Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΡΕΜΑΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΚΡΕΜΑ!!!

ΓΙΩΤΗΣ,ΝΟΥΝΟΥ, ΝUTRICIA Η NESTLE???

ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΟΙΑ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΠΟΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ?ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ..ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΖΑΧΑΡΗ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη μου καλησπερα και απο εμενα!!!!

εμεις εχουμε 11/2 μηνα που τρωμε κρεμα και για αρχη του πηρα την νουνου ομως του ερχεται βαρια...κανει εμετους και μυριζει ξυνιλες σημερα πηγα και πηρα την γιωτης και την nutritcia πριν λιγο του εδωσα απο την nutritcia και θα δω πως θα παει αν του αρεσει η οχι αν δω οτι και με αυτην κανει εμετους θα δοκιμασω και την γιωτης με λιγα λογια παω ψαχνωντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικη μου καλησπερα και απο εμενα!!!!

εμεις εχουμε 11/2 μηνα που τρωμε κρεμα και για αρχη του πηρα την νουνου ομως του ερχεται βαρια...κανει εμετους και μυριζει ξυνιλες σημερα πηγα και πηρα την γιωτης και την nutritcia πριν λιγο του εδωσα απο την nutritcia και θα δω πως θα παει αν του αρεσει η οχι αν δω οτι και με αυτην κανει εμετους θα δοκιμασω και την γιωτης με λιγα λογια παω ψαχνωντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΥ μου, καλώς ήρθατε στον κόσμο των γεύσεων!!!!

Εγώ δεν εμπιστεύομαι καμία κρέμα σκόνη για το μωράκι μου! Είναι 9 1/2 μηνών και δεν του έχω δώσει καθόλου έτοιμες κρέμες!!!

Μέχρι τον 9ο μήνα που μπήκε και το γιαουρτάκι στη διατροφή της, της έδινα φρουτόκρεμα και σούπα με λαχανικά!!! Πρωί φρουτόκρεμα, μεσημέρι το φαγητό της και το απόγευμα ή φρουτόκρεμα ή κρέμα λαχανικών! Τι πιο υγιεινό από τα φρέσκα φρούτα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ έδωσα ποτέ έτοιμη κρέμα στο μωρό μου. Τις θεωρώ τελείως άχρηστες και ανθυγειινές. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να φάει τέτοιες κρέμες ένα μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΣΚΑ ΦΡΟΥΤΑ!!ΠΟΤΕ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΤΕ ΟΧΙ ΤΟΣΟ!!ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΥ έγραψε:

ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΦΡΕΣΚΑ ΦΡΟΥΤΑ!!ΠΟΤΕ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΤΕ ΟΧΙ ΤΟΣΟ!!ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΖΗΤΑΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...!!!

Βίκυ μου, τη φρουτόκρεμα τα μωράκια την τρώνε δύσκολα! Για να τη συνιθήσει η μπέμπα μου έκανα του κόσμου τα "καραγκιοζιλίκια!" Τη συνίθησε μετά από 2 μήνες!!! Τώρα πια τη τρώμε άνετα, χωρίς πολλά πολλά παιχνίδια!!!!

Τι πειράζει καλή μου, εάν της δίνεις 2 φρουτόκρεμες την ημέρα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Γιώτης και η Νεστλέ έχουν ζάχαρη. Η νουνου και η νουτρίτσια έχουν σουκρόζη.

Καλό θα ήταν να ακολουθείς τις οδηγίες του παιδίατρου όσον αφορά στο διαιτολόγιο του μωρού σου.

Όσο για τα λαχανικα τα φρούτα τα κρέατα και τα αυγά που δίνουμε στα παιδια μας και τα θεωρούμε και ακίνδυνα, άστο καλύτερα...

Δυστυχώς όμως δε μπορείς να αποφύγεις τα προιόντα του εμπορίου, εκτός και αν καλλιεργείς δικά σου.

Πάντως επειδή πρόσφατα είχα μια συζήτηση με ένα στέλεχος απο εταιρεία παρασκευης παιδικών τροφων, έμαθα οτι γίνεται μεγάλη έρευνα πάνω στις κρεμες και οτι έχουν δαπανηθεί πολλά χρήματα σε έρευνες για να διασφαλίσουν όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα. Δεν είναι δηλαδή όπως παλια που τα παιδια γίνονταν "βουβαλάκια" με τις κρέμες.

Ελπίζω να είναι αλήθεια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

biky mou egw pernw giwtis.......

to prwu gala..meta froutokrema me freska frouta(o theos na ta kanei freska!!!)meta kreatosoupa...xortosoupa...kotosoupa...araka..kai ola ta sxetika....kai apogeyma mia dinw krema mia gala mia gioyrtaki!!!!!!!!!twra den kserw an einai kalo 2 fores tin mera frouta..kala tha itan na rwtiseis tin paidiatro!!!

egw me tin giwtis emeina poli eyxaristimeni pantws

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου, βεβαίως και εσύ ξέρεις πολύ καλύτερα από μένα τι πρέπει να δώσεις στο παιδάκι σου για ... απογευματινό!!!

Εγώ είπα απλά την άποψή μου και τι κάνω εγώ με το παιδάκι μου!!!!

jovanna αισθάνθηκα την ανάγκη να απολογηθώ!:( Ουδέποτε θα έγραφα σε ένα post κάτι για την διατροφή ενός μωρού εάν δεν είχα ρωτήσει παιδίατρο!!!!!:(

Ο παιδίατρος της κόρης μου είναι αντίθετος με τις έτοιμες κρέμες και υποστηρίζει ότι οι 2 φρουτόκρεμες την ημέρα είναι πολύ πιο υγιεινές από τις έτοιμες!!! Στην απογευματινή της φρουτόκρεμα μου πρότεινε να της βάζω και 2 μπισκότα (για να αλλάζει λίγο η γεύση)!!! Τα μπισκότα δεν θυμάμαι από ποιον μήνα μου είπε να τα προσθέσω!

Φιλιά σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silia26 κρατα τον παιδιατρο..μη σου φυγει!!!:laugh:

ενοω οτι συμφωνω μαζι σου και σπανια βρισκεις παιδιατρο που να μην προωθει τις ετοιμες κρεμες! Πραγματικα δεν προσφερουν τιποτα..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...