Μετάβαση σε περιεχόμενο

από 988 χοριακή σε 570...το έχασα...


Recommended Posts

είστε όλες πολύ πολύ γλυκιές και με έχετε συγκινήσει πάρα πολύ με την συμπαράσταση και τα καλά σας λόγια.

Για αποβολή μου μίλησε ο γιατρός όταν του είπα την τιμή της 2ης εξέτασης χοριακής - στο ίδιο εργαστήριο-. Το ρώτησα αν πρέπει να μείνω στο κρεβάτι το σαββατοκύριακο και μου είπε πως δεν βρίσκει τον λόγο. Έχω ραντεβού μαζί του αύριο στη 1 για να μου λύσει όλες τις απορίες.

Μακάρι να ήταν δίδυμη κύηση, καθώς έχω και οικογενειακό ιστορικό στις δίδυμες κυήσεις...

μου είπε πάντως να μην στεναχωριέμαι και πως το 30% των κυήσεων καταλήγει σε αποβολή χωρίς καν να το καταλάβουμε τον 1ο μήνα,και πολλές γυναίκες νομίζουν πως απλά τους ήρθε η περίοδος. Μου είπε επίσης ότι τίποτα δεν μας εμποδίζει από το να μείνω έγκυος ακόμα και αυτόν τον μήνα.

Εγώ σκέφτομαι μήπως να ξανακάνω μια χοριακή την Δευτέρα να δω αν κατέβηκε κι'άλλο..ετσι και αλλιως ο υπέρηχος δεν θα δείξει τίποτα σε αυτή τη φάση...

θα σας πληροφορήσω με λεπτομέρειες αύριο μετά τη συνάντηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης μου είπε πως θα μου έρθει περιοδος πιθανότατα μέσα στο σαββατοκύριακο. Εμένα από χθες το μεσημέρι έχουν σταματήσει ακόμη και οι καφέ σταγόνες που είχα. Τίποτα, τώρα είμαι τελείως καθαρή..ούτε καν υγρά δεν έχω. δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό..

νομίζω μόνο η χοριακή θα δείξει..γιατί αν από το 570 ανέβει λίγο είναι κάτι θετικό, αν πέσει και αλλο σημαίνει οτι απέβαλα οριστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ευχομαι οτι καλυτερο!Κι αν παλι εχει πεσει που μακαρι να ανεβαινε παλι....να μην ανησυχεις θα ρθει τοσο γρηγορα το θαυματακι οσο γρηγορα εφυγε να εισαι σιγουρη!!!!Ολα θα πανε καλα να εισαι αισιοδοξη,δυστηχως συμβαινουν κι αυτα καμια φορα!Να ειστε καλα αυτο μετραει..

Φιλακια και παλι ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου πολυ σωστα σκεφτηκες αυτο με την χοριακη....

Οντως μπορει να εχει γινει καποιο θαυμα...!!!

Οντως να ειχες δυο μωρακια.... Τι να πω??

Του γιατρου του την ειπες αυτην την πιθανοτητα???

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να γινει αυτο που ελπιζουμε...-ολες-

κι αν οχι.... υπαρχει και αυτος ο μηνας οπως ειπε ο γιατρος...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika μου αυτο που σου ευχομαι ειναι να εχει ανεβει πραγματικα.Και εγω πριν απο δυο χρονια εχασα 2 παιδακια αλλα τωρα εχω εναν παιδαρο.Αυτα που σου ειπε ο γιατος σου ειναι αληθεια.Μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να εχει ανεβει η χοριακη και να πανε ολα τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki m gliko,

sou euxomai mesa ap tin kardia m na gine kapoio thavma kai na min einai apovoli!

prin 2 mines perasa paromoia empeiria,den ktipouse i kardoula t mwrou m, opws mas eipe o giatros,kaki sillipsi.....

den eisai oute esi i prwti alla oute k egw!se opoiadipote kopela mporouse na simvei auto kali m!

min stenaxwriesai!emena an k perase kapoio diastima akoma to exw mesa m alla to paleuw!se liges meres pantreuomai kai deila deila tha xanaprospathisoume an k den to xeperasa teleiws tin apwleia t mwrou, alla opws m eipan k alles kopeles tha to xeperasw mono otan xanameinw egkios kai me to Kalo Tou Theou pane ola mia xara!

euxomai na min einai apovoli k apla na einai ena megalo lathos t ergastiriou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΛΙΚΑ, σου ευχομαι κ γω οντως να ειναι καποιο λαθος...μην στενοχωριεσαι ομως,ο Θεος ειναι μεγαλος..ολα θα πανε καλα περιμενουμε τα νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΛΙΚΑ, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σέμερα να την δείς ανεβασμένη.Επειδη και εγώ είχα δίδυμη κύηση και χάσαμε το ένα φαντάζομαι , πιστέυω , πως και εμενα , επειδή η πρώτη χοροιακή που είχα κάνει ήταν αυξημένη για την βδομάδα που ήμουνα (με έδειχνε 5,5 περιπου εβδομάδων ενώ ήμουν μόλλις 4) αν έκανα και δεύτερη 2,3μέρες μετά που το έχασα θα έδειχνε ισως χαμηλότερη.(καμιά φορα οι γυναικολογοι φέρνουν την καταστροφή χωρις πραγματικό λόγο,εγω για κάτι ανάλογο άλλαξα τον δικό μου που τον είχα απο κοριτσάκι,με αγχώνε ...). Πραγματικά ευχομαι να μην συμβαίνει κάτι κακό.Περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη Silika, προσπαθησε να ηρεμησεις κοριτσι μου δυστυχως τα πραγματα δεν ηρθαν οπως τα περιμενες σε ολους μας ομως λιγο πολυ εχει συμβει κατι αναλογο να είσαι σιγουρη πως θα τα καταφερεις την επομενη φορα μην μου στεναχωριεσαι φιλακια πολλα..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙΣ! ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΞΑΝΑ! ΠΕΡΙΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που σου συνέβει... Ξέρεις κάτι παρόμοιο συνέβει και σε εμένα το Σάββατο 11 Απριλίου.

5η εβδομάδα κύησης ... ξαφνική αιμοραγία ... επανάληψη της Β' Χωριακής και από 476 που είχα πριν από μια εβδομάδα είχα 40,85....

Το έχασα το μωράκι μου ... Τα δάκρυα δεν στερεύουν... Δεν μπορώ να το χωνέψω ότι συνέβει κάτι τέτοιο τόσο αναπάντεχα...

Ο γιατρός μου συνέστησε να επαναλάβω αύριο την Β' Χωριακή και αν έχει πέσει κάτω από 5 τότε δεν θα χρειαστεί απόξηση... Είναι σωστό αυτό ?

Είμαι χάλια και σε καταλαβαίνω πως νιώθεις....

Ελπίζω να αλλάξουν τα πράγματα για όλες τις κοπέλες που τους συμβαίνει κάτι παρόμοιο.. Είναι τόσο άδικο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Giolanda μου λυπάμαι πολύ που σου συνέβη και εσένα αυτό!μακάρι να μείνουμε έγκυες πολύ σύντομα και θα μείνουμε να είσαι σίγουρη!

και εμενα αυτό μου είπε, έκανα Μ.Δευτέρα χοριακή και ήταν περίπου 15 και μου είπε πως δεν χρειάζεται απόξεση. Οι πόνοι πάντως που ένιωσα όταν μου ήρθε κανονικά αιμορραγία περιόδου δεν τους έχω ξαναζήσει στην ζωή μου. Σταμάτησα στην άκρη του δρόμου με το αυτοκινητο, έκλαιγα από τους σπασμούς της μήτρας και παρακάλουσα την παναγία να μου δώσει δύναμη να μπορέσω να φτάσω σπίτι. Κάπως έτσι πρέπει να είναι και η γέννα μάλλον..

Τώρα είμαι μια χαρά, ο γιατρός είπε πως πολύ σύντομα θα μείνω εγκυος και ξανάρχισα προσπάθειες..

Προσπάθησε να μην σε πάρει από κάτω και να ασχοληθείς με άλλα πράγματα- εμείς βγαίνουμε κάθε σαββατοκύριακο με φίλους για να ξεχνιέμαι. Δεν μπορώ να σου πω πως δεν το σκέφτομαι το μωράκι που έχασα αλλά η ζωή συνεχίζεται και θα είναι πολύ όμορφη. Ούτε δάκρυα δεν μπόρεσα να βγάλω καθώς δεν είχα προλάβει ούτε να χαρώ ούτε να συνηθίσω την ιδέα της εγκυμοσύνης...

Τώρα περιμένω με αγωνία την επόμενη περίοδο και ελπίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσια γι' αυτό που σας συνέβη.. λυπάμαι πραγματικά.

Είχα κι εγώ αιμορραγία στην εγκυμοσύνη μου ήταν σαν να άνοιγες μια βρύση και έτρεχε κόκκινο νερό. και τι σύμπτωση ήταν κοντά στο Πάσχα.

Μερικές φορές όμως λες πως ίσως ήταν καλύτερα.

Να βγαίνεις έξω κουκλίτσα μου ανοίγει και ο καιρός τώρα ότι πρέπει για να ξεχαστείς. Κάνε και ένα shopping therapy.

Φιλιά και να είσαι καλά να προσέχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silika έγραψε:

Giolanda μου λυπάμαι πολύ που σου συνέβη και εσένα αυτό!μακάρι να μείνουμε έγκυες πολύ σύντομα και θα μείνουμε να είσαι σίγουρη!

και εμενα αυτό μου είπε, έκανα Μ.Δευτέρα χοριακή και ήταν περίπου 15 και μου είπε πως δεν χρειάζεται απόξεση. Οι πόνοι πάντως που ένιωσα όταν μου ήρθε κανονικά αιμορραγία περιόδου δεν τους έχω ξαναζήσει στην ζωή μου. Σταμάτησα στην άκρη του δρόμου με το αυτοκινητο, έκλαιγα από τους σπασμούς της μήτρας και παρακάλουσα την παναγία να μου δώσει δύναμη να μπορέσω να φτάσω σπίτι. Κάπως έτσι πρέπει να είναι και η γέννα μάλλον..

Τώρα είμαι μια χαρά, ο γιατρός είπε πως πολύ σύντομα θα μείνω εγκυος και ξανάρχισα προσπάθειες..

Προσπάθησε να μην σε πάρει από κάτω και να ασχοληθείς με άλλα πράγματα- εμείς βγαίνουμε κάθε σαββατοκύριακο με φίλους για να ξεχνιέμαι. Δεν μπορώ να σου πω πως δεν το σκέφτομαι το μωράκι που έχασα αλλά η ζωή συνεχίζεται και θα είναι πολύ όμορφη. Ούτε δάκρυα δεν μπόρεσα να βγάλω καθώς δεν είχα προλάβει ούτε να χαρώ ούτε να συνηθίσω την ιδέα της εγκυμοσύνης...

Τώρα περιμένω με αγωνία την επόμενη περίοδο και ελπίζω...

Εύχομαι ολόψυχα αυτή την φορά να γίνει και να γίνει καλά. Τις θερμότερες ευχές μου κοριτσάκι μου.

Καλή τύχη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

witch έγραψε:

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσια γι' αυτό που σας συνέβη.. λυπάμαι πραγματικά.

Είχα κι εγώ αιμορραγία στην εγκυμοσύνη μου ήταν σαν να άνοιγες μια βρύση και έτρεχε κόκκινο νερό. και τι σύμπτωση ήταν κοντά στο Πάσχα.

Μερικές φορές όμως λες πως ίσως ήταν καλύτερα.

Να βγαίνεις έξω κουκλίτσα μου ανοίγει και ο καιρός τώρα ότι πρέπει για να ξεχαστείς. Κάνε και ένα shopping therapy.

Φιλιά και να είσαι καλά να προσέχεις.

Witch σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πραγματικά όταν ακούς παρόμοια περιστατικά πέρνεις λίγο κουράγιο. Να είσαι καλά !

Σίγουρα και η φίλη μας η silika το έχει ανάγκη.

Φιλιά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...