Μετάβαση σε περιεχόμενο

που πήγε η περίοδος οεο?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Όπως σας έχω πεί ο κύκλος μου ήταν για πο΄λύ καιρό 45 ημερών. Έκανα μια θεραπεία με κιτρική κλομιφαίνη και ένεση pregnyl και είχε γίνει 22 ημερών.. δηλ. τους προηγουμενους 3 μήνες είχα κάθε 22 ημέρες. Χτές περίμενα περίοδο με βάση τις 22 ημέρες πλέον. Δεν ήρθε όμως άρχισα να έχω κάτι τραβήγματα χαμηλά δεξιά και αριστερά. Αρκετά έντονα τραβήγματα.... Δεν θέλω να σκεφτομαι το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης γιατί ξέρω οτι θα απογοητευτώ ξανα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χριστινακι μου!!!!!!!!!!!!!!!σου απαντησα στο θεμα μου και σου ευχηθηκα να κανεις και εσυ γρηγορα ενα νινακι!!!!!!λες να επιασε τοσο γρηγορα η ευχη μου!!!!!!!!!μακαρι κοριτσακι μου!!!!και εγω τραβηγματα εχω χαμηλα!!!!!λες;;;;;;;;;:P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ καλημερα...Καταρχας να σκεφτεσαι θετικα,ισως εφτασε η μεγαλη στιγμη κ για σενα!!!Ρωτα τον γιατρο σου αν η θεραπεια που εκανες μπορει να φερει καθυστερηση.Αλλιως περιμενε 2-3 μερουλες κ κανε ενα τεστακι.Σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!!!!Θα περιμενω νεα.....ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου μακαριιιιιιιιιι!!!!!!!Ολες μου οι ευχες μαζι σου!!!!!Τι γινετε;;;καθε μερα κ απο μια κοπελα ανακοινωνει χαρμοσυνα πραγματα!!!Χριστινα μου λες να ειρθε ο καιρος μας;;;;;;Μολις εχεις νεα πες μας θα περιμενω με τρελλη αγωνια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου!!!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Λες?????!!!!!!!

Περιμενε καμια δεκαρια μερες ακομα (αν εχεις υπομονη)

και κανε μια χοριακη να δεις.....

Συνηθως λενε οτι πρεπει π.χ τα τεστ να τα κανεις την πρωτη μερα καθυστερησης του μεγιστου κυκλου σου.....

Μακαρι κοπελα μου!!!!!;)

Ξερεις ποσο πολυ θα το χαρω....!!!!!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου...!!!!:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου;;;;!!!!! :) :)

Που είσαι και δεν απαντάς στο τηλέφωνο;;;;;;

Αυτό είναι το συγκλονιστικό που μου έλεγες;;;;;;; :woohoo:

ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!! ΜΑΚΑΡΙΙΙ!!! :woohoo:

1000 ΦΟΡΕΣ ΜΑΚΑΡΙ!! :woohoo: :) :* :) :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνααααααααααααααααααα...............................

Κοριτσάρα μου............................................

Μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι μακάρι.... 10000000 ευχές να έχει γίνει το θαύμα μέσα στην κοιλίτσα σου!

Πόσο θα το χαρώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μου σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να μας ανακοινωσεις τα χαρμοσυνα λειαν συντομως!!!!!!!!

μετα απο την επιτευξη καθε μιας εγκυμοσυνης ολες οι κοπελες που περιμενουν κι αυτες... παιρνουν κουραγιο κ ελπιδα κ εκτος αυτου μπαινουν κ στη σειρα!!!!

φιλακια πολλα.. θετικη ενεργεια...:cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσι μου να έχεις το νινάκι σου! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και κάνε μία χοριακή σε 2-3 μερούλες, να ξέρουμε... Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια στην καθυστερηση που ειναι η 4η μερα σημερα- στα τραβηγματα πλάγια απο τη δεξιασ πλευρα μονο- στα αρκετά λευκά υγρα- προσθέστε και την δυσκιλιοτητα που πρωτη μα πρωτη φορα εχω στη ζωή μου-

Αλλά η δυσκιολιοτητα εμφανιζεται τοοοσο νωρίς? απο οτι ξέρω στην εγκυμοσύνη οφειλεται στο σιδηρο που περνουν οι εγκυούλες..

Για πειτε μου καλές μανούλες τη γνωμη σας.... γιατι ολο και κατι καινουργιο βγαινει στη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΑΚΟΜΗ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΞΕΑΓΧΩΘΕΙΣ.ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina33 έγραψε:

Κοριτσια στην καθυστερηση που ειναι η 4η μερα σημερα- στα τραβηγματα πλάγια απο τη δεξιασ πλευρα μονο- στα αρκετά λευκά υγρα- προσθέστε και την δυσκιλιοτητα που πρωτη μα πρωτη φορα εχω στη ζωή μου-

Αλλά η δυσκιολιοτητα εμφανιζεται τοοοσο νωρίς? απο οτι ξέρω στην εγκυμοσύνη οφειλεται στο σιδηρο που περνουν οι εγκυούλες..

Για πειτε μου καλές μανούλες τη γνωμη σας.... γιατι ολο και κατι καινουργιο βγαινει στη φορα..

κοριτσακι μου κανε μια χοριακη!!!!!!!μαλλον η ευχουλα μου βγηκε αληθινη.....αντε αντε περιμενουμε!!!!!!!!!!:P :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι!!! Κάνε χωριακή γρήγορα, σίγουρα θα φανεί εκεί, και πες μας ότι θα γίνουμε "θείες"!!

Περιμένουμε με αγωνία και πολλές πολλές ευχές για το επιθυμητό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρτζη μου η καθυστερηση συνεχίζεται..... οεο!!!!!! εχω συχνοουρία - δυσκιολιοτητα (που ποτε δεν ειχα προβλημα... ) πολλά λευκά υγρα- πονακια περιοδου (αλλά πιο εντονα απο αλλες φορες και πλάγια απο τη μια μερια).. το στηθος ΔΕΝ ειναι πρησμενο και ουτε ποναει- το καπνισμα ο καφες κασι οι μυρωδιες γρνικά δεν με ενοχλουν καθολου...

τεστ δεν κανω ακομα γιατι Τ Ρ Ε Μ Ω ....

αχχχχχ... αν εχω μεινει - σιγουρα επεξε μεγαλο ρολο η σαλπιγγογραφία γιατι οταν λενε κανεις σαλπιγγογραφια οι σαλπιγγες για 2- 3 μηνες μετά ανοιγουν περισσοτερο και εχει παρατηρηθεί οτι πολλες (μακαρι και εγω μεσα σε αυτες) μένουν εγκυοι πιο ευκολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! Μακαρι ρε κοριτσακι μου!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ποσες μερες εχεις καθυστερηση ηδη??? 5-6?? Ποσο θα περιμενεις για να κανεις τεστ η χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειναι η 7η μερα .... αλλά επειδή ο κυκλος μου εχει κανει πολλές φορές κολπακια και την εχω πατησει (μια φορά ήρθε περιοδος την ώρα που εκανα το τεστ... τοσο νυλλα) λέω να μην την ξαναπατησω... θα περιμένω και αλλο μηπως και με επισκεφτεί (που να μην σώσει). Ευτυχως- δεν εχω άγχος- κλείσαμε και απο τα σχολεία και απολαμβάνω τις διακοπούλες μου και τις βολτες μου....

Γενικά αυτο το μηνα δεν ειχα άγχος- με τη χαρα που ειχα απο την εξέταση που ηταν ολα καλά...

άσε τη μέρα που νομιζω οτι εγινε η σςυλληωη (αν εγινε) μόλις ειχα γυρισει απο το ταξίδι- ημουν κουρασμένη- και κοιμηθηκα αμεσως μετά τις αγκαλιτσες και ξυπνησα το αλλο πρωι...και δεν θυμάμε τιποτα... ειναι αυτο που λέμε ''το επιεσε στον υπνο..''... χιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε ας το εχεις πιασει....κι ας ειναι και στον υπνο....

Ας μοιασει και του ξαδερφου της κουνιαδας της πεθερας σου...:laugh:

Ειναι πολλες οι μερες..."ΑΡΗ"....

Να σε ρωτησω κατι....υπαρχει περιπτωση να απογοητευτεις περισσοτερο ή λιγοτερο....ειτε κανεις το τεστ και βγει αρνητικο (φτου φτου! κουνιεμαι απο τη θεση μου) ειτε ερθει απο μονη της??? Δεν το καταλαβαινω αυτο...Νομιζω οτι η απογοητευση ή η χαρα θα ειναι το ιδιο... Σημασια εχει το αποτελεσμα.... Τουλαχιστον...προσεχε λιγακι τον εαυτο σου....προκαταβολικα....Καπνιζεις ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...