Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στο στήθος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω γεννήσει εδώ και 2 βδομάδες. Θηλάζω το μωρό μου κανονικά. Από προχτές είχα μια ενόχληση στον ένα μαστό, όταν ρουφούσε το μωρό. Σήμερα αυτή η ενόχληση έγινε πολύ έντονη, σε σημείο να μην μπορώ να τον αφήσω στο στήθος. Όταν ρουφάει το μωρό νιώθω να με τραβάει σε ένα σημείο κι έναν οξύ πόνο. Επίσης έχει πεταχτεί κάτι σαν φλεβίτσα κ όταν θηλάζω πετάγεται ακόμα περισσότερο κ με πονάει αφόρητα. Τι είναι αυτό; Είναι το λεγόμενο πέτρωμα;

Επίσης όταν θηλάζατε μετά βγάζατε όσο γάλα είχε απομείνει; Εγώ δεν το έκανα κ δεν είχα προβλημα μέχρι τώρα.

Προσπάθησα να βγάλω γάλα από τον πονεμένο μαστό αλλά πέρα από κάποιες σταγόνες δεν είχα θεαματικά αποτελέσματα ούτε βελτιώθηκε ο πόνος. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο; Τι κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου βαζε το μωρο οσο μπορεις περισσοτερο να θηλαζει στο στηθος και θα σε ανακουφισουν ζεστες κομπρεσσες στο πονεμενο σημειο!Πιστευω γρηγορα θα ανακουφιστεις και θα περασει!Θα σου πουνε και τα αλλα κοριτσια αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υβοννη έγραψε:

Λενα μου βαζε το μωρο οσο μπορεις περισσοτερο να θηλαζει στο στηθος και θα σε ανακουφισουν ζεστες κομπρεσσες στο πονεμενο σημειο!Πιστευω γρηγορα θα ανακουφιστεις και θα περασει!Θα σου πουνε και τα αλλα κοριτσια αυριο!
ΣΥΜΦΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΒΟΝΝΗ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΩΜΑ ΑΠΛΛΑ ΟΙ ΑΔΕΝΕΣ ΣΟΥ. ΖΕΣΤΕΣ ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα να σου ζήσει το μωράκι σου .

Περιεργραψε λιγο τον πονο . Ειναι σε ενα σημείο ή βαθια στο στηθος ? Ειναι οξυς και συνεχίζεται καθ΄ολη τη διαρκεια θηλασμου ή και μετα ? Μηπως σε φαγουρίζουν οι θηλές σου ή ειναι ροζ ? Το μωρο μηπως εχει ασπρα σημαδάκια μεσα στο στόμα ?

Εχει σημασια να καταλαβουμε τι ειδους πονο εχεις για να δουμε τι ειναι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

Επίσης όταν θηλάζατε μετά βγάζατε όσο γάλα είχε απομείνει; Εγώ δεν το έκανα κ δεν είχα προβλημα μέχρι τώρα.

αυτο πρωτη φορα το ακουω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa μου είναι οξύς πόνος ο οποίος ξεκινάει από τη θηλή είναι εσωτερικός και είναι σα να συνεχίζεται μέχρι το σημείο που σας είπα πως φαίνεται σα να έχει πεταχτεί μια φλεβίτσα. Με πονάει όταν θηλάζω αλλά και αν πατήσω λίγο τη "φλεβίτσα" αυτή πάλι με πονάει. Επίσης το μωράκι έχει ένα άσπρο σημαδάκι από όταν φύγαμε από το μαιευτήριο κ του βάζω κρεμούλα.

Αφροδίτη αλήθεια??? Η μάνα μου έχει λυσσάξει να το βγάζω το γάλα ενώ ούτε ο παιδίατρος ούτε ο γυναικολόγος μου είπαν να το κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...