Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ?


Recommended Posts

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ 10 ΜΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ. ΜΕΤΑ ΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΟΙ ΡΟΥΦΙΞΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΩΡΤΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ. ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΥΡΟ ΣΤΟ 10ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣΤΟΥΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΙΓΟ. ΠΑΩ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ,ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4.200 ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ.ΕΧΕΙ 6-7 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΡΑΓΜΑ Ο ΘΥΛΑΣΜΟΣ. ΤΗΣ ΣΥΓΓΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΣΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΑΓΓΑΛΙΑ. ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ. Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ. ΕΓΩ ΜΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ 2,5 ΩΡΕΣ.

otan apantousa ontos eixa to moro agalia den koroideua .akribos to paidi krinei poso troei an to diko sou ikanopoihte tote ok to diko mou einai sto orektiko sta 10 lepta .

hlektra kane ligo kouragio to paidi sou katalabenei pote prepei na auksisei thn paragogh sou gia na tou ftanei to gala .kapoies meres tha einai kala kai kapoies meres tha troei perissotero skepsou oti kserei ti kanei .apolaysetw tora tha teliosei grigora auto to stadio .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο δικη μου ερευνα στο internet,απο το super βιβλιο της Πατσουρου που διαβασα και απο μαιες με τις οποιες ηρθα σε επαφη εμαθα πως ο θηλασμος δεν εχει χρονικα ορια...

Το μωρο τρωει οσο και οποτε θελει και δεν το τραβαμε απο το στηθος αν δεν τελειωσει μονο του για να του δωσουμε πιπιλα!!!!!

Προσωπικα ημουν και ειμαι απο τις τυχερες στο θεμα σου θηλασμου γιατι δε χρειαστηκε να κανω μαραθωνιους θηλασμους ποτε.

Εξαρχης η μπεμπα μου ετρωγε περιπου 15 λεπτα απο το ενα στηθος παντα καθε τρεις ωρες...

Τα βραδια τρωει το τελευταιο γευμα περιπου 11.30 με 12 μετα το μπανιο και ξυπναει στις 6 για να φαει και να ξανακοιμηθει...

Τη μερα ισως φαει και στη μια ωρα ομως ποτε δεν της το αρνηθηκα...

Δε νομιζω οτι υπαρχει μανα που να 'φρικαρει' εχοντας 2 ωρες το μωρακι της στο στηθος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και δύωρα και τρίωρα χτυπάνε τα μωρά μια χαρά ειδικά στην αρχή. Δεκάλεπτα και τέτοια μόνο για ενδιάμεσες τζουρίτσες ξέραμε και μεις για πολύ πολύ καιρό. Τα τρίωρα ήταν το σύνηθες... Ο θηλασμός θέλει αφοσίωση. Λίγα είναι τα μωρά που ξεμπερδεύουν στο δεκάλεπτο!:laugh:

Και φυσικά τα μωρά θέλουν ΚΑΙ να πιπιλίζουν στο στήθος. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Πρώτα άλλωστε φτιάχτηκαν τα στήθη και μετά οι πιπίλες!!! Ο λεγόμενος μη διατροφικός θηλασμός ήταν πάντα και είναι πολύ σημαντικός για την ψυχική ανάπτυξη των παιδιών. Η χρήση πιπίλας άλλωστε δεν συνίσταται ειδικά για το πρώτο εξάμηνο που διαρκεί ο αποκλειστικός θηλασμός...Τα παιδιά δεν θηλάζουν μόνο για το γάλα...

Ένα πράγμα έχω καταλάβει μέχρι τώρα, στους δεκαεπτά μήνες που θηλάζω : ο Θηλασμός θέλει αφοσίωση και ψυχραιμία....

Το βιβλίο που αναφέρεις Αφροδίτη είναι, κατά τη γνώμη μου, από τα πιο έγκυρα αλλά και τρυφερά έργα πάνω στο θηλασμό. Καμία μητέρα που θηλάζει δεν θα πρέπει να παραλείψει να το διαβάσει, έχει πολλά να μάθει από αυτό αλλά και πολύ ψυχολογική υποστήριξη να πάρει...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ Η LOVIE.ΔΕΝ ΑΝΤΗΜΕΤΩΠΙΣΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΥΛΑΖΑ 15 ΜΗΝΕΣ. ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΗΡΕΜΙΑ Ο ΘΥΛΑΣΜΟΣ. ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΥΛΑΖΕΙ? ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ? ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΗΡΕΜΕΣ ΟΛΟ ΤΟ ΔΥΩΡΟ? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ. ΤΟ ΠΡΩΤΗΜΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΠΩΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ? ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ. ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ? ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΄11 ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ακόμη θηλάζει πολύ. Και όταν λέω θηλάζει δεν εννοώ μόνο :"αντλεί γάλα". Εννοώ και πιπιλίζει το στήθος, και παρηγοριέται αν χτυπήσει, αν στεναχωρηθεί από κάτι και ανακουφίζεται όταν πονούν τα δοντάκια και, και, και... Όταν αποκοιμηθεί (μόνο το βράδυ, μέρα δεν κοιμάται) τον βγάζω απαλά...

Πολλές φορές εκνευρίζομαι γιατί θέλω να κάνω κάτι άλλο, συχνά διαβάζω και κάτι κατά τη διάρκεια ή απλώς ηρεμώ, τότε θυμάμαι όμως ποιές είναι οι προτεραιότητές μου. Θέλει αλλαγή στη στάση ζωής, αλλαγή στους ρυθμούς, να "επιβραδύνεις", και ενώ φαινομενικά δεν κάνεις τίποτα, ενώ την ίδια ώρα θα μπορούσες π.χ. να σφουγγαρίσεις, ουσιαστικα κάνεις πολλά, πάρα πολλά και αναντικατάστατα...ανταποκρίνεσαι σε πολύ σημαντικές ανάγκες του παιδιού,που κάποια στιγμή θα τις ξεπεράσει μόνο του...το πότε διαφέρει από παιδί σε παιδί και οι ιδιαιτρότητες του κάθε παιδιού πρέπει να γίνονται σεβαστές. Τα αποτελέσματα φαίνονται ήδη, νιώθω πανευτυχής που έχω κάνει αυτήν την επιλογή, όπως και ο γιός μου βέβαια αλλά και ο άντρας μου που θαυμάζει απεριόριστα αυτό που κάνω, σε συνδυασμό βέβαια με την υπόλοιπη αντιμετώπιση του παιδιού και από τους δυό μας και τα ερεθίσματα που του προσφέρουμε. Ο άντρας μου με στηρίζει όσο κανείς, αλλιώς κακά τα ψέμματα θα ήταν πολύ δύσκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

parolo pou k egw sthn arxh opws eixa 3anagrapsei thn eixa polles

wres sto sth8os k twra trwei monaxa 10 lepta apo to ka8e sth8os an

8elhsei parapanw de 8a ths to travh3w akoma k an 8elei na pipilhsei.de me enoxlei ka8olou ma ka8olou!!!!!!!!!!!!!

8ewrw oti h AFRODITI k h ARGW einai arketa enhmerwmenes

k me kaluptoun plhrws..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την μικρη μου την θηλασα για 4μηνες

την θηλαζα καθε 2,5-3 ωρες και περιπου για 10 λεπτα

απο καθε στηθος.

οταν ξυπνουσε μετα τα μεσανυχτα της εδινα

120ml γαλα μπουκαλι γιατι νυσταζε και δεν θηλαζε

με αποτελεσμα να ξυπναει καθε ωρα και μολις την εβαζα

στο στηθος ετρωγε για ενα λεπτο και κοιμοταν.

το μπουκαλι της το αρχισα μετα τις 30 μερες

οταν καταλαβα γιατι ξυπνουσε το βραδυ καθε ωρα.

μολις επινε ολο το γαλα της κοιμοταν και 7ωρες

χλιδη!!!!!!!!!!!!!!

κοιμομουν και εγω;)

το βαρος που επαιρνε καθε μηνα ηταν 1100-1200.

μην φοβασαι ενα γευμα με μπουκαλι δεν

χαλαει το θηλασμο;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia oles tis gynaikes o 8ulasmos einai kati proswpiko.

de 8ulazoume gia na mas vlepoun oi alloi!:blink:

den einai anagkh na se vlepei kaneis otan 8ulazeis!

an 8eleis na pas kapou frontizeis na exeis 8ylasei to paidi

sou.akoma k an exeis episkeyf8ei kapoion suggenei h filo..den einai anagh na tou dwseis apo to mpoukali..apla pas se ena allo dwmatio opou 8a vriskesai monh sou k 8a exeis thn hsuxia sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ θηλάζω παντού, όπου πάμε, σε σπίτια, πλατείες, θάλασσες, ποτάμια, δάση, σινεμά, εστιατόρια, εκκλησία (1 φορά)... !! Π.Χ. αγαπημένο μου στέκι είναι και το The Mall!!! :laugh: :silly: :woohoo:

Δεν μπορεί κάπου θα μ'έχετε πετύχει...Εγώ και ένας "μπέμπης" που κοντεύει να με φτάσει σε ύψος γιατί έμοιασε στον μπαμπά του...::unsure: silly: :lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

gia oles tis gynaikes o 8ulasmos einai kati proswpiko.

de 8ulazoume gia na mas vlepoun oi alloi!:blink:

den einai anagkh na se vlepei kaneis otan 8ulazeis!

an 8eleis na pas kapou frontizeis na exeis 8ylasei to paidi

sou.akoma k an exeis episkeyf8ei kapoion suggenei h filo..den einai anagh na tou dwseis apo to mpoukali..apla pas se ena allo dwmatio opou 8a vriskesai monh sou k 8a exeis thn hsuxia sou.

ΟΚ βγαινεις εξω αφου πρωτα θηλασει το μωρο αλλα και για καφε να πας κατω κανεις 1 ωρα με μια φιλη δεν μπορεις να ξερεις ποτε θα πεινασει το μωρο και θα ξυπνησει μπορει να ειναι σε 2 ωρες μπορει και σε μιση ωρα τι θα κανεις θα πας τουαλετα για να μην σε δουν οι αλλοι να θηλαζεις????δεν ειναι οτι καλυτερο η θα μεταφερεις μαζι σου και κανενα παραβαν :huh:

Ακομα και να πεις οτι ξυπνησε αρα παω σπιτι παλι δεν.... το μωρο εκεινη την ωρα εχει μια αναγκη

θα το αφησεις να κλαιει εστω και για 5 λεπτα??

την ωρα που κλαιει εκεινη την ωρα θελει και την φροντιδα ειτε γαλα ειτε αλλαγμα πανας ειτε δεν ξερω και εγω τι

δεν το κανεις καθε μερα αλλα σιγουρα χρειαζεται το θηλαστρο εφοσων θελω και αποκλειστικο θηλασμο με δικο μου γαλα

Και ωραια καποια στιγμη ξεπερναω το κομπλεξ μην με δουν οι αλλοι να θηλαζω και αρχιζω να συνιθιζω στην ιδεα καποια στιγμη θα παω στο νοσοκομειο για το γενικο τσεκ απ μετα την γεννα πανω στο μηνα

θα παρω το μωρο μεσα στο νοσοκομειο με τους αρρωστους για να θηλασω??? του εχεις ενα μπουκαλι γαλα το αφηνεις στην γιαγια και οταν ξυπνησει το δινει και μετα πας σπιτι το μωρο ταισμενο και αν εχεις και πρησμενο στηθος απο το γαλα αντι να πονας και να περιμενεις ποτε θα ξυπνησει μετα για να το ταισεις και να ξαλαφρωσεις το αποθηκευεις με το θηλαστρο για καποια επομενη στιγμη που θα παραστει αναγκη και οποτε ξυπνησει για να φαει μετα εχει καλως Λεω εγω τωρα!!:blink:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AN ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΛΕΞΗ ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΠΙΠΙΛΙΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΙΑ, ΤΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΕ 2,5 ΩΡΕΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΘΥΛΑΣΜΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΩΡΕΣ. ΔΕΝ ΣΤΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΡΟΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟΤΕ Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ. ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΦΑΕΙ. ΑΝ ΕΧΩ ΠΙΕΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟ, ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΥΛΑΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ. ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΣΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΦΑΝΗ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΩ. ΘΗΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Ο ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟΣ ΣΤΗΧΙΣΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΚΛΕΓΑ ΣΥΝΕΧΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΑΞΙΩΣΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ. "ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΥΛΑΖΕΙΣ?" ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ. " ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου ti orea pou ta les .einai uperoxo kai den perigrafete me logia .oso gia to an exeis alo paidi ti kaneis auto anarotieme kai egw ,pote prolabeneis ?

alla malon tha exeis eksikiothei toso pia me ton thhlasmo ttou prwtou pou sto deutero tha thhlazeis kai perpatontas :laugh: :laugh:

sthn arxh elega oti an einai etsi tha liosw panw apo to paidi ,oti den paei h katastash etsi gia toses wres kai toso sintoma.alla ti na pw to sinithizei to mialo ,to sinithizei o organismos allazei kai to paidi kai ola boleuonte .

tora pou katalabenei ligo perissotero apoti prin einai telio na mou xamogelaei ,na kanei to xeraki tou gia na to filisw ,akoma kai na paleuoume gia na kataferw na balw to stithos sto stoma tou gia ti wres wres apo to poso polu thelei bazei ta xeria mprosta kai den mafinei :laugh: :laugh: :laugh: .emena apo thn arxh gnorize kai apetouse mono to authentiko stithos kai oxi upokatastata (pipiles,mpimpero)den ta thelei katholou ,den ton koroideueis me tipota .xthes anapolousa tote pou htan hmerwn kai eksartotane olh tou h uparksh apo emena ,ena toso da plasmataki .tora perna polu kala kai sto rilax makria mou me ta paixnidia tou .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΜΑΛΩΝ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΟΙΚΙΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΑΙΖΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ. ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΟΜΩΣ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΒΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ. ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ? ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΜΑΛΩΝ Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΟΙΚΙΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΘΗΛΑΖΩ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΑΙΖΩ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΚΑΝΕ ΜΗΝΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ. ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΟΜΩΣ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΒΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΙΛΑΞ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ. ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ? ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ?

Ακριβώς και ο γιος μου το ίδιο: στην αρχή όταν γεννήθηκε η κορούλα μας και την θήλαζα ερχόταν πάνω από το κεφάλι της και την ενοχλούσε, μετά μου ζητούσε να του δώσω το γιαουρτάκι ή ό,τι άλλο ήθελε να φάει. Και ενώ μπορεί να ανοίξει το γιαούρτι μόνος του για να το φάει μου το έδινε να το ανοίξω εγώ!!! την ώρα που θήλαζα!!! Τώρα είμαστε στους 7 μήνες και δεν την ενοχλεί πια την ώρα που θηλάζει!:)

η κόρη μλου δεν θέλει την πιπίλα, την φτύνει, άσε που την κρατά και ξύπνια!!!:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

2 mhnwn kai 1 eudomadas opos grafei katw .oxi den exw alo to prwto mou einai .hlikrina den kserw an tha kanoume alo .alla an kanoume tha einai diskola giati den exw KANENAN .

Αφροδίτη να κάνεις και 2ο, και εγώ δεν έχω κανένα εδώ απολύτως κανέναν αφού μένω στην Βόννη, τα πιο κοντινά πρόσωπα είναι τα πεθερικά που μένουν Βερολίνο 600 χλμ μακρυά!!

Αλλά είναι ωραίο να έχεις δύο παιδάκια, όταν γεννήθηκε η κόρη μας ο γιος μας ήταν 3 χρονών, άρα δεν ήταν και πολύ δύσκολο!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη το μυστικό είναι η λέξη διακριτικά, δηλαδή φροντίζεις να μην φαίνεται το στήθος.:blush: Πρέπει να έχεις όμως και κατάλληλο ντύσιμο. Π.χ. Με φόρεμα είναι μάλλον δύσκολο, εκτός και αν έχει μεγάλο ντεκολτέ.

Ένα πρακτικό ντύσιμο είναι ένα μπλουζάκι και από πάνω μια ζακέτα, ένα μπουφάν ή ένα μεγάλο μαντήλι ή εσάρπα για κάλυψη, τα πιο μικρά μωρά δε σε ένα sling βολεύονται τέλεια. Οι Σουηδέζες πάντως θηλάζουν τρίχρονα στις παραλίες γυμνόστηθες...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενηχ..pote den afhnw to paidi mou nystiko k na

ka8omai na pinw kafedakia..opws 3anaeipa opoudhpote k na paw

exw frontisei to paidi mou na einai taismeno k ka8aro.

akoma k sthn kafeteria na eimai k tyxei na peinasei (den exei symvei mexri stigmhs k eimaste olh mera e3w)8a

thn 8hlasw diakritika p.x 8a ri3w to kouvertaki ths epanw

mou.de katalavainw pou einai h ntroph???

de 8a vgalw to vyzi mou fatsa fora na to vlepei o opoiosdhpote k na prokalesw ;) exw paei gia kafe k exei tyxei na kanei kaka ths

k ths alla3a diakritika mesa sto karotsaki ths k de fanhke apolutws

tpt!oson afora to chech up pou anafereis..frontizw se

opoion giatro k na paw na kleinw ranteyou etsi wste na mh mou leipsw

parapanw apo 1 wra !!outws h allws emena trwei ka8e 3-4 wres!

k kati allo den eimai arnhtikh sto na vgalw gala me to 8hlastro

k na to valw sto mpoukali..to kanw otan einai na 3enyxtisw

me ton syzygo mou k menei me th giagia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΕΚΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΖΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ. ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ? ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...