Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΛΕΞΤΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ


Recommended Posts

Καλημερα

Κοιτάξτε τι βρήκα !!!!!!!!!!!

http://www.freewebs.com/babyplaning/

Για να συλλάβει μια γυναίκα κορίτσι, πρέπει ο αριθμός της ηλικίας της να βρίσκεται σε αντίθεση με τον αριθμό του μήνα σύλληψης.

Δηλαδή: ζυγός αριθμός ηλικίας – μονός αριθμός μήνα σύλληψης ή μονός αριθμός ηλικίας – ζυγός αριθμός μήνα σύλληψης.

Στην περίπτωση προτίμησης επιλογής αγοριού, οι δύο αριθμοί πρέπει να βρίσκονται σε αρμονική σχέση μεταξύ τους.

Δηλαδή: ζυγός αριθμός ηλικίας της γυναίκας ζυγός και ο αριθμός του μήνα της σύλληψης ή μονός ο αριθμός της ηλικίας της γυναίκας – μονός και ο αριθμός του μήνα της σύλληψης.

Μονοί μήνες είναι οι:

Ιανουάριος

Μάρτιος

Μάιος

Ιούλιος

Σεπτέμβριος

Νοέμβριος

Ζυγοί μήνες είναι οι:

Φεβρουάριος

Απρίλιος

Ιούνιος

Αύγουστος

Οκτώβριος

Δεκέμβριος

Ζυγή ηλικία θεωρείται εκείνη της οποίας ο αριθμός διαιρούμενος δια του 2, μας δίνει ακριβές πηλίκο.

Μονή ηλικία είναι αυτή της οποίας ο αριθμός διαιρούμενος δια του 2, αφήνει υπόλοιπο στο πηλίκο.

Επίσης σε ορισμένες ειδικές περιπτώσεις πρέπει να δώστε μεγάλη προσοχή στους υπολογισμούς σας. Αυτές οι περιπτώσεις είναι:

1.Το τέλος κάθε μήνα. Δηλαδή, εάν μια σύλληψη γίνει μετά τις 12 το βράδυ και την τελευταία μέρα ενός, μήνα, τότε επειδή θεωρείται ξημέρωμα της επόμενης μέρας και τη μέρα αυτή αλλάζει ο μήνας θα πρέπει να προσέξετε τον αριθμό μηνός που θα υπολογίστε. Είναι καλύτερα λοιπόν να αρχίζετε τις προσπάθειές σας στις 2 κάθε μηνός και να τελειώνετε στις 28, προκειμένου να μη κάνετε λάθη.

2.Χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή, εάν ο μήνας που έχει επιλεγεί είναι ο μήνας των γενεθλίων σας, επειδή θα αλλάξει η ηλικία. Για παράδειγμα: εάν τα γενέθλιά σας είναι στις 06/10 και είστε 27 ετών το 2005 μετά από τα γενέθλια αλλάζει ο αριθμός της ηλικίας και θα είστε 28 ετών, γι’ αυτό σταματήστε 2 ημέρες πριν τα γενέθλιά σας τις προσπάθειες και συνεχίστε τον επόμενο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε εμενα γιατι δεν ισχυει??:dry:

Εχω αγορακι αρα οι δυο αριθμοι πρεπει να βρισκονται σε αρμονικη σχεση μεταξυ τους. Ομως ειμαι 27 ετων και η συλληψη εγινε περιπου 12-12-08!! Αρα επρεπε να εχω κοριτσακι.

Λετε να εκανε λαθος η γιατρος?χαχαχα:laugh: :laugh: Θα διξει!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως όταν έμεινα έγκυος στο κοριτσάκι μας ήμουν 36 χρονών και η σύλληψη έγεινε Δεκέμβριο μήνα!! Άρα δεν πολυ ισχύει αυτό για την επιλογή αγοριού!!

Και στον γιο μου ήμουν 33 και η σύλληψη έγινε Αυγ.

Λοιπόν ποιό το συμπέρασμα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μένα πάντως δεν ισχύει αυτό!!!!

Έχω δυο κοριτσάκια και ο αριθμός της ηλικίας μου, βρισκόταν σε πλήρη αρμονία με το μήνα σύλληψης!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...