Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΟΛΙς ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΝΕΑ. ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ, ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΘΕΤΙΚΑ. ΞΑΦΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ. ΑΜΕΣΩΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΙΜΑ. ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ 60 ΜΟΝΑΔΕΣ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ. ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Η΄ΟΧΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΟ ΗΣΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΚΥΟΣ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΛΙΝΔΟΡΜΗΣΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BARBIE X δυστυχως δεν γνωριζω να σου απαντησω.Αλλα απο οτι ειπες για να σου το πει ο γιατρος μαλλον ετσι ειναι.Λυπαμε πολυ κοριτσακι μου.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΕΝΤΕ ΜΗΝΕΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ. ΑΧ, ΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΕΧΩ. ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΩ ΚΑΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι έγινε η γονιμοποίηση αλλά δεν εμφυτεύτηκε το έμβρυο και γι'αυτό άρχισε η περίοδός σου.Κάπου διάβασα ότι αυτό λέγεται βιοχημική εγκυμοσύνη. Κι εμένα μου έτυχε αλλά με μεγαλύτερη τιμή χοριακής που έπεσε όταν άρχισε η αιμορραγία. Αν η εγκυμοσύνη συνεχίζεται πρέπει η χοριακή να αυξάνεται, παρά το αίμα.

Συμβαίνει σε πολλές γυναίκες όπως ίσως θα διάβασες στο forum.

Καλή επιτυχία σε επόμενη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KΑΛΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!ΟΤΑΝ ΕΙΧΕΣ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΕΜΑΘΕΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΠΕΒΑΛΕΣ?ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ,ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εννοειται πως θα μπορεσεις να ολοκληρωσεις την επομενη εγκυμοσυνη σου.ο γιατρος ηξερε το ιστορικο σου και για την παλαιοτερη εγκυνοσύνη???τι σου ειπε??/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΑΘΑ ΠΑΛΙ ΠΑΛΙΝΔΡΩΜΗΣΗ. ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΤΟ ΠΑΡΗΓΟΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΞΕΣΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πραγματικά για αυτό που έγινε :( το ίδιο έπαθα και εγώ δεν είναι ούτε 2 μήνες :(

Υπομονή κοριτσάκι μου θα έρθει και σε εμάς ο πελαργός, Θα έρθει και θα μείνει την επόμενη φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( Λυπαμαι Μπαρμπι μου!Ομως σιγουρα θα μπορεσεις να ολοκληρωσεις την επομενη εγκυμοσυνη σου μην αναρρωτιεσαι και μην προδικαζεις,η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη,την αλλη φορα ολα θα πανε κατ ευχην!!!Φιλακια αγαπη μου:kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BARBIE λυπάμαι για την έκβαση των κυήσεών σου μέχρι τώρα (εφόσον τα τεστς βγήκαν θετικά κατά πάσα πιθανότητα ήσουν έγκυος) κι ελπίζω μέσα από την καρδιά μου η επόμενη να είναι και η τυχερή σου!

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που έπαθες λέγεται βιοχημική εγκυμοσύνη.Το έπαθα και γω τον περασμένο μήνα.

Είχα 13 μέρες καθυστέρηση με 1 αρνητικό τεστ φαρμακείου και 1 θετικό του γιατρού.

Φαντάσου ότι εγώ αδιαθέτησα στο ιατρείο,λίγο πριν έρθει η σειρά μου.Από κείνη τη στιγμή και για 3 μέρες,είχα μεγάλη αιμορραγία,ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΥΣ πόνους χαμηλά στη μέση και την κοιλιά και ανακουφιζόμουν μόνο όταν σηκωνόμουν όρθια.

Ο γιατρός μου είπε ότι όλα αυτά ήταν συμπτώματα αποβολής και να μείνω στο κρεβάτι καμιά 10αριά μέρες για να περιορίσω την αιμορραγία.

Υπομονή αγάπη μου,συμβαίνουν αυτά.Ελπίζω η επόμενη φορά να είναι πιο τυχερή!

Τα φιλιά μου και καλό βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BARBIE X κατά την γνώμη μου σίγουρα ήταν εγκυμοσύνη. Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ και ευτυχώς δεν χρειάστηκε απόξεση. Όταν η Β' Χορειακή βγαίνει πάνω από 5 τότε είσαι έγκυος. Εγώ σχετικά με την περίπτωση αποβολής έχω ρωτήσει 2 - 3 γιατρούς και πήρα τις εξής απαντήσεις : 1.Το κύημα δεν ήταν καλό και αποβλήθηκε, 2. Ο Οργανισμός μας δεν άντεξε το κύημα. Ενημερωτικά σου λέω πως κάθε κύημα στην αρχή της ύπαρξης του ο Οργανισμός το θεωρεί ξένο σώμα και προσπαθεί να το αποβάλλει. Για αυτό είναι και τόσο κρίσιμο το πρώτο τρίμηνο.

Όσον αφορά την ψυχολογία σου ... εκεί τι λόγια παρηγοριάς να σου πω. Σε αυτές τις περιπτώσεις τα λόγια είναι περιττά. Το μόνο που σου συνιστώ ανεπιφύλακτα (το ίδιο κάνω και εγώ) είναι να μην απογοητευτείς. Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά. Ευτυχώς η εγκυμοσύνη σου καθώς και η δική μου ήταν σε αρχικό στάδιο. Μην το βάζεις κάτω ! Όλα θα γίνουν θα δεις. Μέσα από αυτό το forum έχω διαβάσει τόσες μα τόσες περιπτώσεις. Πολλές γυναίκες έχασαν και δύο και τρία μωρά και τελικά τα κατάφεραν. Γιατί λοιπόν να μην τα καταφέρουμε και εμείς ! Σου στέλνω θερμή αγκαλίτσα και για ότι χρειαστείς θα είμαι εδώ !

Σε φιλώ πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ! ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ! ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbie mou agapi mou kalimera...

Lupame poli me auto pou ksana perases...

Koritsi mou tha sou euxithw ap ta vathi tis kardias mou...

Na sou pane ola teleia apo dw kai mpros...

Min stenaxwriesai exe dunami kai sou euxwme suntoma mwraki stin kilitsa sou...

Pou tha meini gia 9 oloklirous mines...

O theoullis pantote mazi sou...

Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒARBIE X ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΥΓΙΗΣ.ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ.ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ.ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!! ;)

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ; ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου έγραψα κάποια πράγματα στο μήνυμα που σου έστειλα.

Μείνε σπίτι, στο κρεβάτι σου και μην κάνεις τίποτα.

Όσον αφορά για το αν είναι εξωμήτριο, δεν ξέρω ποια είναι τα συμπτώματα, νομίζω έχει πολύ πόνο το εξωμήτριο και μόνον ο γιατρός μπορεί να το δει, στον υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΝΟ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΡΑΜΠΑ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ 60 ΜΟΝΑΔΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΙ ΝΑ ΔΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbie μου λυπαμαι πολυ εχω διαβασει πολλες φορες για τη λαχταρα σου να κανεις ενα δευτερο παιδακι.. Παντως αν ο γιατρος επιβαιβεωθει κανε οτι μπορεις να το ψαξεις Μην το βαλεις κατω θα τα καταφερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΟΜΩΣ ΚΑΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ. ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΩΣ ΜΙΑ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbie μου, λυπάμαι πολύ για την άσχημη έκβαση.

Χαίρομαι όμως που βλέπω πως το βλέπεις ψύχραιμα. Να κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετάσεις κι εύχομαι σύντομα να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη!

Ό,τι χριεαστείς μη διστάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...