Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια.τι κανετε εσεις και τα μωρακια σας?

γεννησα πριν 2 εβδομαδες οπως ηδη ξερετε μερικες και ειμαι υπερηφανη που μεχρι στιγμης τα καταφερνουμε με το θηλασμο.η μικρη ποιανει το στηθος δεν εχουμε προβλημα.απλα ακομα δεν μπηκαμε σε ενα προγραμμα.μπορει να φαει σε 3 ωρες η σε μια.ποτε μπαινουμε σε προγραμμα?θελω τις γνωμες σας.και επισης να ρωτησω ποση ωρα θηλαζετε?και τα βαζετε στο γευμα και στα δυο στηθη η μονο στο ενα?αχ εχω λιγο αγχος για αυτο το θεμα του φαγητου.περιμενω τις γνωμες σας και τις συμβουλές σας ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου μπραβο που θηλάζεις αν και θελει πολύ υπομονή!!!γιατι και γω θηλάζω τωρα 20 μερες περιπου και ειμαι πτώμα!!καλο θα ηταν και απ τα δυο στηθη να του δινεις να μην μενει αδρανη το ένα και να αδειάζουν και τα δυο στηθη!!!απο 10 λεπτα μεχρι 20 λεπτα στο καθενα..και μετα να το βαζεις να ρευεται..Ειναι λιγο νωρις νομιζω για προγραμμα..δεν ξερω και γω πότε σταθεροποιειται..μπορει να ειναι και στο παιδι..εχω τραβηξει ξενυχτια..άσε!!!!!χιχιχιχι!!!υπομονη θέλει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula sigxariiria pou ta kataferes,,

mprabo..

ax maniki einai o thilasmos..

emena mexri na mou to katebasei mas pire kairo..

thilaz eos k tis protes 20 meres sxedon oli mera k nixta,,,ta eixa dei ola..

ego kano stithos k geyma..oi enalaks...

einai pio boliko..episis me esose o ksaplotos thilasmos,,,,koimamai k thilazo...

kalo kouragio...

xristos anesti...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωρακι σου εφουλα :)

Θα χεις διαβάσει πολλες φορες οτι ο θηλασμος δεν εχει ωράρια . Ειδικά για ενα τοσο μικρο μωρακι σαν το δικο σου !

Θα θηλάζεις απο το ενα στηθος για οση ωρα θελει το μωρο σου και οταν δεις οτι ειναι αδιάφορο πλεον , το αλλαζεις στηθος και οσο θέλει θα φαει . Αν δεν θελει δεν θα φαει .

Να μην αλλαζεις στηθος στα 5-10 λεπτά γιατι το μωρο θα παιρνει το πρωτο γάλα , δεν θα χορταίνει καλά κλπ κλπ .

Προσωπικά θεωρω τον θηλασμο πολυ ξεκουραστο παρολο που το δικο μου μωρο αν και 11 μηνων πλεον , ακομα δεν εχει πρόγραμμα . Οταν πεινουσε (και πεινάει) την βαζω στο στηθος και ολα μια χαρά . Τι και αν εχει φαει πριν μιση ωρα ? Δεν μου ειναι καθολου κοπος , κανω αγκαλιτσες με το μωρο μου . Επισης οπως ειπε και η Θούλη μπορεις να ξαπλώνεις και να θηλάζεις βλεποντας τβ ή διαβάζοντας ενα βιβλιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πώς το καταφερνετε αυτο το "ξαπλωτό"...????????δοκιμασα μια φορά αλλα δεν τα καταφερα!!!το έχετε στο κρεβατι ή το ακουμπάτε πάνω σε μαξιλάρι..??ειστε στο πλαι και το έχτε αγκαλια με το ένα χερι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana και γω ξεκινησα μετα τον 4ο μηνα να θηλάζω ξαπλωμένη . Πριν δεν με βολευε , δεν μπορουσα , κατι εκανα λαθος !

Δεν θα σου πω τωρα τι κανουμε , γιατι θα νομιζεις πως ειμαστε ετοιμες για το τσιρκο :woohoo: :laugh:

Προσπάθησε να ξαπλώσεις στο πλάι, βαλε το μωρο κατω απο την μασχάλη σου και περνα το χερι σου πανω απο το κεφάλι του ή βαλε το χερι στο κεφαλι σου να στηριχτεις . Γυρισε και το μωρο στο πλάι και με το αλλο χερι οδηγησε το στηθος στο στομα του . Εινα ευκολο αν βρω φωτο θα σου βαλω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου!

εμείς κοντεύουμε τους 2 μήνες και ακόμα δεν 'εχουμε πρόγραμμα, μπορεί να φάει στις 3 ωρες, στις 2, σε 1, πραγματικά είναι πολύ κουραστικό αλλά ειδικά στον θηλασμό είναι κάτι που πρέπει να το περιμένεις.

Το μωράκι σου είναι πολύ μικρό ακόμα, σίγουρα δεν διακρίνει καν τη μερα απο τη νυχτα....

Κάνε λίγη υπομονη και είμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...