Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ναι λοιπον....γεννησα και γω!


Recommended Posts

Στις 14/04/09 γεννηθηκε η Μαργαριτουλα μας στις 07,45 το πρωι.

Το προηγουμενο βραδυ με πιασαν οι πονοι και σαν γενναια μητερα με το πρωτο ετρεξα στο Μητερα, γυρω στις 02,30. Αφου περασα και γω το γνωστο κλυσμα και ξυρισμα μπηκα στο δωματιο των οδινων οπου με μια γενναια δοση επισκληριδιου (2 φορες) το ριξα στον υπνο ενω ο αντρας μου απ εξω ετρωγε τα νυχια του!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Γυρω στις 7 εφτασα σε διαστολη 9-10 οποτε και αρχισα το σπρωξιμο, στις 07,30 μπηκα στο χειρουργειο και ταταταταταααααααααααααααα χωρις ιδιαιτερο ζορι ειχα την κορακλα μου στα χερια μου!!!!

Το προσωπικο στο επιπεδο 0 ηταν πολυ εξυπηρετικο και φιλικο... ερχοντουσαν καθε λιγο και λιγακι να με ρωτησουν αν ολα ηταν καλα κλπ.

Οταν πηγα στον 3ο οροφο αντιμετωπισα μια ολοσχερης αδιαφορια απο τις μαιες του οροφου... τις ρωτουσες κατι αφου εκανες αιτηση για να ρθουν στο δωματιο και σου απαντουσαν μονο απο αγγαρεια. Οκ καταλαβαινω οτι ηταν μεγαλη βδομαδα και ειχε πολυ κινηση αλλα εγω τι φταιω που χα το ζορι μου?!?!?!?!?!?

Επισης αν και ζητησα αποκλειστικο μητρικο θηλασμο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν τηρηθηκε και το μωρο ερχοταν μονιμως κοιμισμενο και ταισμενο. Οταν το λεγα στη μαια που το εφερνε στο πυρεξ με βγαζανε τρελη μεχρι που εβαλα τα κλαματα απο τα νευρα μου γιατι με δουλευαν ψιλο γαζι και τελικα το ψιλοπαραδεχτηκαν.

Εν γενει δεν μου αρεσε η παροχη υπηρεσιων του ιατρικου προσωπικου... ο παιδιατρος ερχοταν εν ταχει χωρις να εχεις τη δυνατοτητα να ρωτησεις τιποτα, οι μαιες δεν βοηθουσαν καθολου.... μονο οι καθαριστριες καναν καλα τη δουλεια τους και οι σητιστριες!!!

Τελος παντων Μ. Παρασκευη γυρισαμε σπιτακι μας... και μετα απο 20 μερες πλεον τρωμε τον αγλεορα (φτου να μην την ματιαξω) εχουμε κανει μαγουλακια και εχει τρελαθει ο μπαμπας και η μαμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει γλυκειά μου η κορούλα σου και να την καμαρώσεις όπως αγαπάς! Με το καλό να σαραντίσετε! Πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια της και στα μπουτάκια της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Frapedia mou kalimera agapi mou...

Na sou zisei to mwraki sou agapi mou...

Kala saranta na exetai...

Kai naste panta eutixeis kai ygeihs...

Min se anisixei tipota apo dw kai pros agapi mou...

Exeis to mikro sou thaumataki twra stin aggalia sou...

O theoullis na sas exei pantote kala...

Kai sas euxwme ola ta kalitera...

Filia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΜΕΓΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ,ΔΕΝ ΕΞΗΓΗΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ BABY SM!

ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΓΕΝΝΑ,ΧΩΡΙΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΣΤΑ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΤΟΥ!!!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ,ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.

ΝΑ ΧΕΙ ΓΥΡΩ ΤΗΣ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ.

ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ Ε Κ Ε Ι Ν Η ΕΠΙΘΥΜΕΙ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπέλα μου το μπεμπάκι σου!!! Τί είναι αυτό το πράγμα ρε παιδιά με το μητέρα;;; Τόσο χάλια είναι τα πράγματα εκεί;;;

Καλά σαράντα και να σου ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το κοριτσακι σας:)

Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι σε ολη του τη ζωη:)

οσο για οτι περασες στο Μητερα αστο να παει... μην τα σκεφτεσαι πια...

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΑ ΣΟΥ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΦΩΤΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους βρε frapedia μου!Και σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, λέω τι έκανε το κορίτσι για να εξαφανιστεί θα έκανε την εμφάνιση της η μαντάμ!Θυμάσαι που δεν έβρισκες τρόπο να τη δελεάσεις να βγει κι έλεγες ''να δεις που θα σουβλίζουμε αρνί στο μαιευτήριο'':laugh: :laugh: Να που Μ.Παρασκευή βγήκες, είδες η πριγκίπισσα δε σ' άφησε Πασχαλιάτικα στο μαιευτήριο!Να σας ζήσει, να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη, να την καμαρώσετε και νυφούλα!Καλή λοχεία!Αλλά δε μας είπες τα κιλά της βρε παιδί!:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ειναι γερη και ευτυχισμενη σε ολη της την ζωη αυτα που εζησες ειναι απαραδεκτα αλλα παει περασαν εχεις την κορακλα σου στην αγκαλιτσα σου και τρωει αποκλειστικα και μονο απο εσενα καλη λοχεια σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το κοριτσακι σας:)

Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι σε ολη του τη ζωη:)

οσο για οτι περασες στο Μητερα αστο να παει... μην τα σκεφτεσαι πια...

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia μου, συγχαρητηρια!!!:woohoo:

να σας ζησει το μωρακι!!!:woohoo:

πολλα πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!

(πιστεψε με, δε φταιει η Μεγαλη Εβδομαδα για οσα ειδες στο ΜΗΤΕΡΑ):angry: αλλα ok, τωρα πια δε μας κανει τιποτα εντυπωση σε σχεση μ'αυτο το "μαγαζακι", ειναι γνωστη η κατασταση!!! το μονο παρηγορο ειναι οτι οντως στο επιπεδο 0, κατω δηλαδη στις αιθουσες ωδινων, χειρουργια, ανανηψη, το προσωπικο ειναι οντως παρα πολυ καλο!! κι εγω θυμαμαι κατι συμπαθεστατους κι ευγενικοτατους νοσοκομους!!!:)

και παλι συγχαρητηρια για το μικρουλι σου και με το καλο να σαραντισετε!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει το μωράκι σας - του ευχόμαστε κάθε ευτυχία!!

Ο τοκετός σου δίνει κουράγιο και σε εμάς τόσο εύκολο που το περιγράφεις. Θέλω και εγώ να κοιμηθώ περιμένοντας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...