Μετάβαση σε περιεχόμενο

zantac στην εγκυμοσυνη?????


Recommended Posts

Νομιζω οτι στο χαρτακι πανω λεει οτι δεν κανει ουτε αυτο

ουτε το malox

καλο ειναι αν εχεις μεγαλο προβλημα και δεν αντεχεις να συμβουλευτεις τον γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Marthaki mou!!

Exw tis odhgies mprosta mou pou lene pws den synistatai h xrhsh

ths Ranitidine kata thn diarkeia ths egymosynhs para mono an

thewrithei aparaitito apo ton giatro sas.

To idio isxyei kai kata thn diarkeia tou thylasmou.

Filia polla!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι το zantac απαγορευετε μπορεις ομως να παρεις τα aloytrox η το malox εγω ειχα προβλημα με το στομαχι μου και ο γιατρος με αφηνε να παιρνω και αλουτροξ και μαλιστα το μαλοξ μου το ειχε δωσει εκινος σε σιροπι επαιρνα μιση ωρα πριν το φαι γιατι ιχα προβλημα με την πεψη .Πντως καλο ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου και μια πολυ απλη λυση ειναι να πινεις ενα χαμομηλακι μαζι με γλυκανισο ειναι χονευτικο και ακινδυνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

Νομιζω οτι το zantac απαγορευετε μπορεις ομως να παρεις τα aloytrox η το malox εγω ειχα προβλημα με το στομαχι μου και ο γιατρος με αφηνε να παιρνω και αλουτροξ και μαλιστα το μαλοξ μου το ειχε δωσει εκινος σε σιροπι επαιρνα μιση ωρα πριν το φαι γιατι ιχα προβλημα με την πεψη .Πντως καλο ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου και μια πολυ απλη λυση ειναι να πινεις ενα χαμομηλακι μαζι με γλυκανισο ειναι χονευτικο και ακινδυνο

zantac και malox λεει πισω στις οδηγιες οτι απαγορευονται εχω τα χαρτακια επειδη ο συντροφος μου τα χρησιμοποιει αρκετα αυτα και αλλα τετοια χαπια του στομαχου

τωρα ο γιατρος μπορει αν εχεις προβλημα να στο δωσει το βραδυ να μπορεις να ηρεμησεις

αλλα καλυτερα για ληψεις φαρμακων να περνουμε τηλεφωνα τους γυναικολογους μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα το Ζαntac μου το ειχε απαγορεψει δια ροπαλου παρολο που ηταν αρκετες οι φορες που το ειχα αναγκη.

Αντιθετως το Μalox μου το ειχε επιτρεψει λογο του οτι ειχα φοβερες καουρες και μονο αυτο εκανε δουλεια.

Αλλα θα συμφωνησω και εγω οτι πριν απο την ληψη οποιουδηποτε φαρμακου πρεπει να εχουμε τη συμφωνη γνωμη του γιατρου μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: χαχαχαχαχαχαχ....μα λεω καλα ...εχασα επεισοδια....προχτες ημασταν με τα κοριτσια δεν θα το ξεραμε..:laugh: χαχαχαχαχαχαχαχ

Συγχαρητηρια για την αδερφουλα σου αγαπη μου...σαν ναχω προαισθημα πως θα ακολουθησεις κι εσυ;) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...