Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άλλο ένα μωράκι χάθηκε !


Recommended Posts

ΝΑΝΣΥ83 έγραψε:

ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΡΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ 3 ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΕΡΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΑΝΕ.ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΝΕΟΙ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙΠΩΣ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ..ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!

Νάνσυ μου αυτή την απορία έχω και εγώ. Καθημερινά ακούω για εκτρώσεις καθώς και για μωρά που έρχονται στον κόσμο χωρίς πραγματικά να τα θέλουν οι μαμάδες τους...κατά λάθος...ή ακόμα και για κακοποίηση βρεφών .... και τότε ρωτάω τον Θεό γιατί σε εμάς που τα αγαπάμε και τα θέλουμε τόσο πολύ δεν τα στέλνει εύκολα ? Παρόλα αυτά μάλλον Εκείνος ξέρει γιατί δυσκολεύει σε όλες εμάς τις καταστάσεις. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Μην πάψεις να ελπίζεις και να προσπαθείς για να γίνουν τα όνειρα σου πραγματικότητα. Και εγώ ελπίζω και παρακαλώ να γίνω γρήγορα γρήγορα μανούλα. Μακάρι τους προσεχείς μήνες να κρατήσουμε και εμείς στην αγκαλιά μας τα δικά μας αγγελάκια !

Σε φιλώ πολύ ! Σου εύχομαι τα καλύτερα ! Και μην σταματάς τις προσπάθειες ! ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι πραγματικά άδικο να προσπαθείς να κάνεις μωρό και να δυσκολεύεσαι να το αποκτήσεις και να ακούς για μωράκια που τα ξεφορτώνονται γιατί είναι βάρος σε κάποιους γονείς.

Πολύ άδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ειχα αποβαλλει,την ιδια περιοδο δουλευα με παιδακια απο "το χαμογελο του παιδιου" ,2 παιδακια 6 χρονων (ειχα κι αλλα αλλα αυτα ειναι που με σιγκηνησαν πολυ),την Αγγελικη και τον Τακη.Η Αγγελικη αγνωστου πατρος με μανα στο ψυχιατρειο -τοξικομανη.Ο Τακης ηταν μπροστα οταν ο πατερας του πυροβολησε τη μανα του.Λοιπον,η Αγγελικη οταν ειχε επισκεπτηριο η μανα της (μην πω καμια κουβεντα βραδιατικα) ηταν ολο χαρα και ελπιδα οτι δεν θα ξαναγυρισει στο χαμογελο και οτι θα την παρει η μαμα της,πραγμα που δεν συνεβαινε ποτε.Δεν αντεχα να τη βλεπω την μικρη μετα απο επισκεπτηριο,αυτη η πικρα που ειχαν τα ματακια της ηταν απεριγραπτη,και τι να της πω για να την παρηγορησω?? Ο Τακης παλι ειχε εκδηλωσει ψυχωση μετα το περιστατικο,και ολο μου ελεγε "να σου δειξω πώς πυροβολησε ο μπαμπας μου την μανα μου?να ετσι..μπουμ"...

τοτε σκεφτομουν γιατι ρε π...η μου ολοι αυτα τα κτηνη να εχουν παιδια και εγω να χασω το δικο μου? ηταν απ τις χειροτερες περιοδους αυτη. Αλλα ξερεις,αυτος ο τροπος σκεψης δεν βοηθαει,ισα ισα η απογοητευση μεγαλωνει. Γι αυτο,καλο ειναι να κανεις ευχαριστα πραγματα,να βγαινεις ,να πας κανενα ταξιδι για να ναι το μυαλο σου καθαρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου λεγα κι αλλα τωρα,αλλα ακουω το ροχαλητο του αντρα μου απ την ενδοεπικοινωνια και μου χει σπασει τα νευρα!!!παω στο δωματιο για σκουντηγμα γιατι θα ξυπνησει το μωρο και θα χουμε "τραλαλι-τραλαλο" ολο το βραδυ παλι :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

θα σου λεγα κι αλλα τωρα,αλλα ακουω το ροχαλητο του αντρα μου απ την ενδοεπικοινωνια και μου χει σπασει τα νευρα!!!παω στο δωματιο για σκουντηγμα γιατι θα ξυπνησει το μωρο και θα χουμε "τραλαλι-τραλαλο" ολο το βραδυ παλι :woohoo:

Eixa kairo na klapso kai esi ta kataferes, me ayta pou mou egrapses. Eytyxos to minima eixe kai to skelos me ton sizigo kai mou perase. Ase koritsaki einai fovero ayto pou mou egrapses. Ego den tha mporousa na doulepso "sto xamogelo tou paidiou" kai pragmatika sas thaymazo oles tis kopeles pou to kanete. Ta sigxaritira mou ! MPRAVO... Apla oi periptoseis einai toso trelles pou den nomizo na tis antexa... Eytixos esi kataferes na fereis ston kosmo to aggelaki sou ... Na to xairesai matia mou kai oti epithyis gia to moraki sou kai gia esena na to apoktiseis...

Se filo ... Kalo sou vradi !

Y.G

Kati exei pathei to pliktrologio mou kai den mporo na grapso Ellinikous xaraktires... Tora spane kai ta dika mou neyra siga siga...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσι!για να μην παιρνω τα μπραβο τσαμπα,δεν δουλευα στο χαμογελο,σε σχολειο που πηγαιναν και τα παιδια του χαμογελου δουλευα.αλλα μετα απ αυτη τη δουλεια,λεω οταν ξαναδουλεψω (γιατι ειπα με το μωρο να κατσω ενα χρονο) θα παω στο χαμογελο σιγουρα. Ουτε και γω αντεχα,αλλα εμαθα κατι απ ολο αυτο.Πρεπει τα παιδια μας να τα μαθαινουμε οτι υπαρχουν και παιδια με προβληματα,να τα μαθαινουμε να βοηθουν και να στηριζουν. Εχει η ζωη πολλα πραγματα να μαθουμε,και δεν τελειωνουν ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

καλημερα κοριτσι!για να μην παιρνω τα μπραβο τσαμπα,δεν δουλευα στο χαμογελο,σε σχολειο που πηγαιναν και τα παιδια του χαμογελου δουλευα.αλλα μετα απ αυτη τη δουλεια,λεω οταν ξαναδουλεψω (γιατι ειπα με το μωρο να κατσω ενα χρονο) θα παω στο χαμογελο σιγουρα. Ουτε και γω αντεχα,αλλα εμαθα κατι απ ολο αυτο.Πρεπει τα παιδια μας να τα μαθαινουμε οτι υπαρχουν και παιδια με προβληματα,να τα μαθαινουμε να βοηθουν και να στηριζουν. Εχει η ζωη πολλα πραγματα να μαθουμε,και δεν τελειωνουν ποτε.

Σε αυτό συμφωνώ απολύτως. Υπάρχει τόσος πόνος σε αυτόν τον κόσμο... Βέβαια μερικά αγγελάκια έχουν το αστεράκι τους που τα προστατεύει (στην προκειμένη περίπτωση την μαμά, τον μπαμπά ...) άλλα αγγελάκια πάλι ταλαιπωρούνται από την πρώτη ηλικία.. Είναι τόσο άδικο. Μερικές φορές θα ήθελα να έχω ένα μαγικό ραβδί που θα μπορούσε να σβύσει όλη αυτή την λύπη από τα μάτια των παιδιών όλου του κόσμου.

Παίρνω το μήνυμα σου σαν μήνυμα ζωής που είμαι έτοιμη να πράξω όταν οι συνθήκες είναι οι κατάλληλες.

Σου στέλνω την καλημέρα μου !

Φιλιά σε εσένα και στο αγγελάκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

ελα βρε κοριτσι :) πως πανε τα κεφια? ελπιζω να μην εκατσες σπιτι το 3μερο:blink:

Καλημέρα "bebadomama"... Δυστυχώς δεν ξέρω το όνομα σου ! Είμαι πολύ καλύτερα. Βέβαια το 3μερο δεν πήγα πουθενά ... εννοώ έξω από την Αθήνα .. αλλά βγήκαμε με τον άντρα μου βόλτες και λίγο ξέσκασα. Ήρεμα τα πέρασα. Βέβαια αυτή την στιγμή μου σου γράφω είμαι στο γραφείο και δεν είναι ότι καλύτερο. Με έχει πιάσει μια τρομερή αποστροφή για την δουλειά. Δεν θέλω με τίποτα να έρχομαι εδώ (καινούργιο είναι αυτό). Όταν εμφανίζομαι το πρωί περιμένω με αγωνία να φτάσει το απόγευμα να φύγω και να γυρίσω στο σπίτι... Τι να πω ελπίζω να μου περάσει σύντομα και να επανέλθω γιατί δεν με βλέπω να με κρατάνε και για πολύ με αυτή την συμπεριφορά... Ξέρεις τα έχουμε όλα η απόλυση μας έλειπε...

Εσύ τι κάνεις ? Είσαι καλά ? Πήγες πουθενά ή καθίσατε στο σπιτάκι σας ?

Πολλές Καλημέρες και φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα giolanda! Λιτσα με λενε,ξεχναω να το γραψω. :)

και μεις εντος,βολτες σε σπιτια φιλων μονο.εχει και ο μικρος ωτιτιδα οποτε θα μαστε εγκλειστοι για μερες :(

αυτο με τη δουλεια σου εχει να κανει με τα γενικοτερα κεφια σου ,μαλλον. τωρα εσυ θα θες να σαι σπιτι σου με τον αντρα σου. Ανεβα λιγο, δε βοηθας ετσι! κοντευεις να κλεισεις μηνα σε λιγες μερες.το πρωτο 2μηνο ειναι ζορικο ψυχολογικα (εγω δεν μιλαγα σε κανεναν,ουτε στον αντρα μου...μεγα λαθος). παρε καμια κολλητη σου και πρηξ'την,γι αυτο υπαρχουν! οταν τα λεμε σ αυτους που μας ξερουν φευγει μεγαλυτερο βαρος. Και γω εδω ειμαι γραψε οτι θες! και οι αλλες εδω ειναι και θα απαντησουν:) να θυμασαι οτι γεμιζουμε το σωμα μας τοξινες με τις αρνητικες σκεψεις. Σαν τον Δαλαι λαμα ακουγομαι γαμωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

καλημερα giolanda! Λιτσα με λενε,ξεχναω να το γραψω. :)

και μεις εντος,βολτες σε σπιτια φιλων μονο.εχει και ο μικρος ωτιτιδα οποτε θα μαστε εγκλειστοι για μερες :(

αυτο με τη δουλεια σου εχει να κανει με τα γενικοτερα κεφια σου ,μαλλον. τωρα εσυ θα θες να σαι σπιτι σου με τον αντρα σου. Ανεβα λιγο, δε βοηθας ετσι! κοντευεις να κλεισεις μηνα σε λιγες μερες.το πρωτο 2μηνο ειναι ζορικο ψυχολογικα (εγω δεν μιλαγα σε κανεναν,ουτε στον αντρα μου...μεγα λαθος). παρε καμια κολλητη σου και πρηξ'την,γι αυτο υπαρχουν! οταν τα λεμε σ αυτους που μας ξερουν φευγει μεγαλυτερο βαρος. Και γω εδω ειμαι γραψε οτι θες! και οι αλλες εδω ειναι και θα απαντησουν:) να θυμασαι οτι γεμιζουμε το σωμα μας τοξινες με τις αρνητικες σκεψεις. Σαν τον Δαλαι λαμα ακουγομαι γαμωτο!

Λιτσάκι γειά. Αργώ στις απαντήσεις μιας και είμαι ακόμα στο γραφείο και με τρέχουνε. Να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτομαι το συμβάν συνέχεια, μόνο μερικές φορές, και εκεί δεν σου κρύβω ότι με πιάνουν τα κλάμματα γιατί το θεωρώ πολύ άδικο... Παρόλα αυτά συνεχίζω ... Το γενικότερο ψυχολογικό πέσιμο που νιώθω δεν ξέρω από που προκύπτει... Πάντως έχω υπάρξει και καλύτερα. Σε γενικές γραμμές πάντως έχουμε βάλει στόχο με τον άντρα μου αυτό το μήνα όταν με το καλό ολοκληρωθούν οι μηνιαίες γυναικολογικές υποχρεώσεις να αρχίσουμε πάλι τις προσπάθειες. Όσο για την κολλητή ... το έχω ήδη κάνει απλά δεν θέλω να την φορτίζω και αυτή παραπάνω μιας και γνωρίζω ότι έχει και εκείνη τα δικά της προβλήματα. Για τις τοξίνες δεν το γνώριζα ... είδες "κάτι μάθαμε και σήμερα" που λέει και ο Διευθυντής μου ... Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που γράφεις πρέπει να είσαι παιδί έξω καρδιά ... Να μου είσαι καλά και σε ευχαριστώ που έστω και ηλεκτρονικά είσαι πλάι μου ... Πράγματι είναι πολύ σημαντικό !!!

Φιλιά και απο εμένα !!! ΔΑΛΑΙ ΛΑΜΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα με την καταθλιψη και το ψυχολογικό πεσιμο τα εχω περασει και ειναι πολυ δυσκολο. Κανε υπομονη και θα πανε ολα καλά. Ειναι στον χαρακτηρα του ανθρώπου. Πιστευω οτι θα εισαι κ εσυ πολυ ευαισθητη. Καθε φορα ελεγα στον εαυτο μου να μην αφηνω να με παιρνει απο κατω αλλα θελει δυναμη. Κουραγιο κοριτσακι κ ολα θα πανε καλάαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

αυτα με την καταθλιψη και το ψυχολογικό πεσιμο τα εχω περασει και ειναι πολυ δυσκολο. Κανε υπομονη και θα πανε ολα καλά. Ειναι στον χαρακτηρα του ανθρώπου. Πιστευω οτι θα εισαι κ εσυ πολυ ευαισθητη. Καθε φορα ελεγα στον εαυτο μου να μην αφηνω να με παιρνει απο κατω αλλα θελει δυναμη. Κουραγιο κοριτσακι κ ολα θα πανε καλάαααα

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά λόγια. Σίγουρα είμαι πολύ πολύ καλύτερα από την αρχή και έχω και διάθεση να προσπαθήσω πάλι. Κάποιες στιγμές με παίρνει από κάτω αλλά ελπίζω να μειωθούν και αυτές με την σειρά τους. Είναι τελικά αλήθεια ότι ο καλύτερος γιατρός είναι ο χρόνος.

Αυτό το γλυκούλι στην φωτογραφία είναι το μωράκι σου ? Αν ναι να το χαίρεσαι και να το καμαρώσεις όπως ποθείς.

Δεν φαντάζεσαι πόσο ενθαρρυντικό είναι ότι διαβάζεις και άλλα περιστατικά που μοιάζουν με την δική σου περίπτωση και η τελική έκβαση των γεγονότων είναι θετική ...

Να είσαι καλά και εύχομαι ότι καλύτερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Γιολαντα!

"οι μηνιαίες γυναικολογικές υποχρεώσεις " ε??χαχα! εγω καθε φορα πριν τις υποχρεωσεις πηγαινα τσουκου τσουκου στο φαρμακειο της γειτονιας και επαιρνα clear blue :laugh: πολλα ευρω για τεστ κοριτσι!αφου η φαρμακοποιος καποια στιγμη μου ειπε οτι δεν θα μου δωσει αλλο,ειχε βαρεθει να με βλεπει :laugh: τετοιες βλακειες εκανα και αγχωνομουν συνεχεια...

οσο για το εξω καρδια ευχαριστω:blush: τωρα ειμαι ετσι,πριν ημουν η χαρα του Φωσκολου (του γνωστου επικου ποιητη του ΑΝΤ1 :) ) .Ξερεις με βοηθαει και μενα η κουβεντουλα μας εδω,δεν τα χω βγαλει ολα απο μεσα μου ακομα (οπως σου ειπα σε αλλο μηνυμα δεν μιλουσα σε κανενα-κυριολεκτικα δεν μιλουσα,δεν σηκωνα τηλεφωνα,ειχα χαθει απο φιλους.Το ζουσα το δραμα ,καταλαβες?),οποτε τα ευχαριστω ειναι αμφιδρομα!

φιλια και καλημερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσακι μου ειναι η μικρη μου και ειναι 10 μηνών. Οπως καταλαβαινεις πηγαν ολα καλα γι αυτο ακριβως σου λεω οτι με λιγη υπομονη κ επιμονή συντομα θα μας πεις και τα δικά σου ευχαριστα. Προσεχε τον εαυτό σου για να τα καταφέρεις εμενα μου ξεκινησε η καταθλιψη τοτε που εχασα το μπεμπακι το πρωτο και ανα τακτά χρονικά διαστηματα με θυμοταν. Μεχρι προσφατα με ταλαιπωρουσε γι αυτο και καταλαβαινω αλλα ηταν κατι που ερχοταν κ εφευγε. Επειδη ομως δεν θελω να με ξαναδουν οι δικοι μου ετσι υποσχεθηκα στον εαυτο μου και την μικρη μου να μην ξανασχοληθω καθολου. Ολα πανε πολυ καλυτερα και το ιδιο θα γινει και με σενα. Δυστηχως καποιοι ειμαστε πιο αδυνατοι χαρακτηρες αλλα πρεπει να το παλευουμε μεχρι τελους. να εισαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστηχώς. Στην αρχη πριν γνωρισω το μαμμυ δεν ηξερα οτι υπαρχουν τοσα προβληματα στο να κανεις ενα παιδάκι και ουτε τι σημαινει παλινδρομηση και καταθλιψεις και τετοια. Δυστηχως μετα ειδα οτι δεν ημουν η μόνη και οτι απλα κοιμομουν τον υπνο του δικαιου και τα εβλεπα ολα ρόδινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

καλημερα Γιολαντα!

"οι μηνιαίες γυναικολογικές υποχρεώσεις " ε??χαχα! εγω καθε φορα πριν τις υποχρεωσεις πηγαινα τσουκου τσουκου στο φαρμακειο της γειτονιας και επαιρνα clear blue :laugh: πολλα ευρω για τεστ κοριτσι!αφου η φαρμακοποιος καποια στιγμη μου ειπε οτι δεν θα μου δωσει αλλο,ειχε βαρεθει να με βλεπει :laugh: τετοιες βλακειες εκανα και αγχωνομουν συνεχεια...

οσο για το εξω καρδια ευχαριστω:blush: τωρα ειμαι ετσι,πριν ημουν η χαρα του Φωσκολου (του γνωστου επικου ποιητη του ΑΝΤ1 :) ) .Ξερεις με βοηθαει και μενα η κουβεντουλα μας εδω,δεν τα χω βγαλει ολα απο μεσα μου ακομα (οπως σου ειπα σε αλλο μηνυμα δεν μιλουσα σε κανενα-κυριολεκτικα δεν μιλουσα,δεν σηκωνα τηλεφωνα,ειχα χαθει απο φιλους.Το ζουσα το δραμα ,καταλαβες?),οποτε τα ευχαριστω ειναι αμφιδρομα!

φιλια και καλημερες!

Καλημέρα κουκλίτσα,

Εσύ χαραμίζεσαι παιδί μου. Όταν σε πιάνει το σοβαρό σου με κάνεις και κλαίω και όταν είσαι καλά με κάνεις να πεθαίνω στα γέλια.

Σκέψου λίγο σοβαρά πως θα αξιοποιήσεις το ταλέντο σου. Ξέρεις δεν έχουν πολλοί άνθρωποι τέτοια χαρίσματα. Μου έφτιαξες την ημέρα. Όσον αφορά το αν μιλάω για το θέμα ... το έχω αφήσει τελείως. Διαπίστωσα ότι όταν το συζητώ με την φυσική παρουσία κάποιου ανθρώπου πέφτω στα "τάρταρα" οπότε αποφάσισα να μην το συζητάω άλλο. Τις τελευταίες ημέρες λέω να αρχίσω πάλι Αγγλικά για το Proficiency. Και λέω πάλι γιατί πριν από 2 χρόνια έδωσα για Proficiency του Πανεπιστημίου Central Lanckashire που μέχρι τότε το αναγνώριζε ο ΑΣΕΠ. Το πήρα και μάλιστα με άριστα αλλά επειδή μιλάμε για το απόλυτο γκαντέμικο άτομο ... μετά από μερικούς μήνες έγινε κάποιο πρόβλημα και ο ΑΣΕΠ το κατάργησε. Τώρα το θέμα βρίσκεται στο Συμβούλιο της Επικρατείας και προς το παρόν παραμένει εκτός ΑΣΕΠ. Η απόλυτη γκαντεμιά... Λέω λοιπόν να κάνω δεύτερη προσπάθεια και να δώσω για το Cabridge ... Ε αυτό φαντάζομαι ότι δεν θα καταργηθεί τόσα χρόνια είναι στην αγορά... Το χρειάζομαι αυτό το χαρτί για να ανεβάσω τα μόρια μου μήπως και χτυπήσω καμμία καλή θέση στο Δημόσιο... Ο Ιδιωτικός τομέας δεν είναι για γυναίκες... και σίγουρα δεν είναι για μαμάδες ....

Για να δούμε θα πάρω την τελική απόφαση να αρχίσω πάλι το διάβασμα ???

Αυτά τα νεότερα μου !

Σε φιλώ πολύ πολύ και σου εύχομαι να έχεις την καλύτερη ημέρα ... Α ξέχασα ... φιλάκια στο ζουζουνάκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

δυστηχώς. Στην αρχη πριν γνωρισω το μαμμυ δεν ηξερα οτι υπαρχουν τοσα προβληματα στο να κανεις ενα παιδάκι και ουτε τι σημαινει παλινδρομηση και καταθλιψεις και τετοια. Δυστηχως μετα ειδα οτι δεν ημουν η μόνη και οτι απλα κοιμομουν τον υπνο του δικαιου και τα εβλεπα ολα ρόδινα

Καλημέρα beoutsaki. Αν σου πω και εγώ σε αυτόν τον ύπνο ζούσα. Μπήκα εδώ μέσα και μερικές φορές αισθάνθηκα τελείως γελεία όταν διάβαζα τα προβλήματα των άλλων.

Άστα ... Μακάρι όλων τα προβλήματα να τελειώσουν εδώ... Μακάρι να μην ξανασυμβεί κακό σε καμμία γυναίκα....

Φιλάκια μανάρι μου και καλή σου ημέρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να στε καλά κοριτσακια μου παντως ειναι πολυ σημαντικο οτι εχουμε η μια την αλλη εστω κ ας μην γνωριζομαστε εστω και απο εναν ψυχρο υπολογιστη γιατι τουλαχιστον εστω κι ετσι βγαζουμε απο μεσα μας οτι μας βασανιζει. Αντε κοριτσακια μου πολλα φιλακια και απο δω και περα ευχομαι να ακουμε ολο ευχαριστα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι μπραβο beoutsaki!that's the spirit!!!

giolanda ασχετο! αλλα το proficiency του Michigan το δοκιμασες? το δεχονται στον ΑΣΕΠ απο οτι θυμαμαι. Αν και δεν το χρειαστηκα οταν εκανα χαρτια για ΑΣΕΠ (τσαμπα τοσο χαρτομανι!τις εχασα απο βλακεια τις εξετασεις!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

ετσι μπραβο beoutsaki!that's the spirit!!!

giolanda ασχετο! αλλα το proficiency του Michigan το δοκιμασες? το δεχονται στον ΑΣΕΠ απο οτι θυμαμαι. Αν και δεν το χρειαστηκα οταν εκανα χαρτια για ΑΣΕΠ (τσαμπα τοσο χαρτομανι!τις εχασα απο βλακεια τις εξετασεις!)

Άσε εγώ το χρειάζομαι οπωσδήποτε. Όσο για το χαρτί του Michigan μου είπαν ότι έχει τον ίδιο βαθμό δυσκολίας με το Cabridge οπότε αποφάσισα να φυτευτώ για Cabridge μπας και το πάρω. Αυτή την στιγμή είμαι με συμβάσεις τριετίας σε μία ΔΕΚΟ. Ήδη έχω ανανεώσει 2 τριετίες αλλά κάθε φορά που πλησιάζει η λήξη νιώθω το ένα πόδι από έξω. Δεν σου συζητώ το άγχος μήπως δεν ανανεωθεί ή σύμβαση. Εν τω μεταξύ έχω δουλέψει πολύ στον ιδιωτικό τομέα και με έχουν σκίσει. Δεν γυρνούσα στο σπίτι μου πριν από τις 11 κάθε βράδυ και όποτε έφευγα κατά τις 6 μου φώναζε ο προιστάμενος μου που "Που πάς πρωί πρωί ? ". Άντε μετά να κάνεις οικογένεια και σπίτι. Εμένα μου αρέσει η οικογένεια και το σπίτι αλλά στις συνθήκες αυτές δεν μπορώ να ανταπεξέλθω για αυτό και έχω άγχος μην ξαναγυρίσω εκεί. Θα δούμε τι θα γίνει και τι μου επιφυλάσει η ζωή για παρακάτω. Ελπίζω να μην έχω και άλλα στενάχωρα γεγονότα. Όσον αφορά τον ΑΣΕΠ έχω βαρεθεί... Πρέπει να είσαι διδάκτωρ πλέον για να μπορέσεις να μπεις στο Δημόσιο... Ήθελα να ήξερα τι τα θέλουν τόσα διπλώματα... Να φανταστείς έχω πτυχίο έχω και μεταπτυχιακό αλλά δεν φτάνουν ... Μάλλον πρέπει να κάνω και διδακτορικό για να μαζεύψω μόρια... ΕΛΕΟΣ !!!!

Υ/Γ

Η Μιμή Ντενίση έ ? Χα Χα. Ανήκεις βλέπω στο κόμμα "Λαζόπουλος"... Πρέπει επιτέλους η Ντενίση να λάβει το μήνυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χουν ξεφτιλισει το θεμα με τον ΑΣΕΠ ειναι η αληθεια. Και οντως ειναι πολυ δυσκολο για μια γυναικα να συνδυασει οικογενεια και δουλεια στον ιδιωτικο τομεα. Ξεκινησα και γω 2ο πτυχιο μπας και... αλλα δεν με βλεπω να τελειωνω ποτε,ειδικα τωρα με το μωρο.Πηγαινα με την κοιλια τουρλα στο μεταξυ και με κοιτουσαν σαν UFO :laugh: αλλα θελει αφοσιωση το παιδι,οποτε...παιδι+δουλεια+σχολη δυσκολος συνδυασμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...