορά το ακούω.. Να φτάσεις σε πλήρη διαστολή... κοιμισμένη!!! :woohoo: Αυτό θα πει τοκετός! Και μετά τον ύπνο.. 30 λεπτά εξωθήσεις και τσουπ!

Άνετα και ξεκούραστα! Αχ τι καλά!

Συγχαρητήρια φραπεδιά μου! Να σου ζήσει το μπουμπούκι σου! Να την καμαρώνεις πάντα όπως ποθεί! Κυρίως γερή κι ευτυχισμένη!

Μακάρι όλες οι επίτοκες να είναι τόσο ευκολόγεννες όσο εσύ!

Πέρασα φρίκη στον τοκετό μου και ειλικρινά όταν ακούω ή διαβάζω τέτοιες ιστορίες χαίρομαι και συγκινούμαι τόσο μα τόσο πολύ!

Καλά.. όσο για το ΜΗΤΕΡΑ.. περιμένω και τις εμπειρίες της MamaToBe και ΟΚ... Βλέπω να τα λέω στην κολλητή μου και να γεννάει σπίτι της! Κρίμα όμως.. πολύ κρίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia μου καταρχας να σου ζησει το μωρακι σου.να ειναι παντα γερη και ευτιχισμενη.Οταν γεννησα και γω πριν 6 μηνες στο Μητερα αντιμετωπησα το ιδιο προβλημα δυστιχως τα ταιζουν οτι και αν τους πεις.η διπλανη κοπελα στον θαλαμο μου επαιρνε το μωρο της να το ταιζει και αυτο δεν επινε ,τις ρωταγε αν το ειχαν ταισει και οι μαιες ελεγαν οχι.Μετα απο λιγο το μωρο της εκανε εμετο γαλα!!!!και αυτη δεν το ειχε ταισει καθολου!δεν βγαζεις ακρη το μονο που εκανα ηταν υπομονη να περασουν οι μερες πηγα σπιτι μου και ηξερα τι μου γινοτανε.φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...