Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΝΟΝΟΣ!!!


Mary78

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω Mary μου ότι είναι μεγάλη τιμή για τον άλλο να του προτείνεις να γίνει πνευματικός πατέρας του παιδιού σου. Του δείχνεις ότι του έχεις απόλυτη εμπιστοσύνη. Και στο κάτω κάτω της γραφής, εάν δεν είναι σε καλή κατάσταση τα οικονομικά του, παρατείνεται για λίγο την βάπτιση ή στην τελική βοηθάτε και εσείς αν μπορείτε. Αυτό που μετράει είναι να επιλέξετε τον σωστό άνθρωπο.

Πρόσεξε μόνο σε αυτόν που θα το προτείνεις να μην έχει βαφτίσει μωράκι διαφορετικού φύλου από το δικό σου γιατί λένε ότι δεν κάνει.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

KALIMERA MARY!!!!!!

SYMFONO ME TA YPOLIPA KORITSIA.PISTEYO OTI AN DEN THELIS GIA NONOYS AYTOYS POY STO PROTINAN KALYTERA NA PEIS OXI.GIA'MENA O NONOS TOY PEDIOY EINAI POLY SIMANTIKOS.EMEIS PRIN 1 EBDOMADA ZITISAME APO ENA FILO NA BAFTISEI TO KORITSAKI MAS K XARIKE PARA POLY!!!!

GI'AYTO MIN AGXONESE.ZITISE TO APO AYTON POY THELIS ESY K SIGOYRA THA XAREI!!!!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την κουμπαριά την κάνεις για να έρθεις πιο κοντά με κάποιον. Εμείς με τον άντρα μου όταν αποφασίσαμε για κουμπάρο (γάμου) ξέραμε ότι δεν έχει λεφτά ... και του είπαμε ότι δεν μας νοιάζει. Ότι μπορεί τα υπόλοιπα εμείς. Ο κουμπάρος είναι κάτι σαν συγγενής ... γι'αυτό τον κάνεις ... ο άνθρωπος μετράει όχι αν θα έχει χρήματα να διαθέσει. Διαλέξτε άνθρωπο που θέλετε να είναι ο πνευματικός πατέρας - μητέρα της μπεμπας σας. Προτείνετε το ... και πείτε του ότι αν δεν μπορεί να αναλάβει τα έξοδα να σας πει τι μπορεί και τα υπόλοιπα εσείς.

Εμείς αυτό είπαμε στον κουμπάρο μας και τώρα που μόλις γεννήθηκε η μικρή μας. Μόνο ο σταυρός μας νοιάζει ...τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουμε εμείς.

Αυτά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και το χω υπόψιν μου και αυτό csig. Μάλλον έτσι θα γίνουν τα πράγματα γιατί τα παιδιά "πνιγεί" στα έξοδα... παντρεύονται!!

Ευχαριστώ csig :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

.... Και ήρθε το πλέον ποθητό αποτέλεσμα κορίτσια μου. Ακόμα δεν το πιστεύω!!

Δεν προλάβαμε να το προτείνουμε αν και το είχαμε στο πρόγραμμα εντός των ημερών διότι δεν πήγαινε άλλο.Έπρεπε να δουμε τι θα κάνουμε ώστε να βαφτίσουμε το παιδί εγκαίρως και όχι.. οταν παει στο Λυκειο!!

Μας πρότειναν οι ίδιοι οι φίλοι μας!! Θέλαν το ζουζούνι μας!!

Παρόλα τους τα έξοδα τα παιδιά, παρόλες τι φουρτούνες..

Χαίρομαι ειλικρινά που τέτοιοι άνθρωποι θα βαφτίσουν το παιδί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μια χαρά!

Είδες που είχες αγχωθεί? Τελικά άδικα...

Όλα με το καλό να γίνουν! Και τα παιδιά άξια για νονοί!

Σε φιλώ!

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ιφιγένεια μου...

ήρθαν όλα όπως τα θέλαμε για το ζουζούνι μας. Ολα τα αλλα είναι όλα λεπτομέρειες, δεν με νοιαζει τι και πως. Μου αρκει που οι νονοί είναι αυτοί που θέλουμε. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..

Καλή σου νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο!!! Πολύ χαίρομαι που βρήκατε τους κατάλληλους για κάτι τόσο σημαντικό! Είμαι καμμένη από κουμπαριά.. και καμμένη από νονά!! Μια που με βάφτισε και μια που την ξανάδα στα 20!! :dry:

Όσο για την κουμπαριά.. με πάντρεψε η "κολλητή" μου , και να σου πω την αλήθεια με το παραμικρό παρεξηγείτε.. χάνεται.. μου λέει μετά από 6 μήνες τι έχει.. κ.ο.κ. και ρωτάω... είναι δυνατόν να βαφτίσει αυτή η κοπέλα το παιδάκι μου; Κι αν αύριο παρεξηγηθει τι θα γίνει με το παιδί;; Πολύ σημαντικό θέμα.. :dry::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Μπράβο!!! Πολύ χαίρομαι που βρήκατε τους κατάλληλους για κάτι τόσο σημαντικό! Είμαι καμμένη από κουμπαριά.. και καμμένη από νονά!! Μια που με βάφτισε και μια που την ξανάδα στα 20!! :dry:

Όσο για την κουμπαριά.. με πάντρεψε η "κολλητή" μου , και να σου πω την αλήθεια με το παραμικρό παρεξηγείτε.. χάνεται.. μου λέει μετά από 6 μήνες τι έχει.. κ.ο.κ. και ρωτάω... είναι δυνατόν να βαφτίσει αυτή η κοπέλα το παιδάκι μου; Κι αν αύριο παρεξηγηθει τι θα γίνει με το παιδί;; Πολύ σημαντικό θέμα.. :dry::unsure:

Ναι Dallia μου, πολύ σημαντικό.

Για την "κουμπαριά" την δικιά σου μικρό το κακό αν σου βγει σκαρτη, τους νονούς του παιδιού όμως?? Τους πνευματικούς του γονείς στην ουσία...

Ευχομαι και σε σένα να σου τύχει κατι τέτοιο όταν και με το καλό..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοπελα μου..

ειναι πολυ ωραιο που θα κανεις αυτους που ηθελες αλλα ακομα πιο σπουδαιο που παρολο τα εξιδα τους και αυτοι θελουν να βαφτισουν το παιδι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 έγραψε:

Μπραβο κοπελα μου..

ειναι πολυ ωραιο που θα κανεις αυτους που ηθελες αλλα ακομα πιο σπουδαιο που παρολο τα εξιδα τους και αυτοι θελουν να βαφτισουν το παιδι σου..

Ναι Μιτση μου, ειναι πολύ καλά παιδιά...

και είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...