Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γάλα μετά τον αποθηλασμό????


hara

Recommended Posts

Κοριτσια την προηγουμενη βδομαδα ειχα παρει χαπια για να κοψω τον θηλασμο.

Ολα πηγαν μια χαρα....πριν απο λιγο ομως ενιωσα υγρο στο σουτιεν μου και ειδα οτι εβγαλε μερικες σταγονες.

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είχε παθει και μια φιλη μου και ρωτησε την μαια της.

Της είπε πως συμβαίνει καμιά φορά γιατί ο εγκέφαλος δίνει σήμα όταν κλαίει ένα μωρό να παράγει γάλα μέσς μιας ορμόνης.

:unsure:

συμφωνώ με την natural...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hara καλή σου ημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλες μας!

Δεν θα σου προτείνω να ξανασκεφτείς το θηλασμό, γιατί απλούστατα για να πάρεις χάπι για να τον σταματήσεις, θα έχεις τον λόγο σου!

Πόσα χάπια πήρες?????????

Είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις σταγόνες γάλα μετά από λίγες ημέρες μετά τη λήψη του χαπιού (ή των χαπιών!)

Μην ανησυχείς καθόλου! Η ροή του γάλατος (με τη βοήθεια χαπιών) σταματάει σιγά σιγά! Εμένα μου πήρε 1 μήνα και πήρα 8 χάπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα 8 χαπια για τεσσερις μερες.

Απο την πρωτη φορα που μου συνεβει πριν τεσσερις μερες μου εχει ξανασυμβει αλλες δυο.

Εχω παρατηρησει οτι γινεται αυτο οταν κραταω τη μικρη και μου πιεζει το στηθος.

Απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου ειναι το γαλα που εχει απομεινει στο στηθος μου και μπορει με καποια πιεση στο σημειο αυτο να το δω να βγαινει.

Lala μου ο μονος λογος που πηρα τα χαπια ειναι οτι ειμαι λιγο...φοβιτσιαρα:) με θεματα ιατρικου περιεχομενου και για αυτο ειπα να ακουσω τις οδηγιες του γιατρου,τεσσερις μερες ομως που τα επερνα ημουνα πολυ χαλια με ζαλαδες και εντονο πονοκεφαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...