Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφή μετά τη γέννα


Recommended Posts

sweetmammy έγραψε:

Βανια έγραψε:

Που να θυμαμαι τωρα τι μου ελεγε... μου μιλαγε παντως για να ξεχνιεμαι... καλε εδω με ρωτησε αν θελω να μου δωσει το μωρο αγκαλια κι'εγω κοιτουσα το ταβανι... με την τριτη ξυπνησα και του ειπα ναι...:P Βανια... παντως δεν τον αλλαζω αυτον τον γιατρο που ο κοσμος να γυρισει αναποδα...;)[/quote:1iy5j12o]Ουτε εγω Μαρινακι ασε που το κοιτας και φτοιαχνει η ημερασ ου κακα τα ψεμματα ειναι σε ολα καλος !Μα πανω απο όλα ειναια νθρωπος αυτος με εσωσε απο το να κανω κακο στον ευατο μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σου βανιαααααα!!!!!!! σακοραφα ε??? καλο καλο!!!!!!!! θα πω στη μανα μου να με ραψει που κενταει τελεια!!! εχει κανει κατι τραπεζοματηλα και κατι σεμεδακια μουρλια!!!!!!!!!!χιχχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εγω την κοπτοραπτικη κατω ακομα τη θυμαμαι. Η γεννα λογω επισκληριδιου ηταν παραθεριση. Το μωρο μ'εσκισε εσωτερικα (ο χοντροκεφαλος) και μ'εκαναν τοσα ραμματα που ουτε να μου τα πει δεν ηθελε. εξωτερικα ειχα 3. Φυσικα εγω εκεινη την ωρα εβλεπα τηλεοραση!!!! Εσπρωχνα και εβλεπα τηλεοραση καλα ακουσατε. Ραβανε και γω τους ελεγα τη συνταγη που εβλεπα στο νηστικο αρκουδι. ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ που περασε η επισκληριδιος μαυρο φιδι που μεφαγε!!! Εκανα να κατσω 40 μερες. Ακομα εχω ενοχληση και εχουν περασει 3 μηνες. Η ακρατεια μου μεινε σε μικρο βαθμο βεβαια (αληθεια αυτο θα φυγει ποτε η να παρω τενα???????????????:blink: ). ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ. Ακομα δεν ηρθα σε επαφη γιατι δεν προλαβα να παω να με δει ο γιατρος λογω υποχρεωσεων (μαραθωνιοι θηλασμοι). Βεβαια λεω να το ξεκινησω ξανα το σπορ πριν το ξεχασω και ας μην εχω παει στον γυναικολογο γιατι μεχρι να παω φεξε μου και γλιστρισε θα καλοκαιριασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki!!!! τι εννοεις σε εσκισε εσωτερικα?????????????????? πως γινεται αυτο???????????? κοριτσια να σας πω κατι??????... πουφ.....κατι μυριζει.......μαλλον καποια χ....ε απο το φοβο της!!!!!!!! εεε για μενα λεω!!!!! ηταν το τελευταιο χτυπημα που μπορεσα να αντεξω!!!!!! εγω ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΩ!!!!!!!! ή βρειτε μου τροπο να γεννησω αναιμακτα!!!!!!!!!!!! λοιπον ξυπναω τον χρηστο να του πω οτι αν με εχει κανει μανα αποψε,να γεννησει αυτος αμα θελει!!!!!!! ακους εκει 3 εξωτερικα και ποιος ξερει ποσα εσωτερικα!!!!!!! καλεεεεε λυπηθειτε με!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει...παραδεχομαι οτι επεα σε παραλυριμα!!!!! αλλα ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!!!!!!!

δηλαδη δεν υπαρχει καποια λυση????? αν του δωσω κανενα φακελακι του γιατρου λετε να λυθει το θεματακι??? χιιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα!!!! εχω γελασει πολυ αποψε... σε καλο να μου βγει...! παντως βρε μικρουλα μη φοβασαι τοσο πολυ... δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα... ;) φιλακια πολλα...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε απλατο διακομωδουμε λιγααααααααακι!!!! η αληθεια ειναι οτι σημερα μου ηρθε τελειως φλασια να ρωτησω!!!! οι αποριες ομως θα μας σωσουν!!! χιχιχιχιιχιχ

φιλακιαααααααααααααααααα!!!! παω για νανι!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Η ακρατεια μου μεινε σε μικρο βαθμο βεβαια (αληθεια αυτο θα φυγει ποτε η να παρω τενα???????????????:blink: ).

Μάλλον να πάρεις TENA papaki70 μου!!!

Και μένα μου μεινε λιγάκι κουσούρι! ¨οχι όπως τις πρώτες μέρε βέβαια αλλα αμα αφεθώ και γελάσω με την καρδιά μου.. την πάτησα! Καλή ώρα, στο παρά τρίχα την γλίτωσα με την mikroulaxristos σήμερα!!!

Ακούς mikroulaxristos σε περιμένουν και άλλες εκπλήξεις μετά !!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις αφου σαραντισαμε και εκανα ΠΑΠ ειχαμε επαφη.Τον κυνηγουσα εγω ομως χεχε!μετα απο λιγο καιρο ομως βαρεθηκα το κυνηγητο και αρχισα το κρυφτουλι:silly: αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lana thes kalimera agapi mou...

Kalitera na perimeneis ligaki...

Na se dei prwta o giatros kai meta...

Oso gia ta rammata den pisteuw na ta exeis akomi...

Afou kratane mono kai mono to poli mia eudomada...

Axxx nai kai kala exeis akousei agapi mou mia gunaika meta tin genna pianei me tin prwti ekeino ton mina...

Etsi lene...

Wmos kathe gunaika diaferei...

Egw pantos emeina egkuws meta apo 5 mines sxedwn...

Ekeino ton kairo to thelame..

Sou euxwme ta kalitera agapi mou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mary78 τι λες τωρα????? ακρατεια??????? συγνωμη ρε παιδια αλλα οσο περνανε οι μερες λεω οντως να υιοετησω!!!!!!!!!!! δηλαδη αν γελαμε πολυ θ κατουριομαστε καλε?????????????? αχου θα γελασει και τοπαρδαλο κατσικι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

mary78 τι λες τωρα????? ακρατεια??????? συγνωμη ρε παιδια αλλα οσο περνανε οι μερες λεω οντως να υιοετησω!!!!!!!!!!! δηλαδη αν γελαμε πολυ θ κατουριομαστε καλε?????????????? αχου θα γελασει και τοπαρδαλο κατσικι!!!!!

Είναι άδικη η φύση σου λέωωωωω. Και στην εγκυμοσύνη από μπροστά δεν μπορείς να τα συγκρατήσεις και από πίσω δεν μπορείς να τα βγάλεις (σόρυ και με το μπαρδόν!)!!! Σου μένει κάτι, έτσι για να χεις να θυμάσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ε?? θα γελαω μονη μου με ολα αυτα που θα γινουνε!!!! απο πισω ειπες δεν βγαινουν??????? ωραια!!!! φτιαξε μου τη μερα!!!!! με το μπαρδοναλλα παω τουαλετα μια φορα το μηνα!!!!!!! αμα γεννησω θα πηγενω μια φορα το χρονο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι σιλφιδα!!!!!!! αμα τρωω και δεν βγαζω τιποτα θα φουσκωσω!! θα μου στριψει το εντερο!!!!!!!!!1 ποπο σιχαθηκα τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

καλε τι σιλφιδα!!!!!!! αμα τρωω και δεν βγαζω τιποτα θα φουσκωσω!! θα μου στριψει το εντερο!!!!!!!!!1 ποπο σιχαθηκα τωρα!!!!

Μην ανυσηχεις βρε μικρουλα... το πολυ πολυ να σου κανουνε και κανενα κλισμα, δεν εγινε και τιποτα... χιχιχι...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

mikroulaxristos έγραψε:

Μην ανυσηχεις βρε μικρουλα... το πολυ πολυ να σου κανουνε και κανενα κλισμα, δεν εγινε και τιποτα... χιχιχι...![/quote:3vdoovv8]

Μην της λές τέτοια γιατί την "κόβω" να γουρλώνει πάλι το μάτι και να θέλει από τα έτοιμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορω να πω κι αλλα να σ'αποτελειωσουν..στην αρχη, στη σκεψη και μονο οτι θα παω τουαλετα ή οταν ανοιγε καμια βρυση μου φευγαν..τωρα μου χει μεινει λιγο και ειναι ενοχλητικο...Τωρα οσον αφορα τα εσωτερικα ραμματα μου ειπε οτι εσκισε τον κολπο ο τυρανοσαυρος...Εκεινη την ωρα φυσικα δεν καταλαβαινεις ΤΙΠΟΤΑ αν εχεις κανει επισκληριδιο..Μετα αρχιζει το ντιρινταχτα...να ναι καλα τα voltaren τα υποθετα. Φυσικα ομως ΟΟΛΛΛΑΑΑ αυτα τυχανε σε μενα που ειμαι γνωστη κατσικοποδαρη!!! Το νορμαλ ειναι να γεννησεις και να χεις τα ραμματακια σου σαν κυρια και μετα απο λιγο καιρο να μη θυμασαι τιποτα.:laugh: ΑΛΛΑ ολα αυτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στη φατσουλα που θα σε κοιταει με λατρεια!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΠΟ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ!!!!!!!!!!!!!! ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΛΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ??????????????? ΑΠΟ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κι εγω την εμπειρια μου σχετικα με τα ράμματα?

Γεννησα φυσιολογικα κ χωρις καμια αναισθησία παρακαλω,αλλα λόγω του οτι ηταν ψηλα το μωρό κ λόγω του οτι εχω μυωπία κ δεν επρεπε να σφιχτω πολύ μου το πήραν με βεντούζα.

Το μωρό ηταν μεγαλούτσικο(3850) κ λόγω της βεντούζας σκίστηκα αρκετα,πράγμα βέβαια που δεν πολυκαταλαβα.Ουτε οταν με εκοψε η γιατρος το κατάλαβα.Νιωθεις ενα γενικό μουδιασμα κ δεν καταλαβαινεις τι ακριβως συμβαινει εκει κατω.Για 'μενα οι πόνοι των εξωθησεων δεν ηταν τιποτα μπροστά στους πόνους των συσπάσεων κ της διαστολής που ευτυχως δεν κράτησαν πολύ(εκανα διαστολή απο 2εκ. σε 10 μεσα σε 2 ωρες)

Μου εκαναν αρκετα ράμματα εσωτερικα κ εξωτερικά,αλλα δε ρωτησα ποτέ πόσα.Τις 3 πρώτες μερες δυσκολευόμουν να κάτσω,φοβόμουν ακόμα κ να βηξω.

Όταν γυρισα σπίτι ηταν πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Τωρα,22 μερες μετα το τοκετο,δεν νιωθω τιποτα παρα μονο μια μικρη φαγουρα γιατι δεν εχουν πεσει ακομα ολα τα ραμματα.

Για κοκο φυσικα ουτε κουβεντα.Κι εμενα μου το απαγορευσε μεχρι να παω να με δει στις 40 μερες.Μου εχει λειψει κι εμενα γιατι στην εγκυμοσυνη ουτε να ακουω δεν ηθελα.Τωρα θελω αλλα δε μπορω.

Διαβασα ομως οτι μπορεις να δοκιμάσεις αλλους "τροπους".Να μην υπάρξει δηλαδη διεισδηση.Ξερετε "πανω απ'τα ρουχα" που ελεγε κ σε μια ελληνικη ταινια.Οι συσπάσεις της μητρας που προκαλουνται απο τον οργασμό,τη βοηθανε να επανελθει πιο γρηγορα.

Οπότε βρε κορίτσια μηπως να δοκιμάζαμε κατι εναλλακτικό μεχρι να περάσει το 40μερο?

Κριμα δεν ειναι και οι καημενοι οι αντρες μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...