Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΠΩΣ ΠΑΤΕ? ΕΓΩ ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ! ΕΧΕΙ ΚΑΤΟΥΡΙΣΕΙ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ, ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΜΩΣ! ΑΝ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΩ ΤΗΣ! ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ? ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 169
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα μα θει καντινου μου! Ξερεις εσυ κανεναν μεγαλο να τα κανει πανω του?:silly: πιφ! Αγοραστε βρακακια με αγαπημενους ηρωες! Εμεις ειχαμε παρει με τη Χιονατη που ειναι η αγαπημενη της και της ελεγα "προσεχε μην την κατουρησεις γιατι θα βρωμαει!" :blink: Θελει καθε 45 λεπτα να την καθιζεις στο γιογιο και που θα παει? θα κανει και εκει μεσα. Αληθεια εκανε εστω και μια φορα πιπι της η κακα στη λεκανη η το γιο γιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ! μπηκε το νερο στο αυλακι! Βαλε την να παταει μονη της το καζανακι! η δικη μου το εβρισκε πολυ διασκεδαστικο! Ηταν 19 μηνων τοτε. " κακα μπλουμ!" ελεγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Έχω και εγώ ένα κοριτσάκι που κλείνει τον Αύγουστο τα 3. Προσπαθήσαμε πέρσι να μάθουμε αλλά είχάμε διαρκώς ατυχήματα και είπαμε να το αφήσουμε. Φέτος μέσα σε μία εβδομάδα έμαθε, τις βγάλαμε την πάνα τις εξηγήσαμε ότι πρέπει να πηγαίνει στο γιογιο, της το υπενθυμίζαμε κάποιες φορές, είχε δύο τρία ατυχήματα τις πρώτες δυο μέρες και ξαφνικά μια μέρα την βρήκαμε στο γιογιό να έχει κατεβάσει το βρακάκι της και να τα κάνει!Χωρίς να μας το πει καν. Όταν είναι έτοιμο το παιδί, είναι πολύ εύκολο. Θα σου πρότεινα να αφήσεις το παιδάκι με ένα βρακάκι, και λογικά στην ηλικία που είναι θα είναι έτοιμο. Αν βέβαια δεις ότι δυσκολεύεται μην το πιέσεις άστο 1-2 μήνες, μέχρι να φθινοπωριάσεις έχεις χρόνο. Και οποσδήποτε δεν θέλει μάλωμα σε περίπτωση ατυχημάτων. Μην ανησυχείς είναι πιο εύκολο από όσο νομίζουμε!Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!Και εμείς καλά πάμε. Βέβαια θέλουμε δουλειά ακόμα. Όταν τον αφήνω γυμνό πάει κατευθείαν τουαλέτα και κάνει τσισα. Όταν θέλει όμως να κάνει κακά του μου ζητάει πάνα. Επίσης ένα άλλο είναι ότι όταν του βάζω βρακάκι τα κάνει επάνω του. Οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω στην επόμενη φάση έτσι ώστε να μην φοράμε πάνα και εκτός σπιτιού. Για πείτε καμιά ιδέα. Η να τον αφήσω ακόμα να εμπεδώσει αυτά που έχει μάθει μέχρι ώρας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ! ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ! ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ. ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ 5 ΜΕ 6 ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Εμενα ο γιος μου ειναι 2 χρονων αλλα απο 18 μηνων αν τον εβαζα στο γιο γιο κατουρουσε.Εδω και μια εβδομαδα ξεκινησα μαζι με την πεθερα μου που τον κραταει οσο δουλευω να τον καθαρισουμε.Στην αρχη ειχαμε ατυχηματα αλλα πλεον αμα θελει να κατουρησει κατεβαζει το βρακι του αλλα τα κανει οπου να ναι εκτος αν τον δω και τον πω να παει στο γιο γιο του.Τα κακα ακομα δεν τα λεει μονο αν το καταλαβουμε εμεις.Το θεμα ειναι οτι δεν θελει να φοραει pampers οταν θα παει για υπνο και δεν μπορω να τον αφησω ετσι γιατι δεν θελω να μου κατουρησει το στρωμα και οσο για υποστρωμα,εχει το συνηθειο να βγαζει το σεντονι απο κατω.Τι να τον κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα το καλοκαιρι κοριτσια ειναι ιδανικη εποχη για εκπαιδευση τουαλετας:laugh: αντιμετωπιζονται καλυτερα τα ατυχηματα τωρα που δεν υπαρχουν χαλια στο σπιτι:laugh: Οι γιατροι λενε πως καταλαβαινεις αν το παιδι ειναι ετοιμο,εαν μπορει να ανεβοκατεβαινει σκαλες χωρις βοηθεια,μονο του,τοτε ειναι σε θεση να ελεγχει τους σφιγκτηρες του και μπορει να κρατηθει!Να θυμομαστε πως παντα χαιρομαστε και δειχνουμε μεγαλη επιδοκιμασια οταν κανουν την αναγκη τους στη λεκανη και επισης δεν μαλωνουμε ποτε εαν συμβει ατυχημα...:laugh: καλη επιτυχια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX, ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΚΑΚΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΜΑΣ! ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΜΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ! ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ! ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΕΙ! ΜΑΚΑΡΙ! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ! ΑΧ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΓΟΛΓΟΘΑΣ! ΜΑΚΑΡΙ ΠΙΑ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΖΩ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινου μου ποσο ειναι η κορη σου 14 μηνων?στο χαρακακι λες 4 :laugh:

Αλλα και 14 μηνων μικρο ειναι για να καθαρισει,μην περιμενεις πολλα απ τη μπεμπα σου,βεβαια εξαρταται κι απο το παιδι παντα γιατι καθε παιδακι αντιδρα διαφορετικα,αλλα καλυτερα να μην την πιεσεις την κουκλιτσα σου,μεχρι το Σεπτεμβρη πιστευω θαχει καθαρισει μονη της:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Εμεις με το θεμα τουαλετα τα παμε καλα αλλα εχουμε προβλημα με την ωρα του υπνου!Χθες το μεσημερι τον εβαλα για υπνο με το παμπερς και οταν πηγα μετα απο λιγο να δω τι κανει δεν θα το πιστεψετε τι αντικρυσα!Ειχε βγαλει το σεντονι,το ειχε πεταξει κατω μαζι με το μαξιλαρι του ειχε βγαλει το παμπερς και ειχε κανει κακα του πανω στο στρωμα!Επαθα σοκ!Τα ειχε πατησει τα ειχε πιασει με τα χερια του και γεμισε ολη την παντα του αλλα το σεντονι του δεν ηθελε να το λερωσει!Επλενα μεσημεριατικα στρωματα!Δεν το θελει καθολου το παμπερς αλλα αν δεν ειμαστε εκει να τον δουμε οτι κατεβαζει το βρακι του δεν μας λεει τιποτα!Τι να κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε lemon μου!Δυστυχώς ειναι κι αυτα μεσα στο πρόγραμμα!Πως ηταν η αντίδρασή του?Εμένα οταν το ειχε κάνει ειχε σιχαθεί και δεν το ξανάκανε. Τουλαχιστον την δεύτερη φορά που του έφυγαν δεν πασαλείφτηκε!:P :P Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

Καντινου μου ποσο ειναι η κορη σου 14 μηνων?στο χαρακακι λες 4 :laugh:

Αλλα και 14 μηνων μικρο ειναι για να καθαρισει,μην περιμενεις πολλα απ τη μπεμπα σου,βεβαια εξαρταται κι απο το παιδι παντα γιατι καθε παιδακι αντιδρα διαφορετικα,αλλα καλυτερα να μην την πιεσεις την κουκλιτσα σου,μεχρι το Σεπτεμβρη πιστευω θαχει καθαρισει μονη της:)

ΥΒΟΝΝΗ ΜΟΥ, ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ! ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ! Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ 4,5 ΜΗΝΩΝ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon έγραψε:

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Εμεις με το θεμα τουαλετα τα παμε καλα αλλα εχουμε προβλημα με την ωρα του υπνου!Χθες το μεσημερι τον εβαλα για υπνο με το παμπερς και οταν πηγα μετα απο λιγο να δω τι κανει δεν θα το πιστεψετε τι αντικρυσα!Ειχε βγαλει το σεντονι,το ειχε πεταξει κατω μαζι με το μαξιλαρι του ειχε βγαλει το παμπερς και ειχε κανει κακα του πανω στο στρωμα!Επαθα σοκ!Τα ειχε πατησει τα ειχε πιασει με τα χερια του και γεμισε ολη την παντα του αλλα το σεντονι του δεν ηθελε να το λερωσει!Επλενα μεσημεριατικα στρωματα!Δεν το θελει καθολου το παμπερς αλλα αν δεν ειμαστε εκει να τον δουμε οτι κατεβαζει το βρακι του δεν μας λεει τιποτα!Τι να κανω;
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΛΕΡΩΣΕ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΤΟΥ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΕ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟΥ. ΜΙΑ, ΔΥΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΑΣΕ. ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon έγραψε:

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε;Εμεις με το θεμα τουαλετα τα παμε καλα αλλα εχουμε προβλημα με την ωρα του υπνου!Χθες το μεσημερι τον εβαλα για υπνο με το παμπερς και οταν πηγα μετα απο λιγο να δω τι κανει δεν θα το πιστεψετε τι αντικρυσα!Ειχε βγαλει το σεντονι,το ειχε πεταξει κατω μαζι με το μαξιλαρι του ειχε βγαλει το παμπερς και ειχε κανει κακα του πανω στο στρωμα!Επαθα σοκ!Τα ειχε πατησει τα ειχε πιασει με τα χερια του και γεμισε ολη την παντα του αλλα το σεντονι του δεν ηθελε να το λερωσει!Επλενα μεσημεριατικα στρωματα!Δεν το θελει καθολου το παμπερς αλλα αν δεν ειμαστε εκει να τον δουμε οτι κατεβαζει το βρακι του δεν μας λεει τιποτα!Τι να κανω;

:laugh: Μεσα στο προγραμμα ειναι κι αυτα ..:laugh: Ειχα πει εγω στον ανηψιο μου που ηταν 2 χρ προσεξε αμα θελεις τσισα να ερθεις να μου το πεις,ε..μετα απο λιγο με φωναξε μεσα στο κρεββατι οπου επαιζε ξεβρακωτος[ετσι ηθελε],και ειδα την ιδια κατασταση με σενα:blink:κι οταν του ειπα γιατι αγαπη μου δεν ειπες τιποτα,μου λεει-δεν εκανα τσισα,κακα εκανα-!!!!!!!:laugh:

Σου λεει δεν μου ειπε η θεια για κακα....;) :laugh:

Υπομονη και χαλαρα,θα το κανουν οταν ειναι ετοιμα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβε οτι αυτο που εκανε ηταν κακο αλλα δεν εκανε και τιποτα διαφορετικο.Το βραδυ που τον πηγα για υπνο δεν ηθελε να ξαπλωσει γιατι νομιζε οτι ειχε ακομα κακα το στρωμα του!Ευχομαι να μην το ξανακανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη εισαι φοβερη!Οντως αυτο δεν το σκεφτηκα!Αμα θελει τσισα του παει μονος του στο γιο γιο κατεβαζει το βρακακι του και μια χαρα!Με τα κακα παντα ειχαμε ενα προβλημα.Του ειπα τωρα να φωναζει την μαμα η τον μπαμπα για να του φερνουμε το γιο γιο και οντως σημερα το εκανε αλλα για τσισα του.Κακα δεν εκανε καθολου σημερα και πιστευω οτι ειναι λογω οτι δεν ξερει πως να το πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...