Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ...


Recommended Posts

Δημητρουλα μου γλυκια, εγω μπορει να μην εμεινα ξαγρυπνη, αλλα θα μεινω νηστικη για παρτη σου, μετραει??:lol: (μολις εκαψα την λαχταριστη μου κρεπουλα -η χαζη!- διαβαζοντας το θεμα σου!)

κοριτσαρα μου, λυπαμαι για την εκβαση της εγκυμοσυνης σου, αλλα χαιρομαι που τουλαχιστον γλιτωσες απο τα χειροτερα (...) και κυριως χαιρομαι που εισαι τρελο τυπακι, αισιοδοξο και βλεπεις τα πραγματα οπως πρεπει...;)

θα τον τσακωσουμε κοπελα μου τον πελαργο, που θα μας παει??:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου συγνώμη που άργησα να απαντήσω,αλλά λίγο μετά την τελευταία μου απάντηση,πήγα στον άντρα μου να ζητιανέψω αγκαλίτσες και χαδάκια και κατέληξα να κάθομαι σαν τη γάτα να με χαϊδεύει μέχρι που αποκοιμήθηκα στην αγκαλιά του.

Μόλις πρίν λίγο ξύπνησα.Τουλάχιστον τώρα δεν πονάω πολύ.Το πρωί πετάχτηκα από τον ύπνο γιατί νόμιζα ότι θα γεννήσω.Μιλάμε με είχε πιάσει ένας πόνος περιμετρικά της μέσης και ένιωθα τη μήτρα μου να κάνει σπασμούς.Λίγα λεπτά μετά δεν ένιωθα τα πόδια μου ρε κορίτσια...μούδιασαν!

Ούτε να γεννούσα τέτοιοι πόνοι.

Anyway,τώρα είμαι ακόμη στο κρεβάτι και ο άντρας μου βγήκε να μου κάνει καφέ.

Και το καλύτερο δε σας το'πα...έχει μαγειρέψει κιόλας!

(ορισμένες φορές αναρωτιέμαι τι καλό έχω κάνει για να αξίζω ένα πλάσμα σαν τον άντρα μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα γεια σου και απο μενα .Μολις τωρα διαβασα τα νεα σου .Πραγματικα δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιου ειδους εγκυμοσυνη.Κατι παρομοιο ειχα παθει και εγω το καλοκαιρι .Ειχα ζαλαδες αναγουλες και καθυστερηση που δεν μου ειχε συμβει ποτε..γιατι εχω σταθερο κυκλο..28-29 μερες.Ειχα κανει 2 τεστ και ειχαν βγει και τα δυο αρνητικα.Στο γιατρο βεβαια δεν μπορουσα να παω γιατι ημουν στο εξοχικο μου στη χαλκιδικη απλα περιμενα..ωσπου στο τελος μου ηρθε η ακατανομαστη και χαλασα απο τη στενοχωρια καιτις διακοπες μου...Μην απογοητευσαι λοιπον Ξανα στην προσπαθεια αυτο τομηνα.Εγω βεβαια περιττο να σου πω οτι προσπαθω ακομα και τωρα περιμενω στις14/4 ..Ξεκουρασου οπως σου ειπε ο γιατρος και μετο που θα τελειωσεις ξανα στις προσπαθειεις...Σου ευχομαι οτι καλυτερο ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια,έκανα google search και βρήκα τι είναι η βιοχημική εγκυμοσύνη!

"Ο όρος Βιοχημική κύηση αναφέρεται στην εγκυμοσύνη η οποία σταματάει πολύ νωρίς, το έμβρυο παλινδρομεί πριν προλάβεις να το δεις καν στον υπέρηχο.

Είναι συχνό φαινόμενο, απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν το καταλαβαίνουν καν, έχουν λίγες μέρες καθυστέρηση και μετά τους έρχεται περίοδος (συνήθως λίγο βαρύτερη απο τις άλλες φορές) οπότε δεν δίνουν σημασία.

Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα.

Το ωάριο γονιμοποιείται από το σπερματοζωάριο κατά την διάρκεια της ωορρηξίας και κάνει το ταξίδι του στη σάλπιγγα γονιμοποιημένο. Όταν το γονιμοποιημένο ωάριο φθάσει στη μήτρα (περίπου 4 – 5 μέρες μετά την ωορρηξία) έχει αρχίσει να δημιουργείτε το έμβρυο το οποίο πρέπει να εμφυτευτεί στο ενδομήτριο. Η λεπτή διαδικασία της εμφύτευσης είναι χρονικά συγκεκριμένη και θα μπορούσε να μην γίνει για πολλούς λόγους. Σε αυτή την περίπτωση έχουμε «βιοχημικές» αποβολές και είναι οι αποβολές οι οποίες δεν έχουν θετικό τεστ εγκυμοσύνης αλλά παρόλα αυτά έχουμε γονιμοποίηση ωαρίου και παραγωγή εμβρύου στα πρώτα του στάδια."

Νομίζω μου λύθηκε η απορία.Το ανέβασα για τα κορίτσια που δεν είχαν ξανακούσει κάτι παρόμοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pantos Dimitroula perisi mou etuhe kati paromoio.

Ta test vgainan ola thetika kai telos tis pemptis vdomadas arhisa na eho aima.Imoun kai sto Kolonaki i kali sou mazi me ton antra mou se ena mparaki.

pao toualleta kai tou leo mpa mallon apofasise na fygei ki afto.

Tin epomeni mera pigame sto Mall (eihame erthei ellada diakopes kai eiha apofasisei oti tipota den tha me xanastenahorisei giati eiha idi mia peripeteia me alli egymosuni).

Telos panton sto Mall tou dosa kai katalave polu aima.

Ponous den eiha alla tous epomenous dyo mines i periodos trellathike ligo

(mia kathe 19 meres mia kathe 35) meta ola kala .

Ti na kanoume koukla mou apo ola ehei i zoi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα ειχα δει το θεμα σ ενα ντοκιμαντερ

Ειναι λεει πολυ συχνο αλλα λιγες φορες γινεται αντιληπτο Συνηθως το περναμε σαν ανωμαλια του κυκλου μας

Παντως ενα εχω να σου πω Εισαι σε καλο δρομο

Χαλαρωσε τωρα και ετοιμασου για νεες κρεββατοδρομιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριταρες!!! δημητρουλα μου δεν ειναι τιποτα αυτο που επαθες το εχω παθει και εγω και χαμπαρι δεν πηρα! αν δεν μου το ελεγε ο γυναικολογος μου ακομα δεν θα το ηξερα!!! ε λιγα πονακια παραπανω ισως στην επομενηπεριοδο,αλλα ο γιατρος μου ειχε πει οτι καλυτερα που γινεται ετσι,ειναι τελικα σοφη η φυση,καταλαβενει το σωμα μας οτι αυτο το νινακι θα εχει προβληματακια και το διωχνει μονο του. ομως το καλο ειναι οτι ειναι σιγουρο οτι μπορεις να συλλαβεις.

τωρα που πηρες φορα θηριο μου μη φοβασαι τιποτα!!!!!!!! η αγκαλιτσα που εκανες εχθες με τον αντρουλη σου ηταν φαρμακο ετσι δεν ειναι???...εγω στο ειπα..... μην αναρωτιεσαι τι αξιζεις και ειναι ετσι καλος μαζι σου,εδωξερουμε εμεις τι αξιζεις που δεν σε ξερουμε καλα,δεν θα ξερει εκεινος??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ, ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ, ΓΙΑ ΤΗ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ...

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ, ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΚΑΝΕ ΑΓΑΠΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ, ΑΥΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΟΥ ΜΩΡΟ!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου, το ίδιο νομίζω ή περίπου το ίδιο είχε πάθει και μια άλλη κοπέλα στο φορουμ - δε θυμαμαι ρε γαμώτο το όνομα της - που ειχε κανει β-χοριακή και ήταν οριακή στο 5 ενώ θα έπρεπε να είναι λίγο παρακάτω, τελοσπάντων και στων δυο σας τις περιπτώσεις πρέπει να είναι κάτι που είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο εγκυμοσύνης και είχα κουφαθεί κι εγώ όταν το διάβαζα. Στην αρχή δεν είναι ακριβώς έμβρυο, λέγεται βλαστοκύστη (ένα σύνολο κυττάρων κάπως έτσι) το οποίο στο 40% των περιπτώσεων μπορεί να μην προχωρήσει!Να μην εξελιχθεί σε έμβρυο δηλ.(Πρόσεξες ποσοστό; 40% !!!)Και χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος!Για να μη νομίζεις εσύ και οποιαδήποτε άλλη κοπέλα ότι έκανε κάτι ή έφταιξε κάπου.Κανένας απολύτως λόγος! Και οι περισσότερες γυναίκες, έγραφε, δεν το καταλαβαίνουν καν γιατί τους έρχεται σαν περίοδος με περισσότερο όμως αίμα και περισσότερο πόνο.Κι εκεί πραγματικά κουφάθηκα!Ποιός ξέρει πόσες από μας το έχουμε πάθει κατά καιρούς στη ζωή μας και δεν το πήραμε χαμπάρι!Και μάλιστα αυτά συμπίπτουν με τα λόγια του γιατρού μιας φίλης μου για την περίπτωση αυτή. ''Ξέρεις πόσες κοπέλες το έχουν πάθει και δεν έχουν καταλάβει τίποτα; άπειρες!'' της είχε πει. Θα το ξαναδιαβάσω πάντως Δημητρούλα μου μηπως σου γράφω καμια βλακεία σε όλα αυτά και δεν θυμαμαι καλά.Πάντως αν δεν κάναμε όλα αυτά τα τεστ και τις β-χοριακές χαμπάρι δε θα παίρναμε από όλα αυτά.Εγώ δεν είπα να μην ξανακάνεις τεστ, ίσα-ίσα νομίζω όσο πιο νωρίς μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος τόσο καλύτερο είναι για να προφυλάσσεις και τη ''ζωούλα''. Πχ για να μη σηκώσεις κάποιο βάρος και πάθει ζημιά, από αυτή την άποψη. Μην ανησυχείς λοιπόν!Εχει συμβεί σε πάμπολλες κοπέλες!Θα δεις που σε λίγο καιρό θα είσαι εγκυούλα!Εδώ βρε έμεινα εγώ!Η σούπερ ντούπερ αγχωτική, να μην ανησυχεί καμία εδώ μέσα!Ολες θα μείνετε!Το κωλόπουλο δε τη γλιτώνει φέτος!Θα δεις.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου, μόλις διάβασα το κειμενάκι που ανέβασες για τη "Βιοχημική Εγκυμοσύνη!" Δεν ήξερα καν πως υπήρχε τέτοιος όρος! Άρα δεν αποκλείεται να μου συνέβη κι εμένα το Φλεβάρη και να μην έδωσα σημασία! Φιλιά πολλά και σε ευχαριστούμε πως μας διαφωτίζεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ με τη σειρά μου να πω οτι πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο!

παντως κοπέλα μου μην στεναχωριέσαι και την επόμενη φορά οπως λέει και ο γιατρός σου θα τον δεις για να επιβεβαιώσεις τα ευχάριστα!

μην το βαζεται κάτω εσυ και ο άντρας σου.........

ευχομαι οτι καλύτερο και το γρηγορότερο....

πολλα φιλια

dev208pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα το ίδιο έπαθα και εγώ, έκανα χοριακή και βγήκε 5 και ο γιατρός μου είπε ακριβώς τα ίδια...Μακάρι κοπέλα μου να είναι η τελευταία περίόδος σου για 9 μήνες και να μας ανακοινώσεις μια εγκυμοσύνη σύντομα. θετική σκέψη και όλα θα γίνουν. χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ 1 ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΑΛΛΑ ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΝΙΩΣΕΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ.ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΟ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΧΟΥΧΟΥΛΙΑΣΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΕΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δν πειραζει δημητρουλα εσυ να εισαι καλα!! θα ερθει το νινακι με την βοηθεια του θεου!! να σαι καλα εσυ κ ο αντρουλης σου φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maniamounias έγραψε:

Κοριτσάκια,έκανα google search και βρήκα τι είναι η βιοχημική εγκυμοσύνη!

"Ο όρος Βιοχημική κύηση αναφέρεται στην εγκυμοσύνη η οποία σταματάει πολύ νωρίς, το έμβρυο παλινδρομεί πριν προλάβεις να το δεις καν στον υπέρηχο.

Είναι συχνό φαινόμενο, απλά οι περισσότερες κοπέλες δεν το καταλαβαίνουν καν, έχουν λίγες μέρες καθυστέρηση και μετά τους έρχεται περίοδος (συνήθως λίγο βαρύτερη απο τις άλλες φορές) οπότε δεν δίνουν σημασία.

Κατά πολύ μεγάλο ποσοστό οφείλεται σε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες του εμβρύου, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο η φύση το αποβάλλει πρώιμα.

Το ωάριο γονιμοποιείται από το σπερματοζωάριο κατά την διάρκεια της ωορρηξίας και κάνει το ταξίδι του στη σάλπιγγα γονιμοποιημένο. Όταν το γονιμοποιημένο ωάριο φθάσει στη μήτρα (περίπου 4 – 5 μέρες μετά την ωορρηξία) έχει αρχίσει να δημιουργείτε το έμβρυο το οποίο πρέπει να εμφυτευτεί στο ενδομήτριο. Η λεπτή διαδικασία της εμφύτευσης είναι χρονικά συγκεκριμένη και θα μπορούσε να μην γίνει για πολλούς λόγους. Σε αυτή την περίπτωση έχουμε «βιοχημικές» αποβολές και είναι οι αποβολές οι οποίες δεν έχουν θετικό τεστ εγκυμοσύνης αλλά παρόλα αυτά έχουμε γονιμοποίηση ωαρίου και παραγωγή εμβρύου στα πρώτα του στάδια."

Νομίζω μου λύθηκε η απορία.Το ανέβασα για τα κορίτσια που δεν είχαν ξανακούσει κάτι παρόμοιο.

ναι κουκλα μου ειναι γνωστο κατι τετοιο....μονο ετσι θα μπορουσε να υπαρχει μια λογικη εξειγησει....ευχομαι σε λιγο καιρο να εχει ενα πολυ πολυ θετικο τεστακι στα χερακια σου.......φιλια!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Δημητρουλα μου λυπαμαι πολυ για την ατυχια αυτη,να σκεφτεσαι ομως πως μια φορα εγκυος παντα εγκυος κ μωρακια θα κανεις!!!

Χαλαρωσε ξεκουρασου κ θα ρθει να σαι σγουρη!!!

Καλα λεω εγω να το τουφεκισω το κωλοπουλο μπας κ προσγειωθει κ σε μας!!

Φιλια κοπελα μου κ ολα θα πανε καλα την επομενη φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΖΟΡΙ (8 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ.)ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα τη μπορα ερχεται η γαληνη κ μετα τη βροχη το ουρανιο τοξο!!!!

καπου εχω διαβασει οτι μετα απο μια βιοχημικη αποβολη,στον επομενο κυκλο παιζει πολυ η πιθανοτητα εγκυμοσυνης με καλη εκβαση! οποτε ξεχνα οτι περασε.. κι ετοιμασου γί'αυτο που ερχεται.σου ευχομαι ολοψυχα πολυ συντομα να ακουσουμε τα ευχαριστα και για σενα!!! μετα κι απο αυτο που περασες.. το δικαιουσαι με το παραπανω κι εχεις προτεραιοτητα.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου ετοιμάσου....Σου´ρχεται κι εσένα το νινι...Αφού έμεινες μια φορά έγκυος θα ξαναμείνεις σίγουρα και μπορεί και σύντομα!!!

Αν και σε χάλασε πολύ το αποτέλεσμα τουλάχιστον έμαθες οτι σου συνέβη...οτι μπορεις!

Αντε κοπέλα μου και μην αφήσεις στιγμή ανεκμετάλλευτη ;););)

Εύχομαι να είναι η τελευταία σου περίοδος για το επόμενο 10μηνο!!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου ευχαριστώ πολύ για τα μηνύματά σας!

Συγνώμη που (ξανα)εξαφανίστηκα,αλλά ο πόνος ήταν ΑΦΟΡΗΤΟΣ και δε μπορούσα να κουνηθώ το ζωντανό.

Είμαι τέζα στον καναπέ τώρα,έτοιμη να ποζάρω για γλύπτη με τη στάση που έχω,ίσα που την παλεύω η έρμη.Μιλάμε για πόνο,λες και μ'έκοβαν στη μέση.Τα πόδια μου τώρα ξεμούδιασαν.

Θα ζήσω.

Α...και κάτι μου λέει ότι τον επόμενο μήνα,θα υπάρξει ΚΑ.ΝΟ.ΝΙ.ΚΟ.ΤΑ.ΤΗ εγκυμοσύνη.

Δε'ν στο χέρι του κωλόπουλου,στο δικό μου είναι (καλά,όχι ακριβώς στο χέρι,λίγο νοτιότερα,αλλά τέλος πάντων,ενδέχεται να διαβάζουν και ανήλικα) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα καλησπερα κ περαστικα σου αγαπη μου,ειμαι σιγουρη πως τον επομενο μηνα θα εισαι εγκυος,κ πολυ ευτηχισμενη δεν εχω ξανακουσει κατι για την περιπτωση σου αλλα εκατσα κ σκεφτηκα τελικα ποσες απο εμας μπορει να το εχουμε παθει κ να μη το καταλαβαμε; συνηθως το περναμε για καθυστερηση,η καποιο κρυωμα κ αποδιδουμε εκει τους πονους που καποιες φορες ειναι πιο εντονοι,παντως ευχαριστουμε για το κειμενο που εγραψες μαλον θα βοηθησει πολλες κοπελες να ξερουμε τι μας συμβενει...περαστικα σου αγαπη μου κ πολλες αγκαλιτσες με τον αντρουλη σου..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνέχισε κουκλίτσα μου να έχεις αυτό το απολαυστικό χιουμοράκι και να είσαι σίγουρη κοριτσάκι μου, πως την επόμενη φορά, ο πελαργός θα σταματήσει στην πόρτα σου θέλει δε θέλει! Να μαζευτούμε όλες μαζί να του βάλουμε το μαχαίρι στο λαιμό? Θέλεις? Φιλάκια πολλά και περαστικά στους πόνους σου καλή μου! Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...