Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφή μετά τη γέννα


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε κοριτσια τι μου θυμήσατε τώρα...Το πιο βασικό...είχαμε να κανουμε σεξ 4 μήνες!!!(2 μηνες πριν τη γέννα και 2 μήνες μετά)!!Θεε μου!!Πως θα αντέξω και τώρα;;;

Πάντως την ώρα που σε΄κόβει δεν παίρνεις χαμπάρι τίποτα, ακόμη και χωρίς επισκληρίδιο αν γεννήσεις. Πιο πολύ με πονουσε ο μπέμπης παρά το κόψιμο του γιατρου! Εγώ πονουσα μέχρι και 2 μήνες μετά τη γέννα. Σα να με σκίζουν ήταν!! Παρόλο που ο γιατρός μου είχε δώσει το οκ , εγώ υπέφερα...! Πάντως άσε να σε δει πρώτα ο γιατρός και μετά βουρ στον πατσα!Και όπως έίπε και μια άλλη κοπέλα, μην απογοητευτείς αν πονέσεις και προπάντων μη φοβηθεις!Δεν παθαίνεις τίποτα απλώς σκίζεται λίγο το δερματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mary μου δεν εννοω ακριβως αυτό.Δεν ειναι εφηβοι για να καταφυγουν σε αυτη τη μεθοδο.Ο δικός μου τουλάχιστον αρνηται.Το εκανα λεει οταν ημουν 13 που δεν ειχα γυναικα.

Δεν αισθανομαι ανετα να μπω σε λεπτομερειες.

Εννοω τροπους με τους οποιους συμμετεχουμε κ οι 2.

Οταν ημουν αδιαθετη πολλες φορες καταφευγαμε σε τέτοιες λύσεις.Επαφη δηλαδη,αλλα χωρις διεισδηδη που ειπα πριν.

Δεν ξερω τωρα αν "με πιανεις"......!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PINELOPI έγραψε:

Δεν ξερω τωρα αν "με πιανεις"......!!

PINELOPI μου το κατάλαβα από το πρώτο σου post τι εννοούσες. Απλά εξέφρασα την άποψη μου διακωμωδώντας λίγο την κατάσταση.

Εμένα πάντως αν μου έλεγαν χαιδεψε την μπριζόλα θα προτιμούσα να τελειώσει η νηστεία!!! :P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγώ δε θέλω κάτι εναλλακτικό! Έχω ξεχάσει πως το κάνουν! Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες και να πάω να με δει ο γιατρός!!

Πάντως κορίτσια μεγάλη εφεύρεση η επισκληρίδιος! Είχα πάει με τρομερούς πόνους στην κλινική, με διαστολή 8 (κόντεψα να γεννήσω μέσα στο αμάξι) και όταν μου έκανε την ένεση ο αναισθησιολόγος μόνο που δεν έσκυψα να του φιλήσω τα πόδια!

Πάντως από τα ράμματα τίποτα δεν καταλαβαίνεις εκείνη την ώρα. Επειδή είχα γεννήσει κ μέσα σε 45 λεπτά από τη στιγμή που έφτασα στην κλινική όταν με ρώτησε η μαία πως μου φάνηκε σαν εμπειρία η γέννα, της απάντησα πως χαλαρά ξεπετάω 5-6 ακόμα! Την επόμενη μέρα βέβαια, τα ράμμτα με πονούσαν τόσο πολύ που δε μπορούσα ούτε πλευρό να γυρίσω που έλεγα στον άντρα μου πως δεν του ξανακαθόμουν που να με πλήρωνε!! Τώρα βέβαια έχω αναθεωρήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Και όσον αφορά την ακράτεια ,...αν τύχει κ φταρνιστώ καμιά φορά δυνατά...παει!! :)

Εμένα tirogaridaki στο τέλος μου φεύγαν και με το περπάτημα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 25 ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ!! ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕ ΕΚΟΙΝΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΕ?:) :) ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ...:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΙΖΑΜΕ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΤΣΑ :P ΔΙΟΤΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΗΘΕΛΕ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΜΟΛΙΣ 40-ΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΕ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ, ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΨΗΤΟ.;)

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΕΞ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ :( ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ "ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ;;;"

ΤΕΛΙΚΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΡΙΕΨΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....:blush: :blush: :blush: ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΟΡΕΞΗ!!!:laugh:

ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΩΡΑ, ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ!!!B)

ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΚΡΑΤΕΙ :angry: , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΖΟΥΜΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ!!!ΧΑ ΧΑ ΧΙ!!!!:lol: :lol: :lol:

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...