Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΩΟΡΗΞΙΑΣ


matinap

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ?ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματινακι ωραιαερωτηση εθεσες,ουτε εγω ξερω!!!! οποτε θα περιμενουμε με ενδιαφερον..... φανταζεσαι?θα βλεπεις το ωαριο στον υπερηχο!!! χιχιχι!!! ωραια θα ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται ότι έχεις δίκιο Διοχάντη μου!! Εμένα έτυχε να ετοιμάζεται σε μια εξέταση που έκανα κι έτσι το είδαμε! Το μέτρησε κι είπε σε κάποια εκατοστά είναι ώριμο για γονιμοποιήση κι αν δεν γονιμοποιηθεί.. σκάει.. και μας έρχεται η περίοδος μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΤΟ ΩΑΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΕΡΧΟΜΟΥΝΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΔΗΛ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΚΑΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΗΛ ΔΥΟ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΛΑΒΑ!Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΠΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΗΝΕΣ

ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.

Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΟ 2 ΧΙΛΙΟΣΤΑ.ΜΕΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ.

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΠΙΑ Η ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΝΕΣΕΙΣ.

ΑΜ ΑΠΟΤΥΧΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΔΕ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΗΛ. ΣΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΩΑΡΙΟ!ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΩΟΡΗΞΙΑ!ΠΗΡΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΡΩ!ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΣΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matinap έγραψε:

DALIA MOY ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Η ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ?

Όχι Ματινάκι μου, έτυχε!! Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι! Εγώ έχω και πολυκυστικές ωοθήκες, που σημαίνει ωορηξία.. όποτε κάτσει!! Αλλά το άφησα φλου, κι έμεινα στους 3 μήνες έγκυος!! Καλή επιτυχία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ!ΕΚΕΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ...ΕΙΔΩΜΕΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ελενακι μου εγω λεω να οαω αυτη την εβδομαδα στο γιατρο..λες να ετοιμαζεται και εμενα>>>????? οποτε ξερεις,,,,τα κλασσικα....γυρναω σπιτι και απειλω τον χρηστο οτι αν δεν με ανει μανα θα τσιριζω για 4 ωρες μεσα στο αφτι του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4 ολόκληρες ώρες...??? Αυτό είναι πιο σκληρό κι απ'τα βραστά αυγά κάτω από την μασχάλη!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Κοριτσάκι μου γλυκό... να το δεις.. αλλά μην αγχωθείς! Απλά ασ'το να συμβεί!! Θα δεις που όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! Αλλά ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα..απο αγχος δεν εχουμε,μας τελειωσε!!! ενεση ανεσθησιαςεχω παθει,στο γραφω και στο αλλο ποστ!!! θα παω την πεμπτη μαλλον ετσι να με δει,και αν μου πει τιποτα για ωαριο που ειναι ετοιμο κτλ..... θα ξενερωσω γιατι θα φυγω με τη θεια μου μετα το γιατρο για χαλκιδα!!!! ή θα πω οτι ξεχασα κατι σπιτι......χιχιχιιχχι.........για να παω να με κανει μανα και να φυγω!!!!!!!! (ακαρδη που εχω γινει ομως.....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ με κύκλο 30-32, ξεκινούσα υπέρηχο από την 11η ημέρα και ανάλογα μου έλεγε ο γιατρός να τον επαναλάβω. Πάντα έκανα έναν δεύτερο την 13 ημέρα και τότε μου έλεγε ο γιατρός μου πότε να κάνω την ένεση και πότε να έρθω σε επαφή.

Πρέπει να σου πω ότι είναι πολύ αγχωτικό όλο αυτό. Σε καταλαβαίνω όμως γιατί έχεις άστατο κύκλο και θέλεις να δεις τι γίνεται με την ωορρηξία σου.

Καλή τύχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω κι εγώ την εμπειριά μου όσον αφορά την ωορρηξία..

Αυτό το μήνα, κατόπιν συνεννόησης μου με τον γιατρό, έπαιρνα από την 5η έως την 9η ημέρα του κύκλου μου τα χαπάκια serpafar. Πήγα για υπέρηχο την 11η μέρα του κύκλου και είχα 3 αυγουλάκια 15(χιλιοστά;δεν θυμάμαι την μονάδα μέτρησης..). Μου είπε κι έκανα ένεση pregnyl 2 μέρες μετά και σε 36 ώρες ήρθα σε επαφή.

Τώρα βρίσκομαι στην 29η μέρα του κύκλου μου και πονάω αρκετά.

Γενικά ο κύκλος μου κυμαίνεται από 32 έως 35 ημέρες.

Να υποθέσω ότι τώρα που πήρα τα χαπάκια θα μου έρθουν νωρίτερα;

Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει γιατί μου είπε ο γιατρός να κάνω την ένεση 2 μέρες μετά τον υπέρηχο αφού λογικά τα αυγουλάκια μεγάλώνουν κάθε μέρα 2 και σπάνε στα 25; Όταν έκανα την ένεση θα είχαν φτάσει στα 19. Γιατι δεν μου είπε να την κάνω στο 23;

Πιστεύω να μην σας μπέρδεψα..

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΦΥΓΩ ΣΤΙΣ 5!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!NICKI ΕΓΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΜΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 38 ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΗΣΤΕΙ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΛΕΝΕ ΝΑ ΚΑΕΒΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...