Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΤΥΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.ΜΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΦΕΛΙΣΙΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΑΛΟΣΠΙΡ. ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΙΣ ΞΕΡΕΤΕ? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elena23 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΤΥΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ.ΜΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΦΕΛΙΣΙΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΑΛΟΣΠΙΡ. ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ. ΤΙΣ ΞΕΡΕΤΕ? :unsure:

γεια σου Ελενα..ειχα κι εγω την εμπειρια παλινδρομης το καλοκαιρι..μετα απο εξετασεις που εγιναν στο εμβρυο,βγηκε το αποτελεσμα χρωμοσωμικων ανωμαλιων και ο γιατρος το θεωρησε τυχαιο γεγονος..ομως εκανα κι εξετασεις θρομβοφιλιας που αποδειχτηκε οτι ειμαι θετικη,οποτε σε μια επομενη εγκυμοσυνη θα πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης,μια καθε μερα για να μην δημιουργουνται θρομβοι...filicine παιρνω ενα καθε μερα απο τοτε που αποφασισα να μεινω εγκυος και δεν τα εχω σταματησει μεχρι στιγμης..αυτα βοηθανε στον σωστο σχηματισμο νευρικου συστηματος του εμβρυου..οποτε μη τα σταματας,καλο κανουν...

σου ευχομαι να πανε ολα καλα και συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΤΩ. ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΚΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

Καλησπερα, πριν 2 μερες χασαμε κ εμεις το μωρο μας..ημουν στο 3ο μηνα της κυησης μεχρι που ειδα ροζ-καφε χρωμα ενημερωσα το γιατρο μου,μου ειπε οτι εχω πιθανη αποκολληση πλακουντα και να μεινω στο κρεβατι σε ακινησια. Την επομενη πηγα να με εξετασει και διαπιστωσε οτι το μωρο ειχε υγρο στη σπονδυλικη το στηλη και σταματησε η καρδουλα του 10 μερες πριν.Μεχρι τοτε ουτε πονο ειχα, απλα αρχισε να αυξανεται η αιμορραγια λιγο πριν το ραντεβου μου με τον γιατρο. Φοβηθηκε ο γιατρος μηπως χασω πολυ αιμα και με εβαλε στο χειρουργειο για καθαρισμο..το περιμεναμε πως και πως αυτο το μικρακι, ιδιως τη 5χρονη κορη μου..ο γιατρος μου συνεστησε να περιμενω 2 μηνες να επανελθει η μητρα στα φυσιολογικα επιπεδα και μετα να ξαναπροσπαθησουμε.. Φρικτη εμπειρια.. :( Μακαρι να πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Distixos einai polu sixno fenomeno,oute kai egw to iksera mexri pou to epatha..Ton Ianouario kai eno eimoun sthn 12:h evdomada mou irthe ligo aimataki, mia stalitsa mhn fantasteis..Pira ton giatro mou kai mou eipai ksapla kai na parw outrogestan alla to vradi arxisa na ponaw, oxi aforita alla me kratise ksipnia olh nuxta..To proi pira ton giatro mou kai mou eipai na paw na me dei..ston yperixo idame pos den xtipouse h kardoula tou kai malon eixai stamatisei giro stis 10 meres prin.. :( O giatros mou eipai na perimenw na perasoun 2 mhnes alla egw den fantastika pos tha eimai toso tuxerh kai den filagomastan katholou..Ton Fevrouario emina palh egkuos...mummy Elisabeth sou euxome na eisai to idio tuxerh..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου, μακαρι να πανε ολα καλα... σε τετοιες δυσκολες στιγμες ειναι πολυ γλυκο να ξερεις οτι κι αλλες μανουλες ονειρευτηκαν μωρακια που ποτε δε θα νανουρισουν στην αγκαλια τους..ξερεις οτι δεν εισαι μονη.. :) και οταν ακουω απο μια μαμα οτι μετα ακολουθησε κ αλλη εγκυμοσυνη που ολα πηγαν καλα παιρνω περισσοτερη δυναμη! ολα να πανε καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...