Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναγγελία γέννησης με sms/mms - Ιδέες


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Η μεγάλη ώρα πλησιάζει (επιτέλους) και έχω γράψει σε ένα χαρτί τα ονόματα και τα τηλέφωνα των φίλων-συγγενών μας που θέλω να ενημερωθούν μόλις αποφασίσει να κάνει την μεγάλη έξοδο ο Φοιβάκος μου. Ο Μάρκος (ο άντρας μου) έχει αναλάβει να στείλει το σχετικό sms/mms αλλά δεν θέλω να είναι το κλασσικό "σήμερα γεννήθηκε το μωρό μας, 3.500 και είμαστε καλα και οι τρεις". Καμμιά ιδέα για κάτι πιο πρωτότυπο με μια δόση χιούμορ? Εσείς γράψατε κάτι, κι αν ναι, τι? Φιλιά πολλά και καλημέρα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιο θεματακι mamatobe!

επειδη εγω ημουν στον κοσμο μου με το μωρο ο αντρουλης μου εστειλε σε ολους φωτο με το μυνημα δεχομαστε συγχαρητηρια!!!

ωραια ιδεα θα ηταν να εστελνες πρωτα μια δικη σας φωτο χωρις σχολια... και μετα μια του μωρου που να λεει "και εγω μολις ειδα τον μπαμπα και την μαμα ετσι αντεδρασα!!!" χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα!!! Lenata μου εκπληκτική η ιδέα σου!!! Εγώ γλυκειά μου ΜamaToBe δεν έχω νινάκι ακόμη, για να σου δώσω κάποια ιδέα, αλλά έχω ακούσει το εξής σκηνικό: sms που να λέει "η παρέα σας/οικογένεια σας μόλις μεγάλωσε κατά 1 μέλος που επιθυμεί να σας γνωρίσει στο Μαιευτήριο..." Δεν είναι χιουμοριστικό βέβαια, αλλά το βρίσκω αρκετά πρωτότυπο! Πολλά φιλιά και με το καλό το μπεμπουλινάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

'our dream comes true foivos is here'

η'

'γενησσαμε κ σας περιμενουμε με δωρα ανω των 100e αλλιως καθηστε εκει που ειστε':P

να σαι καλα με το καλο να δεχτειτε το παιδακι σας

φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"γαλακτος πρωτο πραγμα!! βγηκε 3500, 55 εκ, παρακαλω τυλιξτε το πακετο για το σπιτι! " για να μαστε και στο πνευμα δηλ!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι λοιπόν!

καταδέχτηκα και βγήκα στο κόσμο σας!!

Για να σας βλέπω να μαζεύεστε γύρω απ τη κούνια-πυρέξ!

παρακαλώ όχι φωτογραφίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλε φωτο του μωρου κι απο κατω να λεει

Εσκασα... μυτη.. στις [ημερομηνια]και ωρα [...],εχω τοσοοο βαρος και τοσοοοο υψος, μοιαζω του ......!και ειμαι οτι πιο ομορφο εχετε δει στη ζωη σας!!!!!Για να με δειτε θα ερθετε στο .........,μην στριμωχνεστε,θα τηρηθει αυστηρη σειρα προτεραιοτητας και ισως ...λιστα αναμονης!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamatobe στειλε καταρχιν με το καλο να ερθει το ζουζουνι σου στη ζωουλα και να ειναι γερο και τυχερο!!! οι ιδεες που διαβασα των κοριτσιων ειναι τελειες! αλλα πιστευω πως πρεπει να ζητησεις τη γνωμη της μανιαμουνιας. ειναι ειδικη στο χιουμορ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: Καλά, διαβάζω αυτά που γράφετε και γελάω μόνη μου σαν τη χαζή!!!Λοιπόν, μέχρι στιγμής είναι άπαιχτα όλα, με της lenata και της Υβόννης να ξεχωρίζουν. Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες! Τώρα ναι, περιμένω και σκαρλετουλα και μανιαμούνια για να κλείσει ο διαγωνισμός χαχαχα! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα πολύ ωραίο που μας έστειλαν κάποιοι φίλοι είναι το εξής: Από σήμερα πρέπει να κάνουμε κράτηση για τρεις στα εστιατόρια!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giota d έγραψε:

Ένα πολύ ωραίο που μας έστειλαν κάποιοι φίλοι είναι το εξής: Από σήμερα πρέπει να κάνουμε κράτηση για τρεις στα εστιατόρια!:lol:

Τέλειο!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΛΕΓΑ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΑΛΟΥ ΣΤΗ ΦΑΤΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ JUMBO BEBE ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΕΙΜΑΙ.......

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ STA JUMBO ΕΤΣΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...