Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

κοριτσια σημερα ο μπεμπουλης μου γινεται 9 μηνων και ηθελα να μοιραστω μαζι σας την γεννηση του...ενα σαββατο απογευμα (5/7) ειχα ραντεβου με τον γιατρο μου να κανουμε το ντοπλερ και να του δωσω τις εξετασεις που ειχα κανει(ημουν 31 εβδομαδων) ο γιατρος μου αφου ειδε τις εξετασεις που δεν ηταν καλες και μετρησε την πιεση μου που ηταν 17/11 μου λεει αυτην την στιγμη πρεπει να γεννησεις!!!! τα εχασα...με πηραν τα κλαμματα φοβομουν για το μωρο και δεν ημουν και προετοιμασμενη για γεννα

μας εστειλε αρων αρων στο αλεξανδρας με δικο του σημειωμα για αμεση εισαγωγη.πηγαμε σπιτι εφτιαξα προχειρα μια τσαντουλα πηρα τηλ.την κολλητη-κουμπαρα μου για να ερθει μαζι μας και ξεκινησαμε.στο αλεξανδρας μου εκαναν εισαγωγη με ετοιμασαν (ξυρισμα κτλ) με πηγαν στον θαλαμο και αρχισαν τις εξετασεις στον θαλαμο δεν πολυεκατσα γιατι με πηγαιναν συνεχεια στους τοκετους με τον καρδιοτοκογραφο να ειναι μονιμο αξεσουαρ πανω μου εγω απο φοβο αλλο τιποτα ακουγα που γενναγανε και ετρεμα:( :( ολα αυτα απο το σαββατο το βραδυ εως την δευτερα το απογευμα οπου με ξαναπηγαν στον θαλαμο.εκεινη την ωρα ηρθε και ο αντρας μου με τους γονεις μου και την φιλη μου και εκει που καθομασταν ολοι και εγω ειχα το αξεσουαρ μου στην κοιλια ερχεται η μαια και με στελνει για υπερηχο παει και αυτο ολα καλα λεω μεχρι στιγμης (ετσι τουλαχιστον νομιζα)μετα απο μια ωρα γυρω στις 7 ξαναερχεται η μαια και μου λεει να βγαλω οτι κοσμιμα φοραγα και να παμε πανω στους τοκετους ειχε ερθει η ωρα μου λεω στον αντρα μου γενναμε!!! με ανεβασαν πανω μου εβαλαν το υπεροχο ρομπακι καθετηρα και κατα τις 8.30 αφου χαιρετησα τον αντρουλη μου μπηκαμε στο χειρουργειο ηταν ολοι εκει 2 γιατροι η μαια η αναισθησιολογος και η παιδιατρος καναμε την επισκληρηδιο με πολυ κοπο γιατι φοβομουν και η πιεση ειχε βαρεσει κοκκινο και τοτε ο γιατρος βαζει το ραδιο τερμα και λεει ΞΕΚΙΝΑΜΕ σε ολη την διαρκεια ειχα διπλα μου την μαια και την αναισθησιολογο να μου κρατανε το χερι και να μου μιλανε δεν καταλαβα τιποτα το μωρο οταν βγηκε δεν εκλαψε αμεσως και οταν τον εκαναν να κλαψει παναγια μου λεω μια φωνη δυνατη μου τον εδειξαν απο μακρια γιατι επρεπε να τον πανε αμεσως στην εντατικη και το κλαμα μου δεν περιγραφεται μετα με ετοιμασαν με πηγαν στο δωματιο ανανηψης και σε μιση ωρα ειδα τους δικους μου δεν θα ξεχασω ποτε τα λογια της φιλης μου ''εγινες μανουλα'' και εκλαιγε απο χαρα που βγηκαμε και οι 2 ζωντανοι γιατι κινδυνευσαμε και οι δυο μας ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΩΤΟΑΝΤΙΚΡΗΣΑ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ ΣΑΓΑΠΩ!!!!

post-7176-13873934658178_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpempouli mou agapi mou kalimera sas...

Na doksazeis ton theo pou ola einai kala twra...

Na sou zisei to mwraki sou pou simera ginetai 9 minwn...

Kai o kwnstantinos mou simera ginetai 13 minwn...

Na mas zisoun agapoulla mou...

Kai ola ta kalitera se ola ta mwrakia...

O theos panta mazi tous...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!γλυκειά μου με έκανες να συγκινηθώ με όσα πέρασες...αυτό όμως που έχει σημασία είναι οτι βγήκατε και οι δύο ζωντανοί όπως είπε και η φίλη σου!!!!και ναι μπορεί να πέρασες μια ταλαιπωρία με όλα όσα έγιναν και να ήταν ο μικρός σου στην εντατική αλλά τώρα τον κρατάς στην αγκαλίτσα σου και τον χαιρεσαι!!!!να είστε πάντα καλά ,γεροί και ευτυχισμένοι σου εύχομαι!!!!και η Παναγίτσα να είναι πάντα μαζί σας όπως ήταν και εκείνη τη μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γλυκια μου ... με συγκήνησες πρωι πρωί !!!

Να σου ζήσει ο κούκλος σου ... να ξέρεις ότι τόσο εσύ αλλά και εκείνος είστε πάρα πολύ δυνατοι !!!!

Δώσατε και οι 2 τον αγώνα σας και τον κερδίσατε.

Επιπλέον ως μάχημοι πια δεν σταματάτε σε κανένα εμπόδιο ή δυσκολία απλά τις περνάτε και προχωράτε μπροστά!!!

ΝΑ σου ζήσει και πάλι κούκλα μου και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμεί η καρδούλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axou to zouzouni !!!

hlikrina den mporw na blepw mwrakia se hermokitida ,thymame ta dika mas ,tosa solinakia kai tosa tripimata kathe mera ....asto na paei tha me paroun ta zoumia .

pantos psilo sou bgike ...ena somataki duo metra :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είναι πάντα καλά το παιδάκι σου και όλη σας η οικογενεια..

να τον χαίρεστε και να τον δείτε να μεγαλώνει όπως επιθυμείτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τον χαίρεσαι καλή μου!

Με συγκίνησε η ιστορία σου...

Η κουνιάδα είχε 2 προωράκια και ξέρω πόσο δύσκολο είναι...

Εκείνη, μάλιστα, είχε χειρότερη περιπέτεια από σένα...

Μάκαρι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι καλά και να γεννάμε εύκολα και καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να μη συναντησει ποτε μα ποτε καμια δυσκολια στη ζωη του!

Ειναι ηρωας ο μικρος σου!

Μακρι καμια μανουλα να μει δει ποτε ετσι το παιδακι τις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

______________-e61fbfc0a25a868178726aec08bed852.jpg

αχ!!!γαμωτο σου τι μου θυμησες τωρα.....:( με εκανες να κλαψω...καπως ετσι ηταν και ο δικος μου γιος ομως με πιο πολλα σωληνακια λογω του χειρουργειου......να τον χαιρεσαι το παιδαρο σου και να ειναι παντα γερος και δυνατος......παντα λεω οτι τα παιδακια μας μπηκαν στα βαθια απο τη πρωτη στιγμη της ζωης τους...μακαρι να ειναι και το τελευταιο τους μακροβουτι!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπεμπουλης με τη βοηθεια του Θεου ολα πηγαν καλα!!!

Μεσα απο ολη αυτη τη δοκιμασια θα εγινες πιο δυνατη και φανταζομαι θα υπαρχει μεταξυ σας ενα μεγαλο δεσιμο μετα απο αυτα που περασατε και οι δυο.

Να ειναι παντα καλα σου ευχομαι υγιεις και γερος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τον χαίρεσαι τον μπεμπούλη σου και από δω και πέρα να είναι πάντα υγιής και να μην συναντήσει καμμιά δυσκολία στη ζωή του. Υποθέτω ότι τον προσέχεις σαν τα μάτια σου!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλης μου ..συγκινηθηκα πολυ...μου θυμισες τα δικα μας

Ο μπεμπης σου ειναι ενα κουκλακι να εχει παντα υγεια και να ξεπερνα- με τον τροπο που εκεινος ξερει τοσο καλα- ολες τις δυσκολιες στη ζωη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου συγκινήθηκα πολύ με την ιστορία σας...Ο μπεμπούλης σου είναι ένας μικρός ήρωας, ο οποίος αν και γεννήθηκε τόσο νωρίς, τα κατάφερε μια χαρά...Σας εύχομαι να είστε γεροί και οι δύο και να μην αντιμετωπίσετε ξανά τέτοιες δυσκολίες...Εξάλλου, αυτό θα σας έχει δέσει και περισσότερο...;)

Να έχεις πίστη στο Θεό και όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα...:)

Φιλάκια και να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει, να τον χαίρεστε.

Να είναι πάντα γερός και δυνατός με πολλά χαμόγελα και αμέτρητη τύχη!!!!

Και εάν ποτέ του έρθει δύσκολη στιγμή στη ζωούλα του να την ξεπεράσει τόσο δυνατός όσο φάνηκε και στη γέννα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΕΙΧΕ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ...Κ ΕΣΑΣ ΜΑΖΙ...

ΟΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΗΓΑΝ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ,ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΤΕ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου γλυκια, να ζησει ο μπεμπουλης σου, να τον χαιρεστε και να τον καμαρωνετε!!!:)

συγκλονιστικες οι φωτογραφιες στην εντατικη...... συγκλονιστικη και η ιστορια του τοκετου.......

να 'ναι παντα γερος και δυνατος στη ζωη του ο μικρουλης κουκλος σας!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι απιστευτο τι τραβαμε για να φερουμε στον κοσμο τα παιδακια μας!!Τελικα η γυναικεια φυση ειναι απιστευτη.Να σου ζησει, να τον χαιρεστε και με το καλο το δευτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελος καλο, ολα καλα!!! να σας ζησει να ειναι γερο και καλοτυχο !!!!

καποια στιγμη στο μελλον θα το θυμαστε σαν ονειρο....

αντε και φανταρος!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...