Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ;;;


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Είμαι καινούριο μέλος και πριν από 2 μήνες έχασα το μωρό μου από παλίνδρομη στη 10η εβδομάδα.

Την ιστολογική την πήρα 10 μέρες μετά την απόξεση αλλά δεν με διαφώτισε καθόλου. Συγκεκριμένα γράφει στο συμπέρασμα " κανονική ενδομήτρια κύηση" και τίποτε άλλο. Ο γιατρός μου λέει πως είναι τυχαίο και να μην κάνω καμία άλλη εξέταση. Εσείς τί νομίζετε; Δεν έπερεπε να γράφει και κάτι παραπάνω; Μήπως πρέπει από μόνη μου να το ψάξω;

Φοβάμαι πολύ, δεν θα το αντέξω αν ξανασυμβεί και αυτό που με βασανίζει είναι το γιατί συνέβη αυτό;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχάς, καλως όρισες στην παρέα μας!

Αυτό που έγραφε η ιστολογική μου φαίνεται πολύ θετικό!

Δυστυχώς συμβαίνει σε πολλές κοπέλες να το παθαίνουν αυτό!

Έχε θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!

Εφόσον έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και σου είπε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα, καλώς!

Αν πάλι θέλεις να το ψάξεις, απλώς για να ηρεμίσεις, πήγαινε σε 1 ακόμη γιατρό για δεύτερη γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου και από μένα,

Η δική μου η οποία είχε θέμα, έγραφε για θρομβοφυλία και πήγαμε και για άλλες ειδικές εξετάσεις. Επομένως μην ανυσηχείς καθόλου. Η δική σου είναι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που γραφει η ιστολογικη σου ειναι πολυ καλο,

οταν εχασα εγω την μπεμπα μου στην 19η εβδομαδα ο ιστολογικος εγγραφε αναλυτικα τα μερη του μωρου μετρημενα σε εκατοστα ειχαν ζυγησει τα εσωτερικα του οργανα και το ειχαν ελεγξει για ανωμαλιες και λοιμωξεις, ειχαν ελεγξει τον ομφαλιο λωρο και τον πλακουντα,

Το μωρο μου ηταν υγειεστατο το μονο που βρηκαν ηταν στο πλακουντα θρομβόσεις και αυτη ηταν η αιτια της αποβολης η οποια προκληθηκε υστερα απο συγχηση!!!

Εγω έκανα πολλές εξετασεις.

Γενικος ειναι δυσκολο να ξανασυμβει! Ολα καλα θα πανε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elli83 το γιατί συμβαίνει μια παλλίνδρομη δεν μπορεί να μας εξηγήσει κανείς!Δυστυχώς στην πλειοψηφία των περιπτώσεων πρόκειται για απλό, τυχαίο γεγονός...Το αν ξανασυμβεί ή όχι δεν εξαρτάται απο εμάς...Ευχομαι να μην ξανασυμβεί σε καμιά μας...

Οσον αφορά στην ιστολογική, στη δική μου έγραφε ένα κάρο πράγματα :blink: που δεν καταλάβαινα τίποτα απ'οσα έγραφε...:blink: Προτιμώ τον απλό και λιτό τρόπο παρά τα χαζά που έγραφε η δική μου...Εμένα επρόκειτο για μερική υδατωδης μύλη κύηση που απλά πρέπει να ελέγχω τη χοριακή μου σε τακτά χρονικά διαστήματα...

Εάν θεωρείς οτι πρέπει να κάνεις περαιτέρω εξετάσεις απλά για να ηρεμήσεις, κάντο!!!Κι εγώ αυτό κάνω αναζητώντας κάποιον σωστό κατα εμε γυναικολόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...