Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΜΟΝΗ....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα.Εδω ειμαι παλι να σας ζαλισω με τα δικα μου.Ευτηχως που υπαρχει το mammy και ολες εσεις κ ολες αυτες τις σκεψεις που εχω μεσα στο μυαλο μου,μπορω να τις πω,να βγουνε λιγο απο μεσα μου.

Τιποτα αλλο σε ολη αυτη τη διαδικασια που περναω δεν ειναι πιο δυσκολο απο αυτες τις δυο εβδομαδες της αναμονης,μεχρι να μαθω το αποτελεσμα.Μετραω πια τις μερες σαν φανταρος...5 κ σημερα...Απο το αγχος μου καπνιζω κ σαν φουγαρο..ποσες φορες ειπα τερμα,θα το κοψω!!!Αλλα αν κοψω κ το τσιγαρο στην συναισθηματικη κατασταση που ειμαι τωρα...μαλλον θα παρω τα βουνα μετα.

Οσο σκεφτομαι οτι αυτη τη φαση ισως να τηνν περασω πολλες φορες ακομη,μου κοβονται τα ποδια.Ναι,ενταξει εχει κ τη γλυκα της αυτη η προσμονη,πρεπει ομως καθημερινα να προσπαθω πολυ για να κραταω αυτη τη γλυκα στην επιφανεια κ να μην ...τρελλαινομαι..

Εγω θα επρεπε να ειμαι πιο "κουλ",λογικα,αφου εχω ηδη ενα παιδι...Ομως πιστεψτε με κοριτσια οτι πραγματικα νοιωθω σαν πρωταρα.Καταρχας η κορη μου ηρθε στη ζωη μου υπο αλλες συνθηκες,πολυ διαφορετικες.Την ιστορια μου οι περισσοτερες την ξερετε,την εχετε διαβασει.

Οσο θελω τωρα ενα μωρο,δεν θυμαμαι ποτε στη ζωη μου να θελησα κατι περισσοτερο...

Και αυτη η απογοητευση...καθε φορα με τη χοριακη...αυτη η αγωνια...πως να την παλεψω;;;Στον αντρα μου κανω τον καραγκιοζη...το παιζω πολυ ανετη κ "ελα μωρε..σιγα...δεν ειμαι εγκυος τωρα,θα ειμαι την επομενη...".ομως η ψυχουλα μου το ξερει...

Εχω κ τη μικρη μου που με ρωταει συνεχεια"μαμα,γεμισε η κοιλιτσα σου με μωρακια;;;;"ναι,τα θελει κ δυο!!!!!Τι να της πω;;;;

Ειλικρινα αντλω δυναμη απο γυναικες που το παλεψαν πραγματικα κ στο τελος νικησαν.Συνεχως φερνω ιστοριες στο μυαλο μου που διαβασα κ αντριχιασα απο το πεισμα,τη δυναμη,την επιμονη κ τη θεληση καποιων γυναικων...κ μετα σκεφτομαι εμενα κ λεω...τι κανεις ετσι ρε σουργελο;;;δεν βλεπεις τι γινετε στον κοσμο;;;

Μεχρι την Κυριακη νομιζω πως θα σπασει η καρδια μου.Γιατι να μην μπορω να πεσω σε εναν βαθυ υπνο κ να ξυπνησω την Κυριακη;;;Τελος παντων σας ζαλισα παλι...5 και σημερα....υπομονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΜΠΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ. Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΠΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΠΑΦΗΣ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ Ή ΟΧΙ!!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ:Η ΕΛΠΙΔΑ!!! ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!!!!ζουμπι μου,συμφωνω!!!!!το χειροτερο διαστημα ειναι μετα τις γονιμες μερες!!!!!!!εγω εμαθα για την εγκυμοσυνη μου 5 μερες νωριτερα...δεν κρατιομουν σαν και σε σενα...και οχι μονο!!!!σου ευχομαι γρηγορα με μωρακια στη κοιλιτσα σου....οπως λεει και η κορουλα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου ημέρα Ζούμπι! Αφού κοριτσάκι μου, είσαι στην αναμονή... γιατί καπνίζεις!!! Έχεις κάποιον λόγο να είσαι τόσο πολύ αγχωμένη? Αφού έχεις ήδη κάνει παιδάκι, γιατί είσαι τόσο... σκασμένη στο άγχος? Γόνιμη είσαι κούκλα μου! Μην καπνίζεις... αν είσαι εγκυούλα... δεν θα κάνεις κακό στο νινάκι? Για σκέψου το λιγάκι... όλες σε αναμονή είμαστε... τί να κάνουμε δηλαδή??? Πρόσεχε τον εαυτό σου, εντάξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoumpi mou kalimera agapi mou,,,

Pragmati i anamoni einai to xeirotero...

Wmos re agapi mou min se anisixei tha erthei to mwraki...

Tha deis...

Na sou zisei i koroulla sou...

Filia apo mena,,,

Kai o theos mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μιλάμε για σταθερό κύκλο, μόνο με εξέταση χοριακής μπορείς να πάρεις 100% αξιόπιστο αποτέλεσμα. Τα τεστ φαρμακείου δεν είναι αξιόπιστα.

Βέβαια 5 μέρες πριν την περίοδο, η χοριακή θα'ναι χαμηλή, αλλά αν έχεις τιμή πάνω από 5 θεωρείται εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alice 1979

ego eiha aima pote kafe pote kokkino alla ligi posotita kamia shesi me kanoniki periodo.Gemize diladi mia metria servieta.

Zoumpi mou ki ego kapnizo sa fougaro kai to eiha kopsei kai 2 hronia

ponemeni istoria to tsigaro.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alice1979 έγραψε:

KORITSIA..SYMPLHROMATIKA MIA EROTHSH: POS MATHENEIS 5 MERES PRIN THN ANAMENOMENH PERIODO EAN EISAI...????????
εγω εκανα το self clear και ηταν θετικο 5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο αλλα φυσικα για πιο σιγουρα ειναι η χοριακη!!!!!:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vre koritsia..ti na pw...h teleftea mou periodos ksekinhse stis 30/03 poly perierga...eno irthe me kathysterhsh tis 2 protes meres eixa mono stagones kai thn trith ksekinhse kanonika kai krathse 5 hmeres.Synepos leo ok- autos o mhnas de mas ekatse opote ton allon mhna pali...alla shmera eno exei teliosei h periodos mou apo thn kuriakh exo apisteftous ponous sth mesh anakatosoures fouskomata, ponakia xamhla...den ksero ti na skefto..mipos einai symptomata ooriksias kai mperdevomai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αγαπη μου τι να σου πω.....ωορεξια λιγο νωρις μου κανει!!!!απλα μη το σκεφτεσαι γιατι μερικες φορες ολα αυτα τα δημιουργουμε απο μονοι μας!!!!!!και στο λεω απο προσωπικη εμπειρια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mallon dikio exeis....syxna ta dhmiourgoume kai mones mas auta...apla makri na mh xreiazotan na pernousame kathe mhna auto to agxos kai thn agonia..

kai oso skeftomai se poses symbainei kai den to theloun....ti adikia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη το λες αυτο κουκλα μου....ισως να εχουν τους λογους τους.....σου ευχομαι κοριτσακι μου σε λιγο καιρο σε πολυ λιγο να εχεις ενα θετικο τεστακι!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει σε κατλαβαινω ολες λιγο πολυ ετσι ειμαστε και ετσι γινομαστε οταν ειμαστε στην αναμονη.......λογικο και ανθρωπινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai erxetai meta kai h diafhmish tou delta advance, me tis manoules ta morakia ta xamogela kai tis agalies pou soy dinei mia kai se apotelionei!!!! (hahahaha)

koritsia pantos (an kai kainouria) exo vrei poly sthriksh kai katanohsh edw mesa..sas efxaristo oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ!ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΦΑΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΕΙΜΑΙ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΛΥΩ ΠΟΛΥ. ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΦΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΙΡΒΑΝΑΣ. ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΓΧΟΣ, ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ PIPITSAZOUZOUNA ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΙΣΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΙΚΑΝΗ. ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΚΟ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΙΑΣΩ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ MAMMY ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!ΖΟΥΜΠΙ ΜΟΥ ΤΡΕΧΑ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ 2 Η΄ ....ΚΑΙ 3 ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ!!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα...η αγωνια και το αγχος ειναι η ιδια,πιστεψεμε αυτο περνουσα και εγω πριν 4 μερες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...