Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ψυχολογος στην εγκυμοσυνη...πως με εκανε σκουπιδι.


Recommended Posts

Δε θα μπω στη διαδικασία να σχολιάσω αυτά που η *********** "ψυχολόγος" τόλμησε να πει σε μια έγκυο γυναίκα...Το αφήνω.

Προσπάθησε να βοηθήσεις εσύ τον εαυτό σου και να πεις ότι 8α τα καταφέρεις να γεννήσεις το μωράκι σου χωρίς κανένα πρόβλημα! Και γιατί όχι? Μη σκεφτόμαστε τα χειρότερα.

Αν δε σου αρέσει η χώρα αυτή, το να δουλέψεις εκεί δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Έλα στην Ελλάδα κοντά στους δικούς σου που θα έχεις τη στήριξή τους. Άσε που όταν είναι να πας στη δουλειά θα έχεις τους δικούς σου να σε βοηθήσουν με το μωράκι.

Και αυτό με τη δουλειά στο Πακιστάν ή Δανία για πάντα? Δεν υπάρχει μια μέση λύση? Και για σένα θα είναι δύσκολο αλλά και για κείνον.

Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσεις μια χαρά και μην ανησυχείς για κατάθλιψη. Όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama marilenas έγραψε:

Franita μου δεν συνηθίζω να βριζω αλλα στην προκειμενη περιπτωση επρεπε να της πεις οτι μωρη μαλακισμενη που αναθεμα το κρυφο σχολειο που πηγες και σου δωσαν πτυχιο αν δεν νιωθεις βγες στην συνταξη γιατι η μαλακινση σου χτυπησε την πορτα και εσυ της ανοιξες!!Αν είναι δυνατον βρε κοριτσαρα μου!Τι βοδι ειναι αυτη?Δεν γνωριζω για την καταθλιψη αλλα θεωρω φυσιολογικο οταν εισαι σε μια ιδιαιτερη κατασταση οπως η εγκυμοσυνη και βρισκεσαι μακρυα απο εκει που εσυ θεωρεις σιγουρα οσο να ναι σε κατακλυζει μια ανασφαλεια και μια μελαγχολια.Για οτι χρειαστεις εχεις εμας και ελπιζω οτι ειμαστε καλη παρεα για να σου φτιαξουμε το κεφι!!!!!!!!

ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΠΛΗΡΩΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita μου, ειναι οντως τα πραγματα στη Δανια τοσο τραγικα οσο τα παρουσιαζεις; την ειχα για μια χωρα πολυ προοδευτικη... μηπως φταινε και λιγο οι ορμονες σου που συνηθως ευθυνονται για την επιλοχεια καταθλιψη; μετα τη γεννα παντως θα αλλαξει η ζωη σου... και μεσω του παιδιου θα κανεις και γνωριμιες... απο το σχολειο και απο τους φιλους του... εχεις προσπαθησει να μιλησεις και να γνωριστεις με καποιον εκει περα; ο αντρας σου εκει που δουλευει δεν εχει γνωρισει κοσμο; καποιον που να εχει και αυτος οικογενεια να κανετε παρεα; δεν ειναι για μενα και πολυ καλη ιδεα να φυγει για το Πακισταν... αν κανεις φιλες θα σου αρεσει μετα η Δανια και θα τα δεις ολα με πολυ διαφορετικο τροπο... τι να σου πω τωρα; κανε παντως μια προσπαθεια... βγες απο το σπιτι, κανε μια βολτα, χαζεψε βιτρινες, πιες ενα καφε, γνωρισε κοσμο θα σε βοηθησει πολυ ψυχολογικα... καλη συνεχεια σου ευχομαι...:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΟΟΟΣΟΟΟΟ ΣΕ ΝΟΙΩΘΩ. Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΒΛΑΜΜΕΝΗ. ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΙΣΩΣ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙΣ! ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΜ.:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΚΟ.ΧΑΙΔΕΨΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΙΛΕ ΣΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΜΑΝΑ,ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ,ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΝΕΙΣ ΚΑΤΑΚΑΡΔΑ.ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ.ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ "ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΗ" (ΜΗ Χ@Σ@)ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΖΩΗΣ.ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΕΛΑΣΟΥΝ?ΔΛΔ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕ Η ΘΑΤΣΕΡ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΗ ΧΩΡΑ?

ΜΗΝ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ,ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΡΑΒΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΣ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΕΙΣ.

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...