Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άλλο ένα μωράκι χάθηκε !


Recommended Posts

Καλημέρα,

Να πω και εγώ την στεναχώρια μου να την βγάλω μιας και δεν έχω κουράγιο να το συζητήσω με κανέναν. Βρίσκομαι σε κατάσταση κατάθλιψης.

Χωριακή την περασμένη εβδομάδα 476 και το όνειρο έγινε πραγματικότητα. Το Σάββατο 11 Απριλίου ξαφνική αιμοραγία και χωριακή 40,85 ...

Πως γκρεμίζονται τα όνειρα ... έτσι ξαφνικά !!!

Ο γιατρός μου συνέστησε να ξεκινήσω αμέσως τις προσπάθειες αν θέλω και ίσως να μην χρειαστεί απόξηση αφού αύριο θα επαναλάβω την χοριακή. Θα πρέπει βέβαια η τιμή της να είναι μικρότερη από 5...

Είναι σωστό αυτό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντιλαμβάνομαι οτι δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς αυτήν τη στιγμή, αλλά προσπάθησε να ηρεμίσεις και να αποφύγεις την κατάθλιψη!

Είμαι σίγουρη οτι αργά ή γρήγορα θα αποκτήσεις 1 τέλειο μπεμπάκι και θα είσαι ευτυχισμένη!

Μην επιτρέψεις τον εαυτό σου να πέσει...

Να είσαι δυνατή και να έχεις θετική σκέψη!

Με τη θετική σκέψη όλα μπορούν να συμβούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giolanda μου λυπάμαι παρα πολύ!:( :( :( Μην το βάζεις όμως κάτω γλυκειά μου!Αν εσύ δε νιώθεις έτοιμη να ξαναρχίσεις προσπάθειες αμέσως, τότε ασε λίγο καιρό, άσχετα τι σου λέει ο γιατρός.Αν πάλι λαχταράς να ξανασυλλάβεις άρχισε πάλι τις προσπάθειες.Αλλά μην σε πιάνει κατάθλιψη.Σκέψου ότι η σύντομη εγκυμοσύνη σου αποδεικνύει ότι είσαι γόνιμη!Δυστυχώς δεν είναι σπάνιο φαινόμενο αυτό που έπαθες, ούτε φταις σε τίποτα.Πολλές φορές η φύση προνοεί όταν βλέπει κάτι που είναι ΄΄προβληματικό΄΄ και το πετάει.Μπορεί να ήταν κάτι τέτοιο.Σου εύχομαι να μη χρειαστείς απόξεση και να επανέλθει φυσικά ο οργανισμός σου.Ξεκουράσου όσο μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poia katara paidi mou!!!

Katanoo pos den mporeis na eheis thetiki skepsi tora alla prospathise na min vuthisteis se ashimes skepseis!

Ehei sumvei kai se mena kai se polles kopeles ti na kanoume kali mou keep on going me to kefali psila....

Na skeftesai toulahiston oit egine noris (akou me ki emena)kai suntoma molis noioseis kalutera tha erthei.

Sou stelno mia agalitsa:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαινω και εχω νιωσει οπως νιωθεις και εσυ με τον καιρο θα το ξεπερασεις και θα συνεχισεις παρακατω καλο θα ηταν να αφησεις λιγο καιρο να παρασει για να επανελθει και ο οργανισμος σου παλι στα φυσιολογικα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα περνας δυσκολες στιγμες αλλα μολις αισθανθεις καλυτερα θα προσπαθησεις ξανα,οντως υπαρχουν περιπτωσεις που καθαριζει ο οργανισμος και δεν χρειαζεται αποξεση,καλη δυναμη και ο,τι καλυτερο σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο μην στεναχωριεσαι και προπαντως μην σε παρει απο κατω με τιποτα. δυστυχως συμβαινουν και αυτα και ειναι μεσα στην ζωη, ειμαι παθουσα και εγω. περσι το καλοκαιρι ειχα μια αποβολη στην 11η εβδομαδα. περασα το λουκι μου και ξανασηκωθηκα και πηγα μπροστα. βεβαια το αγγελακι μου θα το θυμαμαι παντα, γιατι αγγελακι ειναι οπως και το δικο σου μωρακι τωρα.

το αποτελεσμα? ξαναεμεινα εγκυος και ηδη ειμαι 5,5 μηνων και περιμενω πως και πως να ερθει στον κοσμο η μπεμπουλα μας.

οτι χρειαστεις θα ειμαι εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giolanda μου, ειλικρινά λυπάμαι γι 'αυτό που σου συνέβη! Είναι δύσκολο και ξέρω πως κάνενα από τα λόγια μας δεν θα σε κάνουν να νιώσεις καλύτερα!

Εφόσον στο είπε κι ο γιατρός σου, κάνε ξανά προσπάθεια και δεις ότι θα νιώσεις πολύ καλύτερα! Κι εύχομαι σύντομα μια καλή και μια τέλεια εγκυμοσύνη.. Και ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου!

Ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου Γιολαντα ..ξερουμε ποσο πονας..συνεβη σε πολλες απο εμας..

Με το αιματακι που ειχες μαλλον μια εγκυμοσυνη που για τη φυση δεν ηταν τελεια..θα μου γιατι? γιατι σε εμενα? γιατι κοπηκε το ονειρο?γιατι μου στερηθηκε αυτη η χαρα...

σε νιωθω ..το εχω περασει δυο φορες..Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψει κανεις αυτον τον πονο..Και ειδικα Μεγαλη Εβδομαδα..που το περνουσα κι εγω...

Αλλα πιστεψε με..κ μονο που εμεινες εγκυος ..εκανες ενα μεγαλο βημα!θα βγει κουκλιτσα μου ο ηλιος ξανα κ θα διωξει το μαυρο συννεφο απο πανω σου.........Μονο υπομονη..Σιγα σιγα...Ελα κοντα με τον αντρουλη σου κ προσπαθησε οσο μπορεις, να μην το σκεφτεσαι συνεχεια...

Και να μην σκεφτεσαι οτι θα ξαναγινει!!Εγω εμεινα εγκυος 3 φορες, σε ολες ειχα αιμορραγιες λογω μητρας..την τριτη τα καταφερα κ γεννησα το γιο μου..Τωρα εμεινα παλι εγκυος...εβαζα το χερι μου στη φωτια οτι θα συμβει το ιδιο..λογω δικερου μητρας...ελα ομως που ΟΛΑ ειναι αλλιως..Δεν ειδα σταγονα αιμα...

οποτε προχωρα με το κεφαλι ψηλα..Θα ερθει ξανα το θαυματακι κ θα το κρατησεις!! στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giolanda εγω θα αφηνα λιγο χρονο να περασει 1,2 κυκλους(για συναισθηματικους λογους)

Καταρα δεν υπαρχει ..αλλα πολλες πολλες ευχες και τρυφερες σκεψεις απ ολες τις διαδικτιακες φιλες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου Γιολαντα ..ξερουμε ποσο πονας..συνεβη σε πολλες απο εμας..

Με το αιματακι που ειχες χαθηκε μαλλον μια εγκυμοσυνη που για τη φυση δεν ηταν τελεια..θα μου πεις γιατι? γιατι σε εμενα? γιατι κοπηκε το ονειρο?γιατι μου στερηθηκε αυτη η χαρα...ερωτηματα που δεν μπορουν να απαντηθουν..

σε νιωθω ..το εχω περασει δυο φορες..Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψει κανεις αυτον τον πονο..Και ειδικα Μεγαλη Εβδομαδα..που το περνουσα κι εγω...

Αλλα πιστεψε με..κ μονο που εμεινες εγκυος ..εκανες ενα μεγαλο βημα!θα βγει κουκλιτσα μου ο ηλιος ξανα κ θα διωξει το μαυρο συννεφο απο πανω σου.........Μονο υπομονη..Σιγα σιγα...Ελα κοντα με τον αντρουλη σου κ προσπαθησε οσο μπορεις, να μην το σκεφτεσαι συνεχεια...

Και να μην σκεφτεσαι οτι θα ξαναγινει!!Εγω εμεινα εγκυος 3 φορες, σε ολες ειχα αιμορραγιες λογω μητρας..την τριτη τα καταφερα κ γεννησα το γιο μου..Τωρα εμεινα παλι εγκυος...εβαζα το χερι μου στη φωτια οτι θα συμβει το ιδιο..λογω δικερου μητρας...ελα ομως που ΟΛΑ ειναι αλλιως..Δεν ειδα σταγονα αιμα...

οποτε προχωρα με το κεφαλι ψηλα..Θα ερθει ξανα το θαυματακι κ θα το κρατησεις!! στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIOLANDA ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ.ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ. ΦΙΛΙΑ:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαςευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια. Μακάρι όλα αυτά να τα ακούσει και ο Θεούλης και να μου φέρει σύντομα ένα νέο μωράκι να περιμένω να έρθει στην αγκαλιά μου... Να είστε όλες καλά... Και για όσες έχετε μωράκια να τα χαίρεστε !

Σας φιλώ όλες πολύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου Giolanta λυπαμαι αγαπη μου γι'αυτο που περνας,κ σε καταλαβενω λιγακι μιας κ εγω οταν ειχα μια μικρη αιμοραγια στην εγκυμοσηνη μου το μυαλο μου αρχισε να κανει τρελες σκεψεις κ ημασταν σαν να μας περιμενε κηδεια,ευτηχως ομως το ξεπερασα με τη βοηθεια του θεου κ τωρα ολα ειναι καλυτερα,υπομονη αγαπη μου κ σιγουρα ο θεος θα σου στελει συντομα ενα αλλο μωρακι για να παρει τον πονο που αφησε η προηγουμενη εγκυμοσηνη...........:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου κοπέλα...σε καταλαβαίνουμε ολες..έιναι βαρύ το χτύπημα και σίγουρα θέλεις το χρόνο σου να το ξεπεράσεις..θα είμαστε όλες εδώ για οτιδήποτε χρειαστείς. Μην αφήσεις όμως τον εαυτό σου να πέσει, δεν βοηθάς κανέναν έτσι. Και το επόμενο μπεμπάκι που θα ρθει ( γιατι θα ρθει να σαι σίγουρη γ αυτό) θέλει χαρούμενη ψυχολογία και αισιοδοξία για να μείνει...

είχα και εγώ μια παρόμοια άσχημη εμπειρία πέρυσι μονο που εμενα η χοριακη δεν ανεβηκε πανω απο 50...η τουλαχιστον εκεί την "επιασα" εγώ με τις εξετάσεις αίματος που είχα κανει...απόξεση δεν χρειαστηκε να κανω παντως, επεσε σταδιακά απο μόνη της ( βιοχημικη εγκυμοσυνη ειχε πει ο γιατρός), οποτε μάλλον και ο δικός σου εχει δίκιο...

χαμογέλα ξανα, όλα γίνονται για καποιο λογο αλλα καπου εκει στην επόμενη στροφή, τα καλυτερα επονται..!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα λυπαμαι για αυτο που εγινε... :(

πρεπει να φανεις δυνατη ομως...κανε υπομονη...

σου ευχομαι συντομα παλι με το θετικο τεστ στα χερια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIOLANTA,, ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΡΕΣ...ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ...ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ..ΔΕΙΞΕ ΔΥΝΑΜΗ...Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ,,,,

ΦΙΛΙΑ:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marga μου τι συγκινητική φωτογραφία είναι αυτή που έχεις για profil!!! Σε ευχαριστώ πολύ που μοιράζεσαι με εμένα την εμπειρία σου. Είναι πράγματι οδυνειρό. Με όλα αυτά που διαβάζω στο forum τουλάχιστον δεν νιώθω μοναξιά στο πρόβλημα μου... Όχι βέβαια πως με χαροποιεί το γεγονός ότι υπάρχει τόσος πολύς κόσμος που βιώνει παρόμοιες καταστάσεις. Σε ευχαριστω και πάλι για τα γλυκά και ενθαρρυντικά σου λόγια...

marga έγραψε:

καλη μου κοπέλα...σε καταλαβαίνουμε ολες..έιναι βαρύ το χτύπημα και σίγουρα θέλεις το χρόνο σου να το ξεπεράσεις..θα είμαστε όλες εδώ για οτιδήποτε χρειαστείς. Μην αφήσεις όμως τον εαυτό σου να πέσει, δεν βοηθάς κανέναν έτσι. Και το επόμενο μπεμπάκι που θα ρθει ( γιατι θα ρθει να σαι σίγουρη γ αυτό) θέλει χαρούμενη ψυχολογία και αισιοδοξία για να μείνει...

είχα και εγώ μια παρόμοια άσχημη εμπειρία πέρυσι μονο που εμενα η χοριακη δεν ανεβηκε πανω απο 50...η τουλαχιστον εκεί την "επιασα" εγώ με τις εξετάσεις αίματος που είχα κανει...απόξεση δεν χρειαστηκε να κανω παντως, επεσε σταδιακά απο μόνη της ( βιοχημικη εγκυμοσυνη ειχε πει ο γιατρός), οποτε μάλλον και ο δικός σου εχει δίκιο...

χαμογέλα ξανα, όλα γίνονται για καποιο λογο αλλα καπου εκει στην επόμενη στροφή, τα καλυτερα επονται..!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλα μου κουραγιο για τωρα....

Φανταζομαι.... και λυπαμαι...:(

Giolanda εγραψε:

Πως γκρεμίζονται τα όνειρα ... έτσι ξαφνικά !!!

Κι ετσι ξαφνικα θα ξαναχτιστουν.... και θα ειναι πανω σε στερεες βασεις και δε θα ξαναγκρεμιστουν ποτε πια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου τι να πω λυπαμαι πολυ γιαυτο που σου συνεβη ομως μην το βαζεις κατω συντομα θα εχεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου θα το δεις και καντο οταν νιωθεις εσυ ετοιμη αν μπορεις ψυχικα τωρα οπως σου ειπε ο γιατρος σου καντο αν δεν νιωθεις καλα αστο να ηρεμησεις πρωτα και μετα φιλακια πολλα σου στελνω ολη μου την αγαπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι κουραγιο....

Θελει δυναμη και ψυχικο σθενος για να συνεχισεις την προσπαθεια...

Να μου σου τυχει ποτε μα ποτε ξανα κατι τετοιο και συντομα (πολυ συντομα)να βρεθεις με νεο σπορακι στην κοιλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακι μου...

και εγω μολις πριν 10 μερες εκανα αποξεση..παλλινδρομη κυηση ηταν και ημουν 8 εβδομαδων και...

ομως οσο και αν στεναχωρηθηκα και εκλαψα , ειπα δεν θα το βαλω κατω ουτε θα παθω καταθλιψη...

θελω να το ξαναζησω αυτο το ονειρο αγαπη μου...κανω θετικες σκεψεις και περιμενω να περασει ο καιρος να μου ξαναερθει η περιοδος και να ξαναρχισω τις προσπαθειες με τον αντρουλη μου..

θα σου πω αυτο που μου ειπε ο γιατρος μου..ΜΠΟΡΟΥΜΕ να κανουμε παιδια..αυτο εχει σημασια..

βγες απ' τον εφιαλτη...σηκωσε το κεφαλι και να δεις που με το καλο θα ξαναερθει ενα μωρακι υγιεστατο και με το καλο θα το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου..αυτο να σκεφτεσαι...και χαμογελα..ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...