Μετάβαση σε περιεχόμενο

5η βδομάδα .... περιεργος σακος


Recommended Posts

καλημερούδια

εχω μια απορία. πηγα την δευτερα στον γιατρο και ειδαμε τον σακο μονο( δεν φαινεται κατι αλλο) ο σακος ειναι σαν μισοφεγγαρο. τι σημαινει αυτο? ετσι πρεπει να ειναι το σχημα του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΑΚΟ ΕΙΔΑΤΕ;ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΙΔΙΤΣΑ;ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ,ΔΗΛΑΔΗ!Ο ΣΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ;ΓΙΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρία μου καλημέρα!!!δεν ξέρω τι σχήμα πρέπει να έχει ο σάκος(ο δικός μοθ πχ ήταν στρογγυλός)..ο γιατρός σου τι σου είπε;;αν δεν σου είπε τπτ δεν θα είναι κάτι ανησυχητικό οπότε μην αγχώνεσαι κοπέλα μου...όλες οι απορίες θα σου λυθούν στον επόμενο υπέρηχο που σου εύχομαι να ακούσεις και καρδούλα...αλλά αν είσαι πολύ αγχωμένη πάρε ένα τηλ το γιατρό σου να σου εξηγήσει αναλυτικά και αν μπορεί να πας να σε ξαναδεί,'ετσι για να σου φύγει το άγχος...φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρια μου...

ο γιατρος τι σας ειπε?

πιστευω οτι ακομα ειναι πολυ πολυ μικρο για να φανει κατι αλλο..ηρεμησε μην βαζεις κακαες σκςψεις στο μυαλουδακι σου...ακου και εμπιστεψου τον γιατρο σου...φιλακια και ευχομαι ολα να ειναι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα μου ειπε οτι δεν μπορει να φανει κατι αλλο ακομη και οτι ειναι μεσα στην μητρα οποτε ειναι καλα. θα παω παλι στις 28. βασικα ρωταω μηπως εχω twins και μου ερθει ο ουρανος στο κεφαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki eimai stin 5i ebdomada, se duo meres tin oloklirwnw, eida xthes tin koukidi =tsa mou...kai gw anusixisa giati i adelfi mou eixe dei fasoli...alla mou eipan oloi oti einai nwris gia sximata...min anisixeis kai propantwn mi kollas na rwtas ton giatro otidipote sou rxete sto mualo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twins giati?? exeis kapoio oikogeneiako istoriko? ean oxi einai duskolo na exeis twins se enan sako...an itan tha blepes 2 oaria gonnimopoiimena se auti ti fasi, duo sakous...rwtisa kai gw xthes, kai auto pou sou apantaw mou apantise o giatros mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Μαράκι όταν είδα τον σάκο, είδα μια γραμμούλα, την καρδιά που παλλόταν και επίσης την ακούσαμε κιόλας! Αλλά ήμουν στην 7η προς 8η εβδομάδα βάσει χοριακής και υπερήχου! Μου έχουν πει ότι καρδιά ακούς μετά την 6η εβδομάδα! Μην ανησυχείς πάντως!

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ. ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ. ΜΙΣΟΦΕΓΓΑΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΚΟΥΚΙΔΙΤΣΑ ΣΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΣΤΟ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΣΑΚΟΥ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ο σακος εβγαζε ματι αλλα κουκιδα δεν ειδαμε. βεβαια εγω που ξερω ποτε εγινε η "ζημια" μπορω να πω με σιγουρια οτι μεθαυριο κλεινω μηνα απο την συλληψη. οποτε ισως να ειναι νωρις για να δω κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xmaria έγραψε:

βασικα μου ειπε οτι δεν μπορει να φανει κατι αλλο ακομη και οτι ειναι μεσα στην μητρα οποτε ειναι καλα. θα παω παλι στις 28. βασικα ρωταω μηπως εχω twins και μου ερθει ο ουρανος στο κεφαλι
Γεια σου ΧΜαρια !!Με το καλό το ζουζούνι σου!!:) Κ εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό είμαι στην 5η εβδομάδα ακριβώς και είδα κ εγώ αυτό το πράγμα. Ενα μικρό σακουλάκι κ τίποτε άλλο. Ο γιατρός μου είπε ότι δε φαίνεται το μωρό επειδή είναι νωρίς και ότι είναι με΄σα στη μήτρα(ευτυχώς!!είχα ένα άγχος!!)Οπότε μη φοβάσαι τίποτα όλα είναι μία χαρά!Πότε σου έδωσε πιθανή ημερομηνία τοκετού;;Εμένα στις 17 Δεκεμβρίου .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα στον πρωτο υπερυχο που εκανα ηταν ετσι και δεν φαινοταν τιποτα μεσα αλλα επειδη ηταν εποχη που επαιρνα αντισυλιπτικα και καποια στιγμη τα σταματησα και εμεινα αμεσως εγκυος

δεν ειχα κλεισει τις 3 βδομαδες καν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Τελεια!!!!:) :) :) Μαζί θα προχωράμε στην εγκυμσύνη μας χε χε!!!Είσαι μια βδομάδα μπροστά από μένα!!Αντε με το καλό!

η κολλητη μου γενναει 5 μερες πριν απο μενα!!!!!!ολες δεκεμβρη μαζευτηκαμε? μακαρι να πανε για ολες καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε λες ότι πάνω κάτω όλες εκείνο τον καιρό είχαμε <<όρεξη>> για παιδάκι!!χςεχεχεχε:))) Όλες το ίδιο πράγμα κάναμε εκείνη την εποχη;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...