Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εχασα....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΞΕΡΩ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.......ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ!ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ!ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα,κριμα,κριμα λυπαμαι παρα πολυ το'χω περασει και ξερω πως ειναι,να ξερεις ομως πως οσο και να πονας τωρα σε λιγες μερες θα εισαι πολυ καλυτερα και μολις συνελθεις απο το σοκ θα αρχισεις να ονειρευεσαι και παλι με χαρα και λαχταρα την επομενη ζωουλα,να φανεις δυνατη και ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε π.......... μου....... ρε σια με πεθανες τωρα.......λυπαμαι πολυ βρε κοριτσακι μου γλυκο,να εισαι ηρεμη... το να μη στενοχωριεσαι και οτι ηταν θελημα θεου εγω δεν τα καταλαβενω!!!!!!!!!! συγνωμη που μιλαω ετσι..... ηρεμη να εισαι οσο μπορεις,αγκαλιτα στον αντρουλη σου που σε λατρευει και οτι αλλο να πω βλακεια θα ειναι... θα περασει το δυσκολο σταδιο που θα παει........δυνατη να εισαι κουκλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αντεχω να διαβαζω τετοιες ιστοριες...μου πληγωνουν την ψυχη!!!γιατι αραγε να συμβαινει αυτο σε μια μανουλα??μονος ο Θεος ξερει το γιατι..Το μωρακι σου ειναι μαζι με τον Θεουλη και σε βλεπει...μην το ριχνεις το φταιξιμο σε εσενα...συντομα θα γινεις μανουλα..στο ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax πόσο σε καταλαβαινω κοπέλα μου.

Το περασα κι εγω αυτό πριν απο 2 χρονια περιπου.

Στην αρχη προσπαθούσα κι εγω να βρω τι εφταιξε,μήπως εφταιξα εγω?

Σιγα σιγά ομως κατάλαβα οτι δε θα βγει τιποτα.Επρεπε να ξεχάσω και να κοιτάξω μπροστα.Ετσι κι εκανα.Το θετικο ηταν οτι δεν το ηξερε κανεις εκτος απο τον αντρα μου κ τη μητερα μου κι ετσι δεν το συζητούσα καν,οπότε μου ηταν πιο ευκολο να το ξεχάσω.

Σε συμβουλεύω λοιπον να κανεις το ιδιο.

Κλαψε να ξεσπάσεις κ βάλε μπρος για ακομα μια φορα χωρις αγχος κ φοβο μηπως σου ξανασυμβει το ιδιο.Πολλες κοπέλες που απεβαλαν,όπως κι εγω,απο το αγχος μηπως ξαναποβαλουν δεν μπορουν να συλλάβουν.

Ειχα τετοιο αγχος οταν ξαναρχισαμε τις προσπαθειες,που τελικα εμεινα εγκυος ξανα μετα απο 1,5 χρόνο!!!!

Τωρα κρατάω στην αγγαλια μου το μπουμπούκο μου και ειμαι ευτυχισμενη.

Σου ευχομαι να κρατησεις κι εσυ συντομα στην αγγαλια σου το μωράκι σου!!

Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

κορίτσια μου καλησπέρα...έχω μέρες να μπω και να σας μιλήσω γιατί δυστυχώς τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ χάλια...

έχασα το μωράκι μου...ήταν την κυριακή το απόγευμα που είχα και τα γενέθλια μου,όπου άρχισαν οι έντονοι πόνοι...αργότερα εμφανίστηκε και το αίμα.μίλησα με το γιατρό μου ο οποίος με έστειλε αμέσως να κάνω μια ένεση και τη δευτέρα πρωί πρωί πήγα νε με δει...

όλο το βράδυ ήμουν χάλια πόναγα και ήξερα σίγουρα οτι το έχασα...

με έβαλε ο γιατρός να κάνουμε υπέρηχο...από πάνω μου είχα μια εικόνα της Παναγίας και προσευχόμουν συνέχεια ν ακούσουμε την καρδούλα του...

δυστυχώς αυτόν τον μοναδικό ήχο δεν τον άκουσα ποτέ...

παλλίνδρομη μου είπε ο γιατρός,είχε σταματήσει να αναπτύσεται εδώ και 10 μέρες .ήμουν 11 εβδομάδων..την ίδια μέρα έκανα απόξεση...

είμαι πολύ χάλια κορίτσια δεν μπορώ να το ξεπεράσω...συνέχεια κλαίω.

έχω δίπλα μου ανθρώπους που συνέχεια με στηρίζουν και με παρηγορούν αλλά δεν με βοηθάει...όλοι μου λένε οτι ήταν θέλημα Θεού και ναι μπορεί να ήταν, αλλά εγώ κατηγορώ τον εαυτό μου οτι κάτι έκανα λάθος...

είχα κάνει τόσα όνειρα....κια μονομιάς γκρεμίστηκαν...

δεν ξέρω τι να πω...

ξέρω οτι πολλές κοπέλες εδώ στο mammy αλλά και γενικότερα έχουν παρόμοιες και χειρότερες ιστορίες και τώρα πια καταλαβαίνω πως νιώθουν...

ξέρω οτι κάποια στιγμή θα το ξεπεράσω και θα προχωρήσω όμως ακόμα με πονάει πολύ...

Sia καλησπέρα και από εμένα. Και εγώ είχα την ίδια εμπειρία το Πάσχα 11 Απριλίου έχασα το μωρό μου. Καλά κάνεις και μιλάς στο forum πιστεύω θα σε βοηθήσει πολύ. Εμένα μου έκανε πολύ καλό γιατί κάπως έτσι ήμουν και εγώ πριν από λίγο καιρό. Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου σε καμμία περίπτωση. Ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι μερικές φορές το κύημα δεν είναι σωστό και αποβάλλεται από τον οργανισμό άλλες φορές πάλι ο οργανισμός μας ο οποίος θεωρεί το κύημα ξένο (κάθε κύημα όχι μόνο τα προβληματικά) προσπαθεί να το αποβάλλει. Για αυτό τον λόγο οι πρώτοι τρεις μήνες είναι και οι πιο σημαντικοί. Θα πρέπει δηλαδή πρώτο από όλα ο οργανισμός μας να δεχθεί το κύημα. Μην ανησυχείς γιατί θα ξαναγίνει. Μόνο χαλάρωσε και προσπάθησε να ηρεμίσεις. Το ξέρεις ότι είναι φοβερά σημαντικό το ότι μπορείς να συλλάβεις ? Μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά. Προσπάθησε μόνο να ξεχαστείς ! Δεν θα ξεχάσεις βέβαια το γεγονός ... όμως ο χρόνος απαλύνει τον πόνο... Καλή σου τύχη ! Αν χρειαστείς οτιδήποτε είμαι εδώ !

Υ/Γ

Σε αυτό το forum είναι απίστευτα αυτά που έχω διαβάσει. Άλλες κοπέλες έχουν περάσει πολύ πολύ χειρότερα από εμάς. Έχω ανατριχιάσει από τις ιστορίες.... Ο Θεός ας μας βοηθήσει όλες μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω πολύ καλά πως αισθάνεσαι αυτή τη στιγμή κορίτσι μου.Ετσι ακριβώς ένιωθα και γω πριν 2 χρόνια περίπου.Εχε πίστη και σίγουρα σύντομα θα κρατάς στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι όπως κάνω εγώ τώρα.Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να μάθει να ζει με αυτό και σίγουρα θα νιώθεις καλύτερα.Και το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταις εσύ!Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.Πολλά φιλάκια και μια τεράστια αγκαλίτσα.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλησπέρα!Πολύ στεναχωρήθηκα!Ότι και να σου πω είναι λίγο.Μην χάνεις την πίστη σου. Είναι μια δύσκολη φάση και θα περάσει.Μην απογοητεύεσαι!Σου εύχομαι από δω και πέρα να σου πάνε όλα δεξιά!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μου ποσο πολυ στεναχωρεθηκα............

Λυπαμαι τοσο...

Σκεψου οτι ισως ηταν καλυτερα ετσι...

Ο θεουλης το εστειλε και ο θεουλης το πηρε...

Κουραγιο κοριτσακι και δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια μου γλυκια δ εισαι εσυ υπευθυνη κ πιστεψεμε απλα καμια φορα τα πραγματα δ μας ερχονται οπως τα σχεδιαζουμε...δ θελω να μου στεναχωριεσε κ ουτε να κατηγορεις τον εαυτο σου καλη μου εγω πιστευω πως θα μεινεις πολυ γρηγορα εγκυουλα κ ολα θα πανε καλα:silly: :silly:

ενα πραγμα θα σου πω η φιλη μου στην πρωτη της εγκυμοσυνη ειχε εξωμητριο μια μερα ακομα κ θα την χαναμε με αποτελεσμα της αφεσεσαν την μια σαλπιγγα μετα απο δυο μηνες εμεινε εγκυος απο την σαλπιγγα που της αφερεσαν :ohmy: αν θες πιστεψετο κ την ημερα που το εμαθε ετυχε να ειχε παει σε μια εκκλησια δ θυμαμε ποια ηταν ... κ μπροστα στην εικονα τησ παναγιας δακρυσε ξαφνικα ... οταν γυρισε στο σπιτι η την επομενη ημερα εμαθε πωσ ηταν εγκυος.... οποτε μην μου στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα φιλακια πολλα πολλα πολλα πολλα απο εμενα κ οχι αλλα δακρυα μονο:laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Θεη μου θα σου ευχηθώ μεεεεεεσσσσσσα απο την καρδιά μου του χρονου στα γενεθλιάκια σου να κρατάς στην αγκαλιά σου ενα γλυκό μωράκι. Βρες ξανά τον χαρούμενό σου εαυτό, εκμεταλλεύσου την ανοιξη που ολη η φυση ανθίζει και ετσι θα ανθίσεις και εσυ με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ...

να βιώσεις με όποιον τρόπο νιώθεις την απώλεια αλλά μην κατηγορείς τον εαυτό σου!!!

να σκέφτεστε πάντα θετικά και αισιόδοξα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sia mou agapi mou...

Lupame poli gia ayto pou perases agapi mou...

Kai sta genethlia sou themas...

Agapi mou sou euxwme ta kalitera...

Kai o theoullis mazi sou re gmt...

Sou euxwme gligora mia alli egkumwsini...

Kai suntoma ena mwraki stin aggalia sou...

Stathou dunati agapi mou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ... ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΩΝΕΨΩ ΠΩΣ ΓΚΡΕΜΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ:( :(

ΟΤΙ Κ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ... ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΕ. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ , ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ! ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που ζεις είναι τρομερό. Πρέπει να έχεις δύναμη και να προσπαθήσεις να το "αφήσεις" κάπως πίσω. Για να γίνει σίγουρα υπήρχε λόγος και μπορεί να είναι καλύτερα που έγινε τώρα και όχι αργότερα.

Κάνε κουράγιο και θα περάσει ο πόνος. Δες μπροστά καλή μου και όλα θα πάνε υπέροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sia μου τι να πω δεν ξερω..ωρες ωρες θυμωνω με το συμπαν με το θεο ..αλλα απαντηση στο γιατι δεν βρισκω..Ξεσπασε τον πονο σου βιωσε το πενθος σου οπως νιωθεις ομως αφησε χωρο καπου μεσα σου και εκει βαλε την ελπιδα Την ελπιδα που σου λεει οτι καποια στιγμη ο πονος θα γλυκανει και θα προσπαθησεις ξανα

Καποια στιγμη τα δακρυα θα γινουν δακρυα χαρας Το ξερω φαινεται μακρινο τωρα ..αλλα κρατα αυτην τη φλογα ζωντανη

Να ξερεις η σκεψη μου θα ειναι σ εσενα Κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIA KALISPERA

TO MONO POU XREIAZESE EINAI XRONOS TIPOTA PERISOTERO K KALOUS FILOUS DIPLA SOU AFTO SOU TO PROSEFEREI TO MAMMY APLOXERA OLES EDO EIMASTE MIA GRO8IA K STA KALA K STA ASXIMA.

TO EXO ZISI KSERO TI NIO8EIS DEN 8A TO KSEXASEIS OPOS DEN TO KSEXASA K EGO APLA DEN ESKIPSA TO KEFALI K EIPA KAPOU PARAKATO 8A KSANAZISO TO ONEIRO ALLA AFTI TI FORA 8A EXEI OMORFI KATALIKSI TO IDIO K ME SENA K ME POLES KOPELES POU TO EXOUNE ZHSEI AFTO.

MI TO KRATISEIS MESA SOU KSESPASE MONO AFTO 8A SE VOI8ISEI AN TO KRATISIS MESA SOU 8A S EPONAEI PERISOTERO ENO OSO MILAS GIAFTO TOSO SINIDITOPOIEIS TH EXEI GINEI K TO KSEPERNAS I TO PROSPERNAS AN 8ELEIS .

KALI DINAMI SOU EFXOMAI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SIA,

ΜΑΖΕΨΕ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ.'ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ.

ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΩΡΟ.

ΜΗΝ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ.ΟΠΩς ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ.ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΑ.

ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΙ .ΟΥΤΕ ΕΣΕΝΑ ΟΥΤΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ.

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεη μου!Γλυκια μου!!!Δεν πιστευα το ονομα που διαβαζα στο θεμα!Στενοχωρηθηκα παρα πολυ!!!Λυπαμαι καλη μου...πολυ....σιγουρα οταν το περιμενεις τοσο και ξαφνικα ερχεται και σε γεμιζει ελπιδες και ονειρα και ξαφνικα ετσι χωρις λογο φευγει ειναι να μην πονας!Οποια και να το ζησει αυτο δυστηχως ειναι φοβερο...αλλα ελα ομως που ειναι κι αυτα μεσα στην ζωη...ευχομαστε να μην μας συμβει αλλα ποτε δεν ξερουμε αν και σε εμας θα μπορουσε να συμβει...καταλαβαινω πως νιωθεις η μαλλον προσπαθω γιατι σιγουρα αν δεν το ζησεις δεν το καταλαβαινεις....σιγουρα ομως φανταζομαι οτι κι εγω το ιδιο θα αισθανομουν...

Καλο μου κοριτσακι θα σου πω κι εγω οτι εσυ δεν εφταιξες σε τιποτα...απλα συμβαινουν!Παρακαλαω τον Θεο να εχουμε υγεια ολος ο κοσμος και ολα θα πανε καλα καλη μου,θα δεις...να σαι γερη!Ηταν να γινει!Δεν μπορω να πω τιποτα για να σε κανω να αισθανθεις καλυτερα απλα ευχομαι να περασει γρηγορα και να αποκτησεις δυναμη να ξανασυνεχισεις!Σε φιλω Θεη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σία μου..δε σε ξέρω,όμως λυπάμαι τόσο πολύ..καταλαβαίνω πόσο ονειρεύτηκες κ αγάπησες αυτή την ψυχούλα,όμως να είσαι σίγουρη πως σύντομα θα κρατήσεις στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι..μόνο μην πάψεις να ελπίζεις κ να προσπαθείς..σε φιλώ γλυκά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia μου καλησπερα κοριτσι μου πραγματικα λυπηθηκα πολυ με την απωλεια σου, κ μπορω να πω πως σε καταλαβενω βεβαια δεν εχω ζησει κατι παρομοιο αλλα ετρεμε κ τρεμει η ψυχη μου στη σκεψη κ μονο πως μπορει να μας συμβει κατι:unsure: κανε κουραγιο αγαπη μου κ οπως ειπαν κ τα κοριτσια συντομα ενα σπορακι θα μεγαλωσει θα γινει το μωρακι που τοσο πολυ θελεις.αγαπη μου κοιτα μπροστα κ προσπαθησε να βρεις τη δυναμη να σηκωθεις ξανα στα ποδια σου για να ξαναπροσπαθησετε......:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...