Μετάβαση σε περιεχόμενο

self-clear...αρνητικο


Recommended Posts

Το πρωι ξυπνησα τοσο ωραια παλι με μια αισιοδοξια....ειμουν τοσο σιγουρη για αυτο το μηνα!!!Ενοιωθα πως ειμαι εγκυος...δεν αντεξα κ πηρα το self-clear που σου δειχνει απο την 5η μερα συλληψης....

ΤΖΙΦΟΣ για αλλη μια φορα...ποσα λεφτα εχω φαει σ'αυτα τα τεστ τον τελευταιο 1,5 χρονο;;

Μου ηρθε να παθω εγκεφαλικο,ειμουν σιγουρη οτι αυτο το μηνα...ολα πηγαν καλα...το σπερμα ηταν πολυ καλυτερο,πριν τη σπερματεγχυση εκανα σαλπιγγογραφια που βοηθα στη συλληψη...τι αλλο να κανω το κερατο μου;;;;

Να αρχισω τα ταματα;;;τι αλλο να κανω;;;

Θα παω για εξωσωματικη...δεν βλεπω φως με τη σπερματεγχυση...περνανε οι μηνες κ τιποτα...και αυτα τα κολοσυμπτωματα...

Δεν εχω κ χρονικα περιθωρια μπροστα μου στα 34 μπαινω δηλαδη ποτε θα κανω αλλο ενα παιδακι;;;οταν θα κοντευει να γεννησει η κορη μου;;;;;;

Και αυτοι οι γιατροι ποτε δεν σου δινουν μια ατοφια απαντηση...ολο σουξου,μουξου.

Τι να κανουμε;;;;να την κανουμε την κολοεπεμβαση για τις κυρσοκηλες;;;;δεν μας λενε καθαρα...ναι θα εχει αποτελεσμα...οχι δεν θα εχει..να ξερουμε που βαδιζουμε,δηλ.να βαλω τον αντρα μου να ταλαιπωρηθει χωρις λογο;;να κανει την επεμβαση για να μας πουνε μετα οτι θα κανουμε εξωσωματικη;;;δηλ.για ποιο λογο να φαει ναρκωσεις κ μαχαιρι;;

Δεν ξερω ρε κοριτσια πραγματικα μου την βιδωσε σημερα.Συγνωμη αν παραφερομαι αλλα δεν μπορω...εχω τρελαθει...κ φανταστειτε οτι εγω δεν εχω προβλημα κ εννοειτε οτι ειναι πιο ευκολο οταν το προβλημα το εχει ο αντρας.τελικα ολα σκατα ειναι αν υπαρχει προβλημα...τι αντρας κ τι γυναικα..

δεν ξερω...απογοητευτηκα πολυ σημερα γιατι με εφαγε η σιγουρια...:( :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι m

exis kathisterisi;

an oxi min basizese sta test sto leo ego pou ekana ta test to ena piso apo ta allo xoris thetiko apotelesma

mexri kai exetasi me to aima ekana tetarti(arnitiko) kai piga ston giatro

paraskeui kai imun egkios

min empisteuese ta test farmakiou

alla to ti niothis esi

ego imun siguri oti imun egkios giauto epemina

min apogoiteuese kali m

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου μη στεναχωριεσια και μην αγχώνεσασι κοπελάρα μου... χειρότερα τα κάνεις τα πράγματα- σκέψου είμαστε περιπου στην ιδια θέση- ειμαι 33 χρονών- εγω δεν εχω καποιο γυναικολογικό προβλημα- αυτο το μηνα εκανα κ εγω σασλπιγγογραφία- ο αντρας μου εχει κιρσοκήλη και εχω κασθυστερηση - αλλά δεν τολμώ να κανω το τεστ γιατι φοβαμαι οτι για αλλη μια φορα θα απογοητευτω...

Τι να σου πω- τα ιδια περναω και τις ιδιες σκεωεις εχω και εγω για την επεμβαση της κιρσοκήλης. Αλλά ξέρεις τι πιστευω: αν είναι να ερθει ερχεται!!! μια φιλη μου - ο αντρας της ειχε και εχει κιρσοκηλη κ αυτη εμεινε εγκυος με τον 1ο μηνα προσπαθειών.... αλλες γνωστές περιπτωσεις που ειχαν κιρσκοκηλη οι αντρες τους εκαναν επέμβαση κ μετα απο 3- 5 μηνες εμειναν οι κοπελες εγκυοι ενω προσπαθουσαν 5 χρονια.

Η γνώμη μου ειναι να κανει την επέμβαση κιρσοκήλης... μαχαιρι- μαχαιρι αλλά και τα φαρμακα της εξωσωματικής και η ψυχική φθορά που τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IRENEMOUR...οχι δεν εχω καθυστερηση,περιμενω να αδιαθετησω μεχρι την Κυριακη.Αλλα τοσο εξω να πεφτει το κολοτεστ;;;αφου ειναι πολυ ευαισθητο το συγκεκριμενο...τι να πω;;;πηρα θαρρος απο αυτα που μου λες για σενα...αλλα...:( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoumpi mou geia sou ki apo mena...

Koritsi mou eprepen na eixes perimenei akoma liges meres...

To mono pou kataferes einai na stenaxwretheis agapoulla mou...

Wmos pote min pisteueis sta test mono...

An einai kai den deis periodo mexri tin kuriaki,,,

Deutera triti na ksana kaneis to testaki...

An pali diksei arnitiko,,,

Pigenne gia mia xoriaki...

Sou euxwme ta kalitera...

Filakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μου μην τα εμπιστευεσαι τα παλιοτεστ,ειδες ποσα κοριτσια την εχουν πατησει??? μην στενοχωριεσαι γιατι αν εισαι εγκυουλα δεν κανει,κανε υπομονη κουκλα μου και κανε μια χωριακη ποου ειναι σιγουρο το αποτελεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμι μου, όταν και εμένα μου μπήκαν υποψίες ότι μπορεί να είμαι έγκυος το ίδιο τεστ πήρα και μου βγήκε αρνητικό. Μετά έκανα clear blue 4 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε θετικότατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

IRENEMOUR...οχι δεν εχω καθυστερηση,περιμενω να αδιαθετησω μεχρι την Κυριακη.Αλλα τοσο εξω να πεφτει το κολοτεστ;;;αφου ειναι πολυ ευαισθητο το συγκεκριμενο...τι να πω;;;πηρα θαρρος απο αυτα που μου λες για σενα...αλλα...:( :( :(

Ειναι απλα διαφημηση το οτι διχνουν απο τη 5 μερα καθυστερησης! Μην ξανακανεις τεστ αν δεν εχεις καθυστερηση. Και εγω ετσι εκανα ωσπου υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι το επομενο τεστ θα το κανω οταν εχω 10 μερες καθυστερηση!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακι περιμενε λιγο!!!!!!!σε αλλες γυναικες φαινεται και σε αλλες οχι!!!!!!!!!!!!!:) περιμενε μεχρι την παρασκευη και μετα κανε ξανα για να δεις....εξαλλου και μενα το πρωτο αρνητικο ηταν αλλα τα επομενα 2;;;;;;;θετικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου μην στεναχωριεσαι μπορει να κανει λαθος το ρημαδι και γιατι σε εχει πιασει τετοιος πανικος?εχεις ηδη ενα παιδακι σιγουρα θα ρθει κ το αλλο!!!!Τι να πουμε κ μεις?? Χαλαρωσε κ θα ρθει κ το δευτερο μωρακι!!

Φιλια

Κατερινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι έγραψε:

IRENEMOUR...οχι δεν εχω καθυστερηση,περιμενω να αδιαθετησω μεχρι την Κυριακη.Αλλα τοσο εξω να πεφτει το κολοτεστ;;;αφου ειναι πολυ ευαισθητο το συγκεκριμενο...τι να πω;;;πηρα θαρρος απο αυτα που μου λες για σενα...αλλα...:( :( :(

Το τεστ φαρμακείου είναι πολύ πιθανό να μην δείξει θετικό σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Έχει συμβεί σε πάρα πολλές κοπέλες.

Πχ η κολλητή μου, με κάποιες μέρες καθυστέρησης, έκανε 3 αρνητικά και το 4ο βγήκε θετικό!

Και σε μένα, με 3 μέρες καθυστέρηση, είχα τεστ αρνητικό. Θετικό έδειξε στις 5 μέρες καθυστέρησης.

Γι'αυτό μην βασίζεσαι σε αμφιβόλου αξιοπιστίας τεστ.

Ως γνωστόν, η μόνη αξιόπιστη είναι η εξέταση χοριακής.

Αν πας αύριο, 4 μέρες πριν την περίοδο, σίγουρα θα δείξει, αλλά θα είναι χαμηλή.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να'χεις ευχάριστα νέα!

Αλλά όπως και να'χει, μη σε παίρνει από κάτω... Σίγουρα θα κάνεις αδελφάκι για το παιδάκι σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητεύεσαι, αυτά τα τεστ σπάνια δείχνουν. Εγώ έχω ακούσει τα χειρότερα και σε καμία φίλη δεν έχουν δείξει θετικό. Γι' αυτό κάνε υπομονή και περίμενε μέχρι την Κυριακή και τη Δευτέρα τρέχεις για χοριακή.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου μην τρελένεσαι...Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να βγει θετικό το τεστ!!Μην απογοητεύεσαι! Εγώ την πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης, το οποίο βγήκε αρνητικό..Μετά από 2 μέρες το επανέλαβα και βγήκε θετικό..Και να φανταστείς ήταν πολύ αχνό το αποτέλεσμα...Αφού έκανα άλλα δύο την ίδια μέρα για να είμαι σίγουρη...Την επομένη πήγα κι έκανα και χοριακή και τελικά ήμουν έγκυος...Και το Σάββατο θα γεννήσω το κοριτσάκι μου..

Γι'αυτό μην τα εμπιστεύεσαι τα παλιοτεστ..Περίμενε μερικές ημέρες ακόμη και πήγαινε κατευθείαν για χοριακή..

Σου εύχομαι ολόψυχα να έχει συμβεί το θαυματάκι αυτή τη φορά!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι περυσι τον φεβρουαριο εμεινα εγκυος ειμουν σιγουρη οτι ειχα μεινει και πριν την καθυστερηση εκανα αυτο το τεστ απο την 5 μερα ελεγε!βγηκε αρνητικοτατο.Μετα απο 2 μερες καθυστερησης τον ιδιο μηνα εκανα χοριακη και ημουν εντελως εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...