Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει περίπτωση να είναι εξωμήτριο;;;


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια, δεν ξερω αν γνωρίζετε αλλα σήμερα το πρωί εκανα τεστ κ είμαι έγκυος!!!:laugh: βεβαια κ΄τι με αγχώνει...καναμε 2 φορες ελέυθερα με τον άντρα μου.Τη πρώτη φορά πήρα χάπι επειγουσας αντισύλληψης μετα από μερικές ώρες από τη συνουσία. Τη δευτερη φορα δεν πήρα χάπι καθως δεν επιτρέπεται 2 φορές μέσα στον κύκλο...και έμεινα έγκυος!!!!! Εχω όμως το φόβο μήπως έιναι εξωμήτριο..καθώς υπάρχουν φήμες πως η επείγουσα αντισύλληψη προκαλεί.Πως θα το καταλάβω;; Βεβαια ο υπερηχος την Τετάρτη θα δείξει ,αλλα δεν θα έπρεπε να είχα κάποια συμπτώματα;;;;εχω αγχωθει πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw den katalaba an to theleis h oxi .giati pires epigousa antisilipsh thn prwth fora ?kai an den theleis na mhneis egios giati ksana ekanes eleythera erwta ?katalaba kati lathos?

to metanioses mhpos kai allakses gnomh kai thes paidaki giauto?

an einai etsi sou euxome na to exeis matia mou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω αρχίσει κ αγχώνομαι...σήμερα το πρωί ξυπνησα με πόνους στη δεξιά ωοθήκη..φοβάμαι! Εκεί που ξεαγχώθηκα κ πίστευα όλα πάνε καλα...σήμερα όλα άλλαξαν!! Ακόμη έχω ποναλάκια..και κάπου διάβασα ότι τα συμπτώματα του εξωμητρίου είναι πόνος σε μια από τις δύο ωοθήκες όταν είναι ακόμη στην αρχή.Μέχρι να πάω το απόγευμα στο γιατρό..θα έχω πεθάνει από την αγωνία!!!!

Αφροδίτη,εγώ δεν ήθελα ακόμη 2ο και πήρα το χάπι.Όμως ο΄σύντροφός μου..επέμενε!!Και το ξανάκανε 2η φορά. Όμως δεν επιτρέπεται να πάρεις χάπι 2η φορά μέσα στον ίδιο κύκλο..οπότε και το άφησα κ ότι γινόταν.Αλλά εφόσον έμεινα έγκυος δεν μπορώ παρά να θέλω αυτό το μωράκι!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..τα πονάκια είναι φυσιολογικά,μεγαλώνει η μήτρα σου.εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και περιμένουμε νέα σου το απόγευμα που θα γυρίσεις από τον υπέρηχο...φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn anhsixeis glikia mou ksereis kala oti megalonei h mitra sou tora .skepsou thetika oti tha exei aderfaki to nini sou konta sthn hlikia tou kai mhn skeutese thn kourash all ths xares pou tha sou ferei to neo melos .mporei na einai pio hsixo kai pio boliko apo to prwto ,ase pou kai esy tha exeis peira kai tha sou fanei paixnidi .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki mou kalimera...

{{{Min anxwnesai agapi mou...

Den tha einai ekswmitrio...}}}

SYGXARITIRIA GIA TIN EGKUMWSINI SOU AGAPI MOUUUUUUUUUUUUUUUUU................

Kai oso gia ta ponakia einai fusiologika...

Sou euxwme ta kalitera...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπαθεστατο (και νοστιμοτατο!) τυρογαριδακι καλημερα κι απο μενα!

Καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Νομιζω πως οι πονοι που νιωθεις ειναι φυσιολογικοι!Μην αγχωνεσαι!Σε λιγες ωρες θα πας στο γιατρο και ευχομαι ολα να πανε καλα!:)

Ηθελα να πω ομως πως ειχα κ εγω τις ιδιες αποριες με την Αφροδιτη και τις ελυσες ως ενα βαθμο!Παντως θα προτεινα γενικα να το ξεχασουμε αυτο το χαπακι ολες μας εκτος κι αν συντρεχει απολυτα σοβαρος λογος!Γιατι δλδ να γεμιζουμε τον οργανισμο μας χημικες ουσιες???Δλδ αν το χαπι αυτο επιτρποταν κ 2 κ 3 φορες μεσα στον κυκλο...?Θα το επαιρνες?Ελπιζω να μην με παρεξηγησεις αλλα καλο ειναι να προσεχουμε για.... να εχουμε ολες οι νυν ή μελλουσες μανουλες!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα...είμαι τελικά πολύ αγχωμένη!!!Λετε τελικά να είναι της εγυμοσύνης κ εγώ η χαζη να χεζομαι πάνω μου;;;σορι κιόλας για τη λέξη αλλά ταιριάζει γάντι!!!Δηλαδή είναι φυσιολογικό να έχεις πονάκια κ μόνο από τη μία πλευρά;; Δηλαδή κάτι σαν εντεράκι, κάτι ενοχλητικό τέλος πάντων που με πονάει λιγο από τη μία πλευρά;; Ας είναι έτσι κ άς είμαι εγώ η παρανοική!!!:)) Ξέρω..όσο κ να λέω <<μα εγώ πρόσεχα!!ο άντρας μου το ήθελε!>> δεν πείθεί ε; Μα αφού πρόσεχα ρε κορίτσια..εκείνος το ήθελε!Κ αναγκαστικά πήρα χάπι κ μάλλον θα το ξανάπαιρνα αν επιτρεπόταν κ 2ο μέσα στον κύκλο! Όλοι οι συγγενείς μου λένε πως βιάστηκα!!:) Τέλος πάντων γερό να είναι το ζουζούνι μου καιθα τα βγάλω πέρα!!Δε με φοβάμαι!:))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να ηρεμίσεις. Πιστευω βεβαια οτι ειναι απλώς η ιδέα σου. Το θεμα για μενα ειναι οτι επρεπε να το συζητήσεις λιγο με τον αντρα σου γιατι η αποφαση για ενα παιδι δεν ειναι μόνο του ενός κ εφοσον κατεφυγες στο χαπι παει να πει οτι δεν ησουν σιγουρη. Ελπιζω να μην με παρεξηγείς κοριτσακι μου δεν στο λεω απο κακο απλα δεν εχω καταλαβει ακριβως γιατι εφοσον δεν το ηθελες εγινε ετσι. και παλι ομως ευχομαι να ειναι ολα καλα και το μωρακι σου θα δεις οτι ειναι ενταξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ tirogaridaki ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΚΥΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ.ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ 10,5 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ,ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΑΝ ΔΙΔΥΜΑ...ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ.ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ Η ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΛΑ (ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ)ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανή μου...ευχομαι όλα να πάνε καλά...αλλά με ανησυχεί το θέμα...με το χάπι επείγουσας αντισύλληψης..

εγώ έχω άσχημη εμπειρία...απο αυτό το χάπι μου προκάλεσε κύστη στην ωοθήκη μου 6 εκατοστών..που με ταλαιπώρησε πολύ για να φύγει...(προκλήθηκε γιατι τελικά δεν θα έμενα έγγυος και το πήρα τζάμπα)

Γενικώς υπάρχουν παρενέργειες...και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικές...

Μόνο ο γιατρός θα σου λύσει την απορία...εύχομαι πάντως να μην ισχύει τίποτα απο αυτά...και να μην σου προκάλεσε κανένα πρόβλημα...

φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τυρογαριδάκι, θα κάνεις 2 γέννες σε 1 χρόνο!!!

Σίγουρα θα δυσκολευτείς τα 2 πρώτα χρόνια αλλά μετά θα είναι τέλεια!

& το πιο σημαντικό οτι τα μωρά θα είναι πολύ δεμένα μεταξύ τους!

Μη φοβάσαι για εξωμήτριο!

&γω στην αρχή είχα πονάκια χαμηλά!

& η κουμπάρα μου είχε πάρει το χάπι και τώρα έχει 1 γιο 2,5 χρονών, κούκλο και πανέξυπνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανούλα μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, να σκέφτεσαι θετικά και μετά το γιατρό πες μας και εμάς ε;;; Φιλάκιααα πολλάαα κουκλίτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάσση πολύ σωστά...

Μην ξεχνάμε πως τα χάπια δεν είναι καραμέλες.

Γνωρίζω πως είναι υπεύθυνο για σοβαρές παθήσεις...

Ενημερωθείτε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια ευτυχώς όλα πήγαν μια χαρά!!Το μωράκι είναι εκεί που πρέπει να είναι , βέβαια δεν φάνηκαν πολλά επειδή είναι μικρό όμως τουλάχιστον είναι στη θέση του!!!:))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,ολα καλα λοιπον,σου ευχομαι ο,τι καλυτερο,παντως το χαπι συνηθως δεν πιανει σε αγορια,αν και εσυ λογικα συνελαβες οταν δεν μπορεσες να παρεις το χαπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΨΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ!!Κ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ..ΠΕΡΥΣΙ ΠΕΡΑΣΑ ΕΓΩ ΕΝΑ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ:( :silly: :silly: :silly: Κ ΑΠΟΤΕΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ!!ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ...ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ Κ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ Κ ΕΥΧΟΜΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!

ΦΙΛΙΑ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου συχγαρητηρια για τη δευτερη εγκυμοσυνη!! :woohoo:

Τωρα το ειδα :blink:

Λοιπον σου ευχομαι μια ομορφη και τελεια εγκυμοσυνη!!

Φιλια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...