Μετάβαση σε περιεχόμενο

νιωθω χαλια


Recommended Posts

γιατι δεν περνανε αυτες οι μερες;μετα το Πασχα θα κανω αμνιοκεντηση και φοβαμαι και την εξεταση αλλα πιο πολυ τα αποτελεσματα.νιωθω χαλια.ανησυχω παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου γιατι ανησυχεις και χαλιεσαι αγαπη μου?Να πιστευεις πως ολα θα ειναι καλα,που θα ειναι,θα το δεις!!!!!!!Διωξε ολες τις αρνητικες σκεψεις,απολαυσε την ανοιξη κι αυτες τις Αγιες μερες του Πασχα,και να σκεφτεσαι οτι του χρονου τετοιον καιρο θα εχεις το μωρακι σου και θα γιαρταζετε ολοι μαζι!!!!!Φιλααακιαααα αγαπη μου και πεταξε το αγχος και την ανησυχια ....ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!:kiss::) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na min agxonese, den kaneis kalo sto paidaki sou auto na skeftese k na prospatheis na xehniese molis se pianei to sfiximo tou agxous....ta mora mas mesa stin koilitsa mas katalavenoun k niothoun kathe mas sinesthima!!!!! Na eisai panta xaroumeni k aisiodoxi, tha skefese oti "OLA THA PANE TELEIA" den iparxei amfivolia TELOS:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

voithaei pistepse me:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κουκλιτσα μου...εγω δυστηχως δεν εχω πειρα επι του θεματος,για την εξεταση εννοω,εχω γεννησει αλλα αυτο δεν χρειαστηκε να το κανω.Ξερω βεβαια τι ειναι κ για ποιο λογο γινετε.Κανε υπομονη κ ηρεμησε οσο μπορεις.Σε καταλαβαινω ποσο αγωνιας...θα περασουν οι μερες κ ολα θα πανε καλα θα το δεις.Πολλα φιλια κ ολα να σου ερθουν καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποια εβδομαδα εισαι? την αμνιοκεντηση ποιος θα σου την κανει??

ο γυναικολογος σου η αλλος

Τωρα να σου πω να μην ανυσηχεις θα ειναι ανωφελο ουτε εγω θα μπορουσα

Ο μονος που μπορει να σε βοηθησει με το αγχος που εχεις ειναι μονο ο εαυτος σου ουτε καν ο αντρας σου γιατι οπως και να το κανουμε εκεινος ανυσυχει περισοτερο για σενα παρα για το μωρο οσο ακατορθωτο κι αν ειναι προσπαθησε να χαλαρωσεις λιγο και να σκεφτεσαι θετικα βοηθαει οχι μονο εσενα αλλα το μωρο σου περισοτερο

Αλλα επειδη το εχω ψαξει γιατι εγω ειχα την ιδια αγωνια πριν να κανω την αυχενικη β επιπεδου χωρις βεβαια να εχω καποια ενδειξη

σε εναν εξιδικευμενο γιατρο τα ποσοστα θνησιμοτητας ειναι 0.5% 1 στα 500 κατι τετοιο ενω σε εναν ανιδικευτο 2%

και ειναι πολυ δυσκολο να παθει κατι το μωρο επειδη γινεται με χρηση υπερυχου δεν παει ο γιατρος στα τυφλα να σε τρυπησει και να προκαλεσει ζημια στο μωρο

πολλες φορες οι ενδειξεις μιας αυχενικης ειδικα της πρωτης μπορει να βγουν λανθασμενες και να τρεχεις και να τρως ολο το αγχος αδικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ.η αυχενικη βγηκε καλη αλλα με τις αιματολογικες το ποσοστο επεσε στο 1 προς 235.προσπαθω να μην ανησυχω αλλα.....τη μια ειμαι μια χαρα και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα και απο την αλλη ειμαι μεσα στην απαισιοδοξια.τι να πω.οσο για την εξεταση δεν θα μου την κανει ο γιατρος μου γιατι εδω δεν κανουν.και για την αυχενικη το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες το ετσι αγαπη μου και με τρομαξες

οι εξετασεις αιματος εχουν ποσοστο επιτυχιας 35% να ειναι εγκυρες ενω η αυχενικη α επιπεδου 75% με την αυχενικη β επιπεδου αυξανονται στο 85% και μαζι με τις εξετασεις αιματος αν συμφωνουν ολες ειναι 90% να βγουν σωστες

μαλλον αδικα αγχωθηκες και εσυ αστο χαλαρωσε και ολα θα πανε μια χαρα

οπως ειπα και πριν εχω ρωτησει τον γιατρο μου καιοσο για τις εξετασεις αιματος μου ειπε οτι πολλοι τις γραφουν για να παρουν και επιπλεον χρημα

το λεω επειδη ηθελα να το κανω και τις εξετασεις και την αμνιοκεντηση χωρις καποια ενδειξη απο αυχενικη

Αντε με το καλο να υποδεκτεις το μωρακι σου και αν ξερεις και το φυλο αρχισε να βλεπεις κρεβατακια και ρουχα που θα του παρεις κανε και καποιες ερευνες αγορας για τιμες απο τα καταστηματα να ξερεις τι σε συμφερει απο ποιοτητες και τιμες οταν θα ερθει ο καιρος να τα αγορασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να βγεις αληθινη.παιρνω πολυ κουραγιο απο ολες σας.μακαρι ο θεος να σας το ξεπληρωσει.νιωθω χαλια και κανω και τους γυρω μου ακομα πιο χαλια.φυσικα ολολι οι δικοι μου και ειδικα ο αντρας μου ειναι απολυτα σιγουρος οτι ολο ειναι οκ.δεν ξερω αν ειναι σωστος αλλα μου λεει συνεχεια οτι αν υπηρχε καποιο προβλημα κατι θα εδειχνε η αυχενικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι και να σου πουν τωρα δεν το πιστευεις???:cheer: :cheer: :cheer:

αγχωσου λοιπον να το περασεις και αυτο

αν υπηρχε πραγματι καποια σημαντικη ενδειξη δεν θα την εκανες μετρα απο 2 η τρεις βδομαδες αλλα το συντομοτερο δυνατο για να εχουν οι γιατροι την δυνατοτητα να το παρουν χωρις να θεσουν σε κινδινο την ζωη σου η να ρισκαρουν το ενδεχομενο καποιας επιπλοκης

και η πιο αξιοπιστη ενδειξη ειναι αυτη της αυχενικης διαφανειας μεχρις στιγμης εκτος απο την αμνιοπαρακεντηση

και αν κανεις αμνιοπαρακεντηση δεν χρειαζεται η αυχενικη β επιπεδου προχωρας κανονικα την εγκυμοσυνη σου και παραβλεπεις την συγκεκριμενη εξεταση εφοσων η αμνιοκεντηση ειναι πιο εγκυρη σε ποσοστο 90% μαζι με την πρωτη αυχενικη να βρουν αν το μωρο πασχει απο καποια ασθενεια που θα του δημιουργησει προβλημα στην διαρκεια της ζωης του

100% δεν μπορει να σου εγκυηθει κανενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι εγώ έκανα αμνιοκέντηση και δεν είναι τίποτε. Πριν, σου κάνει έναν αναλητικό υπέρηχο - σε μένα κράτησε 30 λεπτά- και μετά έβαλε την βελόνι και πήρε αμνιακό υγρό 3 σύριγγες!! αυτό κράτησε 20 δευτερόλεπτα! και μετά ξαναέκανε υπέρηχο να δει αν όλα είναι καλά και αν έχω αρκετό υγρό. Μετά συνέστησε ξεκούραση και αποχή από το ΣΕΞ για 48 ώρες. Όταν έκανε τον υπέρηχο είδε ότι όλα είναι καλά. Είναι έμπειρος γιατρός!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλές, χωρίς άγχος, γιορτές.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ.καλες γιορτες και να ειστε παντα καλα.δεν με νοιαζει που το περνω ολο αυτο απλα να ειναι καλα τα αποτελεσματα.υπομονη....υπομονη...υπομονη:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ.ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ.ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΛΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ.1 ΣΤΙΣ 235 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ 1 ΣΤΑ 235%.ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΥΤΟΥΛΑ?ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ?ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariazante εισαι απο Ζακυνθο?Αν ναι και γω Ζακυνθο μενω.Αν θες φυσικα μου απαντας!Την αυχενική αν καταλαβα καλα την εκανες αλλου?Εγω την εκανα εδω γι'αυτο σε ρωταω.Μηπως να επαιρνες μια δευτερη γνωμη.Δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που προτεινω.Δεν λεω για την αμνιοκεντηση ειναι μια εξεταση που πλεον γινεται πολυ προσεκτικα και σωστα οπότε μην ανυσηχεις.Αλλα μηπως να σε εβλεπε και αλλος γιατρος.Η αυχενικη εξεταση ειναι στην ουσια ενα συνολο πραγματων που τσεκαρουν οι γιατροί.Δηλαδη Βιοχημική μελέτη στο μητρικό αιμα,στατιστική πιθανότητα λόγω ηλικιας της μητερας,παρουσια ρινικου οστου,αυχενική διαφάνεια και τωρα τελευταια μπηκε στον ελεγχο και το doppler τριγλώχινας.Όλα αυτα μαζι βγάζουν την τελική συνδιασμένη πιθανότητα.Το σημαντικότερο ειναι να εχεις φυσικά εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και εμεις απο δω δεν μπορουμε να κανουμε διαγνωσεις ουτε να επηρασουμε!!!!Παρολα αυτα μην ανυσηχεις!!!!Ειχα γνωστη με 2,9 αυχενική αλλα ολα τα αλλα που σου ανεφερα της ανεβαζαν το αποτελεσμα και το νινι ειναι σουπερ!!!!!Καλο Πασχα και ευχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη κοριτσακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι γεια σου!!!!!

Με το αγχος μονο κακο κανεις!

Η διαδικασια ειναι πολυ απλη και ανωδυνη!

Διαρκει μολις 15 δευτερολεπτα και δεν χρειαζεται να ανησυχεις!

Εγω την εκανα στο γιατρο μου χωρις να συντρεχει ιδιαιτερος λογος και δεν καταλαβα τιποτα...

Τα αποτελεσματα τα πηρα σε δυο μερες!

Ολα θα ειναι μια χαρα θα το δεις!

Καλα αποτελεσματα και μην αγχωνεσαι!

Ξεκουραση θελει κανα 2 μερουλες και εισαι οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIAZANTE ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ...ΕΧΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ(ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗ ΖΩΗ) Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΥΕΙ ΒΟΥΝΑ, ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ:) ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου μην ανησυχεις ολα θα πανε μια χαρα!!Αλλωστε ειναι για τους γιατρους μια επεμβατικη μεν αλλα εξεταση ρουτινας δε!Να εχεις καλο Πασχα και μια γεννα μ ενα πονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου χαλαρωσε ολα θα πανε καλα διωξε το αγχος δεν κανει καλο στο μωρουλινι σου σκεψου θετικα και θα δεις δεν ειναι τιποτα σου ευχομαι ολα να πανε καλα φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ γω!!η πιο προσφατη αμνιοπαρακεντουσιασμενη!!

Διαβασε το θεμα μου ΄΄αμνιοπαρακεντηση θετικη ενεργεια ...''που παρακαλαω ολες τις γλυκες μου να μου στειλουν τη θετικη τους ενεργεια...Αναλυω ολη την υποθεση .. και πως εγινε..

Την εκανα 27/3 κ με αυχενικη του ενος γιατρου 1,12 κ του αλλου 3!!

Μη μου στεναχωριεσαι..ολα θα πανε καλα!!Βεβαια ειναι φυσιολογικοτατο να εχεις αγχος..κ γω ειχα ..φυσικα για τα αποτελεσματα περισσοτερο κ οχι για την εξεταση!!

Τα πρωτα αποτελεσματα τα πηρα σε τρεις μερες τηλεφωνικα..κ μετα απο λιγες μερες γραπτα..Οταν χτυπησε το τηλεφωνο κ ειδα τον αριθμο του κεντρου..μονο που δεν λιποθυμισα!!:dry: αλλα μετα........φοβερη ανακουφιση..απεριγραπτη! Τωρα περιμενω τα τελευταια μετα το Πασχα.

εχε πιστη κι ολα θα πανε τελεια!!!!οτι θελεις να με ρωτησεις στη διαθεση σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ! ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΕΡΣΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ Κ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ! ΚΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ Κ ΕΚΛΑΙΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΟΥΚΛΟ ΠΑΙΔΑΡΟ! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ! ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...