Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το τραπεζι της βαπτισης και οι συνεπειες του...


sweetmammy

Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσια εχω βαρεθει καθε φορα τα ιδια και τα ιδια... :dry: ετοιμαζεσαι για ενα ευχαριστο γεγονος και παντα καταφερνουν οι αλλοι να στο κανουν δυσαρεστο... :huh: ποτε δεν συμφωνουν με τα δικα σου θελω, αλλα παντα κοιτανε τα δικα τους... διαφωνιες, παρεξηγησεις, λες και δεν εχω ηδη πολλα στο κεφαλι μου, με φορτωνουν και με τετοια... εχω κουραστει να απολογουμε για τις επιλογες μου... θελω να κανω την βαπτιση και το τραπεζι του γιου μου οπως μ'αρεσει εμενα και να καλεσω οποιους θελω εγω... τοσο κακο ειναι πια; δεν εχω το δικαιωμα να το γιορτασω οπως θελω εγω, με τα ατομα που ειναι πιο κοντα σε μενα και πιστευω πως μ'αυτους θα περασω καλα; αποφασισα να τους δωσω τελεσιφραφο...:angry: ετσι θα γινει και σε οποιον αρεσει... οποιος δεν θελει ας μην ερθει... :blink: ειμαι υπερβολικη; εσεις τι λετε;:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy μου,

Δεν σε βρίσκω υπερβολική. Εάν τα σχόλια και τα "προβλήματα" έρχονατι από Γιαγιάδες και παππούδες, καλά θα κάνουν να μην ανακατεύονται. ¨οπως έχω ξαναγράψει οι Γιαγιάδες και οι Παππούδες βγάλανε όποια υποχρέωση ε'ιχανε στο γάμο των παιδιών τους. Τώρα που βαφτίζεις εσύ το παιδάκι σου θα βγάλεις εσύ τις δικές σου υποχρεώσεις.-

Εγώ προσωπικά τόσο απόλυτη είμαι, δεν μπορώ να είμαι δέσμια μια ζωή των υποχρεώσεων των γωνιών μου ή των πεθερικών μου, για να έρθουν αυτοί στη θέση μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ SWEETMAMMY.ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.ΚΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΤΛ.ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΛΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΟΠΟΙΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΣ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙ ΑΝ ΟΧΙ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΑ.ΑΜΑΝ ΠΙΑ.ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΟΥΠΕΡ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο σκεφτομαι κι'εγω να κανω... τελεσιγραφο... για παππουδες και γιαγιαδες μιλαω... αν καλεσω τον ταδε, πρεπει να καλεσω και τον δηνα... αποφασισαμε με τον αντρα μου ποιους θελουμε και θα τους το ανακοινωσουμε... απλα ηθελα τη γνωμη σας για να επιβεβαιωσω οτι δεν ειμαστε υπεβολικοι... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι μου καλησπέρα!Μην μου στεναχωριέσαι!Κοίτα να χαρείτε αυτό το σπουδαίο γεγονός και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα!Εσυ με τον αντρουλη σου έχετε το σπιτικό σας και εσείς αποφασίζετε.Εγώ και στο γάμο και στην βάπτιση τα κανόνισα όλα μόνη μου με τον άντρα μου και περάσαμε τέλεια. Οι συμβουλές ήταν δεκτές μέχρι ένα σημείο από εκεί και πέρα κάναμε το καλύτερο για εμάς και το μωράκι μας!Σε φιλώ και με το καλό η βάπτιση!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό μου τι δίνει και εμένα πολύ στα νεύρα. Εμείς ούτε γάμο μεγάλο θέλαμε να κάνουμε αλλά μας ζαλίσανε. Την καλύτερη δουλειά πάντως έκανε η κουμπάρα μου, που της βάφτισα πέρισυ το καλοκαίρι το μωρό. Πήρε την οικογένεια της και έκανε την βάφτιση στο Πήλιο – και καλά το είχε ταγμένο το μωρό . Ήμασταν συνολικά 30 άτομα . Αλλά ήρθαν πραγματικά αυτοί τους οποίους ήθελε. Και το τριήμερο μας κάναμε και την βάφτιση με τα αγαπημένα της πρόσωπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι κ εγω τα ιδια εχω..αστα...μαζευονται 150 ατομα (για τον λογο που ανεφερες( κ μαλλον δεν θα κανω τραπέζι...μόνο στα πεθερικα κ στην κουμπαρα...δεν ειναι μ.........κια?

ειναι πολλά λεφτά ρε γαμώτο..ασε που στα βαφτίσια πιστεύω οτι το ζευγάρι καλεί πιο πολλούς φίλους παρα συγγενεις...

Κανε οτι σε βολευει κ ότι σε συμφέρει πανω απ ολα...φιλιά στον junior...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανεις αυτο που θελεις!!!!Εσυ μαζι με τον αντρα σου θα αποφασισετε και κανεις αλλος!!!!Αλλωστε πιστεψε με,αυτοι που θελουν να παρεξηγηθουν ετσι κι αλλιως αφορμη παντα βρισκουν,οποτε κανε αυτο που θελεις χωρις κανεναν ενδοιασμο!;):) φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια σας ευχαριστω πολυ... πηρα πολυ τα πανω μου με τις απαντησεις σας... το ολο θεμα εχει γινει για ενα συγκεκριμενο προσωπο, πολυ κοντινο συγγενη δικο μου που δεν θελω να τον καλεσω... αλλα τωρα θα παω αποφασισμενη και χωρις ενδοιασμους να τους το ανακοινωσω... :angry: χαχαχα... σας ευχαριστω...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη εχω και εγω εναν πολυ κοντινο συγγενη (αδερφος) που δεν θελω να ειναι διπλα μου εγω στην θεση σου θα εκανα το εξης θα τον καλουσα χαρην διπλωματιας

θα εκανα μια λιστα αναλογα με τα ατομα που θα καλεσω

θα τα χωριζα σε ομαδες αναλογα με το ποσο μακρια μου βρισκοταν το καθε τραπεζι

στα πιο μακρινα τραπεζια θα βρισκοταν και το συγκεκριμενο ατομο μαζι με ολους αυτους που θελουν να καλεσω η μανα η τα πεθερικα και δεν τα συμπαθω και τοσο πολυ ωστε να τα ανεχομαι συνεχως διπλα μου

Αυτη την λιστα την δινεις μια μερα πριν το τραπεζι στον καταστηματαρχη και φροντιζει να βαλει απλα τα ονοματα των καλεσμενων να καθισουν στις θεσεις που εσυ εχεις επιλεξει

Τι να κανουμε δεν μπορει να ταιριαζουν ολοι οι ανθρωποι μεταξυ τους ακομα και αν ειναι αδερφια ποτε δεν τα ειχα βρει με το συγκεκριμενο ατομο γιατι θα πρεπει να το κανω τωρα????απλα επειδη δεν παει ομορφα να μην τον καλεσεις καθολου το κανεις αυτο και δεν χαλιεσαι ουτε εσυ ουτε και κανενα αλλο μελος απο την οικογενοια

????????????????????????????????????????????????:huh: :huh: :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Αχ βρε κοριτσια εχω βαρεθει καθε φορα τα ιδια και τα ιδια... :dry: ετοιμαζεσαι για ενα ευχαριστο γεγονος και παντα καταφερνουν οι αλλοι να στο κανουν δυσαρεστο... :huh: ποτε δεν συμφωνουν με τα δικα σου θελω, αλλα παντα κοιτανε τα δικα τους... διαφωνιες, παρεξηγησεις, λες και δεν εχω ηδη πολλα στο κεφαλι μου, με φορτωνουν και με τετοια... εχω κουραστει να απολογουμε για τις επιλογες μου... θελω να κανω την βαπτιση και το τραπεζι του γιου μου οπως μ'αρεσει εμενα και να καλεσω οποιους θελω εγω... τοσο κακο ειναι πια; δεν εχω το δικαιωμα να το γιορτασω οπως θελω εγω, με τα ατομα που ειναι πιο κοντα σε μενα και πιστευω πως μ'αυτους θα περασω καλα; αποφασισα να τους δωσω τελεσιφραφο...:angry: ετσι θα γινει και σε οποιον αρεσει... οποιος δεν θελει ας μην ερθει... :blink: ειμαι υπερβολικη; εσεις τι λετε;:dry:

Κλασσικη περιπτωση Ελληνων!!!:)

Κοιτα κι εγω ετσι μπλεκω παντα αν και δεν εχω ακομα κανει την βαφτιση μας(λεμε κατα τον Αυγουστο ή τον Οκτωβρη).

Εγω ειχα τετοια στον γαμο μου.Πρωτα για το μαγαζι που θα καναμε το γλεντι μετα για τις μπομπονιερες μετα για το νυφικο!! (ναι μεχρι κι εκει επενεβη ο πεθερος μου....που ηθελε να μου το παρει απο την Βουλγαρια...:S )Ολοι εχουνε αποψη αλλα θα σου πω το εξης...

ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΕΣΥ...ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ εχετε τον πρωτο λογο.

Ξεκοψε το οσο μπορεις.

Εγω εγινα κακια και τσακωθηκα απιστευτα με τον πεθερο μου (τωρα εγινε αρνακι που γεννησα την εγγονη του).

Δικια σας ειναι η στιγμη κι ουτε να το συζητας.

Οργανωσε τα οπως επιθυμεις,καλεσε αυτους που γουσταρεις και αστους να γαυγιζουν.

Ειμαι παθουσα.

Τωρα για την βαφτιση της μικρης μου-γερη να ειναι- ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΓΛΕΝΤΙ-

Προτιμω να της ανοιξω ενα τραπεζικο λογαριασμο και να της βαλω λεφτα που θα τα εχει μια ζωη παρα να ταισω ασχετους.

Βασικα δεν υπαρχει και ανεση οποτε ειναι αυτο που λενε καποιοι - "Απλωνεις τα ποδια σου μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα..."

Φιλακια και μην μασας!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k go mia apo ta idia..prin akoma gennithei skeftomoun poious tha kaleso ...drama...

panta tha iparxoun pareksigiseis na to ksereis...eite tous kaleis eite oxi..

fisika k tha ginei to diko sou...

diko sas paidi einai eseis tha apofasisete...

:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινακι μου ορμα!!!!! ειναι δικο σας θεμα αυτο το παιδι ειναι δικο σας και οχι των παππουδων-γιαγιαδων εσεις αποφασιζετε ποιους θα καλεσετε αν κανετε τραπεζι κτλ εγω εχω την βαπτιση στις 5/9 και τους ανακοινωσα οτι θα ειναι κλειστη με φιλους και λιγους συγγενεις(αξιολογους)και δεν δεχομαι κουβεντα 30-40 ατομα το πολυ επειδη λογω οικονομικων δεν θα μπορεσω να κανω τραπεζι αποφασισαμε με τον αντρα μου μετα την βαπτιση να μαζευτουμε σπιτι για ποτακι ετσια απλα και μια αλλη μερα κανω το τραπεζι στους κουμπαρους στο γαμο μου με ειχε πρηξει η πεθερα μου να κανω τραπεζι εγω δεν ηθελα γιατι ο πεθερος μου δεν ειχε κλεισει χρονο που ειχε πεθανει(εγω τουλαχιστον τα σεβομαι αυτα)εκεινη επεμενε...τελικα δεν εκανα μονο την τουρτα και ποτο και ξερετε ποια εβαλε μουσικη δυνατα και χορεψε πρωτη???? η πεθερα μου συμπερασμα....εγω κανω οτι επιτρεπει η τσεπη μου και η λογικη μου και οχι οτι προσπαθουν κατα καιρους να μου επιβαλλουν οποτε μαρινακι μου κανε οτι θελετε εσεις και μην νιωθετε ουτε ντροπες ουτε ενοχες φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) :) :cheer: κοριτσάκι άστα να πάνε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!Εγώ και αν είχα ιστορίες για αγρίους. Για να καταλάβεις στον γάμο μου θ΄΄ελανε τα πεθερικά μου τραπέζι και μάλιστα σε ξενοδοχείο εγώ το ξεκαθάρισα ότι δεν έχω λεφτά γιατί είχα χάσει τον μπάμπά μου πρίν 6 χρόναι και βεβαίως όσο μπορούσα βοήθαγα και στο σοίτι μου και επίσης επειδή φτιάξαμε το σπίτι μας πρίν παντρευτούμε όλα μου τα λεφτά και εγώ και ο άνδρας μου τα βάλαμε εκεί. Στο γιό μου πάλι τα ίδια και τους πέρασεπάλι. Στην κόρη μου την μεσαία ξανά μία παό τα ίδια βέβαια επειδή πλήρωνανα εκείνοι εγω δεν μίλαγα. Τώρα στην κ΄΄ορη μου επειδή θα τα πληρώσουμε εμείς αλλά και επιδιή όπως τους είπα έχουνε φάει όλοι αρκετά, θα το κάνω το τραπέζι στο σπίτι μου και οι περισσότεροι καλεσμένοι θα είναι φίλοι και τα ξαδέρφια μας. Βρήκα και εγώ από εκεί που κάνω τα πάρτυ των παιδιών μου ένα πολύ ωραίο catering και dj και θα μου πάνε για 80 άτομα τα μισά και πολύ παραπάνω από αυτά που χαλάσανς τα πεθερικά μου. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι όλο το σόι μου έχει τα συγχαρητήρια. Κάντο εσύ παιδάκαι μου όπως θέσ και μήν σε νοιάζει ούτε για πεθερικά και σόι, φτάνει να τα βρίσκεται εσύ και ο άνδρας σου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι βλεπω κοριτσια αυτο δεν ειναι απλα δικο μου προβλημα... ολοι τα εχουμε περασει... δυστυχως θα στενοχωρησω καποιους προκειμενου να μην στενοχωρηθουμε εγω και ο αντρας μου... το θεμα ειναι παντως πως στο τελος καποιοι θα μεινουν στενοχωρημενοι... απ'οτι καταλαβαινω δεν προκειται να το αποφυγω... :dry::blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ Κ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΠΩΣ Κ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ Κ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ? ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΧΑΡΗ ΣΕ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΠΕΘΕΡΙΚΑ Κ ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ. ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΓΑΠΑΝΕ ΕΜΑΣ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Κ ΚΑΤ΄ΕΠΕΚΤΑΣΗ Κ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΑΣ! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??? ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΘΕΙΟΥ ΜΟΥ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΩ ???ΓΙ ΆΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΑ ΜΑΣ ΑΤΟΜΑ Κ ΤΑ ΠΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου το πως θα κανεις την βαπτιση ειναι καθαρα δικο σου θεμα και του αντρα σου...μα που ζουμε πια? και τι ατομα ειναι αυτα που θελουν να σας στεναχωρουν? δεν το καταλαβαινουν οτι γινοντε πιεστικοι?

να σου πω κανε αυτο που θες εσυ και σε οποιον αρεσει..και μην τους δινεις δικαιωμα να ανακατευνται,,ελεος σε οποιον δεν αρεσει μακρυα...οκ?

μην στεναχωριεσαι και κανε αυτο που θες.....:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε παιδιά δικό σας δεν είναι το παιδί? Τι λόγος τους πέφτει??

Γουστάρω εγώ να βγάλω το παιδί ΜΟΥ Βρασίδα?? Δικαίωμα μου!!

Γουστάρω να κάνω εγώ το τραπέζι του ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ στα "μπαρμπούτσαλα"?? Δικαίωμα μου!!

Γουστάρω να καλέσω στο τραπέζι του ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ 500 ατομα? Γουστάρω 50?? Πάλι δικαιωμα μου!!

Και όπως προανέφερε και η Αννιώ στην τελική "αλλος πληρώνει"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ..ΟΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ?

ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΛΟΥΜΕ 300 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ!

ΘΑ ΜΑΛΛΙΟΤΡΑΒΗΧΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ..ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουπς.. τώρα το είδα το θεματάκι..

Μαρινάκι μου κάνε εκεί ότι γουστάρει η ψυχούλα σου, η δική σου και του Μάικ και μην ακους γύρω σου. Δεν έχω χρόνο να σου γράψω πολλά τώρα..

Απλά μη μου χαλιέσαι! Θα έχετε και διπλά χαρά εκείνη την ημέρα, διπλά θα πρέπει να χαίρεσαι από τώρα!

Φιλιά στην καψουρίτσα μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δικιο εχεις βρε Ιφιγενεια... και εσυ και τα υπολοιπα κοριτσια... να'σαι καλα και να χαιρεσαι το μπουμπουκακι σου... ετσι θα καταληξει μου φαινεται η ιστορια...B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα ευτυχώς και αυτό γιατί ξερουν οτι δεν τους παίρνει. Είπα από την αρχή σε όλους οτι αυτός που πληρώνει προσκαλέι όποιον θέλει και το ζήτημα έληξε. Βέβαια εμείς θα κανουμε τη βάπτιση στην επαρχεια, στο χωριό του άντρα μου, για να μας έρθει πιο οικονομικά, αλλα και πάλι δε μας βλέπω να τη βγάζουμε καθαρή... Εκεί που υπολογίζαμε τραπέζι για 80 άτομα, τωρα ξεπερναμε τα 110. :S

Πάντως Μαρινάκι μη μασάς. Δικό σου το πεπόνι, δικό σου και το μαχαίρι!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιά μου sweetmammy, στις 17/05/2009 θα βαφτίσω κι εγω τον γιο μου. ΟΛΑ τα έκανα όπως ήθελα εγώ, προσκλητήρια, μπομπονιέρες, στολισμός, την εκκλησία που θα γίνει το μυστήριο καθώς επίσης και τον χώρο της δεξίωσης!!!:P ΔΕΝ ρώτησα κανέναν για την γνώμη του, αν τους αρέσει ή όχι. Είναι κάτι δικό μου , ΤΕΛΟΣ.:woohoo: Στο μόνο που τους άφησα να επέμβουν είναι στο να καλέσουν και όποιους άλλους θέλουν οι ίδιοι.B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Καλημέρα γλυκιά μου sweetmammy, στις 17/05/2009 θα βαφτίσω κι εγω τον γιο μου. ΟΛΑ τα έκανα όπως ήθελα εγώ, προσκλητήρια, μπομπονιέρες, στολισμός, την εκκλησία που θα γίνει το μυστήριο καθώς επίσης και τον χώρο της δεξίωσης!!!:P ΔΕΝ ρώτησα κανέναν για την γνώμη του, αν τους αρέσει ή όχι. Είναι κάτι δικό μου , ΤΕΛΟΣ.:woohoo: Στο μόνο που τους άφησα να επέμβουν είναι στο να καλέσουν και όποιους άλλους θέλουν οι ίδιοι.B)

Mirlitsa μου :) το μονο προβλημα, που το αντιμετωπισα και στο τραπεζι του γαμου, ειναι το ποιοι θα ειναι στο τραπεζι... η μια οικογενεια θελει λιγους και η αλλη θελει πολλους... στα υπολοιπα δεν επιτρεπω ουτως η αλλως να ανακατευτει κανεις... ολα μονη μου τα κανονιζω παντα... απλα δεν μπορω να βλεπω στενοχωριες και ξινιλες ανημερα της βαπτισης... :huh:

Σισσυ αυτο παθαμε κι'εμεις... :blink: ειπαμε να κανουμε ενα τραπεζι για 20 ατομα (ετσι κι'αλλιως οι καλεσμενοι δεν ξεπερνανε τους 60) και κοντευουμε να το κανουμε τελικα σε ολους...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...