Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ??????


Recommended Posts

Μανιαμούνια, δίκιο έχεις, και πολύ καλά κάνεις και το αντιμετωπίζεις έτσι!!

Εγώ ήμουν πάντα control freak , τα ΠΑΝΤΑ υπό έλεγχο! Αυτό πρέπει να ξεπεράσω, ότι κάποια πράγματα στη ζωή "έρχονται" δεν "τα φέρνουμε"... Ευτυχώς που ο άντρας μου είναι το άκρος αντίθετο και έτσι κρατάμε μια ισορροπία!!

Ξέρεις τι έλεγε η γιαγιάκα μου;;; "Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια, ο Θεός γελάει...", δηλώνοντας τη ματαιότητα της ύπαρξής μας.

Ελίζω ο Θεούλης, γιαγιάκα, να κάνει κι όλες εμάς να γελάσουμε... και θα το κάνει.... το πιστεύω..

Φ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω από πέρσι τον Αύγουστο μέχρι και τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν,έπεφτα να πεθάνω κάθε φορά που αδιαθετούσα.Μέχρι που εκνευρίστηκα και τ'άφησα εντελώς στην τύχη του.

Έκανα έρωτα με τον άντρα μου για την απόλαυση,όποτε και αν μας ερχόταν.Το Μάρτη έμεινα έγκυος.ΔΕ ΠΗΡΑ ΧΑ.ΜΠΑ.ΡΙ.Την Τρίτη απέβαλα.Αν δε μου το έλεγε ο γιατρός,θα νόμιζα ότι απλά άργησε η περίοδος 13 μέρες (καλά,είχα και ΟΛΑ τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης) .

Ναι,δάκρυσα (ΜΟΝΗ ΜΟΥ,δε με είδε κανένας) ,ναι,στεναχωρήθηκα,αλλά αυτό που επέλεξα να κάνω ήταν να χαμογελάσω και να το αφήσω πάλι στην τύχη του.

Αυτό σου συστήνω να κάνεις και συ αγάπη μου και ο Θεός μαζί σου.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juno μου καλησπερα κι απο μενα.εγω εχω μια μικρουλα 3,5 ετων κι επειδη περασε ο καιρος ολοι θεωρουν οτι υπαρχει προβλημα γι αυτο δεν κανω δευτερο.εγω ξεκινησα τις προσπαθειες πριν απο λιγο καιρο τελειως χαλαρα χωρις φυσικα να πω τιποτα σε κανεναν.μια "φιλη" πριν απο λιγο καιρο με ρωτησε ποσο καιρο προσπαθουμε και δεν πιανω.χωρις ποτε να αναφερω εγω τιποτα.αμεσως με αγχωσε!σκεψου να ελεγα κιολας κι επισης σκεψου να μην ειχα ηδη ενα παιδι.γι αυτο εγω τουλαχιστον δεν λεω σε κανεναν τιποτα κι οποιος με ρωταει του λεω απλα "θα δουμε,το σκεφτομαστε".δυστυχως ολοι μας "εξω απο το χορο,πολλα τραγουδια λεμε" οπως λεει και η παριμοια.μην δινεις σημασια και μην λες τιποτα σε κανεναν.σου ευχομαι τα καλυτερα και πολλυ συντομα με ενα σπορακι στην κοιλια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia soy JUNO :) Ta idia akribws ki edw.....o antras moy exei oligoasthenospermia (pera dhladh apo ton arithmo einai kai h kinhtikothta meiwmenh) kai kata kairoys exw eispraksei apo kollhtes files moy thn idia antimetwpish kai exw pikrathei poly..... Exw barethei na akoyw "oxi agxos" les kai to agxos mas ftaiei emas... Allh mia fora na akoysw thn ataka "an to bgaleis ap'to myalo soy tote tha erthei to mwro" kai tha ekragw :angry:

Dhladh poso myalo xreiazetai kapoios gia na katalabei oti otan yparxei oysiastiko problhma, opws h oligoasthenospermia kai tosa alla poy exoyn alles kopeles, kai agxos tha exeis, kai eksetaseis tha kaneis, kai se therapeies tha ypoblhtheis kai kai kai.... H poso myalo xreiazetai gia na katalabei kapoios oti theloyme twra ena mwraki kai oxi meta apo 10 ekswswmatikes kai sta 40 mas, kai oti ta pardeigmata ayta apla de mas aforoyn?

Exw katalhksei oti mono oses pername ta idia zoria mporoyme na katalaboyme kai na sthriksoyme h mia thn allh. Me eksairesh merikes glykes kopeles edw, poy parolo poy den pernoyn ta idia, einai edw na mas akoysoyn kai na mas bohthisoyn. Exw ki egw stamathsei na milaw se files moy gia to thema. Tis agapaw, to kserw oti me agapane ki aytes apla sto sygkekrimeno thema aplws den mporoyn na bohthisoyn. Ton Maio tha kanoyme thn prwth mas ekswswmatikh kai skeftomai sobara na mhn to pws se kanenan. Perisy to kalokairi - poy den prospathoysa akomh gia paidi - ekane ekswswmatikh o aderfos moy me th nyfh moy kai mas to eipan meta thn embriometafora. Eixa parekshghthei ligo poy de mas eipan tipota nwritera, alla twra toys katalabainw apolyta kai tha akoloythisw thn idia taktikh.

Opote JUNO moy, mh stenoxwriesai me tis files soy....apla de mporoyn na katalaboyn. Meine etsi demenh opws eisai me ton antroylh soy ki otan exeis anagkh na milhseis kai se kapoion allo, edw eimaste emeis!

Se filw :kiss:

M

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juno, καλησπέρα κοπέλα μου κι από μένα! Λοιπόν, εγώ από το θέμα σου συμπέρανα πως οι φίλες σου σε αγαπάνε κι απλά στα λένε για να μην σε αγχώσουν! Ίσως δεν έχουν καταλάβει την σοβαρότητα της κατάστασης σας, και σου λεει αφού πιάσαμε εμείς έτσι θα μπορέσεις κι εσύ! Δεν στο λένε από κακία! Μην της παρεξηγήσεις!

Τ'ότι το θέμα σου χρείαζεται παρακολούθηση, πιστεύω πως ναι. Αλλά, όπως ανέφερες ήδη, καλά κάνεις κι αλλάζεις θέμα όταν σε ρωτάνε, αλλά καλό είναι να τους λες: "όλα καλά, μια χαρά!" Προσπάθησε να μην σε αγχώνει η όλη φάση, κι όποτε χρειάζεσαι κάποιον να μιλήσεις θα βρεις εμάς εδώ, την ζεστή παρέα του mammyland όπου πολλές κοπέλες βιώνουν το ίδιο ή παρόμοια προβλήματα με σένα κι άλλες έχουν κάποιες εμπειρίες από τον κύκλο τους οι οποίες ίσως να φανούν χρήσιμες για μια καλή συμβουλή!

Και σου εύχομαι ολόψυχα κοπέλα μου σύντομα να μας ανακοινώσεις ότι έχεις κι εσύ ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου να μεγαλώνει!

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία να έχετε! Και κάτι ακόμα!! Μην αγχώνεις τον αντρούλη σου! Και να τον στηρίζεις όσο πιο πολύ μπορείς τώρα που σ'έχει ανάγκη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juno mou agapi mou...

Trelli den eisai...

Ma ti mas les???

To kserw pws auto pou pernas einai poli duskolo...

Wmos Min perimeneis na se niwsoun oloi sto ti niwtheis esu,,,kai sto ti pernas esu stin zwoulla sou...

Oloi mas kapws diaforetika pernoume ta pragmata stin zwi...

Alloi me eukolia kai alloi me duskolia...

Kai oso gia tis files sou,,,

Min tous ksana peis tipota afou ksereis pws den mporoun na se katalavoun...

Na milas me tis kopelles tou mammy pou polles prospathoun agapi mou...

Kai eilikrina sas euxwme OLES sas ta kalitera kai suntoma mwrakia stin kilitsa sas...

Edw tha vreis kopelles na se niwsoun pragmatika...

Den tha se stenaxwresei kamia kopella sto mammy...

Ax re agapi mou sou euxwme mia kaliteri sunexeia,,,

Kai ola na sou pane thaumasia kai wpos ta thes...

O theos panta mazi sou...

Filakia apo mena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα JUNO.Το μόνο σίγουρο είναι ότι όποιος είναι εξω απο τον χορό πολλά τραγούδια λέει. Οι φίλες σου πολύ δύσκολα θα καταλάβουν την αγωνία και το αγχος σου.Παρ'όλα αυτά δεν θα σου συμβούλευα να τις βγάλεις έξω απο όλο αυτό.Δεν λέω καλό το μαμμυ αλλά πάντα έχουμε ανάγκη ένα χέρι να μας αγγίξει.

Όταν πριν απο χρόνια ξεκίνησα να ψάχνομαι η φίλη μου άρχισε να μου λέει τα ίδια πράγματα την στραβόκοίταξα και τις είπα: "αυτό που έχω ανάγκη δεν είναι να μου χρυσώνεις το χαπι αλλά να είσαι εδώ και να με ακούς. Το να μπορώ να μιλάω σε κάποιον ελεύθερα για αυτό είναι το καλύτερο αχγολυτικό αν μπορείς να το κάνεις καλώς αν όχι οκ δεν ξανανοίγουμε το θέμα" Αυτό ήταν απο τότε έχουμε κλάψει μαζί αλλά έχουμε ρίξει και το γέλιο της αρκούδας με αυτό το θέμα.

Και τώρα που ξέρει ότι θα ξεκινήσω εξωσωματική για δευτερό παιδι το μόνο σχόλιο της ήταν:"Παω να αγοράσω καινούρια καφετιέρα, θα την χρειαστούμε."

Υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ JUNO ΜΟΥ.

ΟΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΙ ΜΑΣ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΓΙ'ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΕΓΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΧΤΗΚΑ ΤΟΣΟ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ.ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΕ ΦΟΡΤΙΖΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ,ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ,ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ,ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ.

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΙΑ ΠΙΟ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΑΣΗ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! JUNO ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΛΕΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΝΑΙ ΜΕΝ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΠΙΠΙΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ¨ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ¨ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΝΟΥΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ , ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΓΚΟΜΕΝΟ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΩ, ΑΝ ΕΧΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ Κ.Λ.Π. ΤΙΣ ΑΓΑΠΑΩ, ΜΕ ΑΓΑΠΑΝΕ , ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ. ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΧΩΘΩ ΚΑΙ ΓΙ΄ ΑΥΤΟ! ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΙΛΑΤΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΝΙΩΘΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελα μου οχι δεν εισαι εσυ η τρελλη αλλα οι υπολοιποι που δεν μπορουν να μπουν στη θεση σου κ να καταλαβουν!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΝΕ!!!ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ!!!

Κ μενα ακριβως τα ιδια μου λενε ολοι συγγενεις φιλοι γνωστοι που βεβαια σε κανεναν δεν εχει τυχει τιποτα παρομοιο σε ολες ετυχε το παιδι!!!!!

Εμεις δεν εχου προβλημα με το σπερμα δοξα τω Θεο ειναι παρα πολυ καλο!!εχουμε ομως στο ενεργητικο μας ενα εξωμητριο με την αφαιρεση μιας σαλπιγγας κ μιας αλλης που παλι εχει καποιες συμφησεις κ υπαρχει παλι η ιδια πιθανοτητα εξωμητριου κ για ολα αυτα εγω πρεπει να ειμαι ηρεμη χαλαρη να μην το σκεφτομαι κ να μην στεναχωριεμαι κ φυσικα ουτε την εξωσωματικη να σκεφτομαι γιατι για ολα φταιει το αγχος που δεν εχω!!!

Μην δινεις σημασια σε κανεναν εγω πλεον κουναω το κεφαλι κ λεω ντα εχετε δικιο κ γω αδικο για να μην με πρηζουν κ κανω αυτο που εγω νομιζω!!Ηδη κοιταω για εξωσωματικη πλεον κ δεν ακουω κανεναν!!!

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ Κ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ!!!!

Αυτα...

Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUNO καλημερα αγαπη μου φυσικα κ δεν εισαι τρελη κ οπως ειπαν κ καποιες κοπελες εδω μεσα μονο οσες εχουν περασει απ'αυτο το σταδιο ξερουν πως ειναι,κ δυστηχως το περασα κ εγω ολοι να μας ρωτανε τι εχουμε κ δεν μπορουμε να κανουμε παιδι,να μας δινουν καρτες κ συμβουλες για το τι πρεπει να κανουμε, τα πεθερικα μου μετα απο καθε επισκεψη στο γιατρο να θελουν αναλυτικη ενημερωση κ να καθεται η πεθερα μου με τη φιλη της κ να λενε εχει βουλομενες σαλμπιγγες, κ να βγαζουν διαγνωσεις, αποτελεσμα να κανω την πρωτη μου εξωσωματικη κ να μη εχει χαμπαρι κανεις περνουσα απο το σπιτι της πεθερας μου κ δεν ξερανε που πηγενα,ολο το λουκι εγω κ ο αντρας μου μαζι το περασαμε, κ να εχω κ μια θεια μου να μου λεει μη ζηλευεις που εκεινη ειναι εγκυος,λες κ της ειπε κανεις πως ζηλευα εγω ειχα το βασανο μου κ αυτοι απ'εξω λεγανε τα δικα τους,στη δευτερη προσπαθεια τους ειπα που παω κ τι θα κανω οχι για τιποτε αλλο αλλα για να μη νομιζουν οτι αδιαφουρουμε κ δεν θελουμε μωρο ευτηχως ολα πηγαν καλα κ σε λιγο καιρο θα εχω αγκαλια το μπεμπη μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΟΥΣΤΕ.ΕΜΕΝΑ ΜΑΙ ΞΕΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ.ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. Κ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΟΠΩΣ Κ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ.ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ . ΜΕΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΡΩΤΑΕΙ Κ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΙΔΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Ντάλια μου, ναι,ναι αυτό σκοπεύω να κάνω!! Και να σου πω την αλήθεια, αυτό που με "κρατάει" ακόμα δυνατή είναι ο αντρούλης μου και η επιυμία μου να τον κάνω να αισθάνεται καλά παρά το πρόβλημα μας. Κι εκείνος το ίδιο όμως κανει και έτσι αλληλουποστηριζόμαστε!!!

Καλή λευτεριά κοριτσάκι μου!!

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Snowgirl,

Κατ' αρχήν ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στην προσπάθεια σας και να σας βοηθήσει ο Θεούλης να σας πάνε όλα καλά και σύντομα να κρατάτε στην αγκαλιά σας ένα υγιέστατο νινάκι!!

Από κει και πέρα, συμφωνώ κι εγώ να μην πείτε ΤΙΠΟΤΑ σε ΚΑΝΕΝΑ !!

Πρώτον, υπάρχει κίνδυνος να σας αγχώσουν και δέυτερον, γιατί όπως έχει πει και άλλη κοπέλα πολύ εύστοχα υπάρχει και η ριμάδα η γλωσσοφαγιά... Να φανταστείς ότι εγώ όντας υπερβολικά πραγματίστρια δεν πίστευα σε τέτοια αλλά η πορεία της ζωής μου άλλαξε γνώμη!! Όταν παντρεύτηκα πριν 1 1/2 χρόνο βγήκαν όλες οι κατίνες οι θειάδες του άντρα μου και κα΄ποιες δικές μου και άρχισαν να λένε ότι ήμουν έκγυος γιατί πνατρεύτηκα χειμώνα (δεν ήξερα ότι απαγορεύεται....) και επειδή είχα βάλει παιδικο φωτιστικό, κουρτίνες και πομολάκια με ζωάκια στο παιδικό δωμάτιο.... (δηλαδή έπρεπε να το αφήσω "γυμνό" το δωμάτιο?) Τώρα άμα πω εγώ ότι με ματιάσανε θα φταίω;;; (δεν το πιστέυω απόλυτα αλλά καμιά φορά δεν ξέρεις...)

Κρατήστε το "μυστικό" σας λοιπόν μεταξύ σας εσύ κι ο αντρούλης σου και όσο για ευχές... έχεις από εμας όσες χρειάζονται!!

Και πάλι καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου, καλή λευτεριά!!! Σχεδόν "ετοιμο" το μωράκι σου !! Να σου πάνε όλα καλά και να χαίρεσαι και το αγοράκι σου!!

Όντως αισθάνομαι καλύτερα όταν μπαίνω στο mammy, όχι γιατί κι άλλα ζευγάρια υποφέρουν όπως εμείς αλλά γιατί παρά τις δυσκολίες τελικά βγαίνουμε όλοι δυνατοί και στο τέλος αυτοί που τα καταφέρνουν δίνουν δύναμη και σ'εμάς που προσπαθούμε ακόμα!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καραμελένια μου, καλή επιτυχία στην εξωσωματική και να σου ζήσει το πρώτο παιδάκι σου!!

Είσαι απολύ τυχερή που η φίλη σου κατάλαβε τελικά ποιός είναι ο λόγος που της εμπιστεύτηκες το πρόβλημα σου ή τις ανησυχίες σου, και αυτός είναι η συμπαράσταση.

Εμμέσως το έκανα κι εγώ, τους εξήγησα πως το πρόβλημα δεν θα μου το λύσουν αυτές αλλά οι γιατροί, από τις φίλες μου θέλω ένα φιλικό αυτί να με ακούσει όταν με πιανει πανικός! Μάταια όμως, η δική τους αντιμετώπιση δεν άλλαξε!!

Πίστευα πως επειδή είναι γυναίκες θα μπορούσαν να καταλάβουν κάποια περισσότερα πράγματα από τον άντρα μου για παράδειγμα, αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι εκείνος - προφανώς επειδή είναι μέσα στο χορό! - καταλαβαίνει τελικα περισσότερα! Και έτσι μου αρκεί η δική του αγκαλιά όταν μου έρχεται η κρίση ή η δική μας παρέα όταν δεν θέλω να τον επιφορτίζω κι εκείνον με το θέμα.

Ελπίζω οι καφέδες με τη φιλενάδα σου να μην κρατήσουν πολύ αυτή τη φορά!! ;)

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUNO MOY, κανένας δεν μπορεί να καταλάβει το "πόνο" σου ! μόνο εσύ η ίδια και ο αντρούλης σου !

Εγώ θα σε συμβούλευα να μη λες τίποτα σε κανέναν!! αν θες κάπου να μιλάς να πηγαίνεις τον άντρα σου !

Οι τρίτοι δεν είναι ποτέ καλοί .. !! Αντί να κάτσουν να σ'ακούσουν το μόνο που ξέρουν είναι να σ'επικρίνουν και να δώσουν τις "ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ" τους !

Ασε που μόλις γυρνάς τη πλάτη αρχίζουν και σε κουτσομπολεύουν ... "η κακομοίρα που δεν μπορεί να κάνει παιδιά" , "η κακομοίρα που έχει ψυχολογικά " κτλ κτλ ..(τα έχω ακούσει και εγώ αυτά για μένα !!!!!!!!!!)

Γι'αυτό σου λέω μη δίνεις σημασία ! Να έχεις θετική ενέργεια, να στηρίζεις τον άντρα σου και ολα θα πάνε ΟΚ!!

Εγώ είμαι σίγουρη γι'αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο και σ'εσάς Αννέλια, καλή επιτυχία!

Κι εγώ μετάνιωσα που μίλησα για αυτό το θέμα. Εμένα και με άγχωσαν με ατυχή παραδείγματα και με εκνεύρισαν με τη συμπεριφόρα "δεν πας καλά, από το άγχος είναι όλα!" λες και δεν εξήγησα ότι υπάρχει βιολογικό πρόβλημα. 'Ολο περίμενε και περίμενε ακούω!!

Εγώ ξέρω ότι όταν δεν μπορώ να λύσω πρακτικά ένα πρόβλημα των φίλων μου δίνω κουράγιο και κυρίως ΑΚΟΥΩ, αυτή είναι η σημαντικότερη συνεισφορά που περίμενα από τους φίλους... Ας είναι όμως, τώρα έμαθα... Κι αυτό που με παρηγορεί είναι που από αυτή τη δυσκολία βλέπω τη σχέση μου με τον άντρα μου να γίνεται ολοένα πιο δυνατή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι όπως τα λες ΣΟΦΙΑ μου!!

Και να φανταστείς ότι εγώ δεν είχα ποτέ μπροστά στις φίλες μου υπερβολικές αντιδράσεις γιατί σαν χαρακτήρας τα αποφέυγω κάτι τέτοια. Μόνη μου μπορεί να κλαίω και να χτυπιέμαι αλλά μπροστά στους άλλους .....κυρία!Δεν γουστάρω ούτε να με θεωρούν "κακομοίρα" ούτε να μιζεριάζω και τους άλλους. Φαντάσου δηλαδή...

Τέλος πάντων, τα έχεις περάσει και τα ξέρεις κοριτσάκι μου.

Ένα είναι το σημαντικό : η ισχύς (του ζευγαριού!!) εν τη ενώση!!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JUNO έγραψε:

Καραμελένια μου, καλή επιτυχία στην εξωσωματική και να σου ζήσει το πρώτο παιδάκι σου!!

Είσαι απολύ τυχερή που η φίλη σου κατάλαβε τελικά ποιός είναι ο λόγος που της εμπιστεύτηκες το πρόβλημα σου ή τις ανησυχίες σου, και αυτός είναι η συμπαράσταση.

Εμμέσως το έκανα κι εγώ, τους εξήγησα πως το πρόβλημα δεν θα μου το λύσουν αυτές αλλά οι γιατροί, από τις φίλες μου θέλω ένα φιλικό αυτί να με ακούσει όταν με πιανει πανικός! Μάταια όμως, η δική τους αντιμετώπιση δεν άλλαξε!!

Πίστευα πως επειδή είναι γυναίκες θα μπορούσαν να καταλάβουν κάποια περισσότερα πράγματα από τον άντρα μου για παράδειγμα, αλλά τελικά αποδείχτηκε ότι εκείνος - προφανώς επειδή είναι μέσα στο χορό! - καταλαβαίνει τελικα περισσότερα! Και έτσι μου αρκεί η δική του αγκαλιά όταν μου έρχεται η κρίση ή η δική μας παρέα όταν δεν θέλω να τον επιφορτίζω κι εκείνον με το θέμα.

Ελπίζω οι καφέδες με τη φιλενάδα σου να μην κρατήσουν πολύ αυτή τη φορά!! ;)

Καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!

Juno σ'ευχαριστώ πολύ.

Οσον αφορα την αγκαλιά του άντρα σου ναι είναι η καλύτερη παρηγοριά!!

Κανένας άλλος δεν θα σε νοιώσει περισσότερο.

Παρ'όλο που είχα μεγάλη στήριξη απο οικογένεια και φίλους ο σύντροφος μου ήταν το στήριγμα μου.

Δεν το κράτησα μυστικό και όταν κάποιοι γίνονταν αδιάκριτοι τους πετούσα στα μούτρα ένα "δεν μπορώ να κάνω παιδια"και τους έκοβα την φόρα. Μάλιστα διασκέδαζα με τις φάτσες τους.Μην νομίζεις πολλές φορές δέχτηκα "συμβουλες για το καλό μου" αλλά είχα μάθει να κάνω την κουφή.

Στην αρχή ήταν δύσκολα αλλά μετά συνήθησα.

Μην στεναχωριέσαι και όλα θα γίνουν.

Τον αντρούλη σου και τα μάτια σου!

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου, καλή λευτεριά!!! Σχεδόν "ετοιμο" το μωράκι σου !! Να σου πάνε όλα καλά και να χαίρεσαι και το αγοράκι σου!!

Όντως αισθάνομαι καλύτερα όταν μπαίνω στο mammy, όχι γιατί κι άλλα ζευγάρια υποφέρουν όπως εμείς αλλά γιατί παρά τις δυσκολίες τελικά βγαίνουμε όλοι δυνατοί και στο τέλος αυτοί που τα καταφέρνουν δίνουν δύναμη και σ'εμάς που προσπαθούμε ακόμα!!

Φιλιά!

Juno mou agapi mou se euxaristw agapi mou,,,

Gia ta kala sou logia...

Na mpeneis sto mammy oso mporeis,,,

Kai gia oti THELEIS...

Kamia mas den pareksigame,,,

Kai niwthoume ton pono tis kathe mias...

Kai panta kanoume oti mporoume...

H kathe mia mas dinei osi dunami mporei stin alli...

Kai auto exei simmasia...

Na upostirizoume i mia tin alli me oli mas tin agapi...

Ta filia mou...

O theoullis mazi sou...

Kai sou euxwme ola ta kalitera agapi mou {{{SUNTOMA}}}

Eipame oti thes,,,opote thes edw tha eimaste...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...